Horákovi

Seriál o početné rodině, v níž se spolu sžívá ženské a mužské křídlo a všichni prožívají své běžné i méně běžné strasti a slasti doma, ve škole i s rodinnými příteli.
2006-2007 Česko
Igor Bareš40(Jan Horák)
Lucie Benešová31(Lucie Horáková)
Nela Boudová38(Soňa Procházková)Lucčina kamarádka a kolegyně
Jana Šulcová59(Babička Zdena)
Dana Batulková48(Anežka)
Jan Hraběta66(Standa)
Hana Vagnerová23Brief+(Eva)v několika dílech se objeví v podprsence (např. ve 3.), ve 25. díle se svléká v koupelně a sprchuje se, kameraman je ale šikovný, takže vlastně není nic vidět; ve 30. díle se nechá malovat nahá, ale vše podstatné si zakrývá
Jakub Prachař22Brief(Patrik)ve 25. díle skočí nahý za Evou do sprchy, zabrán je ale jen do půl těla
Kateřina ŠildováBrief-(Kristýna)v 31. díle je zabraná při převlékání zešikma zezadu nahoře bez
Ctirad Götz40(Eda Procházka)
Jakub ChromečekBrief(Tomáš Horák)
Jiří Ployhar30(bezdomovec Jarda)
Miloň Čepelka69(oční lékař)ve 21. díle
Jan Komínek12(Ondra)
Norbert Lichý41(Tonny)ve 12. díle
Pavel Batěk31(instalatér)
Alexander Hemala53(moderátor dětské soutěže)ve 31. díle
Roman Štabrňák22(Formánek)v 16. díle
Jana Bernášková25(Markéta)
Daniel Rous45(ředitel školy)
Karel Polišenský62(Šilhoun) (16)
Michal Zelenka30(číšník Filip)
Jiří Bábek(psycholog) (2, 9, 14, 21–23)
Eva Jiroušková75(Mráčková) (8)
Vladimír Gut52(Mim) (20)
Lubor Šplíchal36(lékař)ve 23. díle
Viktor Dvořák26(moderátor)ve 13. díle
Jiří Wohanka59(Robert)ve 12. díle
Kateřina Velebová27Brief(Marika)ve 14. díle se baví s Tomášem v podprsence
Michal Roneš(manažer)ve 24. díle
Iva Frühlingová24(celebrita)ve 32. díle
Bořivoj Penc70(lékař)ve 35. díle
Lucie byla Janovou první láskou, Jan byl první láskou Lucie. Lucie tehdy byla nejhezčí dívkou ve čtvrti a on, kluk od vedle, byl dítě jako všichni ostatní. Byl do ní blázen, ale ona měla jiné plány. Když jí bylo osmnáct, odešla studovat do Brna a on ji ztratil. Provdala se a měla dvě dcery. Jan se oženil a měl tři syny. Pak ovdověl. Její manželství se rozpadlo, a jak tomu osud chtěl, potkali se tihle bývalí sousedé náhodou na silnici a po dvaceti letech jejich láska znovu vyšla najevo. Teď se rozhodli pro svatbu a všech sedm bude muset žít pod jednou střechou ve čtvrti, kde Jan s Lucií vyrostli.

To, co by bylo v jiných seriálech happy endem, stojí tady na počátku. Holky a kluci se potkávají až na svatbě. Kluci otevřou dívkám svůj dům a ty do něj ne příliš dobrovolně a s rozpaky vkročí.

Společná koupelna, ve které je ráno přetlak, společná snídaně, při které kluci jedí párky a holky „zrní a trávu“, společné peníze, kterých se někdy nedostává. Krátce řečeno, jde o rychlokurs pro oba rodiče, aby zajistili fungování rodiny, která se najednou rozrostla.

„Horákovi“ jsou vtipným seriálem o složitém fungování moderní rodiny. A protože tahle nová rodinka je vlastně tvořena dvěma úplně odlišnými světy – mužským a ženským – vtipné i dramatické situace na sebe nedají dlouho čekat. (-ČT-)

Natočeno podle seriálu "Los Serrano".

1/39 Už se vzali

Svatební den je výjimečným dnem pro příslušníky obou rodin. Tomáš, Ondra a Kuba plní úkoly, které jim zadává jejich otec, a ukazují svým novým sestrám, Evě a Tereze, jejich dům, který se vůbec nedá srovnat s tím, ve kterém žili v Brně – ten jejich byl totiž o mnoho větší a luxusnější. Konečně dojdou k jejich novému pokoji. Obě dívky se budou muset dělit o jeden pokoj a se zděšením se dívají, jak je příšerně a nevkusně zařízen. Tři Janovi synové budou sdílet také jen jeden pokoj, a protože budou muset všichni dodržovat pořadník na koupelnu, ani jedna ze stran není z nastalé situace moc nadšená. Ale vzájemně před sebou předstírají, že je vše v naprostém pořádku.

Nespokojenost Evy vyvrcholí tím, že se na konci dílu rozhodne odjet zpět do Brna, kde musela opustit kromě kamarádů i svého přítele Martina Svobodu. Její útěk odhalí Tomáš. Společně se svým otcem se vydávají na nádraží Evu hledat a Jan jí nakonec odjezd rozmluví.

Jan nakáže svým synům, aby pomohli svým novým sestrám začlenit se do školního kolektivu. Ondra je ochoten udělat cokoliv, jen aby se nikdo ve škole nedozvěděl, že jeho nová sestra Tereza je dcera jejich učitelky, která je teď navíc jeho novou matkou. Tomáš uvede Evu mezi své kamarády. Eva se cítí nejistě, ale Tomáš se jí snaží všemožně pomáhat. Někdy až příliš. Můžeme vypozorovat, že jeho náklonnost k ní, je víc než jen sourozenecká...

Lucie se po letech strávených jako žena v domácnosti, vrací do práce. Je učitelkou a je opravdu velmi nervózní z prvního dne v nové škole. Uklidňuje ji přítomnost Soni, která je její kamarádkou již od dětství a učí na stejné škole. Změna na poslední chvíli způsobí, že je Lucii přidělena třída Ondry a Terezy. Předcházející učitelka této třídy to vzdala, protože nezvládla vtípky Ondry a jeho kamarádů.

Pro Janova bratra Stanislava se vše změnilo. Jan se musí věnovat rodinným povinnostem a nemůže už chodit společně se Stanislavem na fotbal, kdykoliv ho napadne, jak tomu bývalo dřív. Stanislav proto začíná být stále více zahořklejší na Janovo manželství a hlavně na Lucii.

2/39 dokonalý otec

Lucie a Jan se dostaví do školy na schůzku s výchovným poradcem, aby si promluvili o Ondrovi a Tereze. Během společného rozhovoru se odhalí, že oba mají odlišný způsob výchovy svých dětí a přístupu k nim: Lucie dává přednost dialogu. Se svými dcerami mluví o všem, berou ji jako kamarádku a ona jim nic nezakazuje. Zatímco Jan nemá ve zvyku se svými syny dlouze mluvit a místo toho jim dá raději pár facek.

Jan si pročítá letáček od poradce a na základě uvedených postupů se snaží naučit se vést se svými syny dialog. Tomášovi nabídne, že kdyby potřeboval poradit něco o sexu, ať za ním klidně přijde. Ráno chlapce budí, ptá se jich, co budou celý den dělat a políbí je. V jeden okamžik je nutí, aby si navzájem řekli, že se mají rádi a nebáli se to vyslovit. Synové jsou z toho zmatení a domnívají se, že se jejich otec z lásky k Lucii dočista zbláznil.

Evin kluk z Brna, Martin Svoboda, chce být zpěvákem a kytaristou, a tak jí pravidelně posílá své písničky nahrané na videu. Všem připadají směšné, kromě Evy, která Martina bezmezně obdivuje. Tentokrát jí pošle kazetu se vzkazem, že chce za ní přijet. Eva o tom řekne Lucii a ta jí nabídne, aby Martin přespal u nich. Eva na poslední chvíli oznámí matce, že budou spát v hotelu. Lucie zapomene na svůj obvyklý chápavý přístup, protože zjistí, že se Eva chce s Martinem poprvé milovat.

Lucie zadá svým žákům, aby napsali sloh o své rodině. Ondrovi se stále daří dobře kamuflovat, že Lucie je jeho nevlastní matka a Tereza jeho sestra. Tereza na radu své sestry využije příležitosti, aby se pomstila Ondřejovi za to, že ji ve škole terorizuje, a Lucii za to, že ji nechce nechat přespat s Martinem v hotelu. Tereza přečte před třídou text, ze kterého vyjde najevo, že Ondra a ona jsou sourozenci a Lucie je jejich nechápavá matka. Ondra naopak napíše, že nová rodina není JEHO rodina. Lucie je z obou prací dost smutná.

Dívky objeví díru v koupelně, kterou tam vyvrtali kluci, aby je mohli špehovat ve sprše. Naštvou se. Chtějí se pomstít a vyfotit ve sprše Tomáše, aby tím vyrovnali účty. Na poslední chvíli však do sprchy vleze místo Tomáše Jan.

Evě zavolá Martin, že se s ní rozchází, protože s ním nešla přespat do hotelu. Tomáš smutnou sestru vezme večer mezi své kamarády do baru. Do Evy se zakouká spolužák Patrik. To se Tomášovi samozřejmě ani trochu nelíbí.

3/39 A přece Paříž!

Eva a Tereza měly jet se svým otcem do Paříže, ale ten na poslední chvíli cestu kvůli práci zrušil. Holky jsou z toho smutné a zklamané. Jan je odhodlán ke všemu, jen aby jeho rodina byla šťastná. A tak všechny překvapí nápadem, že celá rodina (všech sedm) pojede na krátké prázdniny, a to právě do Paříže.

Zdena si připadá sama a tráví víc času v domě své dcery, než v tom svém. Chce si připadat užitečná. Aby toho nebylo málo, řekne Lucii, že by se k nim ráda přestěhovala. Jan tu zprávu nepřijme s velkým nadšením, ale Lucie má poslední slovo. Soňa jí radí, ať si svou matku domů nebere, protože by už neměla klid. Zdena s Lucií se kvůli tomu spolu pohádají a nakonec se shodnou, že by to pod jednou střechou nedělalo dobrotu.

Domácnost Horákových zaplavují dluhy. Nečekaná kanalizační havárie způsobí, že Jan nesplatí poslední splátku za svatební hostinu. Vchodové dveře domu i auto oblepí naštvaný věřitel nápisy, že je Jan Horák dlužník. Jan váhá, zda nemá vrátit letenky do Paříže. Ale nechce, aby se Lucie o problémech dozvěděla. Lucie a dcery si nakupují nové oblečení na cestu do Paříže, Jan u toho tiše trpí, ale nic jim neřekne.

Ředitel školy, David, byl zamilovaný do Lucie již v dobách, kdy poprvé začala chodit s Janem. A nikdy Janovi neodpustil, že si Lucie vybrala právě jeho. Teď má možnost odvety, a tak Lucii řekne o Janových finančních potížích a zároveň jí nabídne finanční výpomoc. Lucie ho odmítne. Jan se Lucii omlouvá, ale ta se na něj zlobí, že jí o svých starostech nic neřekl. Lucie nepotřebuje značkové oblečení ani cestu do Paříže, to je jí jedno. Je pro ni důležité, že má rodinu, práci a hlavně jeho.

Ondra a Tereza si dál nerozumějí a škola je jejich hlavním bojištěm. Kuželka (Josef) organizuje oslavu svých narozenin, ale Tereza mezi pozvanými není. Rozhodne se, že se na seznam pozvaných dostane. Vymění s kluky pozvánku za fotku své sestry Evy, na které je polonahá. To se dozví Tomáš a rozhodne se fotku získat za každou cenu.

Při vyřizování účtů Tereza předvede své bojové schopnosti – má totiž zelený pásek v judu. Kuželka, který se stal předmětem této ukázky Tereziny bojovnosti, je ohromen a zve ji na své narozeniny. Ondřej je tím zdrcen.

4/39 Bratříček nebo sestřička?

Lucie má podezření, že by mohla být těhotná. Zatímco její matka a Soňa vědí o jejím tajemství, s Janem o té záležitosti mluví Lucie ve třetí osobě, jako by se to dělo jedné její kamarádce z Brna. Jan tuší, že k němu není úplně upřímná a myslí si, že tou, která čeká dítě je Soňa, takže to bez váhání řekne jejímu manželovi Edovi.

Předseda místního fotbalového klubu zemře během večeře, kterou na jeho počest uspořádali členové klubu. David a Stanislav budou spolu muset soupeřit kvůli uvolněnému postu. Od této chvíle oba začnou rozvíjet svou vlastní kampaň, aby zvítězili při volbě. Nakonec je zvolen Stanislav. Vzdá se ale předsednictví ve prospěch Davida, který slibuje klubu finanční podporu.

Ondra chce ukrást výsledky školního testu, který má Lucie připravený na jejich hodinu, a dát ho svým kamarádům. Jan to odhalí (s Terezinou pomocí) a Ondra musí dělat domácí práce. Tereza se mu směje. Konečně pomsta.
Ve škole je právě období zkoušek a písemných testů. Kluky štve, že to jde holkám ve škole lépe. Eva si všimne, že Tomáš má problémy s učením a rozhodne se mu pomoct při studiu dějepisu. Při testu ve škole vidí, že Tomáš nic neví a rozhodne se vyměnit Tomášův test za svůj. Tomáš dostane dobrou známku, ale Eva propadne. Její neúspěch způsobí, že jí Lucie zakáže jet za Martinem do Brna. Eva prosí Tomáše, aby se k výměně přiznali. Tomáš za úspěch ve škole dostane od Jana moped, a tak se přiznat nechce. Martin nakonec víkend s Evou zruší a znovu se s ní rozejde. Eva se naštve a jedou za ním s Tomášem na mopedu. Eva rozbije Martinovi jeho kytaru o hlavu. Tomáš z toho má velkou radost, ale bojí se Evě sdělit pravdu o svých citech k ní.

5/39 Mezi Marsem a Venuší

Konflikt mezi Tomášem a Lucií. Lucie vyndala z garáže kytaru a pokoušela se na ni hrát. Tomášovi ji kdysi darovala jeho matka. Učila ho na ni hrát a po její smrti se Tomáš rozhodl, že už na ni nikdo nikdy nesáhne.

Po cestě ze školy domů nechá Lucie naštvaného Tomáše řídit. Ten ve chvíli nepozornosti někoho porazí. Nakonec zjistí, že tělo, které spadlo do strouhy, byla jen figurína. Lucii a Tomáše to usmíří, protože si uvědomí, že chybovat může nechtěně každý.

Jan má deprese po prohraném fotbalovém zápase mezi ženatými a svobodnými. Ze dne na den si začne dělat starosti s tím, jak vypadá. Když Tereza hledá někoho, kdo by s ní šel do posilovny, nabídne se Jan. Lucie mu to rozmlouvá, ale Jan povzbuzuje i Stanislava a Edu, aby šli také cvičit, že potřebují pár kilo shodit, nebo je brzy čeká infarkt. Tereza není moc nadšená, když ji pak ve fitcentru dělají společnost právě tito tři.

