Okresní přebor (seriál)

Seriál televize Nova z fotbalového prostředí na úrovni okresního přeboru
2009 Česko
Luděk Sobota66(Václav Orel)
Ondřej Vetchý47Brief(Jirka Luňák)
David Novotný40(Jarda Kužel)
Pavel Kikinčuk49(Ludvík Hovorka)pokladník klubu
Ladislav Hampl27(Jarmil Hubáček)
Lukáš Langmajer28(Tonda Nádeník)
Alena Mihulová44(Luňáková)
Jana Pidrmanová24(Lucie Luňáková)objevuje se v 6. díle
Ladislav Županič65(novinář Marcel Kachnička)v 8. díle Schůze
Ivan Trojan45(trenér Bohumír Zenkl)v 9. díle Na váhu
Václav Kopta44(autobusák Krob)
Barbora Poláková25(Janička)ve 13. díle Inseminátor
Doubravka Krautschneiderová(knihovnice)ve 13. díle Inseminátor
Martin Pechlát34(rozhodčí Ditrich)ve 14. díle Derby
Pavel Šimčík32(rozhodčí)ve 14. díle Derby
Pavel Nečas43(Luboš Matějka)
Marika Procházková34(Tereza Kuželová)
Leoš Noha41(Adolf Větvička)
Jakub Kohák34(Kája Vachopulos)
Jaroslava Pokorná62(Antonie Hnátková)
Michal Pavlata63(předseda fotbalového klubu Kostomlat)ve 14. díle Derby
Okresní přebor (seriál) Seriál z fotbalového prostředí se snaží přiblížit tento sport z druhého konce než většina ostatních fotbalových filmů, v nichž nedoceněný hlavní hrdina nakonec všem ukáže, že on je ten nejlepší a všichni se můžou radovat a poplácávat po ramenou. Fotbalový klub Slavoj Houslice nehraje první ligu, nehraje ani druhou ligu, odnepaměti válčí v okresním přeboru. Ale ambice by tu byly, po krajské soutěži pošilhávají jak funkcionáři klubu, tak hráči samotní.

Seriál se natáčel od února do září 2009 na Berounsku, ponejvíce v obci Lochovice. Zahráli si v něm i skuteční fotbalisté z vesnických klubů a také rozhodčí, kteří v seriálu vystupují, jsou ve skutečnosti rozhodčími, kteří pískají na této (okresní) úrovni.

Oficiální stránky seriálu: okresniprebor.nova.cz. (-k-)

1. Pohřeb

Nová sezóna nezačíná zrovna nejradostněji. Umírá dlouholetý trenér, všemi uznávaný Josef Hnátek. Jeho posledním přáním bylo nechat se rozprášit na hřišti, na němž strávil tolik příjemných i vypjatých chvil. Proti tomu je ovšem předseda klubu Václav Orel (Luděk Sobota), pokladník Ludvík Hovorka (Pavel Kikinčuk), masér Adolf Větvička (Leoš Noha) i nejlepší hráč mužstva Jarda Kužel (David Novotný). který kdysi odehrál pět necelých zápasů v druhé lize. Hnátkova manželka Antonie (Jaroslava Pokorná) však na manželově rozprášení na hřišti trvá. Na schůzi klubu přinesla jeho popel v igelitové tašce.

Funkcionářům nezbývá nic jiného Antonii vyhovět, mužstvu by neměl kdo prát dresy. Rozhodnou se ale Antonii podvést a podstrčit jí cigaretový popel. Adolf Větvička ho sesypal v hospodě z popelníků i s vajgly, a protože ho bylo málo, kouřili celou noc karton cigaret (stupid!). Když to viděl fotbalový nadšenec Jirka Luňák (Ondřej Vetchý), využil situace, aby se konečně stal trenérem a mohl prosazovat svoje moderní herní metody, jejichž schemata maluje hráčům v kabině na tabuli.

Obřad se konal před výkopem prvního zápasu. Jenže popleta Větvička zaměnil tašky s popelem, a tak se Josef Hnátek skutečně dočkal rozprášení svého popela po hřišti. (-k-)

2. Nábor

Hráčů je už tak pomálu, a to se ještě před prvním sobotním zápasem zranil jeden z hráčů, Jarmil (Ladislav Hampl), když při sekání trávy sjel kvůli upadlé cigaretě s traktůrkem do potoka. To by ještě nebylo to nejhorší, ale po nehodě mu chtěl pomoct neznámý Vietnamec a on si myslel, že má vidiny. Klubový doktor mu proto dal na spaní rohypnol, jenže Jarmil ho zapil pěti rumy, takže musel být převezen do nemocnice. A k dovršení všeho má zaječí úmysly Jirka Luňák, který dostal nabídku od konkurenčního klubu, jenž má ambice postoupit do kraje. A Jirka by si kraj staršně rád zahrál.

