Proč bychom se netopili

Seriál České televize o přiíhodách z jednoho vodáckého výletu podle humoristických knih Zdeňka Šmída.
2007 Česko
Lukáš Vaculík45Brief(Křižák)
Markéta Frösslová 19Lots(Dana)v 6. díle se jí v peřejích rozváže podprsenka bikin, takže při jejich sjíždění hezky ukáže ňadra
Václav Rašilov31Brief+(Keny)
Markéta Štechová Brief+(Lucie)několikrát je v bikinách, ve 3. díle se jde koupat do řeky nahá, ale v noci, takže toho moc vidět není
Radek Zima33Brief+(Sumec)
Tereza Kostková31(Lída)jako jediná jezdí na lodi v tričku, i když jsou ostatní v bikinách
Jiří Ployhar31(Otouš)
Branislav PolákBrief-(Bongo)
Arnošt Goldflam60(Melounek)
Vlastimil Zavřel52(železničář)
Jaromír Nosek29(ctitel)v 1. díle
Martin Písařík27(ctitel)v 1. díle
Jakub Prachař23(ctitel)v 1. díle
Kateřina Janečková23Brief(Maruška)
Petr Nárožný69(hostinský Fanouš)ve 2. díle
Hana Seidlová44(hostinská)ve 2. díle
Oldřich Vlach65(chalupář)ve 4. díle
Jaroslav Satoranský67(farář)ve 4. díle
Michal Novotný28(řízek)ve 4. díle
Stanislav Zindulka75(venkovan)v 5. díle
Vladimír Javorský45(Kudla)v 6. díle
Petr Forman42(Volejník)v 6. díle
Jitka Ježková29Brief+(Jitka)objevuje se až v 7. díle, v 8. díle vyjde z koupelny v mokrém bílém tričku, pod nímž nemá podprsenku, takže jí hezky prosvítají bradavky, v 9. díle je na řece v bikinkách
Jana Hubinská43(hoteliérka)v 7. díle
Lucie Černíková25(Mada)v 8. a 9. díle
Barbora Vyskočilová(Mexina)v 8. a 9. díle
Irena Máchová25(Gita)v 8. a 9. díle
Hana Vagnerová24(Viola)v 8. a 9. díle
Ondřej Vetchý45(vedoucí Robátek)v 9. díle
Pavla Tomicová45(hostinská)v 9. díle
Anna Cónová53v 7. díle
Otmar Brancuzský51(správce tábořiště)ve 4. díle
Norbert Lichý42(host v hospodě)v 9. díle
Pavel Nečas41v 9. díle
Petr Lněnička27(Petr)ve 3. díle
Václav Helšus60(železničář)
Roman Štabrňák23(Dušín)ve 4. díle
Eva Ujfaluši.v 7. díle
Leoš Noha39(štamgast)v 10. díle

1. Vyplouváme

Parta mladých lidí vyráží s kánoemi na řeku. Někteří jsou už zkušení vodáci, jako třeba pohodový drsňák Křižák (Lukáš Vaculík) nebo Keny (Václav Rašilov), který se snaží ostatní organizovat, ale moc se mu to nedaří. Jiní jsou na vodě poprvé, ať už je to tak trochu namyšlený Bongo (Branislav Polák) nebo klukachtivá Gábina (Zuzana Kajnarová). Keny by rád jel na lodi s Lucií (Markéta ťechová), ale ta se z trucu nechce podvolit jeho rozhodnutí a raději se přidá k Bongovi. Zatím je tu jediný pár, Sumec (Radek Zima) a Lída (Tereza Kostková).

