Reportérka

Třídílná série o mladé, nezkušené novinářce, která se snaží prosadit mezi ostřílenými reportéry, podle skutečných kauz Josefa Klímy.
2014 Česko

Nad první kauzou

Náklad týdeníku Express klesá, což se pochopitelně majiteli vůbec nelíbí a hodlá jeho čtenost zvýšit. Zástupcem šéfredaktora se stává mladý, až příliš ambiciozní Roman Weis. Ten chce přilákat více mladších čtenářů a je kvůli tomu ochoten dokonce obcházet i svého nadřízeného. Šéfredaktor (Tomáš Töpfer) je ještě ze staré školy, stejně jako ostřílený redaktor Vlach (Jiří Bartoška). Jako novou posilu týmu reportérů přijímá mladou reportérku Hedviku (Tereza Voříšková), která touží se stát špičkovou reportérkou. První příležitostí, na které může ukázat, co v ní opravdu je, je smrt bohatého restituenta Schneidera.

Schneider měl smrtelnou autonehodu na dálnici před Prahou. Zrovna v době, kdy se schyluje k soudu o pivovar, na který si v restituci dělá Shcneider nárok. Byla to jen obyčejná nehoda, nebo Schneiderovi na onen svět někdo pomohl? Najevo vycházejí i další skutečnosti, Schneider byl homosexuál, měl vztah s svým právníkem, ale také rád pořádal párty s mladými chlapci, což jeho partnerovi zřejmě nebylo moc po chuti.

První nástřel Hedvičiny reportáže Vlach zkritizuje a snaží se dát Hedvice základní reportérské rady. Hedviky se to ovšem dotkne a rozhodne se Vlacha obejít a jít přímo za Weisem. Ten touží pikantériích, a když se mu Hedvika zmíní o pikantnostech ze Schneiderovýh večírků, Weis naléhá, ať opatří důkazy jakýmkoliv způsobem. Pokusí se dostat Hedviku do postele, je ovšem rázně odmítnut, což ho popudí a rozhodne se Hedvice pomstít. Zatím se Vlachovi podaří zjistit, jak skutečně ke Schneiderově nehodě došlo. Hedvika je propuštěna a opouští ji i její kamarád a spolubydlící Robert, gay, od něhož Hedvika pikantní informace získala. (-k-)
Režie: Dan Svátek
Produkce: Michal Kadlec
Scénář: Josef Klíma
Kamera: Jakub Šimůnek
Hudba: Norbi Kovács
Země: Česká republika
Rok výroby: 2014 (vysílání leden 2015)

Hrají:
Tereza Voříšková (Hedvika Mátlová)
Jiří Bartoška (Karel Vlach)
Jaroslav Plesl (Zeman)
Václav Jiráček (Roman Weis)
Vladimír Polívka (Robert)
Taťjana Medvecká (Vlachová)
Tomáš Töpfer (šéfredaktor Musil)
Markéta Hrubešová (Milada)
Dana Batulková
Kateřina Brožová
Hynek Čermák
Miloš Černoušek
Helena Dvořáková
Jaromír Dulava
Martin Finger
Jan Vondráček
Jan Vlasák
Aktualizováno: 6.2.2015