Hezké chvilky bez záruky

Česká pseudo komedie zachycující problémy lidí procházejících psychologickou poradnou doktorky Hany. Ani jí se v soukromém životě problémy nevyhýbají.
2006 Česko délka: 114 min
Jana Janěková51(psycholožka Hana)
Igor Bareš40(Karel)Hanin manžel
Jana Krausová52(galeristka Eva Králová)
Boleslav Polívka56(milionář Dub)
David Kraus(Pavel)Evin syn
Martin Hofmann28(Petr Kratochvíl)Pavlův kamarád zamilovaný do jeho matky
Barbora Hrzánová42pacientka, opuštěná manželka
David Vávra49pacient, úředník z magistrátu
Oldřich Vlach64opilý manžel pacientky
Hezké chvilky bez záruky Hana (Jana Janěková) je úspěšná psycholožka, pomáhá spoustě lidí s většími či menšími problémy. Sama na sebe ale nemá moc času, a tak se zanedbává, což jí pi každé příležitosti dává najevo její matka. Hanin manžel Karel (Igor Bareš) nemá práci a na Hanu žárlí. Nakonec si najde mladší přítelkyni a od Hany odejde. Hanin pubertální syn Honza vysedává celé dny u počítače, aby zakryl rozčarování z toho, že na něj rodiče nemají čas.

Problémy se synem Pavlem má i galeristka Eva. Eva je rozvedená, ale na rozdíl od Hany o sebe dbá a vždy vypadá elegantně. Pavel nesnáší matčiny přítele a vytrvale odmítá matčiny prosby, aby s ní zašel k psycholožce. A což teprve, když Eva najde lásku u jeho kamaráda, fotografa Petra. Pavel vyhledá psycholožku Hanu sám a ... zamiluje se do ní.

Za pozornost stojí ještě milionář Dub (Bolek Polívka), kterého si pletou s hercem Polívkou a který může mít vše, na co si vzpomene, ale nic ho nebaví. Zamiluje se do Hany a snaží se ji získat. Jenže v okamžiku, kdy za ním Hana sama přijde, hnána vlastními problémy, ji odmítne, protože tím pro něho přestala být zajímavá.

V Hanině ordinaci se vystřídá ještě celá řádka dalších pacientů s různými problémy, ale společným cílem, být šťastní. Ovšem mnohdy si za své potíže mohou sami a nedokážou se svým problémům postavit, i když nikdo jiný to za ně udělat nemůže. Ačkoliv to měla být komedie, k zasmání ve filmu není snad zhola nic. (-k-)

Scénář napsala Věra Chytilová společně s psycholožkou Kateřinou Irmanovovou, jejíž praxí v psychologické poradně se nechaly inspirovat. Film vznikl v produkci České televize. Oficiální stránka filmu: www.hezkechvilky.cz.

Režie: Věra Chytilová
Scénář: Kateřina Irmanovová, Věra Chyilová
Produkce: Kateřina Černá (Negativ s.r.o.), Helena Slavíková (Česká televize)
Kamera: Martin Štrba
Hudba: David Kraus
Země: Česká republika
Rok výroby: 2006

Hrají:
Jana Janěková (psycholožka Hana)
Igor Bareš (Karel, Hanin manžel)
Jana Krausová (galeristka Eva)
Boleslav Polívka (milionář Dub)
David Kraus (Pavel, Evin syn)
Martin Hofmann (Petr, Pavlův kamarád)
Mirek Hájek (Honza, Hanin syn)
Jiří Ornest
Barbora Hrzánová
Igor Chmela
Magdaléna Sidonová
Ivan dr. Vyskočil
David Vávra (pacient z magistrátu)
Oldřich Vlach (opilý manžel pacientky)
Anna Polívková
Aktualizováno: 19.8.2007