Předsedu klubu Orel tedy svolal na středu schůzi, na niž má každý z činovníků přivést nového hráče. Jenže ze všech tří uchazečů přichází v úvahu jen Vietnamec, který ani ořádně neumí česky. Zato fotbalu rozumí, což předvedl, jakmile byl v sobotním zápase vystřídán. třemi góly otočil zápas a Slavoj Houslice vyhrál 3:2. Večer v hospodě bylo co slavit a Hung Ding Dung (Martin Bao Doan Gia) byl hrdinou večera. Jen Jarmil po návratu z enmocnice jeho přítomnost považoval za navrátivší se přízrak. (-k-)

3. Fanynka

Do Houslic přijíždí neteř paní Hnátkové Ilonka (Tatiana Villhelmová), která momentálně studuje ve městě. A náramně se zajímá o fotbal a místní fotbalisty, z čehož jsou všichni paf. A je to vidět na výkonech. Od té doby, co chodí Ilonka na zápasy, nezískal Slavoj Houslice ani bod. Jirka Luňák, o něhož jediného Ilonka zájem nejeví, navrhuje, že by ji měl někdo přefiknout, aby pro ostatní přestala být zajímavá.

Jenomže Ilonka nepřijela do Houslic fandit místnímu fotbalovému týmu, ale sbírat materiál pro svoji disertační práci ze sociopsychologie. A zajímavých typů je mezi místnímu dost, předsedou klubu Orlem počínaje, přes (zvěro)lékaře Adolfa až k pokladníkovi. Teprve až on zjistí pravý účel Ilončiny návštěvy, když jí spravuje notebook a stáhne si z něj data, pro sichr. Začne zase Slavoj vyhrávat? (-k-)

4. Jesle

Jardův pochroumaný malíček už je v pořádku, ale Jardu postihla mnohem horší pohroma. Noc co noc se mu zdá, že dostal jesle. To jej natolik deprimuje, že není schopen trénovat, natož hrát. Místní doktora Ilona Slepičková mu radí, aby se víc bavil se ženou, trávil míň času s kamarády a nepil tolik piva. Starý pan Jebavý zaslechne u doktorky kousek jejích rad k Jardovi a vyvodí z toho, že Jarda má problémy s erekcí. Hezky zatepla to běží vyslepičit funkcionářům klubu.

Áda Větvička se snaží Jardovi pomoct aspoň tím, že si promluví s jeho manželkou Terezou, je jí však pokládán za blázna. Jirka Luňák si trvá na svém, že Jarda simuluje a odmítá se s ním bavit. Nechá se aspoň přemluvit, aby jej ještě naposled pozval na trénink, kde si s ním na lavičce pohovoří Áda. Během rozhovoru se k nim zatoulá míč ze hřiště. Při vracení jej Jarda pošle Jirkovi mezi nohama a rázem je po problému. V noci se Jardovi zdá, že hrál proti Barceloně a dal jesle Messymu. Ádu všichni vychvalují jako zázračného doktora, což doktorce Slpeičkové vrtá hlavou. Až v posteli se od ní dozví, že Jarda měl úplně jiný problém, než si myslel. A z Ády se nám klube pěkný sukničkář, i přes vadu řeči je neodolatelným svůdcem žen. Jen škoda, že Jardova fóbie se teď přenesla na Jirku. To on se teď budí potem zalitý ze sna poté, co mu Jarda dal jesle. (-k-)

5. Forbes

Pokladník klubu Ludvík Hovorka prohrál všechny klubové peníze v automatech a ještě si dokonce vypůjčil od krajského svazu. Na to konto se pokusil spáchat sebevraždu oběšením na brance, čemuž na poslední chvíli zabránil předseda Orel. Jenže funkcionáři teď musí vyřešit, kde vzít peníze na probíhající sezónu.

