Labyrint (seriál)

Kriminální seriál o pátrání po sériovém vrahovi zahaleným tajemným příkrovem mystična.
2015 Česko
Jiří Langmajer49(major Michal Remeš)
Stanislav Majer37(kapitán Daniel Grossmann)
Zuzana Kanócz35(Tamara Hronská)
Miroslav Donutil64(náčelník Jan Oliva)
Michal Dalecký32(kriminalista David)
Zuzana Kajnarová33(kriminalistka Irena)
Anna Kameníková21(Andrea Remešová)
Andrea Daňková23(Součkova manželka)v 5., 6. a 7. díle
Jiří Hána38(Kamberský)
Hana Holišová34(lékařka)
Václav Helšus68(tchán Sýkora)
Jiří Wohanka68(zastavárník)
Marek Holý35(Adam Rychtera)
Jiří Racek(farář Vojtěch)
Tomáš Sagher46(policejní náměstek)
Michal Isteník31(policista v Blansku)
Kateřina Janečková31Lots(Martina Vágnerová)
Jiří Štrébl56(mladík v lese)
Ivana Hloužková55(abatyše Anežka)
Radim Novák44(policista v Blansku)ve 2. díle
Martina Zábranská(recepční)v 5. díle
Hanuš Bor64(psychiatr)v 7. díle

1. díl

V nepoužívaném lomu poblíž Brna je nalezen mrtvý muž. Jde o místního politika Stanislava Karase známého svými konexemi. Nalezen byl nabodnutý na kůl, probodnutý mečem (replikou středověkého holandského meče) a omotaný černým hadem. To vše až po smrti, před ní ale zřejmě krutě trpěl, hladem, zimou, měl zlomené obě ruce i nohy a po celém těle oděrky.

Případu se ujímají brněnští kriminalisté ze skupiny majora Remeše (Jiří Langmajer). Stop je málo a není ani jasný motiv, zda šlo o šílence, nebo vyřizování politicko mocenských účtů. Karas měl kontakty i na Slovensku, a tak kriminalisté požádají o případně informace bratislavské kolegy. Z Bratislavy překvapivě přijíždí mladá kriminalistka Tamara Hronská (Zuzana Kanócz). Ta řešila podobný případ, tehdy šlo o únos mladé dívky Gabriely Uhorčíkové, jejíž mrtvé tělo bylo nalezeno naaranžované velmi podobně. Z její smrti byl obviněn její spolužák, bláznivě, leč beznadjně do ní zamilovaný. Tamara však nevěří, že by dokázal někoho zabít, natož dívku, kterou miloval.

K další vraždě dochází přímo v soudní síni. Pachatel oblečený v taláru soudce zastřelí soudce Matulu a poté prostřelí hlavu sám sobě. A aby to bylo ještě zamotanější, zmizela další dívka, Alena Kolářová, velmi podobná Gábině Uhorčíkové. (-k-)

2. díl

Otce zmizelé Aleny neuspokojil přístup policie a rozhodl se pátrat na vlastní pěst. Zjistil, že na diskotéce se do Aleny navážel nějaký mladík, Adam Rychtera, který se popral s přítelem jeho kamarádky a pak ho vyhodili. Otec Kovář si ho našel a odvezl na opuštěné místo, kde se z něho pokusil vymlátit informace o dceři. Bohužel pro oba šlápl vedle, on ji sice sledoval, ale vyrušil ho policista, jehož popis se nápadně podobá střelci ze soudní síně. I policisty napadne, že Rychtera by mohl vědět a vyhlásí po něm pátrání.

V bulváru otiskli fotku s mrtvým Karasem. Náčelníka oddělení to přivedlo do stavu nejvyšší naštvanosti, ale major Remeš si podle stínů na fotce všiml, že byla pořízeny o dobré dvě hodiny dřív, než mrtvého Karase našli náhodní kolem bruslící. V redakci pak zjistí, že fotku jim někdo hodil do schránky, kde ji našel jeden z redaktorů. Fotka i s obálkou skončila v policejní laboratoři.