Utáboří se poblíž malého městečka, na jehož nádraží si poslali lodě. Jedna z lodí se ale zatoulala a dorazí až příštím vlakem. Keny se Sumcem na ni proto čekají, zatímco ostatní vyrážejí na řeku, aby se utábořili o několik kilometrů po proudu dál. Po menší peripetii se lodi dočkají i Keny se Sumcem a mohou vyrazit za ostatními. K tábořišti dojíždějí už za tmy a narazí při tom na jiný tábor, kde ztropí poprask, protože poté, co se převrátili, jedou v lodi nazí, aby jim uschlo oblečení. Obyvatelé tábora je považují za úchyly a po břehu je pronásledují. Za pomoci ostatních z party se jim podaří pronásledovatelů zbavit a mohou po vyčerpávající námaze nerušeně usnout. Ráno se na břehu řeky potkají se starým vodákem Melounkem (Arnošt Goldflam), který celou partu vyfotí a slíbí poslat fotku (což také učiní). A naše parta vyráží na další úsek své první vodácké výpravy.

2. Maruška

Za Otoušem má přijet jeho kamarádka, skoro dívka, Maruška. Otouš se bojí, že Marušce se, jako slušnému moravskému děvčeti nebudou jeho kamarádi zamlouvat a nabádá je, aby se chovali slušně. Sám se začne chovat až upjatě slušňácky. Maruška je ale normální pohodová holka a lidi z party se jí zamlouvají. Přestane se jí ale zamlouvat puritánsky se chovající Otouš a jde raději spát pod širák.

Dana by měla jet další den s Křižákem a podle vodáckého pravidla by spolu měli spát i ve stanu. Křižák tedy postaví stan, i když sám spává už léta pod širákem. Daně se Křižák líbí, jenže ten se nechce vázat a už vůbec ne v partě. Raději si užije noc v náručí servírky. Dana je z toho nešťastná a nepřijímá Křižákovy omluvy a nabídku kamarádství.

Cesta do hospody začíná setkáním s Maruškou na autobusové zastávce. Jenže vyhlášená hospoda ve vesnici je zavřená, a tak se celá parta snaží stopnout nějaké auto, které by je odvezlo do nejbližší hospody v další vesnici. Až Až poté, co se ostatní schovají, se Daně podaří stopnout nákladní Tatru. Řidič se ale urazí, že si k němu nechtěla sednout do kabiny a zaveze je až do dvanáct kilometrů vzdáleného města Veselí. Tam se hostinské (Hana Seidlová) nezamlouvají Kenyho prasklé kraťasy a vykáže ho lokálu. Zbytek party se zvedne a jde za ním. Po cestě zpět do tábořiště narazí na jinou hospodu. Ani tam jim hostinský (Petr Nárožný) nechce nalít, že už zavírá. Až na přímluvu Melounka, který se opět jako dobrý duch v hospodě objeví jim naleje aspoň jedno pivo. Právě tam sbalí Křižák servírku, kvůli čemuž se na něj Dana naštve.

Pohádají se ale i Sumec s Lídou a podobně jako Otouš s Maruškou jdou spát každý pod širák na druhou stranu stanu. Gábina chlácholí Otouše a zdá se, že ho začíná balit. Keny se konečně sblíží s Lucií, která odmítá spát ve stanu s chrápajícím Bongem. (-k-)

3. Tajemná žebrovka

Ráno je vše opět při starém, rozhádané páry jsou udobřené a výprava pokračuje ve stejném rozložení dál. Další cestu ale ovlivní tajemná bílá loď, žebrovka, která si pluje po řece bez posádky a přináší smůlu. Lída si při jejím spatření vyvrtne kotník, Lucie pořeže ruku a Sumec dostane ránu šroubem do hlavy. Už už se chystají loď zničit, když zjistí že patří dvojici mladých lidí, Petrovi a Aleně, které potkali v tábořišti. Loď je sice hezká, ale má konstrukční vady a přinesla jim jen rozepře, proto ji nechali plout po proudu a sami se vydali pěšky. Naše parta jim ale loď opravila a oni mohou vyrazit dál po řece.