Ondra ukradne Evě její deník a rozhodne se ho prodat Patrikovi. Ten se naštve, když zjistí, co Ondra udělal, a deník mu sebere. Vytrhne při tom jednu stranu, která zůstane Ondrovi v ruce. Patrik si udělá kopii deníku a chce ho využít k tomu, aby se dozvěděl něco, co by mu pomohlo Evu získat. Když Patrik zjistí, že na stránce, která chybí, Eva píše, jaký typ kluků se jí líbí, nezbude mu nic jiného, než si stránku od Ondry koupit. Nenapadne ho, že Ondra změnil její obsah. Začne se proto chovat naprosto opačným způsobem, než má Eva ráda. Chová se jako blázen.

Ondřej se dobře baví, ale Tereza vše prozradí Tomášovi. Ten chce Evu ochránit a vezme Patrikovi kopii deníku. Ale dobrý skutek se obrátí proti němu, když Eva najde onu kopii u něj.

6/39 Den dárků

Den dárků je rodinná tradice, která s sebou může přinášet nejen radost. Volba nového předsedy třídy rozpoutá skutečný boj mezi Ondrou a Terezou. Tomáš touží po usmíření s Evou.

Nastala chvíle, kdy se má zvolit předseda třídy Ondry a Terezy. Jedinými kandidáty jsou oni dva, takže začíná napínavá kampaň. Tereza ví, že sliby jejího rivala nejdou splnit, ale nedokáže najít argumenty, kterými by získala hlasy. Zjistí, že ji Ondra potají nahrával a chce záběry použít proti ní. Eva radí své sestře, aby proti Ondrovi také použila špinavou hru. Hledají něco, co by mohlo Ondru kompromitovat. Tereza tajně svého bratra natočí, jak se hanlivě vyjadřuje o svých spolužácích a volby tak nakonec vyhraje ona.

Lucii přijde poštou identický náhrdelník, jako ten, který před lety ztratila. Ona si myslí, že je to dárek od Jana. Když Jan vidí, jak je jeho žena spokojená, nedokáže se jí přiznat k tomu, že s tím nemá nic společného. Jan neví, kdo mohl jeho ženě ten dárek poslat, ale nejjednodušší je myslet si, že to byl její bývalý manžel. Nakonec vyjde najevo, že odesílatelem byl David, ředitel školy. Když to Lucie zjistí, dárek mu vrátí.

Tomáš se pokouší usmířit si Evu a vysvětlit jí, jak to bylo s jejím denníkem. Nakonec se přemůže a zahraje Evě svoji píseň právě na tu kytaru, kterou mu dala jeho matka a na kterou od její smrti nesáhl a kvůli které se tak pohádal s Lucií. Eva mu odpustí.

7/39 Hry na pravdu

Ve škole se dělají všeobecné testy a vypadá to, že Evu čeká dobrá budoucnost co se týče studií, zatímco s Tomášem to není tak jednoznačné. Sní o tom, že bude zpěvákem a tráví hodiny skládáním, což dost znervózňuje jeho otce. Pohádají se a Tomáš si postaví na dvorku u domu stan a trucuje. Nahraje některé svoje písničky a pošle je do nahrávacích studií. Tomáše zavolají z nahrávací společnosti; když se dostaví na schůzku, zjistí, že telefonát byl jen hříčkou a žertem ze strany Patrika a trochu i Evy.

Stanislav má už dost toho, že je sám a rozhodne se, že se seznámí s nějakou ženou přes inzerát v novinách. Když se jeho přátelé dozvědí, co dělá, připraví mu schůzku naslepo s učitelkou náboženství. Nejdřív z toho není moc nadšený, ale pak se s ní sejde. Padnou si do oka a Stanislav se i přes to, že se neznají, chce ženit. Učitelka nakonec vycouvá.

Lucie a Jan cítí, že nemají moc soukromí, aby mohli být spolu. Jan navrhne, že by mohli zajet na místo, kam dřív spolu jezdívali, když byli mladí. Jan zaveze Lucii na parkoviště, ta mu však k jeho překvapení řekne, že ona tam nikdy nebyla, takže pochopí, že tam musel být s někým jiným. Od této chvíle si Lucie nevydechne, dokud nezjistí, kdo byla tehdy ta dívka. Společně s Edou a Soňou hrají hry. Dojde i na „flašku“, při které musí po pravdě odpovídat. Lucie je jako posedlá. Vyjde najevo, že tou dívkou, kterou tam Jan tenkrát vzal, byla Soňa.

Ondra přesvědčí Kuželku, že se mu líbí Tereza a on se ji snaží od této chvíle získat. Tereza nejdřív nic nechápe, ale když zjistí, že se jedná o hříčku jejího nového bratra, rozhodne se hrát tu hru také a namluví totéž jejich společné spolužačce.

8/39 Bezesná noc

Lucie a Jan plánují vánoční prázdniny, aniž by tušili, že ona bude muset mezi svátky pracovat. David na poslední chvíli změní Lucii dovolenou. Pozve ji k sobě domů, aby si o nastalé situaci promluvili. Nabídne jí bramborový salát od své matky a mluví o starých časech. V jedné chvíli se snaží Lucii políbit. Ta se vyděsí a ve spěchu odejde. Když Lucie odchází z domu, kde bydlí David, uvidí ji Stanislav. Myslí si, že Lucie má něco s Davidem. Svému bratrovi radši nic neřekne. Lucie se Janovi o návštěvě také nezmíní.

Stejný večer se Jan rozhodne překvapit Lucii večeří, aby oslavili dvouměsíční výročí svatby. Vše má připravené, ale jeho žena stále nejde. Jan si myslí, že se asi protáhla porada ve škole. Následující ráno je Lucii špatně od žaludku a říká, že strávila celou noc zvracením. Jan je klidný, dokud nezjistí, že David má stejné příznaky jako jeho žena; v tu chvíli si dá dvě a dvě dohromady. Jak Lucie, tak David mají salmonelózu. Jan od Stanislava zjistí, že Lucie mu o večeru lhala a zachvátí ho žárlivost. Jan si zoufá, že tak krásná žena jako je Lucie, přece nemůže být s někým jako je on. Lucie se ho nakonec zeptá, zda skutečně potřebuje další důkaz lásky, kromě toho, že odešla z Brna a šla za ním s celou rodinou. Jan jí vyčítá, že mu o Davidovi neřekla. Lucie odvětí, že Jan jí zase zamlčel věřitele. Oba se nakonec usmíří.

Fotbalový klub se pohybuje v červených číslech a Stanislava napadne, že by mohlo být dobré mít nějaké roztleskávačky, aby se trochu zaplnilo hlediště. Tomáš mu slíbí, že to zařídí. Nedovolí Patrikovi, aby mu pomohl, protože se na něj stále zlobí kvůli vtípku s nahrávací společností. Po jistých problémech se do toho nakonec vloží i Eva a pomůže jim získat spoustu dívek do týmu a spolu s Terezou se také zúčastní. Tomáš jí děkuje. Na oplátku pózují kluci z týmu pro kalendář. Udělají komické fotky.

Eva večer poprosí Tomáše, zda by jí opět nezahrál na kytaru nějakou píseň. Tomáš nadšeně souhlasí. Zazpívá moc krásnou píseň a Eva se mu omluví za vtípek s nahrávací společností. Tomáš ale stále nedokáže být o svých citech k Evě upřímný...

Ve třídě Lucie se zkouší dramatizace Zvoníka od Matky Boží. Děti si prohodí role. Vítek je „Esmeraldo“ a Linda je „Quasimoda“. Lindě se líbí Vítek a Tereza se jí snaží pomoci ho získat. Divadelní představení, které mají ve škole připravit, se k tomu stane záminkou. Vítek se ale zamiluje do Terezy. Ta nechce přijít o svoji nejlepší kamarádku a proto Vítka odmítne. Linda se nakonec zamiluje do Ondřeje. Tereza jí to rozmlouvá, ale nakonec jí nezbude než slíbit, že svého uličnického bratra pomůže Lindě získat. Ondřej nakonec hraje místo Vítka „Esmeralda“ a v závěrečné scéně je Lindou políben.

9/39 Génius

Jan už nemůže přehlížet Ondrovy lumpárny a pohrozí mu. Ondra se proto rozhodne, že se polepší. Ve škole chystají pro žáky test inteligence a Ondra získá řešení předem. Chce Jana potěšit dobrými výsledky. Ředitel David si zavolá Jana a Lucii, aby jim sdělil, že Ondra je génius. Od této chvíle se začne Jan intenzivně synovi věnovat, aby se jeho osobnost mohla rozvíjet. Celá rodina se tomu diví. Jan si uvědomí, že svého syna pravděpodobně nikdy dostatečně studijně nestimuloval. Ondra začne využívat nové situace, kdy se k němu musí všichni chovat jako ke géniovi. Tereza zjistí, že Ondra měl řešení testu předem a s Lucií se rozhodnou, že mu dají lekci. Ondra je zavalený novými aktivitami, ale po chvíli už toho má plné zuby; nechce jít do jiné školy, ani jet na tábor pro génie. Lucie dává Ondrovi do těla, ten se rozhodne přiznat se otci, že test opsal. Za trest musí umýt Janovi jeho dodávku.

Stanislav zažádal, aby se jejich Hospůdka objevila v turistickém průvodci a kvůli tomu neváhal potvrdit, že se u nich mluví anglicky. Nakladatelství k nim pošle ženu, která má ověřit, že vše je tak, jak je uvedeno. Vyjde najevo, že Stanislav anglicky neumí ani slovo. Eva se mu snaží pomoci, aby se naučil alespoň základy, ale Stanislav není moc dobrý student. Ničemu nerozumí. Před další návštěvou, která má ohodnotit, jak je to s jazykovými znalostmi, si Stanislav připraví taháky, ale nakonec jeho snažení neuspěje. Ženě–inspektorce je Stanislav sympatický a slíbí mu, že nakladatelství jeho hospůdku přece jen zpropaguje.

Lucie a Jan si všimli, že jim poslední dobou scházejí malé obnosy peněz. Oba pátrají, kdo může být tím zlodějem: Jan dává přednost lstem, které by zloděje načapaly, zatímco Lucie se snaží o tom s dětmi mluvit, ale bezvýsledně. Zjistí, že tím zlodějem je její matka, které se začalo nedostávat peněz. Každé odpoledne totiž chodí hrát automaty, aby nebyla pořád tak sama.

10/39 Prezident a já

Tomáš je poslední dobou velmi divný a Jan si toho všimne. Řekne o tom Evě. Eva slíbí, že se bude snažit zjistit, co se děje. Tomáš se své nevlastní sestře přizná, že je zamilovaný, ale neřekne, že právě do ní. Z nepříjemné situace se dostane tím, že jako svou vyvolenou označí jednu spolužačku. Eva, aniž by něco tušila, mu slíbí, že mu pomůže ji získat. Tomáš se pak na schůzce, kterou jim Eva zařídila, dívce přizná, že je blázen do někoho úplně jiného, ne do ní. Tomáše díky jeho zamilovanosti pronásledují fantazijní představy o jeho nevlastní sestře.

Ve městě má koncertovat slavný zpěvák. Tereza je jako smyslů zbavená, protože vyhrála vstupenku. Lucie je překvapená, když v TV uvidí, jak se její dcera chová jako poblázněná fanynka a křičí před vchodem do hotelu, kde zpěvák bydlí. V jednom záběru vidíme, že Tereza překonala ochranku a zpěvákovi skočila na záda. Lucie dá Tereze domácí vězení. Tereza nehodlá jen tak klidně přijmout trest a ve vyučování odmítne udělat, co jí Lucie nakáže. K ní se připojí i Linda. Lucie se naštve a roztrhá jí lístek na koncert.

Zdena připomene Lucii, že i ona v tomhle věku udělala něco podobného, a že má moc krátkou paměť. Lucii je to najednou líto a rozhodne se Tereze sehnat náhradní lístky za každou cenu. Podaří se jí v přestrojení dostat do hotelu, ve kterém zpěvák bydlí. Zpěvák ji považuje za poblázněnou fanynku a místo lístků jí dá autogram. Lucie ho pak doma předá Tereze, když se společně dívají na zpěvákův koncert v televizi. Tereza má radost.

Otec Evy a Terezy má dostat cenu manažera roku na gala večeru, kde bude přítomen i prezident. Luciin bývalý manžel jim zavolá a všechny je pozve; může to být příležitost, aby poznal novou rodinu svých dcer. Jan začne mít pochybnosti, zda se bude moci rovnat svému předchůdci. Lucie váhá, zda přijmout to pozvání, neboť si myslí, že jediné co její bývalý manžel chce, je ztrapnit Jana. Když Jan řekne, že neví proč by tam chodil, Lucie s ním souhlasí. Jan si myslí, že se za něj stydí. Lucie se mu ale posléze přizná, že se stydí za toho idiota, za kterého byla takovou dobu vdaná. Rozhodnou se předávání přeci jen zúčastnit.

V hotelu, kde se koná předávání, se Jan na WC seznámí s bývalým Luciiným manželem. Posléze se ve stejné místnost, společně se svými syny, potkají a seznámí s prezidentem.

11/39 Dlouhá noc v Mogambu

Ondra propadá skoro ze všech předmětů, zatímco Tereza má výborné známky. Oba se musí účastnit doučovacích kurzů; Ondra, aby si známky opravil a Tereza, aby se zaměstnala ve volném čase. Ve škole se začínají dít zvláštní věci, které nikdo nedokáže vysvětlit. Ondřej šíří fámu, že školou prochází duch. Tereza zjistí, že si Ondřej ze všech vystřelil a rozhodne se mu to vrátit. Sjedná spiritistickou seanci, při které si duch za svou oběť zvolí Ondru. Ten je strachy bez sebe a Tereza je spokojená.

Tomášovy známky nejsou lepší než Ondrovy a Eva si zase nezadá se svou mladší sestrou. Oba dostanou od svých rodičů pokyn, aby si na léto našli práci. Tomáš se snaží vypadat, jako že usilovně práci hledá, ale ve skutečnosti se nijak nesnaží. Jan se chopí situace a dá oběma práci v Hospůdce. Evu práce s fakturami opravdu nebaví.

Spolužák nabídne Patrikovi práci tanečníka na platformě na jedné nové diskotéce. Musí si sebou přivést dívku. Eva na to kývne. Oba jdou večer tančit na diskotéku. Což Tomáše samozřejmě velmi mrzí. Tam se nečekaně potkají s Janem, Edou a Stanislavem. Každý si odvede svého otce v podnapilém stavu domů. Standa usne v Mogambu na sedačce.

Lucie a Soňa si stěžují, že jejich manželství upadají do monotónnosti. Jan prodělá ledvinovou koliku, a to způsobí, že přehodnotí svůj život a rozhodne se maximálně si užít čas, který mu zbývá. Velká oslava s jeho ženou a všemi přáteli je prvním krokem, i když se mu nakonec vymkne z rukou. S kamarády jdou na diskotéku, kde je i Patrik s Evou. Někdo jim dá do pití jakési prášky. Druhý den ráno si Lucie se Soňou vyprávějí zážitky se svými muži z předešlé noci, o monotónnosti nepadne už ani slovo.

12/39 Gigolo

Starší spolužáci ve škole šikanují Vítka. Přistihne je Lucie a Vítka „zachrání“. Chlapec se cítí, jako omámený. Zamiloval se do Lucie. Vítek se jí rozhodne napsat báseň, ale ta se dostane do rukou jeho kamarádů. A tak předstírá, že ji napsal pro Lindu, což dívku naplní nadějí. Oba spolužáci mají svou první schůzku, ale Vítek nemůže dál lhát. Řekne Lindě o svých pravých citech. I když je tím Linda zraněná, slíbí, že mu pomůže Lucii získat. Kamarádi to nakonec také zjistí a pošlou Vítkovi dopis, jakoby od Lucie. Vítka to motivuje a při jednom doučování Lucii políbí. Lucie odhalí, že šlo o žertík Ondry, a tak ho i s kamarády potrestá. O dopisu se dozví i Jan, který si myslí, že ho Lucii poslal David. Žárlí a dá Lucii také veršovaný dopis s květinou. Lucie mu řekne, že dopis měla od jednoho chlapce ze třídy. Potěšilo ji zjištění, že i Jan umí psát tak krásné básně.

