Láska z pasáže

Z mladého čističe oken se stane tipař bytových zlodějů. Podaří se mu začít nový poctivější život?
1984 Česko délka: 75 min
Lukáš Vaculík22(Pavel Kříž)
Marek Vašut24(Roby)
Miroslav Zounar52(Portýr)
Miloš Vávra38(Koptis)
Pavla Tomicová22(Čermák)
Jiří Tomek53(Čermák)
Svatopluk Schüller20(Koptis mladší)
Lotsvyjde ze sprchy jen v kalhotkách
Láska z pasáže Devatenáctiletý Pavel Kříž (Lukáš Vaculík) odešel po maturitě z domu. Nevycházel se svým nevlastním otcem a ani s matkou si moc nerozuměl. A hlavně chtěl žít po svém, bavit se, chodit po barech a diskotékách. Tam se taky seznámil s partou vykradačů bytů frajírka Robyho (Marek Vašut), kterým
začal dávat typy na byty. Pavel totiž pracuje jako umývač oken a dostane se do cizích bytů, které tak může snadno omrknout.

Výdělečnou živnost mu trochu naruší brigádnice Jana (Tatiana Kulíšková), kterou mu podnik přiřadí. Dvě rozdílné povahy se do sebe podle filmového očekávání zamilují. Jenže policie sebere část Robyho party a Pavel musí splatit dluh, který u party má. Když bude dál poskytovat tipy, může se snadno dostat za mříže i on. Situace graduje, když zlodějské partě dojde trpělivost a unese Janu, aby Pavla donutila k zaplacení dluhu. To už ale po Pavlovi i partě jdou kriminalisté a při předávání peněz zasáhnou. Při pokusu o útěk vběhne Pavel pod auto, jímž se snaží ujet Roby. (-k-)

Režie: Jaroslav Soukup
Scénář: Jaroslav Soukup, Miroslav Vaic
Kamera: Richard Valenta
Hudba: Michal David, František Janeček, Zdeněk ml. Barták,
Aktualizováno: 1.1.2018