Přichází první vodácká zkouška v podobě šlajsny. Jako první ji projede Křižák s Danou a radí ostatním, jak na ni. Lucie odmítá šlajsnu s Bongem jed a z lodi vyskočí. Bongo furiantsky projede splav na druhé straně a má radost, že se mu to podařilo. Jediní, kdo se ve šlajsně udělají, jsou Otouš s Marií. Marie má z nového zážitku radost a vůbec jí nevadí, že se udělali. Otouš je rád, že s Marií usmířili a nevadilo by mu, ani kdyby se udělali na stojaté vodě.

Křižáka u šlajsny nepokrytě balí jedna z místních dívek (Perla Kotmelová). Dana je z toho nešťastná a nemohou si toho nevšimnout ani ostatní dívky z party. Lída s Gábinou proto zadrží Křižáka v hospodě a místní krásce doporučí, ať ho nechá na pokoji. Keny se u panáka rumu snaží Křižáka k Daně dotlačit, ten si však zatím stále drží svou nevázanou svobodu. (-k-)

4. Anděl na vodě

Dana je pořád zamilovaná do Křižáka a dává to jemu i okolí najevo. To Marušce s Otoušem to moc neklape. Marušku navíc bolí zub, a tak se vydává do hospody, kde se napřed ona a pak i celá parta potkává s dalšími vodáky - Richardem a jeho dívkou a partou "řízků".

Řízci ukradnou Richardovi dřevěného anděla a snaží se ho v hospodě prodat. Bongo s Richardem koupi anděla místnímu chalupáři vymluví a po útěku řízků chalupáře přemluví, aby zavezl marušku na středisko do města k zubaři. S Maruškou jede Bongo, taky zubař, a protože na středisku už je jenom sestřička, musí Marušce vyvrtat zub sám. Ostatní vodáci zatím jedou dál, a tak se Lucie, která jela s Bongem, konečně dostane jako háček na Kenyho loď. Už nic nestojí v cestě tomu, aby mezi nimi naplno přeskočila jiskra, která až dosud jen doutnala.

V noci se chlapi s Maruškou přikradou do tábora řízků a pomocí důmyslných lstí a pastí (jako z akčního filmu:-) získají anděla zpět. Slíbili ho však chalupáři za to, že odveze Marušku na středisko. Když si pro anděla ráno přijede, předstírají, že je napadený červotoč. Oklamaný chalupář si to raději rozmyslí a anděla Richardovi nechá, bojí sem že by mu červotoč prožral chalupu.

Otouš si uvědomuje, že jim to s Maruškou moc neklape a naznačuje Bongovi, že by se k němu Maruška hodila víc. Bongo odmítá, přece nepřebere kamarádovi holku. (-k-)

5. Vzpoura háčků

Mezi háčky a kormidelníky se začíná rozmáhat ponorková nemoc. Hádají se a urážejí kvůli maličkostem. Jediný, kdo je v klidu, je Křižák, který je nad věcí, a Dana, která Křižáka miluje. Nehádají se ani zamilovaní Keny s Lucií, ovšem když Lída vyhlásí vzpouru háčků, přidá se Lucie s Danou na jejich stranu, takže Křižákovi a Kenymu nezbude nic jiného, než zůstat s chlapy.

Posádky v lodích si prohodí pozice, z háčků se stanou kormidelníci a z kormidelníků háčci. Plavba je opravdu tristní, solidně jede jen Dana s Křižákem a Lucie s Kenym, ostatní tři páry křižují řeku od břehu k břehu a navzájem se obviňují z neschopnosti. Rozpory dojdou až daleko, že holky odmítnou vařit a jdou na jídlo samy do hospody. Zamíří tam i pánové a sednou si k jinému stolu. Z hospody jdou večer kolem tábořiště "vodáckého pánaboha" Melounka. A ten chlapům radí, aby se dámám omluvili dřív, než bude pozdě. Ony na omluvu v tábořišti čekají, jenže chlapská ješitnost zvítězí.