Mladým manželům Vágnerovým někdo neznámý posílá poštou stříbrné mince. Poslední zásilka byla poslána z pošty v obci Malá čistá. Manželé Vágnerovi se tam vypraví, aby se pokusili vypátrat, kdo jim mince poslala. Pošťačka si sice na odesílatele vzpomene, nebyl to ale nikdo místní. Shodou okolností se jedná o stejnou vesnici, jejíž farář někdy slyší v kostele plačící dítě. K nečekanému bohatství přišla i paní Klímová, manželka vraha soudce Matuly. Její muž jí zřejmě ještě před svou smrtí poslal poštou klíč od bezpečnostní schránky v bance nadité penězi. (-k-)

3. díl

Díky sledování Kováře se policistům podařilo najít Rychteru, kterému už Kovář stihl rozbít pár prstů kladivem. Kovář skončil ve vazbě, Rychtera v nemocnici. Policisté se tak konečně dozvědí, že to byl Klíma vydávající se za policistu, který přerušil Rychterovo noční sledování Aleny. Vypadá to, že Klíma je dalším krokem k rozpletení případu.

Farář z Malé čisté nabyl dojem, že zvuky plačícího dítěte vycházejí z krypty pod kostelní podlahou a rozhodne se ji s pomocí místního policisty a farníků prozkoumat. Zjištění je překvapivé, krypta je prázdná, až na sochu svaté pann Marie, která byl před několika z kostela ukradena.

Remeš s Tamarou navštíví odborníka na náboženské symboly. Ten jim objasní, že jejich případy ukazují na Janovo zjevení a poslední soud.

Manželé Vágnerovi dostali třetí zásilku mincí. Tentokrát však Martina Vágnerová místo, z něhož byl balíček odeslán, zná.

Dva mladí slovenští zlodějíčci, kteří poté, co byli vyrušeni při loupeži na benzince, utekli do Čech a náhodou našli opuštěný dům na samotě s uvězněnou Alenou. Podařilo se jim ji vysvobodit, jenže při odchodu narazili na přijíždějícího "majitele". Podařilo se jim sice nasednout do jeho jeepu, ale nedojeli daleko, vrah jednoho ze zlodějů odstřelovačskou puškou postřelil. Druhému zloději, sice taky postřelenému, se s Alenou podařilo utéct a nasednout na vagón nákladního vlaku. Další mrtvý byl objeven zavěšený nahý v opuštěné tovární hale, známý recidivista Sandera, který pro hlavního organizátora chystal klec v opuštěném sklepení. To ovšem policie zatím netuší. (-k-)

4. díl

Aleně, už samotné, se podařilo projít lesem k silnici, kde ji srazil projíždějící náklaďák, pod který se vypotácela. Naštěstí jen o kousek nedobrzdil, takže Andrea ze srážky vyvázla jen s pár zlomenými žebry. Vzhledem k předchozím strastem ovšem skončila v komatu v nemocnici.

Druhý ze slovenských zlodějů dojel až na malé nádraží, kde mu ukradli batoh dva povaleči, před něž dojel jako na jevišti. Notebook, který zloději ukradli v Alenině vězení, se přes zastavárnu dostal až k hackerovi, po němž zastavárník požadoval odheslování. Tomu se skutečně podařilo heslo získat a objevil na notebooku fotky mrtvého Karase. Jenže to už ho přes GPS našel zatím neznámý sériový vrah a přes něj se dostal i k zastavárníkovi. Zastavárník přežil jen náhodou, hacker takové štěstí neměl.

Manželé Vágnerovi se vydali do vesnice, odkud jim přišla poslední zásilka mincí. Martina tam kdysi byla v klášteře, ale odešla. A abatyše jí to má pořád za zlé, takže jí k mincím odmítla cokoliv říct. Vágnerovi se proto rozhodli ohlásit to na policii.

Zkoumání třiceti hodin video záznamu, který pořídil obdivovatel Gábiny Matěj Ráž, přineslo nečekané ovoce. Na jednom záznamu byl Alenin otec Kovář. (-k-)

5. díl

Kriminalisté vypátrali, že Gábina Uhorčíková je Kovářová dcera, tedy Alenina nevlastní sestra. Na pomoc s vyšetřováním případu si kriminalisté pozvali psycholožku. Ta jim doporučila, aby si nechali obraz Hieronima Bosche vyložit odborníkem. Trochu světla vneslo do vyšetřování nalezení chovatele, který pachateli prodal dvě černé kobry. Jenže ani on pachatele neviděl, jednali spolu po telefonu.

Tamara se vrací do Bratislavy, spojitost s případem Uhorčíkové je prokázaná. Na Slovensku navštěvuje paní Uhorčíkovou, aby se pokusila zjistit něco, co by pomohlo pohnout pátráním po vrahovi. Místnímu oddělení v Uherském Hradišti se podařilo zjistit, že dva slovenští zloději byli v místním obchodě. Tamara se po tomto zjištění rozhodne vrátit zpět do Čech, a to i přes zákaz svého nadřízeného.