Eva řekne Tomášovi o svých plánech jet na léto do Indie a navrhne mu, aby jel s ní. Tomáš nemá dost peněz, ale je připraven zdvojnásobit své služby v Hospůdce, aby si je vydělal. Janovi se to ale nelíbí, protože by Tomášovi nezbyl čas na učení. Stanislav mu tedy zprostředkuje práci v restauraci se starší klientelou. Tam musí Tomáš doprovázet na kytaru duo dvou staříků. Tomáš se bojí, aby někdo nezjistil, co dělá.

Standův a Janův zaměstnanec Eda jde do jakési realitní kanceláře, kde mu slibují za účast na nezávazném pohovoru plazmovou televizi. Eda se ze schůzky vrátí nadšený, nese si svou televizi a smlouvu na koupi bytu. Standa a Jan však odhalí, že Eda podepsal velmi nevýhodnou smlouvu, kterou si předtím ani nepřečetl. Eda i přes to s nadšením instaluje plazmovou televizi na stěnu Hospůdky U Horáků. Televize samozřejmě nefunguje. Když se vše dozví jeho žena Soňa, velmi ji to rozzlobí. Na celé záležitosti jí nejvíc vadí to, že se s ní Eda dopředu o tak závažné věci, jako je koupě bytu, vůbec neporadil. To je odrazovým můstkem pro krizi, kterou bude pár procházet v příštím díle.

13/39 Válka Procházkových

Eva povzbuzuje Tomáše, aby se zúčastnil soutěže písničkářů na jednom rádiu, ale když se k tomu nemá, Eva se rozhodne poslat tam jeho nahrávku sama. Tomášovi se podaří dostat se mezi finalisty, stejně jako Martinovi – bývalému příteli Evy, který se navíc pod falešnou záminkou usadí u Horákových v domě. Martin řekne Tomášovi, že se vrátil, aby znovu získal Evu. To způsobí, že se Tomáš konečně rozhodne Evě říct, že ji miluje. V noční tmě si nevšimne, že v Evině posteli leží místo Evy Martin a vyzná se z lásky k ní. Jeho slova posléze Martin použije, aby se dvořil Evě. Tím Evu získá zpět. Eva sleduje Tomášovo vystoupení, ale po jejím boku stojí Martin. Tomáš to vidí a svou písní, kterou pro ni složil, o ní bojuje. Soutěž zpěváků nakonec vyhraje, ale o Evinu přízeň musí bojovat dál.

Po problému s bytem spolu Soňa s Edou nemluví. Eda se přestěhuje do nového bytu a předstírá, jak je mu fajn. Ani jeden z nich nechce být první, kdo požádá o odpuštění. Jejich společní přátelé oběma radí, aby se před tím druhým chovali neústupně.

Stanislav s Janem se bojí, aby Eda neudělal nějakou hloupost a rozhodnou se, že ho nespustí z očí. Eda začne vyhrožovat sebevraždou, protože bez Soni nemá jeho život cenu. Jejich situace se vyřeší na střeše, kde Eda opravuje anténu a Soňa si myslí, že chce skočit. Mezi slzami se usmíří.

Tereze se líbí jeden z kluků ve fotbalovém týmu, který trénuje Stanislav. Její zájem stát se hráčkou překvapí všechny, hlavně Stanislava. Ten se vehementně brání tomu, aby v družstvu chlapců hrála dívka. Zdena, která vidí, jak je její vnučka nešťastná, uspořádá kampaň na její podporu. Přijde televize a obviní klub a Stanislava z diskriminace. Stanislav je okolnostmi donucen Terezu do týmu přijmout. Při zápase ji pak musí proti vlastní vůli nasadit. Po přestávce má Tereza hrát, ale z nějakého důvodu nechce opustit šatnu. Stanislav jde za ní a Tereza se mu s brekem přizná, že má trému před diváky i před svým idolem a že to od ní asi nebyl dobrý nápad, chtít hrát v chlapeckém týmu. Stanislav ji ale přemluví, navzdory svým dřívějším postojům. Tereza nakonec svým gólem získá pro tým vítězství i sympatie svého „idola“.

14/39 Strýček z Ameriky

Jan dostal dopis od svého bratra Matěje, který kdysi odešel do zámoří a nyní se sem chystá na návštěvu. Jan se bratrem před rodinou chlubí, ukazuje fotky a dopisy, je na něj pyšný, že se v cizině dokázal prosadit a pohádkově zbohatnout. Standa se k tomu tváří pochybovačně, ale Zdena ho podezírá, že úspěšnému bratrovi závidí.

V hospodě chystají Matějovi slavnostní uvítání. Matěj má zpoždění a tak ho v hospodě čeká jen Standa.

Ukazuje se, že s Matějem je všechno jinak. Třicet let o sobě nedal vědět. Styděl se, protože v Americe třel bídu s nouzí. Vrátil se jen proto, aby žádal svůj podíl z Horákovic hospody. Standa psal celou dobu dopisy za něj, aby Janovi nezkazil iluze o hodném a úspěšném bratříčkovi. Standa ho přesvědčí, že musí předstírat to, co si o něm v dopisech navymýšlel.

Matěj skutečně svou roli začíná perfektně hrát. Standa se ale pořád tváří kysele. Jan se mu snaží omlouvat, taky si myslí, že Standa na Matěje žárlí. Standa se rozhoduje, jestli má Janovi prozradit pravdu.

Matěj mezitím začíná balit Zdenu. Zdena je unešená jeho galantností.

Standa by se ovšem rád Matěje nějak v tichosti zbavil. Tajně mu dává peníze (požadovaný podíl z hospody) a letenku zpátky do Ameriky. Žádá, aby odletěl ihned. Matěj se přece jen odhodlá a Janovi všechno přizná. Dřív, než ale stačí odjet, dostává srdeční záchvat a ten mu v odjezdu zabrání. Není jisté, jestli to ale jenom nepředstírá...

Tomáš přiznává Janovi, že je do Evy zamilovaný. Jan rozhodne, že půjde s Tomášem na konzultaci k psychologovi. Konzultace však žádné přesvědčivé výsledky nepřinese, přesto Tomáš slíbí, že se bude od Evy držet dál.

Za Evou přijíždí nejlepší kamarádka z Brna, Marika. Vypadá to, že se jí Tomáš líbí a Jan si toho všimne. Začíná Tomášovi Mariku vnucovat. Dokonce mu dovolí uspořádat doma večírek.

Na večírku je Tomáš celý nesvůj. Snaží se dodržet slib, který dal Janovi. Eva chce zjistit, co se s ním děje. Náhodou se tak stane, že Tomáš, Marika i Eva nejsou v obýváku. V té chvíli se vrátí domů Jan. V tušení nejhoršího vtrhne do Tomášova pokoje a vyruší Tomáše s někým na posteli. Nakonec se ale ukáže, že to byla Marika, ne Eva a Janovi se uleví.

Zatímco Tomáš tu příhodu v pokoji bere na lehkou váhu, Marika to prožívá. Chtěla by s Tomášem začít chodit, ale ten se vymlouvá, že tam v pokoji to byl vlastně jen omyl.

Zhrzená Marika odjíždí zpátky do Brna. Eva je na Tomáše naštvaná, že se zachoval podle k její kamarádce a Tomáš je z toho rozhozený.

Mezi Ondrou a Terezou pokračuje válka. Dělají si obvyklé zlomyslnosti. Ondra Terezu sleduje a vyfotí ji, jak odjíždí na rande s Radkem. Ondra použije fotky, aby Terezu vydíral.

Tereza je skutečně přinucená Ondru poslouchat. Jejího chování si všimne spolužačka Jana a domluví se s Kuželkou, že Tereze pomůžou.

Kuželka tajně sebere Ondrovi fotky a Tereza může na Ondru sehrát fintu. Předstírá dál, že ho poslouchá, napíše za něj úkol, ale takový, že se Ondra znemožní, když je přinucený ho před celou třídou nahlas přečíst. Tereza vítězí a vděčně děkuje Kuželkovi za záchranu.

15/39 Maminka

Zraněný strejda Matěj se u Horáků zabydlel k malé radosti Standy i Jana, kteří jediní vědí o jeho podfuku. Matěj slibuje výhodnou koupi nějakého obrazu, vůbec neustále vymýšlí, jak přijít k nějakým penězům, ale bratři mu na to neskáčou. Standa je přesvědčený, že Matěj simuluje, Jan se ho přece jen trochu zastává. Mezitím ovšem Zdena Matějovi naletí, lituje ho a začíná se o něj starat. Matěj využívá příležitosti a začíná se Zdeně dvořit. Pozve Zdenu na večeři, kde ukradne peníze, aby měl na zaplacení. Jan Matěje varuje, aby se nepokoušel ze Zdeny tahat peníze. Matěj ale dál motá Zdeně hlavu a ta je z něj čím dál víc nadšená. Matěj navštíví dokonce Lucii ve škole a požádá jí o ruku její matky. Lucie je v šoku. Vypráví historku Janovi a ten jí prozradí, že Matěj je lhář a podvodník. Matěj při další romantické večeři na Zdenu vyrukuje s koupí obrazu a Zdena mu na ni peníze dá. Když se to dozví Lucie, matce o Matějovi všechno prozradí. Zdena udeří na Matěje a ten se ke všemu přizná. Nedokázal Zdenu okrást a chce odcestovat, aby nebyl na obtíž. Zdena mu nedovolí odejít, přece jí je s ním dobře.

Jan má disciplinární trest a nesmí po dva zápasy vést mužstvo. Požádá Edu, aby to vzal za něj, je to víceméně formalita, ale Eda se úkolu ujímá s velkým nadšením. Hned na prvním zápase radikálně mění taktiku, nahradí v útoku Tomáše Patrikem a ten Mládkovu utkání vyhraje. Patrik se výjimečným výkonem proslavil, zvou ho na rozhovor do rádia. Tomáš žárlí. Patrik je ve škole za hvězdu, zve Evu na další zápas, ale ta je zdrženlivá. Mezi Tomášem a Patrikem vzrůstá napětí, nakonec na sebe vyjedou, ale staré kamarádství zvítězí. Ale i Jan s Edou se dostanou do konfliktu, protože Janovi vadí, že Eda, jako trenér–náhradník, nestaví Tomáše do útoku. Eda ale nevidí, neslyší, v teamu provádí další radikální změny. Při dalším zápase Tomáš s Patrikem spolupracují a to mužstvu zachrání vítězství.

Kuba dostává ve škole za úkol napsat o své mamince a neví, o které má psát. Učitelka Anežka mu poradí, ať píše o té, „která je v nebi“. A Kuba se do úkolu odhodlaně pouští. Protože o své pravé mamince vlastně nic neví, vyptává se Jana a bratrů, ale ti se vymlouvají. Nechtějí o tom mluvit. Lucie to Janovi vyčte, a tak chlapi začínají o mamince mluvit. Lucie dál povzbuzuje mužské, aby se nestyděli o citlivém tématu hovořit. Jan se nakonec odhodlá a vyndá z úkrytu krabici s památkami na maminku. Konečně si všichni otevřeně promluví. Kuba má dost materiálu pro svůj domácí úkol a slaví s ním ve škole úspěch.

16/39 Šestý smysl

Jan, Standa a Eda odjíždějí na ryby. V tom ale přijíždí Luciin bývalý manžel Mirek a záhadně se loučí před odjezdem. Na rybách si Standa i Eda Jana dobírají, že naservíroval Lucii Mirkovi rovnou pod nos. Jan rychle balí náčiní a odjíždí domů.

Lucie se mezitím doma dozvídá, že Mirek jede do Londýna, kde mu mají provézt těžkou operaci mozkového nádoru. Eva chce jet s otcem a pomáhat mu. Lucie se dohodne s Janem, že pojede s Mirkem ona.

Matěj a Zdena si užívají předvánoční pohodu. Zdena koupí zájezd a Matěj naznačuje, že by to mohla být jejich svatební cesta.

Matěje však uhání výběrčí dluhů, před kterými utekl z Ameriky. Dá se tedy dohromady s Filipem a začnou hledat spoluhráče na poker. Matěj potřebuje rychle vyhrát velkou sumu peněz. Ve chvíli, kdy vyhrává, přichází Eda, začne také hrát a prohrávat. Vsází postupně do hry auto i chatu na Berounce. Matěj je šťastný, že může vrátit dluh. Vtom ale přichází Soňa a chce od Edy klíče od auta. Matěj dělá, že si auto od Edy půjčil a klíčky mu před Soňou vrací.

Matěj se ale kvůli dluhům musí vrátit zpět do Ameriky. Řekne Zdeně, že ho to už doma nebaví a že jejich vztah byl jen pro pobavení. Zdena už neuvidí, že se Matěj po tomhle divadýlku rozplakal.

Kuželkovi se ztratil pes a spolužáci mu pomáhají v hledání spolu s učitelkou Anežkou. Děti se dostanou až na hřbitov, kde uslyší Pajdův štěkot. V jedné z hrobek nalézají úkryt bezdomovce Jardy, který také pomohl najít Kuželkova psa. Ondra jej přivádí domů na večeři.

17/39 Táta jako máma

Lucie je v Londýně a Jan dělá tátu i mámu zároveň, ale moc to nezvládá. Zdena trpí depresí po zážitku s Matějem. Jan si o ni dělá starost. Požádá Standu, aby Zdenu někam „vyvedl“. Ten ji skutečně pozve na večeři do čínské restaurace a utěšuje ji. Náhodou nastane situace, která vypadá jako polibek, a Zdena to vezme docela vážně. Standa se druhý den pokouší všechno nějak vysvětlit, ale zaplétá se do toho a Zdena si myslí, že ji pronásleduje, aby se jí dvořil. Není jí to ale nepříjemné. Náhodou se stane, že Standa se ocitne v domě Horákových v ložnici, kde mezitím usnula Zdena. Ta si to vysvětluje jako další Standův pokus o sblížení, tentokrát už velmi těšné... Na další večeři v čínské restauraci to chce Standa všechno vysvětlit, Zdena ho však předejde a navrhne, aby si spolu nic nezačínali. Standa je z toho přece jenom rozpačitý. Nesnese pomyšlení, že by dostal kopačky, chce to Zdeně nějak vrátit, ale skončí to velkým usmířením.

Soňa se snaží zvládnout kritickou situaci ve škole – Lucie i David jsou pryč, je nedostatek vyučujících. Anežka nabízí svoji známou, která by mohla do sboru nastoupit. Do školy přichází atraktivní Markéta a kluci ze septimy na ní můžou nechat oči. O polední přestávce jdou kluci s Markétou do hospody Horákových na čaj, aby se lépe seznámili. Markéta se dozví, že Tomáš píše písničky. Ukazuje se, že Markéta má nějaké problémy v osobním životě. Tomáš ji náhodou najde na školním záchodě, jak pláče, začne ji utěšovat a oba skončí v nevinném objetí, které však náhodou vidí Eva. Ta kvůli tomu začíná do Tomáše rýt. Tomáš chce dál s Markétou nějak komunikovat, ale ta se bojí, aby to nepřekročilo správnou mez a radši to utne.

