Příkopy

Šestidílný seriál České televize volně navazující na Náměstíčko a Náves
2007 Česko
Václav Postránecký63Brief(Bohuslav Šmíd)v 1. díle se koupe v bazénku na zahradě
Hana Maciuchová61Brief-(Vlasta Šmídová)v 1. díle se opaluje u bazénku na zahradě v jednodílných plavkách
Anna SuchánkováLots(Linda)v 1. díle se koupe v bazénku a opaluje na zahradě bez horního dílu plavek, ve 2. díle je už jen zboku zabrána ve sprše
Josef Vinklář76Brief(Lopušný)v 6. díle je na vyšetření v nemocnici
Ljuba Skořepová83(Plecitá)
Pavel Nový58(Milda Plecitý)
Ilona Svobodová47(Lucie Veselá)
Klára Apolenářová30Lots-(sekretářka Lu)v 6. díle při vstávání z postele na chvilku ukáže ňadra
Jan Čenský46Brief-(Hans Lopušný)v 6. díle
Luděk Munzar74(Hrčka)
Pavel Rimský58(kapitán)
Pavel Nečas41(Sekáč)
Jana Altmanová62(listonoška)
Martin Davídek(policista)
Břetislav Slováček59(Petr Pavel)

1/6 Stopařka

Začíná horké léto, s ním i divadelní prázdniny a ředitel divadla Bohuslav Šmíd odjíždí se svou ženou Vlastičkou z města ven. Už se oba moc těší, jak si na své venkovské chaloupce odpočinou. Na kraji silnice stopuje mladá pohledná dívka a Šmídovi zastaví, aby ji kousek svezli. Má namířeno do jejich vsi. Když společně zjistí, že chlapec, za kterým se Linda vydala, tady vůbec nebydlí, je už pozdě večer. A tak jí nabídnou, aby u nich do rána přespala. V té chvíli nemohou tušit, že dívka zasáhne do jejich osudu jako blesk z čistého nebe. V hlavních rolích příběhu se potěší skvělé herecké výkony Václava Postráneckého a Hany Maciuchové.

2/6 Dívka s flétnou

Spokojené a šťastné manželství Bohuslava a Vlasty Šmídových neodolalo útoku mladičké Lindy. Pan ředitel se utápí v alkoholu a jeho paní v slzách. Že by mohlo dojít ke smíření, se zdá absolutně nemožné. Naštěstí byly ženy stvořeny i k tomu, aby odpouštěly, a tak se milující manželka nad svým partnerem přece jen slituje a rozhodne se ke vstřícnému kroku. Nečekaně přijíždí na venkovskou chalupu a tam ji čeká veliké překvapení.

3/6 Garáž

Paní Plecitá se přestěhovala z náměstíčka do garsonky na sídlišti. „Holka, já jsem ti tak šťastná! Musíš ke mně zajít, to budeš koukat! Tak zítra ve tři," zve svou úhlavní přítelkyni Irenu na návštěvu. Když se pak druhý den přesně ve tři ozve zvonek, Plecitá se hrne ke dveřím ji uvítat. Nestojí tam však Irena, ale její syn Milda. Překvapení je ještě větší, když se dozví, že je rozvedený, bez práce a potřeboval by tu pár dní zůstat. Co by to bylo za mámu, kdyby svého vlastního syna v takové situaci vyhodila? Příběh matky a syna, ve skvělém hereckém podání Ljuby Skořepové a Pavla Nového, dojmou i potěší.

4/6 Růže

Knihkupectví, kde pracuje Lucie Veselá, navštěvuje v poslední době podezřelá osoba. Dáma v nejlepších letech bere do rukou nejrůznější podivné knihy, ale místo nich si zvídavě prohlíží prodavačku Lucii. A je to právě paní Plecitá, kdo si toho všimne. „O co jí jde a kdo to je? Co když je to nějaká volavka?“ Při nejbližší návštěvě na dámu vychrlí své otázky, a tak se dozvíme, že tajemná dáma je Růža Jetelová. Ano, je to ta záhadná Jetelova sestra, kvůli které si Jetel nemohl vzít Lucii za ženu. Aby si ji udržel, byl tehdy dokonce ochoten platit za sex tisícikorunou. Kromě Ilony Svobodové a Zdeňka Žáka se v komediálně laděném příběhu představí také Jiřina Bohdalová a Milan Lasica.

5/6 Parcela Hrčková

Stavitele Lopusného navštíví pracovník geodézie. Objevil se totiž ještě jeden majitel. Jak se Lopusny dále dozví, ten už ale zemřel a dědicem se stal jistý Josef Hrčka. Na jeho adrese bydlí dcera Marcela se svým manželem. Tatínka před časem přestěhovali do domova důchodců a on už raději zapomněl, že má dceru. Zpráva o dědictví roztočí kolotoč událostí obrovskou rychlostí. V hlavních rolích tentokrát excelují Luděk Munzar a jeho dcera Barbora Munzarová, ale i Marián Labuda a Jan Hartl.

6/6 Dělová koule

Problémy s parcelou jsou vyřešené a stavba obchodního domu může začít. Za stavitelem Lopusným přijíždí jeho syn Hans. Otec na něj čeká se smíšenými pocity. Těší se a zároveň má velké obavy. Je přesvědčen, že syn je povinen svému otci pomoci uskutečnit dávný sen. Jenže mladý muž má už své sny. V hlavních rolích posledního dílu seriálu hrají mj. Josefa Vinkláře, Jana Čenského a také na Ljubu Skořepovou a Janu Hlaváčovou.

Všichni herci

Režie: Jaroslav Hanuš
Scénář: Jan Míka
Kamera: Petr Polák
Hudba: Petr Hapka, text písně Michal Horáček
Země: Česká republika
Rok výroby: 2007

Hrají:
Václav Postránecký (Bohuslav Šmíd)
Hana Maciuchová (Vlasta Šímová)
Anna Suchánková (Linda Lavičková)
Břetislav Slováček (Petr Pavel)
Pavel Nečas (Sekáč)
Pavel Rímský (Kapitán)
Martin Davídek (Policista)
Jana Altmanová (Listonoška)
Filip Tomsa (Standa Strašil)

Seriál volně navazuje na Náměstíčko a Náves.
Aktualizováno: 19.2.2007