Martině Vágnerové se na návštěvu ohlásil policista ohledně jejího nahlášení zásilek investičních mincí. Ve skutečnosti to ale byl pachatel. Přišel dřív, manžela zabil a Martinu omráčil a unesl. Probrala se nahá v kleci v opuštěném sklepení.

Farář Kryštof navštívil biskupa a pozval ho na prohlídku nalezené sochy panny Marie, kterou nechal v podzemí, kde ji našel. Když se biskup přijede na sochu podívat a sestoupí spolu s farářem a několika dalšími lidmi do katakomb, dojde k závalu. (-k-)

6. díl

Biskup s tajemníkem a farářem zůstali za závalem, kam z druhé strany přichází vrah. Faráře i tajemníka zastřelí, biskupa unese.

Mladému strážmistrovi stále vrtá hlavou, jak se dva slovenští zloději dostali z Uherského Hradiště k železniční trati na Tišnov, kde byli nalezeni za dva dny poté. Rozhodne se, že to prozkoumá a podaří se mu najít místo, kde jeden ze Slováků s Alenou nasedli na vlak. Kriminalistům tím pomůže zúžit okruh pátrání.

Remeš veze svoji dceru k její biologické matce. Návštěva ale nedopadne podle jejích představ, matka o ni nemá naprosto zájem.

Tamaře se podaří najít dům, kde byla držena Alena Kovářová. Od té doby se přestala ozývat, což silně znepokojuje Remeše.

Zcela nečekaně se dozvídáme totožnost pachatele. Je jím Martinin bývalý známý Karel Dorf. Je přesvědčen, že Martina je zodpovědná za smrt jeho bratra. Vágner zavře do klece k Martině i biskupa. Za to, že chodila k němu do farnosti a podle Dorfa biskupa obelhala. Na Dorfa brzy dojde i policie a v jeho domě ho zatkne. Ve sklepě najdou přivázanou Tamaru. Remeš se zdržel s dcerou a dojel na místo až později, právě v okamžiku, kdy dojde k výbuchu. (-k-)

7. díl

Výbuch zabil Dorfa, kapitána Grossmana i Tamaru. Remeš se vypraví k Dorfově matce, kde se dostane do konfliktu s rodinným právníkem Brixem.

Předběžná zpráva z laboratoře konstatuje, že se nepodařilo identifikovat dvě těla, jedním z nich je Dorf. Kriminalisté prohledávají druhý byt Karla Dorfa, tentokrát nejprve s pyrotechniky. Najdou v něm dost materiálu pro usvědčení Karla Dorfa z vražd, které vyšetřují. Konzultace s odborníkem ukazuje, že Dorf plánoval spasit svoji duši stejným způsobem jako jiný blázen před pěti sty lety. Je ale záhadou, jak se to Dorf mohl dozvědět, existují pouze staré záznamy inkvizičních soudů v latině, nikde jinde nebyly uveřejněny všechny informace.

Dorf zařídil přímý přenos po internetu ze sklepa, kde jsou uvězněni biskup s Martinou. Dokonce odvysílal své poselství. Kriminalistům se podařilo zdroj vysílání vypátrat. Byl to ale jenom spojovací uzel, takže biskup s Martinou zůstávají nadále uvězněni. Kriminalisté jsou přesvědčeni, že klíč je někde v nemovitostech Dorfovy rodiny. Než se však podaří místo věznění najít, Martina to psychicky neunese a probodne se nožem, který dal Karel Dorf biskupovi, aby on Martinu zabil a tak se očistil. (-k-)
Režie: Jiří Strach
Produkce: Dagmar Šperlová
Scénář: Petr Hudský
Námět: Petr Hudský, Laura Siváková-Paššová, Rastislav Boroš
Kamera: Martin Šec
Hudba: Ondřej Brzobohatý