Tereza chodí s Radkem čím dál „vážněji“. Kamarádky jí ho chválí, zato Ondrova parta na něj vymýšlí pomstu. Když přistihnou Radka, že má něco ještě s jinou dívkou, rozhodnou se toho využít. Radek navíc kvůli jejich „žertíku“ zmlátí Ondru. Ondra po výslechu prozradí Janovi, že mu natloukl Radek, a Jan, když se jde vyptávat Terezy, nachytá Radka u ní v pokoji. Vyhodí ho a Tereze zakáže se s Radkem stýkat. Tereza se urazila. Jan se snaží jí nějak zavděčit a chce jí koupit něco na sebe. Tereza ho provokuje, ale trvá na tom, aby jí dovolil Radka. Jan tedy souhlasí a nabídne jí, aby Radka pozvala k Horákovým na večeři. Ondra však Janovi ukáže, že Radek to táhne ještě s jinou. Jan tedy Radka pozve na dřívější hodinu a vysvětlí mu důrazně, že má nechat Terezu na pokoji. Tereza to opláče. Radek sliboval Ondrovi pomstu. Ondrova partička mu dělá proto ochranku. Přesto si Radek na Ondru počká na záchodě. Tam Ondru zachrání Tereza, která se spojila s druhou dívkou, kterou Radek oblboval.

18/39 Život naruby

Standa přišel o řidičák a bude muset znovu dělat testy. Navštěvuje autoškolu, kde mu to moc nejde, k velkému pobavení mladíků, kteří tam chodí s ním. Standa se není schopen naučit otázky. Patrik mu nabízí, že za peníze za něj test udělá. Standa odmítá. Při psaní testu ale podlehne panice, Patrikovi zaplatí, ten mu test vyhotoví, ale sám je od zkoušky vyloučený. Standa se všem chlubí, že udělal testy. Čeká ho však ještě jízda a s tou to vypadá všelijak.

Tomáš čeká na Markétu na chodbě, ale ta ho ani nepozdraví. Tomáš se svěřuje Patrikovi, že plačící dívka na záchodě byla Markéta. Patrik na Tomáše naléhá, aby Markétu sbalil. Před Markétou se Patrik prokecne, že ví o jejích problémech. Markéta se hned naštve na Tomáše. Eva dál na Tomášovi vyzvídá a inspiruje ho k napsání nové písničky. Tomáš náhodou dostane příležitost hlídat Markétino dítě – ta je v úzkých, nemá lepší řešení a na Tomáše se už nezlobí. Tomáš zůstane u Markéty po hlídání na večeři a mile se sbližují. Druhý den Eva ještě víc vyzvídá, ale Tomáš mlží. Ve škole je Markéta k Tomášovi nápadně benevolentní. Patrik Tomáše dál hecuje a radí, aby si vzal na pomoc kytaru. Druhý večer skutečně Tomáš hraje u Markéty na kytaru, ta je naměkko a dají si pusu.

Kubovi se líbí spolužačka Sára. Ve škole mají zkoušet divadlo, Sára bude hrát princeznu a Kuba by si přál být princem, ale předběhne ho Lukáš. Kuba tedy bere aspoň roli princezniny komorné. Doma se to však stydí říct, ale najde spojence v Tereze, která slíbí, ž mu pomůže s kostýmem. Když Sára na dívčím záchodku líčí Kubu na holku, uvidí to náhodou Ondra. Ten hlásí Janovi, že Kuba se chová divně. Jan Kubu nenápadně sleduje, vidí část zkoušky na divadlo v pokoji a je zděšený. Radí se s chlapama v hospodě, ale ti ho moc neuklidní. Jan prohledává Kubovy věci, najde Terezinu sukni, pak se snaží Kubu vyzpovídat, ale jeho podezření se prohlubuje. Nakonec se vše vysvětlí, Jan se Standou vidí školní představení. Kuba sklízí úspěch.

19/39 Všechno je jendou poprvé

Mezi Edou a Soňou to opět vře. Do školy se vrací David, který se pohádá se Soňou. Eda se do jejich hádky vloží a zastane se Soni. Dosáhne však jen toho, že ji proti sobě popudí. Soňa řekne Edovi, že se za něj stydí. Eda se z toho zhroutí. Jan a Standa ho chtějí rozptýlit, a tak mu navrhnou, aby chodil do kurzu video-režie. Eda se rozhodne natočit novou reklamu pro hospodu. I když je jeho reklama fiasko, udobří se se Soňou.

Patrik vyzvídá na Tomášovi, jak postupuje ve vztahu s Markétou. Tomáš se Patrikovi přizná, že se do Markéty zamiloval. Tomáš s Markétou se spolu poprvé pomilují. Markéta chce jejich známost zarazit v samém začátku. Tomáš to nedokáže unést a udělá jí žárlivou scénu ve třídě před spolužáky. Když se spolu ve sborovně vášnivě udobřují, uvidí je přitom Eva.

Třída Ondry má nového přísného tělocvikáře, který si zasedne na Kuželku. Ondra a spol. cvičí s Kuželkou, aby měl kondici. Také nastraží past na tělocvikáře a ten si zlomí nohu. Školáci si myslí, že se ho zbavili, ale tělocvikář vyučuje i s berlemi. Opět šikanuje Kuželku. Ten se mu ale hrdě postaví a i všichni spolužáci drží solidárně s Kuželkou.

20/39 Dnes tu velím já

Lucie je stále v Anglii a Janovi se stýská. Rozhodne se, že pojede za Lucií, ale přemluví Standu, aby jel s ním. K překvapení obou se k nim ovšem přidá také Zdena. Standa ovšem přibalí do svého kufru na cestu větší množství klobás, a tak je hned na Londýnském letišti zadrží celníci a podrobí je kontrole. Při té objeví u Jana lahvičku s jedlou sodou a pojmou podezření, že jde o drogy. Po ponižující prohlídce sice zjistí, že se mýlili, ale oba podezřelé – Standu i Jana – vracejí zpátky do Prahy. Jan vidí při odchodu Lucii jenom za skleněnou stěnou a zahlédne s ní také elegantního neurochirurga Johna, který v něm vzbudí nepříjemné tušení...

Eda se Soňou dostávají na starost rodinu Horákových po dobu Janovy nepřítomnosti. Soňa rozhoduje, že se do jejich domu na nezbytnou dobu nastěhují, aby měli děti lépe pod dohledem. Oba mají ovšem rozdílné představy o správném chodu domácnosti, a tak se dohodnou, že se budou po dnech střídat ve „velení“. Eda se během „svého“ dne snaží předvést, že dokáže být dobrým otcem. Rozhodne se, že se před Soňou jako učitelkou zastane Ondřeje, kterému, jak věří, ve škole křivdí. Dohlíží na něj, aby správně cvičil na flétnu a podporuje ho v tom za každou cenu. Přestože se Edovi situace občas vymyká z rukou, nakonec všechno zvládne se ctí, také Ondra ve zkoušce hry na flétnu projde.

Tomáš se schází s Markétou, jiskří to mezi nimi a Eva to nese se stále větší nelibostí. Náhodou (a nevědomky) se ovšem před Soňou prozradí, že Tomáš má vztah s Markétou a také to, že Patrik se dvoří Evě a Soňa začíná být obezřetná. Na rovinu pak varuje Tomáše s Markétou, že by neměli ve svém vztahu pokračovat. Markéta jí dává za pravdu a Tomášovi domlouvá, aby vztah skončili. Soňa Tomáše utěšuje. Patrik s Evou se trochu „zapomněli“ při sledování videa, Patrik si to vysvětluje příliš vážně a chová se, jako by s Evou chodil. Eva to nevyvrací, chce aby Tomáš žárlil.

21/39 Kdo jinému jámu kopá...

Filip při vyměňování žárovky spadne se štaflí a zlomí si ruku, takže nezbývá, než hledat pomocníka do hospody. Na inzerát se hlásí nejrůznější individua. Samozřejmě zvítězí Daniela – krásná číšnice. Eda si Jana dobírá, že by o ní neměla vědět Lucie, aby nežárlila. Daniela skutečně na Jana zaútočí a ten má co dělat, aby odolal. Najde jí raději místo v jiné kavárně.

Eva stále pokukuje po Tomášovi, ale je to pohled smutný. Patrik se nic netuše tváří naopak šťastně, protože se domnívá, že s Evou chodí. Pro ni je to jen zastírací manévr vůči Tomášovi. Patrik je naopak šťastný a navrhne, aby šli všichni čtyři i s Markétou na večeři. Tomáš odmítne. V restauraci se ale Patrik s Evou potkají se Soňou a Edou. Eda není příliš taktní a stejně jako Patrik se tváří, že jejich vztah s Evou je velmi vážný. Eva to už nevydrží a řekne Patrikovi, že ho nemiluje.

Ondra má skutečné problémy se zrakem. Potřebuje nové brýle. To by jej ale úplně znemožnilo v partě. A tak požádá Terezu o pomoc při lékařské prohlídce zraku. Tereza jej však zradí, a tak Ondřej dostává předpis na nové brýle. To ale také znamená, že při dalším rozřazování na basket je Ondra mezi těmi, kteří sedí na lavičce a které do družstva nikdo nechce. Stane se mu najednou to samé, co on dělal svým brýlatým spolužákům doteď – je šikanován a dokonce svými vlastními kamarády, které on sám takovému chování naučil.

Markéta se rozchází s Tomášem. Tomáš jí dá na památku tričko s nápisem Carpe Diem. Stejné tričko kupuje i Patrik Evě a je nasnadě, že se obě sejdou ve škole ve stejném oblečení.

Lucie se vrací z Londýna.

22/39 Vetřelec

Lucie se vrátila z Anglie a celá rodina si to užívá. Jan čekal, že si spolu hned budou užívat v posteli, ale Lucie se k tomu moc nemá. Standa do Jana reje, že mu Lucie mohla být v Anglii nevěrná. Jan připraví romantický večer, ale když jsou v nejlepším, vyruší je Zdena a přivádí Johna, Angličana, který přijel za Lucií. Jan se ho snaží vypakovat, ale Johnovi se nakonec udělá špatně a v jejich domě zůstane na noc. Jan Johna a Lucii podezírá z nevěry, ale na druhou stranu se utěšuje, že John je gay. V posteli mu ale Lucie řekne „Johne“ a Jan zase neví, na čem je. Do věci se nakonec vloží Soňa – vymyslí na Jana léčku. Jan se v návalu žárlivosti domnívá, že přistihne Lucii s Johnem v jeho hotelovém pokoji... ale ukáže se, že tam je jenom Lucie a v sexy prádélku čeká na Jana. Následuje usmíření...

Studenti si všimnou, že Markéta má na sobě šrámy a usoudí, že jsou od jejího bývalého manžela. Patrik, Mach a Tomáš se rozhodnou Markétina bývalého vytrestat. Jako cíl pomsty si vyberou jeho auto. Chtějí mu propíchnout pneumatiky, ale nějak se to zvrtne a auto ukradnou. Navíc jim zapadne do bahna. Vypadá to na pořádný průšvih a Tomáš s Patrikem se kvůli tomu pohádají. Navíc se druhý den kluci dozvědí, že auto vlastně patří Markétě, která ho dostala při dělení majetku. Kluci se rozhodnou všechno rychle napravit. Patrik požádá o pomoc Edu a auto dají do pořádku. Markéta se domnívá, že jí manžel auto zapírá a je příjemně překvapená, když ho kluci v pořádku přivezou před školu. Tomáš děkuje Patrikovi za pomoc a oba se zase usmíří.

Ondrova parta se rozhodne zvolit nového velitele a vyhlásí jako zkoušku na tu funkci metodu „štronzo“. O funkci se ucházejí i Tereza s Janou. Metodu štronzo mezi sebou kandidáti uplatňují v nejnepříjemnějších situacích.

23/39 Věštba

Standa si do hospody pozval věštkyni, aby mu předpověděla osud. Eda s Honzou se mu sice tak trochu smáli, ale věštkyně přesto správně odhadla jejich povolání, povahy a další fakta z jejich života. Spleta se jen v počtu dětí. O Edovi tvrdila, že je bezdětný, zatímco Honzovi přiřkla čtyři syny. Honza nad tím mávl rukou, ale Edovi to nedalo a domluvil s věštkyní schůzku. Ta mu řekla, že otce jeho syna Patrika je majitel hospody a jeho kamarád. Edu okamžitě napadl Honza a hned mu to za tepla sdělil. Honza ve snaze Edu uklidnit ho poslal na vyšetření plodnosti, kde ovšem omylem zaměnili Edovu zkumavku se zkumavkou jiného muže, který byl na odběru ve stejný čas jako Eda. Honza s Edou se na radu výchovného poradce snaží Patrikovi šetrně sdělit, jak to e jeho otci je. Patrik je z toho zmatený a svěří své matce Soně. Ta udělá v situaci rázně pořádek. Tenkrát na parkovišti s Honzou se ni nestalo a Patrikovým otcem je jednoznačně Eda. Opakované spermiologické vyšetření potvrdí, že Eda je skutečně v pořádku.

Do školy přišel anonymní dopis v němž sousedka mladé učitelky žaluje její vztah s jejím žákem. Naštěstí neuvedla jména, takže ředitel neví, o koho jde. Kromě něho měla být s obsahem dopisu seznámeně jedině Soňa, která dopis zahodila do koše. Shodou okolností byl rámci profesního výběru ve škole šéfredaktor jednoho týdeníku a vyprávěl ve třídě Terezy o novinařině. Děti se rozhodly založit si školní plátek, jehož šéfredaktorkou se stala Tereza. Štěpán a jeho parta touží najít nějakou senzaci, kterou by noviny oživili. Vloupají se v noci do sborovny (trošku přitažené za vlasy) a najdou v koši onen anonymní dopis a zveřejní ho. Z toho samozřejmě nemá radost ani Tomáš, ani Soňa a kluky z novinářské party vyloučí. Doma Tomáš prozradí Štěpánovi, že tím žákem, který má vztah s učitelkou, je on. Štěpán slíbí, že to napraví. Zaplatí jinému žákovi ze septimy, Machovi, za to, že vyzná lásku učitelce katechismu a políbí ji, při čemž je nafotí. Druhý den to vydají jako senzační odhalení. A jelikož má jít o platonický vztah, anonymní dopis je sprovozen ze světa definitivně.

Eva je zamilovaná, což neujde babičce a vyzvídá do koho. K vyzvídání se při snídani zapojí celá rodina, až Eva naštvaně odejde. Ani Tomáš netuší, že Eva je zamilovaná do něj, a to ji ještě před několika díly hluboce miloval. Po zveřejnění anonymního dopisu je učitelka na Tomáše naštvaná a vmete mu to do tváře, Tomáš je nešťastný a Eva ho utěšuje, že to pomine. Nabídne Tomášovi, že se o něj bude zatím starat a hned druhý den mu připraví královskou snídani. Tomáš zřejmě už začíná ušit, do koho že je Eva zamilovaná. (-k-)

24/39 Hra o lípu

Obyvatelům domu, ve kterém mají Standa s Honzou hospodu vadí hluk z ní vycházející. Hlavně vadí paní Práglové, která by ráda hospodu zavřela, kvůli čemuž podá trestní oznámení. V hospodě navíc zlobí kávovar a problémy jsou i s dodavateli. Standa se ze všech problémů tak rozčilil, že dostane záchvat. Nechá se Lucií a Zdenou zlákat na jógu, i když k ní přistupuje velmi nedůvěřivě. Po první hodině jógy se zdá, že ze Standy vzteklouna se stal beránek. Bohužel jen na chvíli, večer se bez problémů pohádal s Honzou. Už na druhé hodině jógy proto Standa prohlásí, že je to nesmysl a s jógou končí.