Rozhodnou se získat ztracené peníze zpět, ukrást automat (forbes) z místní hospody. Díky číšníkovi Jarmilovi se jim to podaří, jenže majitel hospody Luboš Matějka je drsný podnikatel, který též vlastní jatka a v nich pracují dva ruští pořízci, kteří nejdou pro ránu daleko. Nedá jim ani moc práce dostat z Jarmila doznání, i když ten se snažil vyvolat zdání, že automat ukradla banda zlodějů řádící v kraji, jejímž poznávacím znamením je na místě činu zanechaná sklenička medu ve tvaru medvěda. Jarmil by mlácení snad i vydržel, ale pod pohrůžkou konfiskace jeho marihuanového políčka podlehl.

Luboš ale ukradené peníze zpátky nechce, chce se stát mecenášem, bossem jak on říká. Funkcionářům klubu nezbývá než souhlasit, a tak už příští utkání budou hrát v dresech se znakem Matějkových jatek. Ten se zatím může jet usmířit se svou ženou Ivou, kvůli níž často přespává v hospodě. Jenže doma ho čeká překvapení, zmizela lednička, televize, DVDčko i HiFi věž. Na jejich místě zůstala jen lahvička s medem ve tvaru medvídka. (-k-)

6. Lucka

Jirka Luňák má dceru Lucii (Jana Pidrmanová). Lucie je většinu času v Praze, kde hraje ženský fotbal za Spartu, na což je Jirka patřičně hrdý. Lucka právě přijela domů a kromě toho, že zkritizovala otcovy trenérské metodiky, mu také oznámila, že končí s fotbalem, chce se stát modelkou a má přítele. To Jirka nepřenesl přes srdce, pohrozil, že ji vydědí, a zhulil se z jointa od Jarmila.

Když však Jirka zjistil, že Lucčiným přítelem je fotbalista a navíc Tomáš Vápeník, okamžitě obrátil. Projevilo se to hlavně v tom, že se před Tomášem, k Lucčinu zoufalství, choval jako idiot - snažil si čechrat peří a nabízel Tomášovi svou sbírku trenérských kazet jako svatební dar. Jenže Lucka s Tomášem se zatím brát nechtějí, což ovšem nechápe ani její matka (Alena Mihulová), který jí neustále nutí své svatební šaty. (-k-)

7. Kopačák

Za houslickým hřištěm teče potok a hráči jsou tak šikovní, že při tréninku střel na bránu jim tam vždy několik míčů skončí. Loví je týmový doktor Áda, který se stále schází s Ilonkou. Jenže před sobotním zápasem s AS Hlístky se nachladil, takže nemá kdo vytahovat míče z potoka. A to pokladník klubu Ludva vydyndal na bossovi Matějkovi nový kopačák, oficiální míč mistrovství Evropy v Portugalsku Roteiro. Taktický pokyn od Matějky proto zní: "hrát po zemi a kdo pošle míč do potoka, ten si to schytá". Matějka chce totiž po zápase dát míč svému synovi, jen s tou podmínkou ho koupil.

První poločas zápasu s AS Hlístky proto nestojí za nic. Na druhý raději vezmou starý míč a housličtí mají jasně navrch, jen ten gól tam ne a ne spadnout. Za faul při jednom z útoků je odpískána penalta. Kopat ji jde brankář Kája Vachopulos, který si penalty po skončí tréninku nacvičuje a exekuci v zápase si domluvil u Matějky. A protože není k dispozici jiný míč, bude kopat Roteirem. Samozřejmě přestřelí a míč skončí v potoce. Pokladník Ludva jej vyrazí hledat, ale vrátí se s nepořízenou. Houslickým se nakonec skórovat podaří, nový míč je ale nenávratně ztracen a Matějka se zlobí na Káju. (-k-)

8. Schůze

Podzimní část sezony je za námi, Slavoj je je na krásném druhém místě a chystá se tradiční schůze fotbalového klubu Slavoj Houslice spojená s tancem, popíjením a všeobecnou zábavou. A aby se o Slavoji vědělo i jinde, byl pozván i novinář z krajského plátku Marcel Kachnička (Ladislav Županič). Zlatým hřebem večera mělo být vyhlášení nejlepšího hráče, na kteroužto poctu si dělali zálusk především Jirka Luňák a Jarda Kužel. Pokladník Ludva rozhodl o nejlepším hráči čistě statisticky, podle plusových a minusových bodů. Vítězem se stal Jarda Kužel, což Jirka Luňák neunesl a s Jardou se pohádal. Nakonec se ale usmířili a Jarda dokonce přenechal Jirkovi tu čest poskytnout rozhovor Kachničkovi. Ten svými dotěrnými otázky zvedl vlnu nevole u celého mužstva a byl záhy vynesen ze sálu. Volná zábava se mohla rozjet naplno. Právě když paní Blanka, žena to při těle, se začala při tanci svlékat, přerušil její výstup Áda. Měl mít totiž na schůzi referát o zdraví hráčů, a aby nemusel moc mluvit, připravil si ilustrační obrázek krávy symbolizující fotbalistu Slavoje Houslice. Chlapi tak kvůli Ádově krávě neviděli kozy (paní Blanky). (-k-)