Ráno muži zjistí, že jim ženy ujely s jídlem, penězi i oblečením. Nezbývá jim tedy nic jiného, než je pronásledovat. Dohoní je až v tábořišti, kam se holky dostaly bez úhony i přes nebezpečnou šlajsnu, čímž dokázaly, že jsou stejně schopné. Na usmířenou připravily spoustu dobrot a taky nápoj míru. Nápoj míru ovšem obsahuje projímadlo, což každá z holek prozradí "tomu svému" s tím, že ji nesmí prozradit. A chlapi mlčí, jen večer nápoj míru nikdo nepije. Odloženého kotlíku se chopí chlapec, který táboří s maminkou nedaleko. Především Lída s Křižákem vyrazí vyrvat chlapci nebezpečný nápoj z rukou. Křižák se při tom seznámí s chlapcovou maminkou, statnou ženou a skončí v jejím náručí. Daně opět zbudou jen oči pro pláč.

Protože se vztah mezi Otoušem a Maruškou nadále ochlazuje, rozhodne se Maruška ráno odjet domů a partu opustí. (-k-)

6. Vodácký ráj

Po odjezdu Marušky si k Otoušovi do lodi přesedla Gábina. Bongo tak zůstal sám. Vodáci dorazili k prvním peřejím. Bez úhony se je podařilo projet jen Křižákovi s Danou. Daně se při tom rozvázala podprsenka bikin a musela jet až pod peřeje s odhalenými ňadry. Možná to udělala schválně a doufala, že si tak Křižáka konečně získá. Ten ale zůstal i nadále netečný. Víc ho mrzelo pádlo, které v peřejích rozštípnul.

Navečer pozval vodácký pánbůh Melounek partu na představení Vodácký ráj. Zahrály si v něm i Dana s Luckou. Po představení se Lída snažila mluvit Křižákovi do duše a zdálo se, že úspěšně. Poté, co obřadně spálil rozštípnuté pádlo, odešel do stanu. Jenže místo toho, aby tam čekal na Danu, jak si všichni mysleli, po anglicku zmizel. Nešťastná Dana ráno vylovila ohořelé pádlo a rozhodla se, že pojede dál sama, navíc na háčku. Na prvním jezu se udělala a potloukla. Parta se raději rozhodla, že se vrátí domů.

Dana se i po návratu snaží získat Křižáka. Přinese mu domů guláš zakletý Gábinou, který jí má Křižáka připoutat. Jenže Křižák neotevřel. I přesto se k němu Dana vrátila druhý den. Křižák ale stále neotvíral, a tak na něj Dana zůstala čekat na schodech. V noci ji Křižák přenesl k sobě do postele (kupodivu se při tom nevzbudila), sám ale opět zmizel. Nešťastná Dana jej vyběhne hledat na ulici. (-k-)

7. Vodácká svatba

Od vodáckého zájezdu uplynul rok. Lída čeká dítě a chystá svatba se Sumcem. Vydrželi spolu i Keny s Lucií a Otouš s Gábinou, i když zatím svatbu neplánují. Lída chce mít svatbu v bílých šatech a jezdit v kočáře, jenže nakonec přece jen dojde na svatbu vodáckou, s kánoemi u řeky. Oddávajícím je, kdo jiný, starý Melounek. Bongo se díky svatbě seznámí s energickou Lídinou sestřenicí Jitkou. Po Křižákovi jakoby se slehla zem, Dana alespoň poslala svatební blahopřání z Kalifornie.

Opět uplynulo několik let (tento díl na posunu v čase roky nešetří), svoji jsou už i Keny s Lucií a Otouš s Gábinou, děti všem povyrostli a pánové začínají pod pantoflem pohodlnět. Jedině Bongo odolal ženským svodům a zůstává svobodný. Rád by jel v létě na vodu, jenže kamarádi se vymlouvají na nedostatek času, Sumec si místo řeky pořídil na zahradu bazén.