Ondra s Terezou budou mít narozeniny. Rodiče rozhodnou, že je budou slavit spolu u Horáků doma. Ondra se ale s Terezou nemají moc v lásce a tak se rozhodnou slavit narozeniny sice ve stejný den ve stejném bytě, ale každý v jiném pokoji. Soupeří spolu o to, na čí oslavu přijde víc spolužáků. Ti jsou naštěstí rozumní a přinutí je slavit narozeniny dohromady.

Kvůli výstavbě obchodního centra se má pokácet stoletá lípa. Eva rozproudí záchrannou akci, do níž se zapojí i Soňa s Markétou za učitelský sbor gymnázia. Obě se spolu se studenty utáboří v parku u lípy s odhodláním uchránit ji za každou cenu. Tomáš s Patrikem se k akci na záchranu lípy staví zprvu odmítavě, když ale zjistí, že se na ní podílí Eva, kterou chce získat Patrik, a Markéta, do níž je zamilován zase Tomáš, přidají se i oni a zejména Patrik se snaží pře Evou vytáhnout. Eva je ale zamilovaná do Tomáše a žárlí na Markétu. Kvůli Tomášovi se dokonce pohádají, když jsou spolu přivázané ke stromu. Markéta sice Evu ujišťuje, že Tomáš je pro ni minulost, ta se ale urazí, když jí Markéta řekne, že je na ní vidět, že je do Tomáše zamilovaná. Markéta se snaží domluvit i Tomášovi a prozradí mu, že Evě není lhostejný. Tomáš ale reaguje obdobně jako ona slovy "Eva je moje sestra". Ach ta láska:-)

To Patrik se s láskou moc nezdržuje a jde rovnou k věci. Využije toho, že Markéta v noci odešla ze stanu a vplíží se za Evou a vyzná jí své city. Jenže chudák netuší, že uražená Eva si vyměnila stan se Soňou, Patrikovou matkou. Když to zjistí,má z toho pořádný šok a Soňa pošle Patrika s Tomášem přes noc hlídkovat ke stromu.

Stavitel samozřejmě nemá ze stávkujících studentů radost, ale papíry má v pořádku, a tak si zavolá na pomoc městskou policii. Ta se s tím moc nepáře a rovnou přijede i s těžkooděnci, kteří se do studentů pustí a Soňu zatknou. Tenhle okamžik je dost přehnaný, aby se policie jen tak zničehonic pustila do poklidně stojících, na Sonin povel dokonce utíkajících (kam chtěli utéct?) studentů, je trochu silné kafe. Patrik s Tomášem a Machem se hrdinně přivážou ke stromu, není to ale nic platné, lípa padne za oběť urbanizaci. (-k-)

25/39 Sexuální výchova

Naproti Horákovým se nastěhovali noví sousedé, mladí frajírci. Hned první večer, či spíše noc, uspořádali hlučný mejdan. Honza se je snažil utišit, ale bezúspěšně. Druhou noc se Eda se Standou nabídnou, že Honzovi pomůžou. Hlavně Eda je akční, takže jejich výprava skončí rvačkou, v níž dostanou naloženo. Eda je ale přesvědčí, že je to jako v kung-fu filmech, že v dalším střetu zvítězí, stačí když budou trénovat podle kung-fu kazet. Další nakládačce naštěstí zabrání strážníci, kteří přijdou kvůli třem udáním na rušení nočního klidu. Na stanici odvezou ale i naše tři hrdiny, protože u sebe nemají občanské průkazy. Proč si pro něj alespoň Honza nedojde, když bydlí naproti je ovšem záhadou. Škoda, že se Honza nedozvěděl, že na Lucii o zapůsobilo.

Do třídy k Evě, Tomášovi a Patrikovi přišla nová spolužačka Kristýna. Na první hodině angličtiny se seznámí s Evou, a protože je výklad o Kanadě nudí, Kristýna zavolá z budky, že je ve škole bomba.

Markéta podává výpověď. Prý má domluvenou práci v malé firmě v Ostravě, kde bude moct pracovat z domu.
Tomáš se Evě svěří, že do ní byl zamilovaný, ale vztah k Markétě ho z toho vytáhla. Eva to probírá s Kristýnou večer v baru. Kristýna ji přiměje, aby sepsala jeho chyby na pivní tácek. Jenže Tomáš žádné chyby nemá, a tak Eva napíše, co jí Kristýna navymýšlí.

Domů přijde Eva pozdě večer pořádně opilá, kde ještě bdí Tomáš s Patrikem. Kluci ji zachrání před průšvihem a mezitím se Eva uloží nahá do Tomášovy postele. Ten ji decentně přenese do jejího pokoje a uklidí po ní koupelnu. Eva ještě polospánku stihne zamumlat, že ho miluje, jenže ve svém pokoji najde Tomáš pivní tácek se "svými" chybami, který Evě vypadl z kapsy. Tomáš se sbalí a ještě v noci se ukryje v Markétině autě, která ho tam najde až v půli cesty.

Patrik ho má krýt a při tom si trochu dobírá Evu, která si nic nepamatuje a snaží se zjistit, co se včera dělo. Eva se samozřejmě naštve a Patrik se jí jde omluvit až na dívčí záchodky, kde ho i Evu vyslechne Lucie, která se ta dozví o Evině lásce k Tomášovi a Tomášově lásce k Markétě. Okamžitě volá Markétě, která je právě s Tomášem v restauraci. Když pak odcházejí, Markéta pošle Tomáše zpátky pro dudlík, který tam jakože zapomněla a ujede mu. Chudák Tomáš se musí vrátit stopem.

Nakonec ale vše dobře dopadne, Eva Tomášovi trochu zalže, když inkriminovaný pivní tácek přisoudí Kristýně, která chtěla zapomenout na úplně jiného Tomáše. Jak to dopadlo se sousedy už jsme se ale nedozvěděli. (-k-)

26/39 Zachránění

Eva se na radu Kristýny snaží sbalit Tomáše tím, že za ním vleze nahá do sprchy, pod záminkou ranního spěchu (Horákovi mají totiž jednu sprchu pokaženou). Jenže Tomáš zareaguje úplně jinak, než Kristýna i Eva čekaly. Eva se pak snaží svůj ranní čin zlehčit, což navnadí Patrika a druhý den vběhne do sprcha za Evou on. Eva zareaguje stejně jako včera Tomáš, tedy odmítavě. Patrik se navíc stane obětí Ondrovo žertíku a namaže se medem, který Ondra dal do lahvičky od šamponu. Tomáš má pořád ještě hlavu plnou Markéty. Eva se proto do něj pustí zostra, vyčte mu, že se chová jako malý kluk, když si nedokáže uvědomit, že s Markéto je jednou pro vždy konec. Kupodivu na Tomáše Eviny výčitky zapůsobí a spálí všechny písničky, které pro Markétu psal.

Honza s číšníkem Filipem a Edou si dobírají Standův samotářský život, což Standu naštve natolik, že si vymyslí přítelkyni Pavlu, s níž už půl roku chodí. Jenže kamarádi ji chtějí vidět, a tak Standovi nezbývá nic jiného než si najmout prostitutku. První setkání v hospodě proběhne rychle a bez problémů, jen Edovi s Filipem je Standova Pavla nějak povědomá. Tím ale Standovy trable s fiktivní Pavlou nekončí. Lucie, Soňa a Zdena pozvou Standu i s Pavlou na večeři a všechny jsou na ni moc zvědavé. Standa musí sáhnout hluboko do kapsy a Pavla se učí reálie ze Standova života. Setkání u Horákových probíhá v pohodě až do chvíle, než Edovi zavolá Filip, že už si vzpomněl, kde Standovu Pavlu viděl. Eda aktivně Pavlu prozradí v domnění, že to ona se snaží vytáhnout ze Standy peníze.

Ondra zachrání Tereze život, kterou při neopatrném přecházení málem přejede auto. Sám si při tom poraní ruku. U kamarádů ve třídě si ale vyslouží posměšky jako zachránce malých holčiček. Zvláště Radek z vyššího ročníku, který je v Ondrově a Terezině třídě místo lyžařského výcviku se nad Ondru povyšuje. A Ondrovi kamarádi mu to žerou. Ondra proto vymyslí past. Domluví se s Terezou a Radkovi namluví, že do barelu s pitnou vodou přilil pár kapek jakéhosi projímadla. Při tom ukáže Radkovi lahvičku s jedem. Mezitím si Tereza nabere vodu, napije se a zhroutí se v křečích. Radek zpanikaří a vyrazí Terezu zachraňovat. Snaží se jí v náručí kamsi odnést a křičí, ať někdo zavolá záchranku. Tereza se začne smát a Ondrova čest je zachráněna. (-k-)

27/39 Jaro útočí

Zima je letos dlouhá a rodina Horákových postonává. Ovšem na Patrika přichází jaro. Obzvlášť když se zakouká do Kristýny v sexy šatech (tvůrci seriálu mají poněkud prudérní představu o sexy šatech, ale to ponechme stranou). Eva je rázem zapomenuta a Patrik začíná spřádat své sítě kolem Kristýna. Ta se rozhodne, že jej vytrestá. S pomocí Evy a obelstěného Tomáše se dozví, že Kristýna miluje děti a ráda už by nějaké to mimčo měla. Toho se Patrik rozhodne využít k útoku. Předstírá, nenápadně, ale tak, aby si toho Kristýna všimla, že doprovází do školy Tomášova nejmladšího bratra a vůbec že má strašně rád děti. Na první schůzku přiveze Kristýna v kočárku dítě své kamarádky, nad kterým se Patrik ve své roli rozplývá, až se mu milé děcko vyčůrá na kalhoty. Patrik ale hrdinně dělá, jako že nic. A vytoužený den D nastává. Horákovi jdou večer na ples, takže Tomáš může propůjčit rodičovskou ložnici Patrikovi (otázkou zůstává, kde byli děti, ty na ples nešli, naopak volno bylo i u Patrika doma, ale to je pro příběh nepodstatné:-). Patrik po Kristýně touží natolik, že je ochoten slevit ze svých zásad a milovat se s ní bez ochrany i přesto, že mu Kristýna řekne, že je pro početí v tom nejvhodnějším dni. Když ale Kristýna pozve do ložnice bratra Erineje (školník Mrázek v přestrojení za mnicha), Patrik to už nevydrží a uteče. Druhý den ve škole si ho Kristýna ještě dobírá a Patrik se jí raději začíná vyhýbat.

Zamilovaná je i Tereza, a to do Lukáše. Jenže Lukáš se přece nebude zahazovat s nudnou šprtkou. A tak Kristýna požádá Ondru, aby ji vzal do učení na drsňačku. Ondra Tereze ukazuje postupně drsnější a drsnější žertíky, až nakonec nastraží lepidlo na židli nejhodnější učitelce Anežce a bouchne petardu, následkem čehož Anežka vyskočí ze židle, na níž zůstane přilepená její sukně. Incident přijde do třídy vyšetřovat Soňa. K činu se přizná Tereza, což jí ale Soňa ani Anežka moc nevěří. Jako druhý se přizná Ondra, pak Lukáš a nakonec celá třída. Anežka dětem odpustí, aby jim názorně ukázala látku probíranou v její hodině. Jestli se Tereze podařilo Lukáše dostat do kina, jak chtěla, není známo.

A láska do třetice, tentokrát tak trochu z druhé strany. Lucie se Soňou si popichovány Zdenou během přestávky v hospodě vyplní manželský test v časopise. Soňa si dělá z testu legraci, zatrhne odpovědi podle nichž někdy předstírá orgasmus a představuje si při sexu jiného muže. Časopis nechají v hospodě a Eda honem aktivně kontroluje Sonin test. Na chudáka Edu Soniny odpovědi nepříjemně dolehnou a začne se cítit podváděný. Honza se Standou mu poradí, ať dělá před Soňou záhadného, aby o něj začala znovu usilovat. To ovšem Eda moc neumí, a tak jejich vztah se Soňou opravdu začíná dostávat trhlinu. Všichni měli jít společně na noblesní ples masek, na nějž je pozval Luciin bývalý manžel. Dámy ale účast odřeknou a pánové se rozhodnou, že půjdou na ples sami. Dost na tom, že na ples působí komicky, protože přišli v maskách batmana (Eda), indiána (Honza( a červené Karkulky (Standa), zatímco ostatní mají společenské šaty a decentní masky na obličeji, no prostě smetánka. Všechny tři dámy ale ve skutečnosti na ples přišly, aby zjistily, jak se chovají jejich protějšky, hlavně Eda. Soňa se s maskou na obličeji představí Edovi jako Ruska Nina a velmi přímočaře ho svádí. Eda sice zpočátku zabírá, ale když má s Ninou odejít k ní domů, raději uteče, protože nedokáže být své ženě nevěrný. Slušňák Honza odmítne už jen nabídku na drink od záhadné Američanky, ve skutečnosti manželky Lucie. Když přijde Eda z plesu domů a zjistí, že Soňa není doma, začne si myslet, že opravdu někoho má. Soňa je zase naštvaná, že Eda přijal nabídku od neznámé rusky. Naštěstí si ale druhý den ráno v hospodě všechno vysvětlí a udobří se. (-k-)

28/39 Lvi a lvíčata

Na Honzu dolehl pocit, že stárne. Impulsem k tomu byl dokumentární film o lvech, v němž starého vůdce smečky nahradil mladý. Honza si to přetransformoval do svého světa a stal se popudlivý k poznámkám svého okolí. Utěšit se ho nepodařilo ani dobrákovi Edovi. Aby se ukázalo, kdo je lepší, zda mladí Tomáš, Patrik a na doplnění Mach, nebo jejich otcové Honza, Eda a do počtu Standa, dohodli si zápas v bowlingu, jehož vítěz získá tři tisíce. Honzova chování si nemůže nevšimnout Lucie a snaží se Honzu uklidnit. Když se jí to nepodaří, obrátí se na Tomáše. A ten se skutečně ukáže jako zodpovědnější, když posledním hodem, který záměrně nenápadně zkazí, nechá zvítězit starší generaci. A nejen díky tomu se Honza s Tomášem usmíří.

Zdena začíná ztrácet sluch. Odmítá ale jít k doktorovi. A když už ji i Lucie dovede k ušnímu, do ordinace Zdena nevkročí. Rodina na ni musí křičet a zdá se, že už to bude jen horší. K rozumu přivede babičku svou láskyplnou odzbrojující upřímností až nejmladší vnuk Kuba. Zdena si pořídí naslouchátka a rázem slyší jako rYs.

