Jak se zbavit nevěsty

Romantická komedie o jednom rozvedeném manželství, které by se mohlo dát zase dohromady. Aspoň ona si to myslí, jenže on chystá svatbu s jinou. Jenomže ještě je tu maminka se svou nezdolnou snahou nevítanou svatbu překazit.
2016 Česko délka: 89 min
Lenka Vlasáková44Brief(Eva Vobořilová)zkouší si několikery šaty a při převlékání je v podprsence a kalhotkách
David Matásek53(Honza Vobořil)
Jana Švandová68(Evina matka Miluše)
Jana Boušková62(Vobořilová starší)
Jana Stryková37(Honzova švagrová)
Jenovéfa Boková24(Lindina sestra Tereza)
Vladimír Kratina64(Vobořil starší)
Jana Kolesárová40(Evina kamarádka)
Jaroslav Plesl41(Honzův bratr)
Josef Polášek50(Vlastimil)
Matěj Ruppert38(trenér žákovského fotbalového mužstva)
Lucie Polišenská30(Honzova zdravotní sestra)
Jak se zbavit nevěsty Honza s Evou jsou už několik let rozvedení, ale pořád spolu kamarádí a často se stýkají, nejenom kvůli synovi. Eva si pořád myslí, že by se k sobě mohli vrátit a teď má dokonce pocit, že si to začíná myslet i Honza. Ten ji pozve na večeři do luxusní restaurace a Eva si myslí, že ji chce znovu získávat. Jenže Honza se jí svěří s tím, že se bude ženit. Samozřejmě s jinou, požádal o ruku Lindu, která je o několik let mladší než Eva.

Evu to zdeptá, ale ještě je tu její matka, která se rozhodne, že udělá všechno pro to, aby Lindu od Honzy odlákala a vehnala mu do náručí Evu. Pomocí lsti na Lindin setře Tereze vyhledá Lindina bývalého přítele, operního zpěváka Vlastimila, a přiveze na rodinnou regatu. Tu rodina Vobořilových absolvuje každý rok a soutěží při ní oba bratři. Tento rok však jde o víc než o pocit vítězství, Vobořil starší se chystá do důchodu a předá soukromou kliniku tomu z bratrů, který regatu vyhraje.

Ani Honzův syn Tobiáš si Lindu neoblíbil a dělá jí, zpočátku instruován babičkou, jeden naschvál za druhým. Honza sice regatu vyhraje, ale nechá kvůli tomu Lindu ve vodě, kam spadla po zásahu Tobiáše. Linda odjíždí a Eva (a hlavně její matka a syn) může slavit úspěch. Takže zas tak moc rádi se Honza s Lindou asi neměli, když je dokázali rozeštvat drobné ústrky. Naštěstí je tu ale ještě Lindina sestra Tereza, která to tak nehodlá nechat, když je Linda těhotná. (-k-)

Režie: Tomáš Svoboda
Produkce: Ľuboš Píš, Marcel Bystroň, Jaroslav Capanda
Scénář: Marcel Bystroň
Kamera: Martin Šácha

Dále hrají:
Matyáš Bystroň
Lenka Loubalová
Marek Majeský
Kordula Stropnická
Petr Vojnar
Isar W. Sasha
Jan Vlas
Duan Sitek
Milada Vyhnálková
Zorita Azrak
Jan Unger
Tomáš Svoboda
Pavel Pásek
Jaku Ludvík
Jan Martínek
Aktualizováno: 31.8.2018