Díky své zubařské praxi se Bongo seznámí s majitelkou tatranského hotýlku, která ho sice obdaruje vizitkou, ovšem ve spěchu uteče bez zaplacení. Místo vody tedy Bongo zorganizuje výlet do Tater. První den se pánové moc nepochlapí, z krátké vycházky dojdou unavení a hoteliérka si z nich tak trochu utahuje. Rozhodnou se, že druhý den zdolají Lomnický štít. Nahoru se dostanou, ale dolů už je to horší. Začíná se stmívat a oni se navíc zřítí do prohlubně, z které nemohou vylézt. Naštěstí se při sešupu nikomu nic nestalo. Když už to vypadá, že budou muset v horách přenocovat, objeví se nad nimi záchranáři. K překvapení všech se z jednoho z nich vyklube Křížák. A to není všem překvapením konec. Křižák se usazuje a vypadá to, že se bude ženit. Při odjezdu zve hoteliérka partu na jejich svatbu. (-k-)

8. Křižákův návrat

Jak název tohoto dílu napovídá, Křižák se v Tatrách s půvabnou hoteliérkou neusadil, ale vrátil se zpátky k partě. Sám, pochopitelně. Na čas se usadil u Bonga, který zatím stále odolává svodům Lídiny sestřenice Jitky. Ta mu občas přijde vypomoct v domácnosti, a tak se seznámí s Křižákem hned po jeho příjezdu. Bongo se snaží Křižákovi Jitku vnutit, ten ale nemá zájem. Souboj v páce sice prohraje, to proto, že Jitka se vrátí z koupelny, kde byla Bongovi otevřít zaseklou pračku, v promočeném tričku odhalujícím její křivky. Křižákův nezájem by potěšil Lídu, která si myslí, že Jitka chce mít všechno co ona a jediné, co zatím neměla, je Křižák.

V každém případě ale křižákův návrat vytrhl partu z pohodlné usedlosti a pánové opět vypluli na řeku. Sami, bez bab, v sestavě Keny, Sumec, Otouš, Bongo a Křižák. Po cestě se ale seznámili se čtveřicí dívek a přidali se k nim. Dívky jedou řeku samy a jako návnadu využívají nejhezčí z nich, Madu (ve skutečnosti je to spíš taková tuctová, průměrně hezká blondýna). Boubelatá Gita zajišťuje první pomoc, tvrďačka Mexina se stará o bezpečnost a intelektuálka Viola o konverzaci.

Navečer se všichni utáboří u jednoho ohně a dívky si pány rozeberou. Mexina Bonga, Viola Otouše, Gita Kenyho a Mada Sumce. O Křižáka kupodivu není zájem. Jenže pánové dostanou strach a na poslední chvíli cuknou. Chtějí zůstat svým drahým polovičkám věrní, což je chvályhodné. Sumec dokonce prosí Kenyho, aby se neopil a zachránil ho před Madou. Keny vyrukuje se svým "oblíbeným" pravidlem, že na vodě spolu kluk s holkou spí a přitom spolu vůbec nespí, čímž se zbaví Gity. Sumce zachrání Keny ze spárů Mady tím, že předstírá, že je do Sumce zamilovaný. Jen Otoušovi nikdo nepomohl a Gita s Violou si ho odvedly do stanu. Dokonce ani Bongo nejevil o Mexinu nejmenší zájem, a tak se raději zaměřila na Křižáka. Vytáhla ho do lesa na dřevo a zpátky se vrátila v jeho náručí.

9. Návrat háčků

Ráno pánové z tábořiště raději ujeli, i když jim holky chtěly připravit snídani. Chtěli si užívat klid a pohodu na vodě. Jenže pohodička netrvala dlouho. Překazil jim ji oddíl patnácti dětí, Robátek, s nimiž se na řece potkali. Robátka byla dítka velmi živá a hlavně hlučná. Když to vypadalo, že s Robátky stráví i druhou noc, odešli raději do hospody. Tam dostali nápad, že je teď naopak vyruší z nočního spánku oni. Za troubení rohu, který den před tím našel Bongo, křiku a třepání stany chtěli udělat Robátkům budíček. Jenže ze stanů nevylezly rozvíjené děti, ale jejich manželky s vlastními dětmi. Dámy se totiž doma nudily a rozhodly se, že za svými manželi na řeku přece jen vyrazí. Utábořily se namísto Robátek, která i se svým zoufalým vedoucím večer z tábořiště odjela.

