Trapasy (Rivalové, Morče, Omyl)

Humorné příběhy na náměty diváků.
2007 Česko délka: 75 min
Barbora Seidlová26(hostinská)v 1. povídce Rivalové
Vlastimil Zavřel52(host v hospodě)v 1. povídce Rivalové
Michaela Maurerová27ve 2. povídce Morče
Veronika Freimanová51(matka)ve 2. povídce Morče
Tereza Duchková29(staniční sestra)ve 3. povídce Omyl
Václav Postránecký63(primář)ve 3. povídce Omyl
Květa Fialová77(pacientka)ve 3. povídce Omyl
Další tři příběhy z cyklu České televize podle námětů televizních diváků. Pořadem provází Josef Dvořák, jeho hosty jsou režisér Dušan Klein a herečky Veronika Freimanová a Barbora Seidlová.

Režie: Dušan Klein, David Slabý
Scénář: Dušan Klein, Eliška Faeklová
Kamera: Peter Beňa, Pavol Klapal Husenica, Jan Matiášek
Země: Česká republika
Rok výroby: 2007

Hrají:
Alexander Rašilov
Michal Zelenka
Barbora Seidlová
Vlastimil Zavřel
Marek Němec
MIchaela Mauerová
Veronika Freimanová
Zdena Procházková
Barbora Mead
Jiří Strach
Anna Fixová
Boro Radojčič
Josef Šír
Filip Blažek
Tereza Duchková
Václav Postránecký
Květa Fialová
Jíří Bábek
Petr Meissel
Jitka Sedláčková
Martina Popperová
Hana Czivišová

1/3 Rivalové

Poklidné ovzduší venkovského života naruší nová půvabná hostinská (Bára Seidlová). Zajímat se o ni začne mladý doktor i učitel, asi jediní dva místní intelektuálové. Jejich rivalita vyvrcholí jarním bálem, při jehož přípravách učitel spadne ze štaflí a doktor mu zasádruje nohu, údajně zlomenou, ve skutečnosti však jen pohmožděnou, aby mohl s hostinskou tančit sám. Sádru si učitel nechá sundat v městské nemocnici, kde se dozví, že noha byla zdravá. Při honičce pak doktor upadne a zlomí si ruku, tentokrát skutečně. Všechny oběti jsou ale marné, srdce krásné hostinské získá místní traktorista Karel.

2/3 Morče

Na Štědrý den umře mladší sestře oblíbené morče Šmoula. Starší sestra (Michaela Mauerová) dostane proto od maminky za úkol sehnat jiné, co nejpodobnější morče, aby mladší sestřička neměla zkažené Vánoce. To se jí sice podaří, ale už nestihne uklidit mrtvé původní morče a nechá jej v krabici ve skříni. Aktivní babička krabici zabalí jako vánoční dárek. Mladší sestře je podezřelé, že morče je najednou menší, ale nechá se přesvědčit, i když moc nedůvěřuje, že morčata na zimu hubnou. Pravý trapas nastává, když pod stromečkem rozbalí krabici s mrtvým Šmoulou. Vzhledem k situaci, ani ta mladší sestra už není tak hloupá, aby nevěděla, že zvířátka umírají, se tomu všichni zasmějí.

3/3 Omyl

Do léčebny pro "starší a pokročilé" přichází mladý doktor, jehož provází pověst svůdce žen. Hned od začátku se zajímá o staniční sestru, mladou a krásnou Dagmar Hrdličkovou. Hned na první noční službu se přespříliš opije, mimo jiné i proto, že před tím se slaví jeho příchod. Službu s ním má jeho oblíbená staniční sestra "Hrdlička", jenže doktor si splete dveře a vetře se do pokoje jedné z pacientek (Květa Fialová), která trpí nočními můrami, a usne v její posteli. Ráno se tiše vykrade ještě před tím, než se probudí, spíc v křesel. Když ráno primáři vypráví svůj noční příběh, nikdo jí, naštěstí nevěří. Jen staniční sestra ví své, našla v její posteli doktorův náramek. Tím končí všechny doktorovi naděje získat staniční sestru.
Aktualizováno: 28.4.2007