Andrea Kerestešová

* 21.7.1984 (39) Slovensko
Celebrity, s.r.o.2015Brief30sundá si halenku přilepenou ke stěně a odejde v podprsence
Všiváci201429
Vyprávěj III2011Brief26(Eva Dvořáková)ve 2. díle se opaluje v bikinách, v 5. díle je v bikinách u Mácháče
Vyprávěj II2010Brief25(Eva Dvořáková)ve 2. díle je na pláži ve dvoudílných plavkách, v 7. díle má sice milostnou scénu, ale je dokonale zakrytá
Vyprávěj200924(Eva Martináková-Dvořáková)
Rafťáci200621(Klára)
Andrea Kerestešová pochází z malé východoslovenské vesničky Hlinné u Vranova nad Ťoplou. Otec je elektrikář, matka učitelka. Je nejmladší ze tří dětí, má dva starší bratry. Do osmnácti letech se její život omezoval na domov, školu a kostel, kde se sborem cvičila písničky na nedělní mše a svaté přijímání. Vysokou školu studovala v Trnavě, pedagogickou fakultu, obor tvořivá dramatika. Maminka byla učitelka, a tak měla Andrea k pedagogice blízko. Jejím snem však bylo herectví. Už během studia na vysoké se přihlásila do jedné bratislavské reklamní agentury, která hledala nové tváře.

Natočila několik reklam a v jedné z nich zaujala režiséra Karla Janáka, který ji pozval na casting ke svému připravovanému filmu Rafťáci, v něm uspěla a získala roli Kláry. Odmítla se ale svléknout, a tak za ni nahé scény natočila dublérka. Ani s řečí to nebylo tak jednoduché, a tak byla nadabována do češtiny. Později absolvovala měsíční intenzívní kurz češtiny na DAMU a dnes by už nikdo nepoznal, že čeština není její rodná řeč.

V srpnu 2016 si vzala hudebníka Mikoláše Růžičku a přijala jeho příjmení. Andrea ráda cestuje, byla v Kamerunu, Číně, Nepálu, Indii.

Zdroj: Magazín Právo 23.1.2010 (-k-)
Aktualizováno: 31.1.2010