Láska je láska

Úsměvný film o hledání té pravé romantické lásky v každém věku.
2012 Česko délka: 105 min
Aneta Krejčíková21Brief(Maruška Kalátová)má sice milostnou scénu, ale velmi decentní a v řece se koupe v jednodílných plavkách
Petr Nárožný74Brief(Vlastimil Kalát)dává si studenou sprchu, aby se vzpružil
Eliška Balzerová63(Libuška Nová)
Simona Stašová57(Zdena Fuksová)
Ondřej Vetchý50(Karel Fuks)
Rudolf III. Hrušínský65(Jindřich Jehlička)
Jaromír Nosek34(Radek Frolík)
Petr Vančura27(Honza Fuks)
Láska je láska Manželé Fuksovi Karel a Zdena (Ondřej Vetchý a Simona Stašová) spolu žijí už jen tak ze setrvačnosti, každý si žije tak trochu po svém a jediné, co je spojuje, je jejich skoro dospělý syn Honza (Petr Vančura). Otec Karel, bývalý ligový fotbalista, teď už jen seká trávu na stadionu, to bere celkem v klidu, ale pro Zdenu je zděšením zjištění, že její syn je homosexuál. Nehodlá se s tím smířit a synovi homosexualitu dostat z hlavy. Nejprve se postará o jeho přítele, kterým je jeho mladý vysokoškolský pedagog Radek Frolík (Jaromír Nosek). Neváhá dokonce vzít Honzu do erotického salonu a od bývalých spolužaček se mu snaží najít vhodnou partnerku. Na návštěvě u Květy sice Honza předstírá, že se do sebe s její dcerou Pavlínou zamilovali, je to ale jen oboustranná kamufláž.

Naproti Fuksovým bydlí Vlastimil Kalát (Petr Nárožný) se svou nevidomou vnučkou Maruškou (Aneta Krejčíková). Vlastimil se sbližuje se svou bývalou spolužačkou Libuškou (Eliška Balzerová). Ta si také užívá důchodu a léčí Alzheimera marihuanou, kterou si sama pěstuje a zásobuje jí spoustu dalších důchodců i svého vnuka. To Maruška touží po opravdu velké romantické lásce. Nalézá ji v Markovi, mladém cikánovi, který umývá nádobí v restauraci, kam chodívá Maruška hrát na piano. Když se spolu setkají, Maruška si představuje Marka jako andělského blonďáka s modrýma očima a Marek ji při tom nechá. Vyjedou si spolu dokonce na víkend, i když dědeček je zpočátku proti. Marek je hodný kluk, jenž když dědeček zjistí, že je to cikán, dostane infarkt a skončí v nemocnici. I maruška Marka zavrhne, protože jí lhal. Nešťastný Marek odjíždí do Anglie a snaží se protlouct tam. Jenže jejich víkendový výlet nezůstal bez následků, Maruška je těhotná. Východiskem z této situace je Honzova nabídka, že si Marušku vezme a dítě nechá na sebe. Dvě mouchy jednou ranou, ovšem když se dítě narodí, barva pleti jednoznačně prozradí otce a Maruščin dědeček tentokrát umírá. Jen Honzův otec Karel se těší, jak z vnuka vychová Maradonnu. (-k-)

Režie: Milan Cieslar
Scénář: Martin Horský, Milan Cieslar
Námět: Martin Horský
Produkce: Milan Cieslar, Kamil Kožíšek, Jaroslav Kučera, Richard Signeski
Kamera: Marek Jícha
Hudba: Ondřej Brousek
Země: Česká republika
Rok výroby: 2012

Hrají
Aneta Krejčíková (Maruška Kalátová)
Petr Nárožný (Vlastimil Kalát)
Eliška Balzerová (Libuška Nová)
Simona Stašová (Zdena Fuksová)
Ondřej Vetchý (Karel Fuks)
Maciej Cymorek (Marek)
Petr Vančura (Honza Fuks)
Rudolf III. Hrušínský (Jindřich Jehlička)
Jakub Tomeš (Pítrs Nový)
Jenovéfa Boková (Marta)
Tomáš Vaněk (Franta)
Martin Horský (Standa)
Jaromír Nosek (Radek Frolík)
Bára Poláková (Milena)
Anna Císařovská (Aranka)
Luna De Lopez (Heduš)
Zdeněk Vencl
Roma Štabrňák (kuchař)
Karel Vlček
Aktualizováno: 19.5.2018