Eden

Šestidiílní kriminální seriál České televize
2006 Česko
Jan Potměšil40(Honza Boudný)
Ondřej Vetchý44(Láďa Kraus)
František Němec62(Dvořák)
Lukáš Vaculík44(Zdeněk Franta)v 1. díle spolumajitel taxi služby
Jana Švandová58(Týbová)v 1. díle spolumajitelka taxi služby
Jiří Schmitzer56(Wallenfels)ve 2 díle
Oldřich Vlach64(Straka)
Dorota Nvotová23(Eliška)
Božidara Turzonovová64(Konkolyová)
Pavel Kříž45ve 4. díle
Radek Holub37ve 4. díle
Saša Rašilov33v 5. díle
Režie: P. Nikolaev
Scénář: M. Vaic
Kamera: T. Juríček
Země: Česká republika
Rok výroby: 2006

Hrají:
Jan Potměšil
Ondřej Vetchý
Lukáš Vaculík
Jana Švandová
Jana Marková
Renata Visnerová
Anna Šišková
František Němec
Karel Zima
Petr Nárožný
Dorota Nvotová
Jiří Schmitzer
Oldřich Vlach
Božidara Turzonovová
P. Řezníček
S. Schuller
P. Aczel
G. Csinová
L. Šplíchal
A. Horvátová
K. Baumanová
Marek Taclík
Pavel Kříž
Radek Holub
A. Bestčastny
V. Černý
Jaroslav Satoranský
Saša Rašilov
J. Vondráček
M. Zoubková
T. Hofová
M. Dusbaba
R. Visnerová
G. Hyrmanová
D. Purev
J. Erdembileg
H. Čermák
Sou
K. Pham

1/6 Zlatá karta

Honza a Láďa jsou nejen kolegové policajti, ale také velcí kamarádi. Při vyšetřování jednoho případu se mají setkat v opuštěné hale se svým informátorem, místo něj tam ale na ně čeká jeho vrah - Unger. Honza je při přestřelce zasažen a těžké zranění má za následek dlouhodobou léčbu v rehabilitačním ústavu v Kladrubech. Pravidelně sem za ním přijíždí nejen jeho přítelkyně Stáňa, ale také kamarád, teď už bývalý kolega, kriminalista Láďa.

V ústavu je právě hospitalizován také jistý Zdeněk Franta, spolumajitel taxikářské firmy Globe, kterého se nedávno někdo pokusil zabít a způsobil mu ochrnutí dolní poloviny těla. Je na tom podobně jako Honza, kterému hrozí, že bude zřejmě po celý zbytek života upoután na invalidní vozík. Podle pracovníka pojišťovny ovšem existuje podezření, že Franta své ochrnutí jenom předstírá za účelem pojišťovacího podvodu, a tak Láďa nutně potřebuje Honzovu pomoc při pátrání. Chce, aby Frantu v Kladrubech sledoval. V Praze dál pokračují útoky na firmu Globe a podezření logicky padá na konkurenční firmu Lumet. Napadena je i Frantova milenka Týbová, která je spolumajitelkou Globu. Především díky Honzovi se kriminalistům nakonec podaří případ vyřešit.

2/6 Taxikář

Bývalý detektiv Honza Boudný se vrací z rehabilitačního ústavu. Ze svého invalidního vozíku přesedne za volant speciálně upraveného automobilu a odjíždí domů, do Prahy. Nechce být nikomu na obtíž a poněkud drsným způsobem dá své přítelkyni Stáni šanci k rozchodu. "Nemůžu po ní chtít, aby si pověsila na krk invalidu." Zato do společnosti bývalých kolegů se vrací často a rád. Jejich nejčastějším a nejoblíbenějším útočištěm je malá hospůdka Eden, kde mohou alespoň na chvilku zapomenout na všechno zlo, které je každý den obklopuje. Honza se rozhodl "postavit na vlastní nohy" a se svou novou profesí taxikáře je docela spokojený. Ve velkoměstě, jakým je Praha, naštěstí není o zákazníky nouze. Jednoho dne k němu do taxíku nastoupí mladá maminka i s malým novorozenětem. Taxikář Honza netuší, že několik příštích desítek hodin bude řešit velmi zapeklitý problém. Bude nutně potřebovat pomoc bývalých kolegů, ale tentokrát také spolupráci některých svých kamarádek. Jednou z nich je bývalá prostitutka Iveta.