9. Na váhu

Jelikož hráči projevují nespokojenost s trenérskými praktikami Jirky Luňáka a všichni chtějí postoupit, je angažován nový trenér, Bohumír Zenkl (Ivan Trojan). Jirka Luňák se zpočátku cítí odstrčený a podvedený, ale záhy on jediný praktiky nového trenéra vítá. Na oplátku on jediný jeho tréninky zvládá a podle Zenkla má na kraj, alespoň fyzicky. Bohumír je totiž profesionál a v zájmu úspěchu je k hráčům nekompromisní a tvrdý. Za neplnění povinností požaduje finanční pokuty do klubové kasy a všem kontroluje váhu. Když však přivede čtyři nové posily a požaduje zvelebení hřiště, nazná i sám velký Matějka, že je načase se ho zbavit. Finanční požadavky, které jeho novinky přinášejí, jsou totiž neúnosné pro majitele prosperujících jatek. Jenže nový trenér má smlouvu a je třeba zařídit, aby ji porušil a smlouva mohla být vypovězena. Neuspěje pokus se zamrznutím vody v chladiči jeho auta (Bohumír doběhne zbývajících deset kilometrů na trénink včas), ani snaha ho opít (on jediný odchází z hospody s jistotou, zatímco ostatní se sotva na nohou drží). Nezbývá, než proti němu použít lež. Vedení klubu jej obviní, že si pokuty od hráčů nechává pro sebe. On pochopí, že už ve Slavoji není vítaný, stejně jako v mnoha klubech předtím. A přitom mu šlo jen o dobré výsledky mužstva. Jirka Luňák se k všeobecné radosti vrací do funkce trenéra. Nechal se ale profesionálem inspirovat, takže jeho první pokyn na tréninku zní: "na váhu". (-k-)

10. Jaro

Předseda Václav se schází s Toničkou Hnátkovou v šatnách na hřišti. Inu láska kvete v každém věku. Ostatní z mužstva mu to samozřejmě přejí, ale chtějí, aby si Toničku vzal. Připraví jim slavnostní večeři, na které má Václav požádat Toničku o ruku. Než se ale stačí vymáčknout, Tonička na něj vychrlí svatební pán. To Václav těžce nese, nedokáže překousnout, že ho Tonička požádala o ruku dřív, než on ji, a začne se jí vyhýbat. Musí zasáhnout Jirka Luňák s Ilonkou, aby jeho ješitnost překonali.

Pro slavnostní hostinu se Áda vydal ulovit bažanta s pistolí půjčenou od Luboše. Zabít bažanta je ale pro Ádu velký problém a po činu se cítí provinile, považuje se za vraha. Nepomůže ani Jirkovo vysvětlení, že bažant přece ví, že je na jídlo. Naštěstí pro Ádu se ale ukáže, že bažant byl jen omráčený a Lubošovi se zalíbil natolik, že si jej nechal v kurníku s ostatními slepicemi. Áda není vrah. (-k-)

11. Konvoj

Autobusák Krob spravuje svůj mikrobus, kterému říká Bobík, krátce před odjezdem na zápas. Pošle Ádu pro šťávu a ten místo nafty naleje do nádrže benzín. Mikrobus se zadře a chlapi musí sehnat náhradní odvoz. Auto může vzít jen Jirka Luňák, ostatním chlapům je manželky nepůjčí, pokud vůbec auto mají. Spásná myšlenka napadne Ludvu, do džípu Luboše Matějky se vejde osm lidí, zbývajících sedm odveze Jirka svým žigulem. Ludva sed řídí GPSkou, jenže do ní zadal jiný Újezd, takže jeho část týmu dojede úplně jinam. Mezitím musí Housličtí nastoupit v sedmi, aby nebyl zápas kontumován. Na hřiště musí i zdravotník Áda, jehož styl hry je naprosto likvidační. Rozhodčí je ale k jeho nečistým zákrokům slepý a naopak vylučuje újezdské hráče, kteří se na něj osopují. Housličtí tak v sedmi hráčích vyhrají 2:0. Jarda, který od volantu vyhodil Ludvu dojede do toho správného Újezdu pozdě.