A to ještě nebyl všem pohromám konec. Ráno k tábořišti přijeli dívky, s nimiž se seznámily v minulém díle. A byl oheň na střeše. Zejména Lída těžce nesla, že se Sumec nechal zlákat k cizí dívce do stanu a ještě s ní před tím sjel šlajsnu. Udobření přinesl až Melounek, který se jako správný vodácký pánbůh zjevil v pravou chvíli. Bongo s Kenym se mu snažili spravit prasklou kánoi a Bongo si na pomoc neprozřetelně přizval Jitku. Ta se při své šikovnosti zapatlala od lepidla a na Bonga se naštvala.

Bongo si díky Jitčině naštvání uvědomil, že vlastně pořád myslí na jinou, na Marušku. Nelenil a vyrazil za ní na Moravu. Našel ji v cestovní kanceláři, kde pracuje jako obchodnice. Pozval ji na řeku a Maruška pozvání přijala, i když Bongovi naznačila, že měl přijet mnohem dřív. (-k-)

10. Poslední plavba

Po několika letech se na vodě opět schází celá původní parta. Z Ameriky přijela i Dana, s manželem Johnem a dvěma dětmi (na vodu ale jede sama). Za Bongem přijíždí Maruška, on se ale ještě pořád nerozešel s Jitkou. Když se Jitka dozvěděla, že místo pojede na vodu Maruška, vyplakala se Lídě na rameni. Ta ji utěšovala tím, že pod peřejemi se vždycky všichni rozhádají a pak přijde její chvíle. Maruška u Bonga poznala, že k němu chodívá nějaká jiná, a i když se Bongo dušoval, že už je to minulost, začne se k němu chovat chladněji. Chce se ujistit, že to s ní Bongo myslí vážně.

Na prvním jezu se udělali všichni kromě Křižáka s Danou. Háčkové to svým kormidelníkům vyčítali, a tak všichni raději vyrazili do hospody, aby si spravili náladu. Na Bonga tam dělala oči servírka, což se mu Marušce vůbec nelíbilo. Bongo se dokonce s místními štamgasty popral, přesněji, dostal od jednoho z nich ránu do hlavy, což byla příležitost pro servírku, aby mu na bolístku dala led. Bongo ale svodům servírky nepodlehl, nevydal se v křižákových stopách.

Druhý den Bongo s Křižákem závodili, kdo je rychlejší. Dana však zapředla rozpravu na téma ona a Křižák, takže Křižák přestal veslovat a Bongo mu ujel. Jenže v peřejích Křižák na svoji nepozornost doplatil. Udělali se a Křižák musel Danu vytáhnout z víru, ač sám těžce zraněný. Zřejmě narazil hlavou na kámen. Dana měla na hlavě jen menší šrám, zato Křižáka musela odvézt sanitka do nemocnice. Spolu s ním tam jel Keny, pozdě večer se ale vrátil sám. Křižák zranění podlehl. Na jeho počest pustili jeho loď do proudu a zapálili svíčku.