3/6 Kdyby všichni chlapi

Taxikáře Honzu Boudného si objednává zákazník z Karlína, kde žije početná romská komunita. Zakázka je jednoduchá: chlapi naloží Honzovi do auta lednici, aby ji převezl na Žižkov, kde se prý chystá velká romská svatba. Když má pak Honza odvézt ještě i druhou lednici, nic podezřelého netuší. Díky drobné dopravní nehodě ale zjistí, že lednice není prázdná a její obsah je nezbytným důvodem okamžitě přivolat kamaráda, bývalého kolegu policistu Láďu.

Jak lze předpokládat, kolem zdánlivě jednoduchého případu se roztočí kolotoč nemilých překvapení a kriminalisté nakonec vyšetřují společensky velmi nebezpečnou trestnou činnost. Na pomoc si tentokrát paradoxně přizvou i romské obyvatele Karlína a Žižkova. Jednoduše řečeno, nebezpečného a zákeřného zloducha chtějí dopadnout všichni chlapi světa... na rase nezáleží.

4/6 Nové auto

Jiří Schmitzer alias svérázný doktor patologie Walenfels přišel při bouračce o svého hráškově zeleného Kadeta z roku 87. Jeho největší starostí teď je, jak tohle oznámí své mamince, která mu auto koupila ještě za totáče v Tuzexu. Kamarádi z Edenu nabídnou, že se pokusí doktorovi sehnat stejný automobil. Honza samozřejmě volá svého kamaráda Ivoše, majitele autoservisu. A k velikému překvapení všech návštěvníků Edenu je požadovaný vůz k mání téměř okamžitě.

Všeuměl, kolega Straka, Walenfelsovi nabídne prohlídku automobilu ve své garáži a oba se nestačí divit. Všechno svědčí o tom, že vůz je kradený. Marně Walenfels Straku prosí, aby se vykašlal na policajty a na vyšetřování, protože je rád, že má zase svého Opel Kadeta a maminka by se o jeho maléru nemusela ani dozvědět. Straka a jeho kolegové jsou ale přesvědčeni o opaku. Tak se rozjede případ, díky kterému se Honza se sympatickou paní Konkolyovou dostane až do Bratislavy, kde mu půjde doslova o život a při vyšetřování tentokrát uvízne v síti kriminalistů dokonce i ruská mafie.

5/6 Bruslaři

Honzův invalidní vozíček je už docela v dezolátním stavu a nutně by potřeboval nový. Marně telefonicky bombarduje nadační společnost, že ho měl dostat už před půl rokem. Co je pro Honzu neřešitelným problémem, to je pro movitého sponzora Havlíka hračkou. Stačí jeden jeho telefon a Honza si může vybírat z katalogu nabídek.

Návštěva Nadace v něm ale vyvolá řadu pochybností, se kterými se svěří právě dobrodinci Havlíkovi. Jeden z nových zaměstnanců Nadace, Josef Mráček, zná Honzu z minulosti a vypráví mu o svých podezřeních, která za dobu působení v Nadaci pojal. Získat důkazy pro polici je ale téměř nemožné. Do situace nečekaně zasáhne zcela banální náhoda a tým kriminalistů může s Honzovou pomocí vyřešit kriminální případ, na jehož konci je dokonce nelítostná vražda. Všichni jsou nakonec velmi zaskočeni, když zjistí pachatele i důvod, pro který musel zabíjet.

6/6 Most do Orientu

Iveta, barmanka z Edenu, postrádá svou kamarádku Magdu, která zmizela beze stopy a Iveta má o ni strach. Magda nedávno uzavřela formální sňatek s jakýmsi orientálcem, aby získal povolení k pobytu a Magda za to zase získala slušný finanční obnos. Iveta poprosí o pomoc Honzu a ten se samozřejmě neobejde bez Láďovy asistence.

Když v Magdině bytě najdou místo Magdy neznámého orientálce, začnou hledat Magdina manžela Tiu Linga. Zjistí, že je majitelem orientálního bufetu a tam ho také Láďa s Honzou docela logicky hledají. Největší překvapení je čeká právě tady, když sem ze sousedního casina přijde jeho majitel. Honza s Láďou na něj hledí jako na přízrak. Unger - to je muž, který před časem při policejním zásahu střílel na Honzu a tím ho upoutal na invalidní vozík. Honza a Láďa dobře vědí, že přišel čas pomsty a tu jedinečnou příležitost si nenechají ujít. Teprve pak mohou pokračovat v pátrání po Tiu Lingovi a Magdě.
Aktualizováno: 7.1.2007