Krobovi se nakonec podařilo mikrobus opravit, aniž by byla nutná výměna motoru. Chtěl ale, aby mu jej přestříkali. Áda s Jarmilem a Kájou mu jeho mikrobus vyzdobili k nepoznání. Krob zůstal zírat jako opařený. (-k-)

12. Láska

Tonda je poslední dobou nějaký divný. Sice tvrdí, že je všechno v pořádku, ale po večerech chodí do kabin. Nechodí tam ovšem přespávat, jak si ostatní myslí, ale schází se tam se spoluhráčem Jindrou. Tonda je totiž gay. A to Jirka Luňák nedokáže pochopit, zuří a vyhodí Tondu z klubu. Vždyť je to navíc jeho švagr a Jirka se cítí podvedený. Ostatním chlapům je to celkem jedno, předseda Václav i majitel Luboš se snaží Jirku přesvědčit, že homosexualita je normální. Nejvíc se za Tondu postaví Jarda Kužel. Bude hrát, jedině když bude hrát i Tonda. Jirka už se s Tondovým zaměřením postupně vyrovnal, je tu ale ještě soupeřící tým, který si z houslických dělá legraci. A hned v první minutě Tondu zfaulují tak, že mu zlomí nohu. Housličtí se vrhnou na soupeře a je po zápase. (-k-)

13. Inseminátor

Ilonka otěhotněla. Ádovou zásluhou. A protože měla radost, rozjela se mu to hned říct, ačkoliv nebyl čtvrtek, kdy spolu obvykle nezávazně pobývali. A tak se stalo, že přistihla Ádu s Janičkou. Tu Áda přebral Jarmilovi a ten je z toho chudák nešťastný. Nešťastná je taky Ilonka. Rozhodla se si dítě nechat a vychovávat ho sama. A chudák Áda neví, co má dělat. Pokouší se Iloně omluvit, ale přistihne ji u Jarmila, kam se přišla zbavit depresí, ve vší počestnosti ovšem. V té chvíli ztratí o Ilonu zájem Áda. Nakonec si k sobě samozřejmě cestu najdou, na hřišti za brankou.

Jenže je úterý a za Ádou přichází nová knihovnice. Ta předchozí odešla na mateřskou. (-k-)

14. Derby

V Houslicích se bude hrát souboj o první místo s Kostomlaty, o kterých je známo, že už od podzimu uplácejí rozhodčí. Okresní komise se proto do Houslic rozhodne vyslat rozhodčího Ditricha, který je sice puntičkář, ale má pověst neúplatného a na zápasy jezdí s manželkou, která mává na lajně. Houslický předseda se navíc férově dohodne s kostomlatským, že úplatky nechají pro tento zápas stranou. A aby u rozhodčího obstáli, dostanou hráči od Jirky luňáka zákaz jakéhokoliv mluvení na hřišti.

Šéf Houslického klubu Matějka se ale před zápasem pokusí rozhodčího uplatit. A první půli rozhodčí píská zcela zřejmě pro Houslice. Kostomlatským vyloučí dva hráče za vulgární výrazy. Kostomlatští mají Václava za zrádce a o přestávce se pokusí rozhodčího přeplatit. Ve druhé půli se karta otočí a červenou dostane i Jirka Luňák, který neudržel nervy na uzdě po vyloučení jednoho z hráčů.

Derby nakonec skončí nerozhodně a ukáže se, že ani od jednoho klubu rozhodčí úplatek nevzal. Jenže to jej od nedobrovolné koupele v místním potoce nezachrání. I tak ale dopadl výrazně líp, než jeho kolega, který pískal v Kopanině. (-k-)

15. Svatba

Slavoj dvě kola před koncem vybojoval postup do kraje. A předseda Orel si bude brát Antonii Hnátkovou, takže hned dvojitý důvod k radosti. Jenže Luboše Matějku zavřeli za daňové podvody. Finanční pramen tím vyschnl, a to ještě ani není zaplacen dluh. Krajská soutěž se začíná rozplývat, Houslice na kraj prostě nemají peníze. Jistá možnost by tu ovšem byla. Poslední dva zápasy hrají Houslice se sestupem ohroženými mužstvy a oboje jim nabízejí odměnu, když je nechají vyhrát. Předseda Václav je zásadně proti, ale ostatní v tom vidí jedinou příležitost, jak se do kraje. I jinak férový Jirka Luňák, který už se vidí jako krajský trenér s licencí.