Druhý den se parta rozhodla v plavbě nepokračovat a vrátit se domů. Po cestě zahlédli divadlo s Melounkem, který vytáhl Křižákovu loď. Melounek pronesl moudrou řeč a nevědomky Křižákovi požehnal. Jak to dopadlo s Bongem, Maruškou a Jitkou už jsme se nedozvěděli, seriál, tady končí. (-k-)
Natáčení seriálu probíhalo od 29.4.2006 do 4.9.2007

Režie: Petr Nikolaev
Námět a scénář: Zdeněk Šmíd, Miroslav Adamec
Kamera: Martin Duba
Hudba: Richard Krajčo, Boris Carloff
Výroba: Česká televize
Země: Česká republika
Rok výroby: 2006 - 2007
Premiéra v TV: 2009

Hrají:
Lukáš Vaculík (Křižák)
Markéta Frösslová (Dana)
Václav Rašilov (Keny Říha)
Markéta Štechová (Lucie)
Radek Zima (Sumec)
Tereza Kostková (Lída)
Jiří Ployhar (Otouš)
Zuzana Kajnarová (Gábina)
Branislav Polák (Bongo)
Arnošt Goldflam (Melounek)
Vlastimil Zavřel (železničář)
Václav Helšus (železničář)
Jiří Vymětal (výpravčí)
Jaromír Nosek (ctitel)
Martin Písařík (ctitel)
Jakub Prachař (ctitel)
Kateřina Janečková (Maruška)
Petr Nárožný (hostinský Fanouš)
Hana Seidlová (hostinská)
Petr Lněnička (Petr - ve 3. díle)
Markéta Coufalová (Alena - ve 3. díle)
Karel Urbánek (děda)
Perla Kotmelová (dívka ze splavu - ve 3. díle)
Otmar Brancuzský (správce tábořiště - ve 4. díle)
Oldřich Vlach (chalupář - ve 4. díle)
Jaroslav Satoranský (farář - ve 4. díle)
Roman Štabrňák (Richard - ve 4. díle)
Ivana Stejskalová (Nina - ve 4. díle)
Michal Novotný (řízek - ve 4. díle)
Lukáš Jurek (řízek - ve 4. díle)
Petr Taizich (řízek - ve 4. díle)
Jan Beran (řízek - ve 4. díle)
Stanislav Zindulka (venkovan - v 5. díle)
Jan Vondráček (číšník - v 5. díle)
Vladimír Javorský (Kudla - v 6. díle)
Petr Forman (Volejník - v 6. díle)
Jitka Ježková (Jitka - od 7. dílu)
Jana Hubinská (hoteliérka - v 7. díle)
Lucie Černíková (Mada - v 8. a 9. díle)
Barbora Vyskočilová (Mexina - v 8. a 9. díle)
Irena Máchová (Gita - v 8. a 9. díle)
Hana Vagnerová (Viola - v 8. a 9. díle)
Ondřej Vetchý (vedoucí Robátek - v 9. díle)
Pavla Tomicová (hostinská - v 9. díle)
Jana Studničková (servírka - v 10.díle)
Otakáro Maria Schmidt (Venca - v 10.díle)
Radek Suchý (štamgast - v 10.díle)
Leoš Noha (štamgast - v 10.díle)
Zdenak Zahálka (štamgast - v 10.díle)
Chad Waibel (John - v 10. díle)
Marek Holý
Barbora Obozněnková
Pavel Oubram
Ondřej Veselý
Jakub Slomiany
Richard Hýsek
Lenka Zahradnická
Michaela Cihlářová
Aneta Kirschnerová
Pavel Novotný
Jiří Košťál
Jiří Štrébl
Lenka Vychodilová
Petr Nikolaev
Michal Gulyáš
Alena Sasínová-Polarczyk
Petr Motloch
Dana Verzichová
Věra Hollá
Petr Skopal
Yvetta Hlaváčová
Marko Igonda
Teresa Branná
Jitka Sedláčková
Jakub Cajthaml
Jakub Doubrava
Zdeněk Barták
Linda Bendová
Jan Číhal
Anna Cónová (v 7. díle)
Petr Březina (v 7. a 8. díle)
Lukáš Hruzík (v 7. a 8. díle)
Jan Chodil (v 7. a 8. díle)
Eva Ujfaluši (v 7. díle)
Norbert Lichý (host v hospodě v 9. díle)
Pavel Nečas
Aktualizováno: 4.2.2009