Polda 3

Třetí řada detektivního krimi seriálu o drsně svérázném vyšetřovateli, který strávil dvacet let v kómatu. Jeho staré dobré metody ale zabírají pořád.
2016 Česko
David Matásek53(poručík Michal Bříza)
Igor Orozovič31(poručík Andrej Křížek)
Ondřej Pavelka60(major Martin Fišer)
Jiří Vyorálek42(patolog Robert Mráz)
Jana Kolesárová40(psycholožka Táňa Hošková)
Jitka Sedláčková55(barmanka Vanda)
Marika Šoposká26(novinářka)v 1. díle Manželský trojúhelník

1. Manželský trojúhelník

Stará známá dvojice vyšetřovatelů dostane na starost mladou novinářku (Marika Šoposká), která chce napsat článek pro časopis o ozbrojených složkách. Michal není z této přítěže vůbec nadšený, ale aspoň se snaží novinářky využít k neoblíbeným činnostem. Jejich úkolem je totiž vyřešit smrt autorky kontroverzní knihy "Monogamie je přežitek”, která žila se dvěma muži a zemřela na otravu po požití vína, které jí někdo poslal poštou.

Ten někdo byl její nakladatel, ale i když měl přístup ke smrtící látce, nebylo vůbec v jeho zájmu dobře prodávanou autorku zabít. Michal s Andrejem musí prozkoumat ještě několik slepých stop, než se dostanou na tu správnou.

A do toho Michal čím dál víc žárlí na Táňu, za níž stále častěji docházejí její dávný kamarád Ondřej. A krátký, ale intenzivní šok mu připraví i Vanda, která se dává dohromady s Michalovým nadřízeným Martinem. (-k-)

3. Do střehu!

V šermířském klubu byl nalezen mrtvý trenér, špičkový šermíř. Někdo ho bodl přímo do srdce. Pochopitelně že ne kordem, který má na konci kuličku, ale některou ze starožitných zbraní, které jsou v tělocvičně vystaveny. Vyšetřování se ujímá jako vždy poručík Bříza s Andrejem. Podezřelých je jako obvykle hned několik. Trenér totiž dostal výpověď od šéfa klubu, který ale zase zastával vyšší postav na šermířském svazu. A k tomu vychází najevo podezření na doping těžko diagnostikovatelným lékem na bronchitidu. Andrej byl dříve pětibojařem a klub zná, mládí v něm trénoval. Zavražděný trenér byl jeho vzorem a Andrej nevěří, že by mohl být zapleten do dopingové aféry.

Michala Břízu zradilo jeho auto, jeho stará dobrá carevna odmítla nastartovat. Michal musí nechat Volhu odvézt do servisu, jenže mechanik si není jistý, zda dokáže sehnat náhradní díly. Nečekaně tady pomůže Táňa, jejíž otec je automechanik a zná se snad se všemi fanoušky veteránů. Sežene potřebné díly a poradí, jak auto spravit. O to se postarají Michal s Táňou a můžou si díky tomu vyjet na projížďku. (-k-)

4. Čeština pro začátečníky

V jazykové škole, která pořádá jazykové kurzy pro cizince, byla nalezena zavražděná jedna z učitelek. K činu došlo večer, po skončení posledního večerního kurzu, na jehož konci měla učitelka motivační rozhovor s jednou studentkou a během tohoto rozhovoru měla učitelka telefon, v němž někoho odmítla. Michal ovšem pochybuje, že by vražedkyní mohla být matka dítěte, která se jen snaží získat trvalý pobyt a zachovat si práci, kvůli čemuž se přihlásila do autoškoly. A do téže autoškoly se přihlásila i její učitelka, ačkoliv už řidičák měla. Autoškola měla před lety aféru s podvody při zkouškách, ale tentokrát vypadá, že se jí vražda netýká.

Andrej znovu bydlí s Míšou, jakože na zkoušku. Jenže Míša otěhotněla, což Andrej na první dobrou nevydýchá. Naštěstí dá na radu Táni a Vandy a Míše se patřičně omluví velkým pugétem a tím, že se na dítě těší.

Na policejní stanici přišla na exkurzi skupiny frekventantek. Povětšinou znuděných dívek, které zajímá hlavně mobil, rozhodně ne šéf oddělení, ani patolog, a dokonce ani mladý poručík Křížek. Michal už se na to nemůže dívat a vezme holky do tělocvičny, aby jim ukázal něco z praxe. Jako reakce na Michalovo svérázné pojetí exkurze dorazí několik stížností od rodičů, ovšem taky devět žádostí o stáž. (-k-)

6. Jed v srdci

Na rozlučce se svobodou nevěsty zemřel barman, který holkám přišel předvést svou barmanskou šou. Byl otráven jedem v bonboniéře. Vyšetřování se ujímá Michal Bříza se staronovým parťákem. Andrej si totiž vzal dovolenou, aby se mohl starat o těhotnou Míšu, a tak se do terénu po patnácti letech vrací Michalův bývalý parťák, nynější nadřízený Martin. A vyšetřování v kruhu půvabných dívek a žen si náramně užívá.

Zemřelý barman měl společníka, se kterým provozují bar v centru. Logicky je tak prvním podezřelým on. Jako velká voda se na scéně objevuje svatební organizátorka (Jitka Schneiderová), která je o počátku Michalovi nesympatická svou nadřazeností. A její minulost není tak úplně bez poskvrny, jak se ukazuje. Vypadá to, že vodítkem k nalezení vraha bude právě ona. (-k-)

Aktualizováno: 25.10.2021