Svatba se koná bezprostředně před zápasem na hřišti. Nevěstou hozenou kytici chytí pochopitelně Ilonka, takže další svatba čeká na Ádu, který už se s Ilonkou jakž tak usmířil. Václav při gratulaci žádá hráče, ať mu jako svatební dar dají vítězství. Jirka s Jardou přikyvují a zápas může začít. Vše je domluveno... (-k-)

16. Návštěva z kraje

Slavoj oba poslední zápasy pustil, což předsedu Václava popudilo tak, že složil funkci. Až pozdě se Václav od své novomanželky Antonie dozvěděl, její zesnulý manžel odkázal klubu poměrně velkou finanční částku, ale ona ji ze vzteku zatajila. Dvě potupné prohry tak byly zbytečné, ale už se stalo. Václav se chtěl klukům omluvit, ale rozohněný Jirka podporovaný Jardou jeho omluvu ani nevyslechli. Václav se zařekl, že na hřiště už nevkročí. Předsedou klubu se místo něho stal Ludva.

Jediný, kdo se snaží oba rozhádané tábory smířit, je Áda. Nepodařilo se mu ale obměkčit ani Václava, ani Jirku. I když ne tak docela, Václav přes svůj odmítavý postoj neodolá a v noci chodívá na hřiště, dokonce i sekat trávu. Kontrola z kraje totiž zjistila zásadní nedostatky. Na kontrolu přijel František Kraj (Petr Nárožný) a klub vedený neschopným Ludvou nemohl obstát. Slavoj má měsíc na to, aby nedostatky odstranil.

Smír přináší až první zápas v krajské soutěži. U zápisu z utkání nachází Jirka Václava, který už s jej už s rozhodčími sepisuje. Václav je rázem opět předsedou klubu a všichni hráči, včetně Jirky z toho mají radost. První krajské utkání ovšem prohrají 1:6 a za celou sezonu získají pouhých osm bodů, takže po roce z krajské soutěže opět sestoupí. To už je ale jiná pohádka. (-k-)
Režie: Jan Prušinovský, dva díly režíroval Jakub Kohák
Produce: Jan Maxa, Ondřej Zima
Scénář: Jan Prušinovský, Petr Kolečko
Kamera: Petr Bednář
Hudba: Vratislav Kydlíček
Země: Česká republika
Rok výroby: 2009

Hrají:
Luděk Sobota (předseda oddílu Václav Orel)
Ondřej Vetchý (Jirka Luňák)
David Novotný (Jarda Kužel)
Pavel Kikinčuk (Ludvík Hovorka)
Leoš Noha (Adolf Větvička)
Pavel Nečas (Luboš Matějka)
Jaroslava Pokorná (Antonie Hnátková)
Ladislav Hampl (Jarmil Hubáček)
Tatiana Vilhelmová (Ilona)
Jakub Kohák (Kája Vachopulos)
Lukáš Langmajer (Tonda Nádeník)
Marika Procházková (Tereza Kuželová)
Alena Mihulová (Luňáková)
Václav Kopta (autobusák Krob)
Ladislav Županič (v 8. díle Schůze novinář Marcel Kachnička)
Ivan Trojan (v 9. díle Na váhu trenér Bohumír Zenkl)
Petr Růžička
Jiří Petriš
Míla Štrobl
Petr Franěk
Lukáš Jambor
Karel Wiencek
Jarmil Škvrňa
Karel Čech
Oldřich Limport
Jan Václavík
Hynek Čermák
Martin Bao Doan Gia
Alex Stojka
Petra Hobzová
Barbora Poláková (Janička ve 13. díle Inseminátor)
Doubravka Krautschneiderová (knihovnice ve 13. díle Inseminátor)
Martin Pechlát (rozhodčí Ditrich ve 14. díle Derby)
Marek Taclík (pokladník Kostomlat ve 14. díle Derby)
Michal Pavlata (předseda fotbalového klubu Kostomlat ve 14. díle Derby)
Ivana Mikulčíková (rozhodčí "máma" ve 14. díle Derby)
Pavel Šimčík (rozhodčí)
Aktualizováno: 20.10.2010