Hrají:
Jiří Langmajer (major Michal Remeš)
Stanislav Majer (kapitán Daniel Grossmann)
Zuzana Kanócz (Tamara Hronská)
Miroslav Donutil (náčelník Jan Oliva)
Michal Dalecký (kriminalista David)
Zuzana Kajnarová (kriminalistka Irena)
Anna Linhartová (Andrea Remešová)
Radek Holub (farář Kryštof)
Lukáš Hlavica (Pavel Vágner)
Kateřina Janečková (Martina Vágnerová)
Aleš Putík (Šandera)
Jiří Hána (Kamberský)
Tomáš Slezák (kostelník)
Radomír Švec (patolog)
Martin Sláma (novinář Fábera)
Michal Dlouhý (doktor Brüx) v 1. a 7. díle
Jana Štěpánková (Anna Dorfová) v 1. a 7. díle
Jakub Janotík (Matěj Ráž) v 1. díle
Ivan Vojtek (primář v léčebně) v 1. díle
Klára Apolenářová (bruslařka) v 1. díle
Josef Hervert (bruslař) v 1. díle
Jan Maršál (bruslař) v 1. díle
Pavla Vitázková (Zita Karasová) v 1. díle
Martin Engel (soudce Matula) v 1. díle
Jiří Valůšek (Ondřej Klíma) v 1. díle
Petr Bláha (obžalovaný) v 1. díle
Iveta Austová (mladá ošetřovatelka) v 1. a 7. díle
Jakub Zedníček (štamgast Jára) v 1. díle
Karel Mišurec (klenotník) v 1. díle
Petra Jungmanová (Hedvika Klímová) ve 2. díle
Martin Zahálka (Oldřich Kovář)
Eva Vrbková (Jitka Kovářová)
Václav Helšus (tchán Sýkora)
Diana Velčická (Karasova milenka) ve 2. díle
Lenka Krobotová (Tereza Grossmannová)
Rostislav Gajdoš (šéfredaktor) ve 2. díle
Pavel Novotný (bulvární novinář) ve 2. díle
Michal Isteník (policista v Blansku) ve 2. díle
Václav Liška (policista v Blansku) ve 2. díle
Radim Novák (policista v Blansku) ve 2. díle
Marek Holý (Adam Rychtera) ve 2. díle
Eva Kratochvílová (pošťačka) ve 2. díle
Dalibor Čermák (bankéř) ve 2. díle
Michal Bumbálek (chovatel hadů) ve 2. díle
Michael Beran (barman) ve 2. díle
Dagmar Kopečková (Alenina spolužačka) ve 2. díle
Petra Tenorová (Gábina Uhorčíková) ve 2. díle
Michal Režný (zloděj Štefan) ve 3. díla
Tomáš Stopa (zloděj Miro) ve 3. díle
Miroslav Táborský (akademik Vrbata)
Milan Němec (policista Coufal)
Miroslav Kumbala (funebrák) ve 3. díla
Martin Ondrášek (archivář) ve 3. díla
Josef Kundera (lékař v nemocnici) ve 3. díla
Jiří Štrébl (mladík v lese)
Michaela Rykrová (dívka v lese) ve 3. díla
Jiří Racek (farář Vojtěch) ve 4., 5. a 6. díle
Jiří Wohanka (zastavárník) ve 4. díle
Jan Hrušínský (JUDr. Beránek) ve 4. díle
Otmar Brancuzský (závozník Šustr) ve 4. díle
Hana Holišová (lékařka) ve 4. díle
Ivana Hloužková (abatyše Anežka) ve 4. díle
Petr Tlustý (povaleč na nádraží) ve 4. díle
Martin Tlapák (povaleč na nádraží) ve 4. díle
Gregor Bauer (hacker) ve 4. díle
Tomáš Sagher (policejní náměstek) ve 4. díle
Roman Blumaier (recidivista) ve 4. díle
Josef Jurásek (recidivista) ve 4. díle
Zdeněk Kývala (recidivista) ve 4. díle
František Němec (biskup) v 5. díle
Vojta Kotek (Jan Souček) v 5. a 6. díle
Oldřich Navrátil (policista Humplík) v 5. a 6. díle
Aleš Slanina (biskupův tajemník) v 5. a 6. díle
Lenka VLasáková (psycholožka Ester Fuchsová) v 5., 6. a 7. díle
Matej Landl (Tamařin nadřízený) v 5. díle
Ján Gallovič (Milan Bartoš) v 5., 6. a 7. díle
Jana Hubinská (matka Uhorčíková) v 5. a 7. díle
Markéta Sedláčková (chovatelova manželka) v 5. díle
Andrea Daňková (Součkova manželka) v 5., 6. a 7. díle
Hana Briešťanská (prodavačka) v 5. díle
Martina Zábranská (recepční) v 5. a 6. díle
Jan Vondráček (Karel Dorf) v 6. a 7. díle
Petr Drozda (Jindra Knedla) v 6. díle
Zuzana Neuwirthová (novinářka) v 6. díle
Tomáš Sýkora (dělník) v 6. díle
Veronika Schönová (matka v parku) v 6. díle
Hanuš Bor (psychiatr) v 7. díle
Jiří STrach (vyšetřovatel GIBS)
Kryštof Mucha (vyšetřovatel GIBS)
Aktualizováno: 12.12.2015