Lukáš začíná vytlačovat Ondru z pozice vůdce party. Navíc balí Magdu, nejkrásnější holku ze třídy, Magdy, což Tereza těžce nese. Nabídne proto Ondrovi, že mu pomůže získat zpět místo vůdce. Pomůže mu sbalit Magdu, čímž Lukáš očích party klesne a Ondra naopak stoupne. Ondra sice Magdu balit nechce, ale pro znovuzískání své pozice udělá, co mu Tereza radí. Tereza mu s Magdou domluví rande a Ondra se na něm s Magdou poprvé políbí. Jenže ve škole se Ondra nechá vyprovokovat Lukášem a začne se před partou chlubit, co se na rande s Magdou dělo, ačkoliv slíbil, že si to nechá pro sebe. A zrovna v okamžiku když zezadu přichází Magda, která se pochopitelně urazí a je po lásce i Ondrově pozici. Jenže Odra se zřejmě o Magdy opravdu zamiloval, a tak se přichází omluvit s kytkou. Omluva je přijata a stvrzena políbením. (-k-)

29/39 Být či nebýt...herečkou

Lucie vyrazí se Soňou do divadla. Po představení se v baru náhodou seznámí s režisérem představení a hercem Otakarem Brouskem mladším. Když se to Honza dozví, není z toho moc nadšený a lituje, že nešel. Ještě víc to ale vytočí Edu, který se to dozví až z televize, kde v záběru rozhovoru s Otakarem Brouskem zahlédne Lucii a Soňu s režisérem, který má pověst svůdce žen. Na další představení dostanou čtyři lístky, a tak pánové chtě nechtě musejí jít také. V baru se opět režisér a herec vybavují s Lucií a Soňou, zatímco Honza s Edou sedí sami u stolku. Vrcholem všeho je, když režisér nabídne Lucii konkurz na roličku v představení Don Quijote. To Honzu opravdu vytočí a zakáže Lucii jít na konkurz. Ta však, hecovaná Soňou, na konkurz jde a roli získá (je jasné, že konkurz byla jenom taková zástěrka). Lucie ale nakonec roli v divadle nepřijme, uvědomí si, že rodina je pro ni víc než divadlo. A naopak Honza se Lucii omluví za své chování.

Ve výběrovém řízení na hudební produkci pro školní výroční slavnost zvítězil Tomáš, ačkoliv studentská část poroty (kromě Evy, které se Tomášův zpěv líbil) by raději volila něco odvázanějšího. U Horáků doma potom Kristýna výběr poroty kritizuje, Eva se Tomáše zastává a nechápe, co se na něm Kristýně nelíbí. Tomáš všechno slyší, schovaný s Patrikem ve spíži. Patrik ho samozřejmě kamarádsky utěšuje a navrhne mu, aby vytvořili skupinu s Machem a Kristýnou. Tomáš souhlasí a dokonce si nechá přetvořit image na drsného rockera (barevné vlasy, piercing, namalované tetování na břichu, no vypadá hrozně:-). Není divu, že ho na koncertě vypískají s poznámkami o trapnosti. Citlivý Tomáš raději uteče na záchod. Zbytek kapely se jej chvíli snaží přemluvit a pak se rozhodne odehrát koncert bez něj. A kupodivu Patrikova písnička má u obecenstva úspěch, jak u studentů, tak u Soni (to je docela přitažené za vlasy, aby bez jakéhokoliv zkoušení zahráli písničku, kterou navíc napsal Patrik). Tomáše vytáhne z trucu až Eva, se kterou se pak místo koncertu honí po školních chodbách (inu láska:-). Druhý den je ve škole Patrik hvězdou, každý po něm chce podpis a dívky jej zbožňují. Jen ve škole si už žádný koncert nezahraje, protože stejně jako loni studenti strhli oponu, močili do rohu a poničili auto výchovnému poradci.

Ondra v jednom ze svých mnoha žertíků zahodil Tereze mobil do záchodu. Když se ho pak snažili vylovit ze žumpy, našli tam přívěsek s vyrytým jménem Elvíra Krásová a datem 1986. Tereza na internetu zjistila, že dívka toho jména a odpovídajícího věku je pohřešovaná a naposledy byla spatřena v městské části, ke Horákovi bydlí. Za bouřlivé noci pak Ondra s Kubou na chvilku ve světle blesku zahlédnou před domem neznámou dívku v noční košili. Druhý den, lépe řečeno noc, si na ducha chtějí počíhat i s Terezou a videokamerou, aby měli důkaz. Když se dlouho nic neděje, jde Tereza i Kuba spát a Ondra usne v obýváku. Svíčka na stole je nedohořelá, což nasvědčuje tomu, že duch přišel. I na kameře je opět v dešti, takže nezřetelně, zachycena nějaká dívka. Ke vší smůle se ale pásek z kazety vymotá a je po důkazu. Na podlaze ale zůstaly blátivé stopy bosých nohou vedoucích nahoru po schodech. Když však Ondra zjistí, že Terezina noční košile je zablácená, dojde mu, že si z něj Tereza vystřelila. (-k-)

30/39 Akt pomsty

Horákovi navštíví malíř Fénix, kterému kdysi Lucie pózovala. Přinese dárek pro Lucii - obraz, na němž je nakreslena nahá. Doma je jen Eva a Tomáš, který se po telefonu domlouvá s Markétou na zítřejší setkání, protože Markéta má přijet do Mládkova. Tomáše to prostě ještě nepustilo a Eva opět žárlí. Využije proto Felixova pozvání na kafe. Obraz vyvolá mezi Tomášem a Lucií menší napětí, ale to není nic proti tomu, když se Eva svěří, že i ji Felix přemlouval k pózování. Eva je stydlivá a pózovat odmítla, ale druhý den ji ve škole Kristýna poradí, ať před Tomášem předstírá, že pózovat bude. Jednak tím vyvolá jeho zájem a jednak mu překazí odpolední schůzku s Markétou. Nenápadně na Tomáše nastraží tašku s jakýmsi nepovedeným portrétem, k němuž se připlete ještě Standa. Oba se rozhodnou, že tomu musí zabránit sami, aby se to nedozvěděla Lucie s Honzou. Sledují Evu k malíři do ateliéru, která potají sleduje, jestli se v okně objeví Tomášova tvář. Když Tomáše zahlédne, začne se svlékat. Standa chce na malíře vběhnout s tyčí, ale Tomáš jej uklidní s tím, že to vyřídí sám. V té chvíli mu volá Markéta, která na něj marně čeká, a Tomáš pokus o omluvu vyřeší ukončením hovoru. Tomáš vtrhne do ateliéru, kde leží nahá Eva zakrývající si nejdůležitější místa rukou a dekou, a zničí rozkreslený portrét. Felix se pochopitelně naštve a pohrozí Tomášovi soudem. A nejenže pohrozí, skutečně na něj trestní oznámení podá, takže druhý den u Horákových klepe hlídka policie a odvádí Tomáše k výslechu, následovaného rodiči a Standou. Na policii se Eva Honzovi svěří, že Tomáše miluje a že to udělala proto, aby jej získala. Honza se zděsí a začne Evě lásku k Tomášovi rozmlouvat s tím, že je to její bratr, stejně jako kdysi Tomášovi rozmlouval Evu. Prozatím zůstává Evina zamilovanost do Tomáše jejich tajemstvím. Lucii se mezitím podaří přemluvit Felixe, aby žalobu stáhl.

Patrikovy narozeniny probudily v Soně mateřské pudy a zatoužila po děťátku. Představa brečícího, neustálou pozornost vyžadujícího dítěte se Edovi ani trochu nezamlouvá a snaží se to Soně rozmluvit. Soňa navrhne, že by mohli adoptovat holčičku. Eda na oko souhlasí, protože Soňa když si něco umane, jen tak jí to někdo nerozmluví. Eda se Soňou absolvují skupinový pohovor a i přes Edovi záměrně trapné otázky jsou vybráni jako nejvhodnější kandidáti. Eda musí povolat na pomoc Patrika, kterého jakože opilého přivede domů číšník Filip, právě když je u nich na pohovoru sociální pracovnice. Zatímco Soňa opatruje Patrika, Eda hraje divadýlko, které má vyvolat dojem, že rodiče se o Patrika moc nestarají, Eda tráví většinu času v hospodě a když je potřeba, trestá Patrika fyzicky. Že Eda žádné dítě nechce, se Soňa dozví až druhý den od Patrika a konečně od svého záměru ustoupí. Mezitím se ale chytne za nos Eda a rozhodne se napravit, co včera zkazil. Domluví se na další schůzce se sociální pracovnicí a snaží se jí vysvětlit, že to včera bylo nedorozumění a žert. Když už ji přemluví natolik, aby dostali druhou šanci, přijde Soňa a stejným způsobem jako včera Eda sociální pracovnici ujistí v tom, že Procházkovi nejsou vhodnými kandidáty na adopci. (-k-)

31/39 Jak se stal Patrik kamarádkou

Třída Ondry a Terezy byla vybrána, aby zastupovala školu v televizní vědomostní soutěži "O zlatý vous J. A. Komenského". Přihlásila se Tereza s Janou a jako zástupce na sport Ondrův kamarád Josef - Kuželka (Janin bratr), který se přihlásil poté, co účast znechuceně odmítl Ondra. Kamarádi se mu smějí, že bude dělat cvičenou opici, ale jen do chvíle, než se dozví, že odměnou za výhru v soutěži je zájezd po Evropě. Místo školy a s kapesným. Posměch se rázem mění v závist a Ondra škemrá u Lucie, aby mohl jet místo Kuželky on, protože toho o sportu ví mnohem víc. Lucie Kuželku sice nevyhodí, ale navrhne Ondrovi, že může jet jako náhradník, kdyby se Kuželkovi udělalo nevolno. To se Ondrovi moc nechce, protože na zájezd pojedou jen soutěžící, ale když náhodou zjistí, že mají doma projímadlo, souhlasí i s rolí náhradníka. Před soutěží pak Kuželkovi v nestřeženém okamžiku nalij notnou dávku do pití. Jenomže namísto Kuželky ho vypije jeho sestra Jana a Ondra ji musí zastoupit v historii, o níž neví téměř nic. Tereza mu napovídá a Ondra zase napovídá Kuželkovi, takže základní kolo skončí nerozhodně. V rozstřelu ale odpoví Ondra špatně jejich tým prohraje. Ale ostudu mládkovskému gymnáziu rozhodně neudělali.

Patrikovým přičiněním dostal Tomáš za úkol vypracovat prezentaci třídy na školní webové stránky. Tomáš se na něho naštve a vyrobí fotomontáž zachycující Patrika v objetí s jiným klukem. Mach pak Tomáše vyhecuje, ať fotku pošle po třídě mailem, jakože od Patrika s přiznáním pravdy. Mail poslali i Soně, která ho hned běžela ukázat Lucii. Soňa má největší strach, co tomu řekne Eda. I Kristýna e-mailu od Patrika věří, Eva se zeptá Tomáše a ten jim to, podporován Machem, oběma potvrdí (všichni čtyři se sešli u Horáků doma). Sonin rozhovor ve třídě po vyučování s Patrikem je plný nedorozumění, protož Patrik si myslí, že Soňa mluví o pornočasopise, který si prohlížel v hodině. Soňa Patrika ujistí, že budou stát při něm a že má někdy toho chlapce přivést domů. Patrik nechápe, ale jen do chvíle, než se podívá na papír s vytištěným mailem, který před něj Soňa při odchodu položila. A vzápětí na to vtrhnou do třídy smějící se Tomáš s Patrikem. Patrik zuří a spěchá k Horákovům za Evou, aby uvedl věci na pravou míru. Vpadne do pokoje, kde si právě Kristýna s Evou a další kamarádkou zkoušejí nově nakoupené podprsenky. Po prvotním úleku je Kristýna uklidní, že je to přece Patrik, že se nic neděje a předvádí Patrikovi novou podprsenku. Patrik je mezi poloobnaženými dívkami jako u vytržení a už jen chabě se snaží email dementovat. Při pohledu na svlékající se blondýnku rychle pochopí, že být homosexuál mu může přinést zajímavá privilegia a "přizná barvu". Jen Eva se pořád tváří tak trochu nedůvěřivě a narozdíl od kamarádek se před Patrikem nepředvádí, ačkoliv právě jí by Patrik pochválil spodní prádlo nejraději. Rozhodne se Patrika vyzpovídat a vyzkoušet. Zatímco všichni sledují v hospodě soutěž, pozve Eva Patrika domů, aby se spolu učili. Patrik pozvání přijme a už se těší, jak Evu dostane. To se ale ani trochu nelíbí Tomášovi (že by začínal žárlit) a vpadne do pokoje ve chvíli, kdy Eva Patrika vášnivě líbá. Eva odběhne a Tomáš s Patrikem se kvůli ní pohádají a začnou se prát. Vtom do pokoje vstoupí Honza a uvidí je zaklesnuté na posteli. Protože od Lucie ví o Patrikově mailu, oba je seřeže v domnění, že se neperou ale naopak. Patrikova orientace se tím pádem prozradí a jeho kariéra homosexuála skončila. Ovšem tahle epizoda je jednou z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší z celého seriálu.

Protože nikdo jiný nemohl, doprovodil Terezu k zubaři Standa. Tereza vyšla z návštěvy dobře, rovnátka nepotřebuj, zato Standa má zuby samý kaz a měl by si nechat udělat implantáty. Standa ale před Honzou Edou prohlásí, že je to drahý, že si to nemůže dovolit a že si radši nechá udělat protézu. Honza s Edou jeho prohlášení zaujme a začnou spekulovat, jestli a proč je na tom Standa opravdu tak špatně, aby si nemohl dovolit zubní implantáty. Eda Honzovi vyčte, že se o bratra moc nestará a navrhne Honzovi, aby se Standovi prohlédli byt, samozřejmě v jeho nepřítomnosti. Kromě staromládeneckého nepořádku najdou v gauči paklík peněz a výpisy z banky, podle nichž má Standa na kontě necelé dva miliony. Ze Standy vylez, že peníze si šetří na stáří, protože nemá děti, tak aby si mohl zaplatit domov důchodců a ošetřovatelku, kdyby to potřeboval. Honza Standu ujistí, že on a jeho děti se o něho postarají a přesvědčí ho, aby si ty implantáty nechal udělat. Dokonce dostane 50% slevu za účinkování v reklamě na zubní implantáty. (-k-)

32/39 Standa málem Indem

Standu na ulici málem při telefonování přejelo auto, a to v okamžiku, kdy kolem procházel průvod Hare Kršna. Auto Standovi neublížilo, ale Standa se tak lekl, že omdlel. Když se probral stáli kolem něho Hare Kršnisté a zpívali. A Standa to pochopil jako signál nějaké vyšší moci a rozhodne se stát jedním z nich, ačkoliv ještě před chvíli mluvil jakékoliv víře pochybovačně a poukazoval na víru v sebe sama. Druhý den se v hospodě objeví v oranžovém hábitu a vyhodí klobásky s tím, že od této chvíle se v hospodě žádné maso podávat nebude, jen jídlo zbavené karmy. Standa dokonce zajde až tak daleko, že se rozhodne odjet do Indie. Navždycky, aby se tam věnoval Kršnovu učení. Eda se za asistence Honzy a Filipa pokusí Standovi jeho nápad rozmluvit za pomoci mikrofonu a reproduktoru zkreslujícího hlas. Počíná si při tom bohužel nešikovně jako vždy, takže Standa je po chvíli odhalí schované za barem a jen ho to ještě víc utvrdí v jeho rozhodnutí. Přesvědčit Standu se podaří až školníkovi Mrázkovi, kterého o pomoc požádají Eda s Filipem. Co Standovi napovídal se nedozvíme, ale zabralo to a z kršnisty Standy je zase ten starý dobrý Standa.

