Manželka Ronalda Sheldona

Milostný románek syna s manželkou otcova nejlepšího přítele vrcholí vraždou. Vše se zdá být jasné, ale otec svému synovi věří, že je nevinný. Je to skutečně tak? A pokud ano, podaří se prokázat jeho nevinnu?
2001 Česko délka: 97 min
Viktor Preiss54(Jake Duluth)
Václav Postránecký57(poručík Barnes)
Jan Čenský40(Petr Duluth)
Svatopluk Skopal50(Ronald Sheldon)
Taťjána Medvecká47(Norah Lacey)
Simona Stašová46(Phyllis Brant)
František Němec57(Basil Lacey)
Kateřina Brožová33(Sylvie Rimmer)
Eva Režnarová40(Felicie)
Václav Mareš60(majordomus Johnson)
Libuše Štědrá58(Leora Duluth)
Karel Hovorka50(policista)
Jiří Havel59(lékař)
Manželka Ronalda Sheldona

Pánové Duluth a Sheldon (Viktor Preiss a Svatopluk Skopal) vlastní úspěšné nakladatelství. Zejména díky Sheldonovým milionům s mohou dovolit vydávat méně známé autory. I Jake Duluth je Ronniemu, svému nejlepšímu příteli, zavázán, že z něj udělal bohatého člověka. Zato Jakeův syn Bill (Filip Blažek) nemůže Ronnieho vystát. Zato otcovy peníze mu nesmrdí. Když potřebuje vypomoct, staví se u tatínka. Ten už žije sám, jen se služebnou, manželka spáchala z neznámého důvodu sebevraždu.

Ronnie se po půl roce vrací z Anglie, kde objevil talentovaného spisovatele Laceyho (František), jehož díla chce vydávat a s jehož dcerou Jean (Jitka Schneiderová) se oženil. S Ronniem a jeho manželkou přijíždí i její rodiče a sekretářka Phyllis (Simona Stašová). Sheldon by rád uvedl Laceyho hru v divadle a doufá, že mu v tom pomůže Jakeův bratr Petr (Jan Čenský), který je divadelním producentem. Jenže na večírku na uvítanou, na němž Lacey svou hru předčítá, se ukáže, že jeho výplody jsou mizerné a Sheldon jej zřejmě protěžuje jen kvůli své manželce. Na večírku ovšem dojde ještě k jedné události, Bill, ač přišel jen na naléhání strýce Petry, se zamiluje do Ronaldovy manželky. A zdá se, že ani on jí není lhostejný. Jejich další setkání na večírku v domě otcova bratra Petra neskončí v posteli jen díky tomu, že je přistihne Billův otec. Oni se ale i přes jeho naléhání a prosby scházejí dál.

A tak se stane, že je ve svém vlastním době přistihne i Ronald Sheldon. To ho celkem pochopitelně rozzuří, zamkne manželku v pokoji a po krátké šarvátce Billa vyhodí. O hodinu později volá vyděšená Jean Jakeovi, že slyšela dva výstřely. Jake okamžitě spěchá na místo spolu s Petrem, který mu krátce předtím volal, že mu Bill zřejmě vzal pistoli. V Sheldonově domě nacházejí zastřeleného Ronalda a vedle něj Petrovu pistoli. Vše nasvědčuje tomu, že se Bill vrátil a Ronalda zastřelil. Když jej však otec najde u jeho bývalé přítelkyně Sylvie (Kateřina Brožová), kam se uchýlil, aby nebyl po ostudné potyčce sám, chová se, jako by o Ronnieho smrti nevěděl a je tou zprávou nanejvýš překvapený a kategoricky popírá, že by Ronniho zastřlil. Otec mu věří, ale policie nemůže postupovat jinak, než jej zatknout a obvinit z vraždy. Otec slibuje, že udělá všechno pro to, aby dokázal jeho nevinnu. Bill ale nemá na dobu vraždy alibi, takže jedinou možností, jak jej očistit, je najít skutečného vraha. Pokud to byl skutečně neudělal. K objasnění vraždy může přispět jak Ronaldova sestra Angie (Hana Maciuchová), tak Laceyho žena Norah (Taťjana Medvecká), pokud se ovšem podaří získat jejich svědectví a dát ho do souvislosti s ostatními událostmi.

Film byl natočen podle stejnojmenného románu Patricka Quentina. (-k-)

Režie: Zdeněk Zelenka
Produkce: Ivana Jaroschy
Scénář: Ivan Hejna
Námět: Patrick Quentino
Kamera: Vladimír Opletal
Hudba: Jiří Svoboda

Aktualizováno: 10.8.2018