Patrik našel cestou ze školy knížku "Staň se Don Juanem", která ho vzhledem k jeho zájmu zcela zaujala a Patrik se rozhodl, že se z něj díky stane neodolatelný svůdce žen. Tomáš o tom nahlas pochybuje, ale Patrik mu navrhne sázku, že sbalí kteroukoliv holku, kterou Tomáš vybere. Tomáš sázku přijme a jako cíl vybere Kristýnu, která je právě zamilovaná do "nejhezčího kluka ze školy", s nímž ve chvíli uzavření sázky ve třídě líbá. Patrik sázku nadšeně přijímá. A Mach se stává jeho pomocníkem. Patrikova snaha a veršíčky Kristýnu spíš obtěžují, jenže pak zahlédne svou lásku líbat se s jinou dívkou, neváhá ani vteřinu, skočí po Patrikovi, vášnivě jej políbí a odvede si ho za ruku. Mach jen nevěřícně zírá, že by Patrikovy vyčtené fígle opravdu fungovaly. Tomáš ale Kristýnu odmítne do sázky započítat, protože když ji Patrik balil, tak už kluka neměla. Další Patrikovou obětí se má stát sice krásná a hodná, ale nedobytná chráněnka učitelky Anežky Eliška. Stane se ale to, co nikdo nečekal. Patrik se do Elišky zamiluje, opravdu zamiluje. Jenže do Patrika je zamilovaná Kristýna a Eva jí nakonec musí prozradit, že šlo o sázku, aby jí pomohla překonat rozčarování z kopaček, které jí Patrik dal. Ani u Elišky nemá Patrik štěstí. Eliška už totiž přítele má a navíc je hluchoněmá, takže na ni Patrikovy kecy neměly žádný vliv. Nicméně trošku jí Patrik přece jen sympatický byl.

Evina a Kristýnina spolužačka Naďa se zamiluje do číšníka Filipa, se kterým ji v hospodě seznámí Eva. Náklonnost je oboustranná, takže zanedlouho spolu začnou chodit. Hned na prvním rande pozve Filip Naďu do kina a potom k sobě domů s tím, že potřebuje s něčím poradit. Naďa to samozřejmě bere jako záminku, ale pozvání neodmítne. Filip připraví romantické svíčkové osvětlení a požádá Naď o radu s vymalováním pokoje. Spolu pak šílenými ornamenty pomalují jednu stěnu, a když už se schyluje k tomu, na co oba čekali, zavolá Eda Filipa do hospody, aby jim pomohl zapojit reproduktor s mikrofonem, kterým Eda s Honzou chtějí vrátit Standovu mysl zpět nohama na zem. Naďa je zamilovaná a Eva s Kristýnou jí jen tiše závidí. (-k-)

33/39 Když budeš plakat, tak umřu

Horákovi 33 - Soňa, Lucie, Zdena a Patrik v bedně Tomáš, Patrik, Mach a Eva s Kristýnou se sešli u Horáků u romantického filmu. Holky byly samozřejmě dojaty, kluci si z filmu dělali srandu, aby nevypadali změkčile. Když se rozcházeli, Eva řekla Patrikovi, že si nemá hrát na tvrďáka, ženy mají rády citlivé muže. Patrik si to mylně vyložil jako Evin zájem o svoji osobu a rozhodl se ji romanticky okouzlit a sbalit. Machova poznámka ho přivedla na šílený nápad, nechat se poslat Evě v balíku jako dárek, což Patrik považoval za velmi romantické a vystrojil se na to do staromódního obleku. K jeho smůle převzaly zásilku Lucie se Zdenou a Soňou, která byla u Horáků na návštěvě. Z prekérní situace vytáhl Patrika Tomáš a navíc mu nabídl, že si omluví s Evou schůzku, protože jí ještě dluží večeři, na kterou místo něho může jít Patrik. A to i přesto, že v koutku srdce žárlí. Patrik se i na večeři s Evou rozhodne nechat poslat jako balík. Nechá se odeslat ze školy a tam na chodbě, jsa v bedně, zaslechne rozhovor Evy s Kristýnou. Eva jí vypráví o Tomášově pozvání na večeři, k němuž jí Tomáš slíbil překvapení. Tomáš měl na mysli Patrika, Eva je ale přesvědčená, že jí Tomáš konečně vyzná lásku. Chudákovi Patrikovi se smůla lepí na paty. Dopravce zamění balíky a Evě doručí sekačku na trávu, zatímco Patrik skončí v bedně na letišti, odkud jej pomocí mobilu zachrání Tomáš s Machem. Eva je skutečně překvapená, ale myslí si, že si z ní Tomáš vystřelil. Patrik na letišti řekne Tomášovi, co zaslechl a pošle jej za Evou. Tu najde Tomáš plačící doma. Po vzoru amerických romantických filmů jí přes skleněné dveře postupně nápisy na několika papírech utiší a vyzná lásku. Konečně k sobě oba zamilovaní našli cestu.

Do Prahy míří na koncert Rolling Stones. Luciina vzpomínka na to, jak kdysi dávno byly na jejich koncertě, Honzu zamrzí, protože Lucie vzpomíná na to, jak na Jaggera křičela "Micku, Chci s tebou mít dítě!" a hodila po něm svou podprsenku. Honza si totiž začne myslet, že jej Lucie nemá dost ráda, protože jemu něco takového nikdy ani nepošeptala. Na závěr se ale udobří a navzájem si vyznají lásku.

Učitelka Anežka se si potyká se školníkem Jardou Mrázkem, který jí půjčí na převlečení suché oblečení. Anežku totiž postříká utržený kohoutek nastražený Ondrou a jeho partou na holky. Při sbližování je překvapí Lucie se Soňou a využijí setkání, aby požádaly Mrázka o vystání fronty na lístky na Stouny, což on přislíbí. Podaří se mu koupit poslední dva lístky, ale Lucii se Soňou řekne, že mu poslední lístky někdo vykoupil před nosem. Na koncert pozve Aničku. Ta sice rockovou hudbu neposlouchá, ale pozvání přijme. Tíží ji ale výčitky svědomí, a tak nakonec přemluví Jardu, aby šli spolu někam jinam a lístky nechali Lucii a Soně. Ty mají samozřejmě obrovskou radost, jen se trochu diví, kde Anežka k těm lístkům přišla. Jarda s Anežkou spolu stráví romantický večer na kolečkových bruslích na školní chodbě prozářené spoustou svíček.

Eda se dostal do problémů, protože mu jeden jeho klient nezaplatil za opravu dodávky pro pojízdný prodej. Honzu se Standou napadne, že by mohli Edovi pomoct tak, že dodávku využijí na prodej svých skvělých párečků před koncertem Rolling Stones. Nejprve si to ale vyzkoušejí na místním fotbalovém zápase. Mají nečekaný úspěch, ovšem při dělení peněz se pohádají, protože Eda chce zisk rozdělit na polovinu, zatímco Honza se Standou na třetiny. Eda se urazí a odejde se třetinou. Rozhodne se, že klobásy bude na Stounech prodávat sám, dodávka je koneckonců jeho. Do hospody si pro ně pošle společného známého Roberta (Jan Rosák, v tomto díle zcela nečekaně už druhý hvězdný host), který ale prozradí skutečného kupce, takže nic nedostane. Naštěstí je tu Filip s Naďou, aby rozhádané kamarády zase udobřili.

Nadin románek s Filipem pokračuje. Filip si dokonce zařídí, že Naďa mu bude brigádnicky vypomáhat v hospodě, když Honza se Standou a Edou budou prodávat klobásky v pojízdné prodejně. Musí ovšem trochu podvést konkurz, protože Honza se Standou by raději číšníka než servírku. Jelikož se zájemci mají hlásit u Filipa, je to víc než jednoduché. Na konkurz přijde kromě Nadi ještě Kristýna a na poslední chvíli zkušený číšník (Zdeněk Izer). Kristýna schválně hraje nemehlo, zatímco uchazeč předvádí své umění, aby pak jen tak mimo řečí naznačil, že z minulého místa byl vyhozen pro zpronevěru. Ve skutečnosti je to Filipův kamarád, s jehož pomocí si Filip tak trochu vystřelil z holek. Naďa nakonec konkurz vyhrála a obě zamilované hrdličky spolu mohou tokat v hospodě.

34/39 Sex, kam se podíváš

Horákovi 34 - Kristýna, Eva, Patrik a Tomáš Anežka vymyslela pro děti benefiční akci pro hladovějící Afriku. Děti mají do školy přinést jídlo, které mají nejraději a budou ho prodávat před vyučováním na stáncích na chodbě školy. Kubovi slíbil Standa přinést klobásky, ale protože to ráno nestihl, donesl jen obyčejný salám a tvrdý chleba. Od Kuby si nikdo nic nekoupil, jediná Sára našla odvahu jej požádat o "obložený" chleba, ale po prvním kousnutí jej zahodila. Kuba se na Standu urazil, tím víc, že Sáru miluje. Aby to Standa odčinil, přinesl do školy klobásky alespoň odpoledne a nechal se přemluví, že v divadelním představení si s dětmi zahraje vlka. Na zkoušce mu to ale moc nešlo a Soňa to donesla chlapům do hospody. Ti si pak z dobráka Standy dělali legraci, až se Standa naštval a prohlásil, že vlka hrát nebude, že ze sebe nenechá dělat kašpara. Soňa se pohádala s Edou, když mu vyčetla, že to se Standou přehnal hlavně on. Standa se ale nakonec obměkčí a vlka odehraje. A to tak dobře, že jej druhý den v hospodě požádá cizí holčička o autogram. Pro maminku sedící u stolu naproti. Eda s Filipem zůstanou zírat, protože maminka stojí za to.

Problémy mají i Honza s Lucií. Honza by chtěl mít s Lucií dítě, ta ale nechce. Honza se naštve natolik, že odejde spát do obýváku. Aby toho nebylo málo, přijde za ním Eda, jestli by nemohl u Horáků přespat, protože se pohádali se Soňou. Honza s Edou tak musí strávit noc na rozkládacím gauči. Ráno Honza rozhodne, že musejí zajít za rodinným poradcem, jejich přítelem. Ten jim poradí, aby vzali své manželky na místo první schůzky a znovu jim vyznali lásku. Ale pozor, žádný sex, varoval je. Usmiřování v hotelu Ráj dopadne dobře, a to i přesto, že oba na žádost svých žen poruší poradcovo varování.

Zamilování Tomáš s Evou nemají ani minutku pro sebe. U nich doma pořád někdo je, a když se domluví na schůzce v obýváku ve dvě hodiny v noci, narazí tam na Honzu s Edou. Kristýna s Patrikem se proto rozhodnou objednat jim hotelový pokoj. Kde jinde než v hotelu Ráj. Protože to není žádný luxusní pokoj, udělají si Patrik s Kristýnou brigádičku a pokoj uklidí a vyzdobí. Když večer přivedou do pokoje Tomáše s Evou, zahlédnou na chodbě Honzu s Edou. Myslí, že něco vytušili a hledají je, Tomáš s Evou proto utečou oknem. Patrik čeká na Kristýnu, která šla pro pití a naštěstí Honzu s Edou na chodbě minula. Kristýna chce pokoj odzdobit a jít domů, ale Patrik ji přemluví, aby místo Tomáše s Evou strávili noc v hotelu oni. Ani Tomáš s Evou nakonec nepřijdou zkrátka, udělají si romantický večer v pokoji doma, kde najednou kupodivu nikdo není. (-k-)

35/39 Zlomená srdce

Horákovi 35 Ondra pokračuje ve svých lumpárnách. Tereze sebere MP3 přehrávač a schválně jej rozbije. Se svými kumpány Vítkem a Kuželkou naplní modře obarvenou vodou balónky a chtějí je házet po ostatních. Prvním balónkem trefí Lucii, balónek se ale nerozbije, a tak jej Lucie hodí zpátky. Jenomže namísto kluků trefí Soňu, na niž se už balónek vylije. A zrovna dnes měla Soňa jít na koktejl do pětihvězdičkového hotelu a patřičně se na to vyšňořila. S namodralým nádechem tam ale jít nemohla, a tak dala pozvánku Lucii, aby šla místo ní. Soňa totiž neviděla, kdo balónek hodil, ale pod schody přistihla s dalšími balónky kluky. Že by ten její mohl hodit někdo jiný ji vůbec nenapadlo. Lucie svádí těžký vnitřní boj, zda se má Soně přiznat. Nakonec ale pomlčí a vezme si pozvánku na koktejl. Rozzlobená Soňa kluky přísně potrestá, nechá je umývat podlahu na školní chodbě. Doma se Lucie před babičkou Zdenou a Terezou Ondry zastává, že mu věří, když tvrdí, že on to nebyl. Tereza taky ví, že to nebyl Ondra, protože ten se s ní v té chvíli pral kvůli rozbitému přehrávači. Díky Terezině svědectví je Ondra osvobozen od uklízecích prací. Kluci ale chtějí zjistit, kdo balónek hodil. Tereza si vzpomene, jak se Lucie včera zastávala Ondry a dojde jí to (chytrá holka:-). Všichni jdou do sborovny za Soňou, že jí řeknou, kdo po ní ten balónek hodil. Prolože je tam i Lucie, Kuželka jí to pošeptá do ucha. Soňa se rozzlobí ještě víc a vyhodí je na chodbu. Lucie teď už ale opravdu musí s pravdou ven. Přizná Soně, jak to bylo a omlouvá se jí, že to bylo nechtěné. Soňa si ale myslí, že Lucie po ní ten balónek hodila schválně, protože jí záviděla, že jí to sluší, a tak se spolu pohádají. Ondra jako poděkování koupí Tereze nový MP3 přehrávač.

Kristýna se bojí, že po noci strávené s Patrikem v hotelu přišla do jiného stavu, protože se jí o opozdilo. Svěří se s tím Evě a řekne to i Patrikovi, který se ji i nadále snaží svým způsobem okouzlovat. Kristýna si koupí těhotenský test a u Horáků si ho udělá. Test ale neukáže ani tak ani tak, což Kristýně vůbec nepomůže. Krabičku od testu najde Lucie a myslí si, že je Evin. Jde za Evou, aby se jí na o zeptala a obě chvíli mluví každá o něčem jiném, Eva o vztahu k Tomášovi, Lucie o těhotenství. Když Lucie Evě ukáže krabičku od testu, Eva pochopí, proč byla Soňa tak nazlobená a vysvětlí jí, že to není její test. Než ale stačí Lucii říct, že chodí s Tomášem, vpadne do pokoje Tomáš se zprávou, že Honza je s infarktem na JIPce. Patrik sonduje, co by řekla máma Soňa a pak jde raději za tátou Edou, kterému se svěří přímo. Edovi se se Soňou stalo totéž, Patrikovi radí, aby Kristýnu požádal o ruku a dá mu zásnubní prstýnek po babičce. Jenže Kristýna se vdávat nechce, a už vůbec ne za Patrika, o dítěti ani nemluvě. Zajde k doktorce a ta jí dá post-prášek. Patrik už se vidí v roli otce a přemlouvá Kristýnu, aby si dítě nechala. Ta o tom samozřejmě nechce ani slyšet, a tak Patrik jako pravý muž činu Kristýně prášky vezme a při potyčce je schválně spolkne. Kristýna se naštve a odejde. Druhý den ve škole vrací Patrikovi prstýnek a s úsměvem mu oznámí, že to byl jen planý poplach, včera to dostala, takže je všechno v pořádku.

Honza přistihne Tomáše, jak pomáhá Evě zapnout zip vzadu na halence. Oni ho ale přesvědčí, že o nic nejde a že by neměl být vůči nim tak podezřívavý. Honza se tedy rozhodne, že nebude své děti podezřívat. Neměl by se ani rozčilovat, protože v poslední době mívá návaly. Jenže život na něj chystá samé stresující situace. Pohádá se Standou kvůli provozním drobnostem v hospodě. Eva s Tomášem se rozhodnou, že musí o svém vztahu Honzovi i Lucii říct, stejně by na to dřív nebo později přišli. A Honza se zase má proč rozčílit, i když Tomáš s Evou sourozenci nejsou, mají různé rodiče. Lucii to chce Honza říct sám, až bude vhodná chvíle. Jenže ještě dřív mu Lucie ukáže nalezenou krabičku od těhotenského testu, o níž si s Evou ještě nestihla promluvit. To už Honza nevydrží a zkolabuje, skončí na JIPce. Vztah Tomáše a Evy je silně proti mysli i Standovi a rozhodne se, že s tím musí udělat, když to nedokáže Honza. Namluví Tomášovi, že Honza zkolaboval když se dozvěděl o jejich vztahu. protože Eva je jeho vlastní sestra, že Lucie otěhotněla s Honzou těsně před tím, než si vzala Evina otce Mirka. Standa tvrdí, že je to rodinné tajemství a že v žádném případě nemá říkat Honzovi, že o tom ví, jinak by to Honza ve svém stavu nemusel přežít (Standa se zase jednou ukazuje jako zákeřná svině:-). Tomáš Honzovi v nemocnici slíbí, že se s Evou rozejde, že pochopil, že to není rozumné. Infarkt byl naštěstí jen lehký, takže za pár dní je Honza doma. (-k-)

36/39 Velká výhra

Horákovi 36 - hospoda Horákových FC Mládkov postoupil do vyšší soutěže. Honza musel utkání přečkat v kabině, aby se po infarktu nerozčiloval. Jen Kuba za ním běhal se zprávami o vývoji utkání. Post trenéra převzal Eda. Podmínkou postupu ale je opravit hřiště, aby odpovídalo normám. A to něco stojí. Standa není ochoten tolik peněz do klubu investovat, i když je má. Eda to okomentoval tím, že kdyby tolik peněz měl on, bez váhání by je na opravu hřiště dal. Na oslavě 40. narozenin dostane Eda model kabrioletu Porsche a od Standy los, na který vyhraje velkou sumu peněz. Eda Soně slíbí cestu kolem světa, i když zaplatí opravu hřiště,ještě mu na to zbude. Soňa je přesvědčená, že Eda myslí jenom na ostatní a domluví se s Patrikem, že mu něco koupí - Edův vysněný kabriolet (Soňa si na něj půjčila v bance). Jenže Eda na sebe myslí a stejný kabriolet si koupí sám, takže má najednou dva. A peníze na hřiště Edovi nezbyly. Podaří se mu ale přemluvit Standu, aby si od něj jeden kabriolet koupil a peníze za něj dá Eda na opravu hřiště. A zbude mu i na cestu kolem světa pro Soňu.

Honza je podle lékaře v pořádku, ale on sám se pořád považuje za ne zcela v pořádku a bojí se, že se infarkt vrátí. Kuba má o tátu strach a Ondra mu poradí, aby si tátu natočil pod záminkou cvičení do školy. Honza se to ale náhodou dozví a rozhodne se, že z něho bude ten nejlepší táta. Ondra se snaží ho trochu vytočit, aby byl stejný jako předtím (ne tak hodný a se vším svolný). Lucie navrhne Honzovi, že by spolu to dítě přece jen mít mohli. Honza se ale na to necítí. Teprve až poté, kdy Honza uslyší zprávu o svém zdravotním stavu od doktora.

Tomáš se straní Evy, protože si stále myslí, že je to jeho vlastní sestra. Evě o tom neřekne ani slovo, hlavně že se s tím svěří Patrikovi. Ten mu okamžitě nabídne, že mu pomůže se Evy zbavit, že by se mohl stát jejím utěšitelem. To samozřejmě Tomáš odmítne. Tomášův postoj k Evě se nezmění, ani když mu Honza řekne, že se s ní rozcházet nemusí, že jsou nevlastní sourozenci. Tomáš je zřejmě přesvědčen, že Honza o tom neví, a rozhodne se na čas bydlet u Standy. Lucie se o vztahu Tomáše a Evy dozví od Honzy a zpočátku se k němu staví hodně negativně, pak se s tím ale smíří. Nejhůř je na tom Eva, která netuší, proč se s ní Tomáš chce rozejít. (-k-)

37/39 Mnoho povyku pro nic

Horákovi 37 - Tomáš, Kristýna a Patrik Tomáš je stále u Standy a Eva je nešťastná. Eva se snaží Tomáše získat zpět a ten si raději vymyslí, že se zamiloval do jiné holky. Eva mu to nevěří, a tak musí nastoupit Patrik. Pozve Evu s Kristýnou na večírek ke Standovi s tím, že tam bude i nová Tomášova holka. Patrik s Machem se snaží sehnat nějakou holku, která by sehrála roli Tomášovy přítelkyně, ale neúspěšně. Patrik se ale nevzdává, vše si připraví a ve vhodnou chvíli se převlékne za ženu. Kristýna se ji snaží oťuknou a naznačit jí, že Tomáš už holku má, tak ať se zbytečně nesnaží. U Patrika ale neuspěje a Evě referuje, že to nebude tak jednoduché, i když obě nechápou, co na té divně vypadající holce Tomáš vidí. Až na druhý den ve škole podle namalovaných nehtů na nohou poznají, že to byl převlečený Patrik. Odnese si to Tomáš, protože Eva s Kristýnou to považují za pubertální vtip a pustí se do Tomáše kabelkami.

Procházkovi budou mít výročí svatby, pročež Eda požádal Lucii, aby mu pomohla vybrat dárek po Soňu. Při odchodu z nákupního centra se Eda s Lucií zasekne ve výtahu. Eda trpí lehkou klaustrofobií, ve výtahu je navíc horko a Eda dojde k přesvědčení, že ho Lucie svádí. Eda se ale zuby nehty snaží zůstat věrný Soně. Pak ale Lucii dojde uprostřed cesty benzín a zavolá si na pomoc Edu, nechce, aby o tom věděl Honza, protože jí ještě ráno připomínal, ať nezapomene natankovat. Ten ji na oplátku požádá, aby ho odvezla domů, protože on už má upito (jak se tam teda dostal?). Lucie má náramek doma a navrhne Edovi, ať pro něj s ní zajede, že to bude rychlovka a že je při tom nesmí nikdo načapat. Navíc náramek zapadne za postel, odkud se ho snaží Lucie vylovit a požádá o pomoc Edu, aniž by mu uhnula. V poměrně choulostivé situaci je přistihne Honza se Soňou. V té chvíli je ještě nenapadne, že by to mohlo být jinak, než jak nepříliš obratně vysvětlila Lucie. Edu ale trápí výčitky svědomí, i když k ničemu nedošlo, Vyznává Soně lásku, což je jí podezřelé a tak se s Honzou dovtípí, že je Eda se Soňou podvádějí. Lucie ale nakonec uvede věci na pravou míru a Eda se dozví, že Luciino svádění si jenom domyslel. Jako bonbónek na závěr se Eda zasekne v tomtéž výtahu se Zdenou.

Standu hledají v hospodě dvě dívky kolem pětadvaceti. Standa ale je v tu chvíli pryč, a tak se dívky s Filipem domluví, že přijdou zítra ráno. Druhý den dívky Standu požádají, že by se chtěli sejít v soukromí, že se jedná o hodně intimní záležitost. Standa se s nimi domluví na druhý den u něho v bytě. Standa Filipovi prozradí, že s ním vyšel rozhovor v gastronomickém časopise. Filip pak Standu přesvědčuje,že dívky po něm jedou. Nasvědčuje tomu i začátek jejich rozhovoru, až nakonec z jedné z nich vypadne, že je Standova dcera (což modří tušili od samého počátku:-) (-k-)

38/39 Zpátky do školy

Horákovi 37 - Zpátky do školy Blíží se vysvědčení a Tomášovi studijní výsledky nejsou nijak oslnivé. Totéž platí o Patrikovi. Oba propadnou při ústním zkoušení a jejich otcové jim při vyčítání jejich špatných výsledků neopomenou připomenout, že to oni když studovali, to byla jiná, zvlášť dějepis, vždyť na tom nic není, jsou to jen holá fakta na učení. Jenže Tomáš s Patrikem se od Anežky náhodou dozvědí, že jejich otcové maturitu nemají, propadli z dějepisu. A tak se zrodí souboj v historických znalostech, kterého se zúčastní i Standa. Zkoušející učitelkou bude Soňa, pomáhat jí bude Lucie. Na přípravu mají jen pár dní, Patrik se učí s Tomášem, který pořád musí myslet na Evu, pánové se učí spolu u Horáků z materiálů, které jim přinesla Standova nově objevená dcera Klára. Ani jim učení moc nejde, ale Eda rozhodně odmítne Sonin návrh, že by jim nastínila témata zkoušky (jinými slovy prozradila otázky). Na doporučení Lucie sáhnou pánové po dokumentárních DVD, které by jim měly pomoci lépe si zapamatovat učivo. V předvečer testu přistihne Soňa Patrika ve sborovně, jak se snaží najít otázky na test. Patrik dostane kázání, že by aspoň jednou z hrdosti mohl zabrat. Poté co oba ze sborovny odejdou vyleze zpod stolu Eda s papírem v ruce, ale i on je ovlivněn Soniným proslovem a vrátí otázky zpět do šuplíku, aniž by se na ně podíval. Ráno před testem vládne napjatá atmosféra, Eda se snaží opisovat od Honzy, pak žádá o radu Soňu, za což jí slibuje dovolenou moře. Honza zase nenápadně volá na pomoc Lucii. Ani jednomu jim to ale není platné, test neudělají. Neudělá ho ani Standa, i když je z otců nejlepší. Patrik testem projde za čtyři, Tomáš za tři. Honza s Edou musí uznat, že jejich synové to nemají se školou tak snadné, jak si mysleli.

Eva se znovu snaží získat Tomáše, ten ji ale tvrdošíjně odmítá, i když v nitru ji miluje a musí na ni pořád myslet, dokonce se mu o ní i zdá. Jako obvykle jim to ještě trochu zkomplikuje Patrik, který použije Tomášovy verše jako anonymní vzkaz dívce z vedlejšího pokoje ve školním časopise. Patrik tou dívkou myslel Kristýnu, jenže po přečtení to Eva pochopila jako nabídku usmíření od Tomáše. Ten ji ale zklamal, a tak mu Eva dala ultimátum, zítra jede na chatu svého otce a jestli s ní Tomáš nepojede, je mezi nimi konec. Jenže Tomáš stále věří Standovi, že jsou s Evou vlastní sourozenci. Standa zaslechne jedno z Tomášových odmítnutí a napadne ho, jestli to nepřehnal, nemyslel to špatně, jen chtěl pomoct tehdy těžce nemocnému bratrovi. Svěří se se svou "milosrdnou lží" Kláře a na její doporučení se Tomášovi přizná. Tomáš spěchá na nádraží, ale vlak, kterým odjíždí o chvíli zmešká (něco musí zbýt i do posledního dílu:-). Po napsání testu se Tomáš svěří Patrikovi, jak to s ním a Evou ve skutečnosti je a Patrik jej pošle za Evou. Tomáš ale opět přijde pozdě, Eva sedí v zámeckém parku na lavičce s dávným kamarádem Martinem. Eva sice Martinovi jasně řekne, že je pro ni jen kamarád, jenže to Tomáš zdálky nemohl poznat, a tak se pro změnu v roli odmítnutého ocitá on. (-k-)

39/39 Nepodceňuj sílu pakoně

Horákovi 39 - Tomáš, Linda a Patrik Soňa má spousta práce, večer je unavená a nevěnuje se Edovi tolik, jako dřív. Eda si proto pořídí afrodisiakum, výtažek z pakoně. Domnívá se, že když přijde dopoledne za Soňou do školy, tak mu neodolá. TO je ovšem na omylu, Soňa neví kam dřív skočit, do školy právě nainstalovali kamery, aby škola mohla lépe bojovat proti krádežím. Když to zjistí žáci, vůbec se jim to nelíbí a rozhodnou se s tím něco udělat. Mach s Kristýnou vymění Soně v mobilu SIM kartu za Kristýninu a Soniným jménem posílají Edovi SMSky plné vášně. Inspiroval je k tomu Edův vášnivý telefonát, který si Soňa musela pustit na hlasitý odposlech, protože na telefonu nefungovalo sluchátko. Vylákali Edu do školy s tím, že Soňa touží po milování s mechanikem zamazaným od oleje. Eda se měl dostavit právě v okamžiku, kdy bude Soňa rodičům předvádět nový kamerový systém. Vyšlo to dokonale a rodičové se bavili pohledem na polonahého Edu a Soňu, která ve snaze zachránci, co se dá, uklouzla na zaolejované podlaze a upadla Edovi přímo do klína. Edovi to v jeho snaze samozřejmě vůbec neprospělo, ale nakonec si se Soňou vyjasnili, že si z nich někdo vystřelil, protože Soně už od včerejška nefunguje mobil (asi jej měla blokovaný:-). Kristýna měla namále, když jí Eda volal, aby zjistil, kdo ukradl jeho ženě SIM kartu, ale zvládla vzniklou situaci na jedničku.

Tomáš se rozhodl odjet k prarodičům. Zdůvodnil to tím, že tam bude mít víc klidu na učení. Pravým důvodem ovšem bylo to, že se nechtěl potkat s Evou, která se měla vrátit z víkendu. Tak úplně se mu to nepodařilo, setkal se s ní na odchodu i s Martinem, který přijel s Evou do Prahy, aby na ni dohlédl. Horákovi z toho nejsou vůbec nadšení (je to takový jednoduchý frajírek s dredy), ale nezbývá jim než nechat Martina několik dní přespat u nich v obýváku. Patrik se snaží Evu hlídat a při té příležitosti se seznámí s Lindou, která u Horáků hledá Tomáše. Linda je krásná mladá dívka z nahrávací společnosti, která má za úkol dohodnout s Tomášem natáčení a focení. Patrik neodolá a vydává se za Tomáše. Linda mu dává najevo, že se jí líbí a Patrik je v sedmém nebi. Linda jej pozve do studia na zkoušku a focení. Producenta, kterému se Tomáš-Patrik zpočátku nezamlouvá, ale pak mu přijde na chuť, si zahrál Petr Janda. Linda přijde za Patrikem k Horákům a tam Kuba Patrika málem prozradí. Svědkem je i Martin, který nic neříká, jen pozorně sleduje dění. Když přichází Patrik do studia podruhé, čeká na něj před studiem Linda s tím, že už ví o jeho podvodu, protože pravý Tomáš Horák je už ve studiu a nahrává. V tu chvíli Tomáš přichází zvenčí, což nutně vyvolává otázku, kdo je tedy ve studiu. Kdo jiný než Martin a nutno říct, že jeho výkon je ubohý. Tomáš s Patrikem jej zmlátí. A kdyby to bylo ve skutečnosti, bylo by to docela brutální, ale tím, že mlátí a kopou do neviditelného protivníka (Martin leží po pultem), je to i celkem vtipné. Tomášovi a Patrikovi pak Linda naznačí, že se mají rozhodnout, kdo z nich je Tomáš Horák. Tomáš kamarádsky přenechá Lindu Patrikovi a sám spěchá za Evou. Jejich lásce už nic nestojí v cestě. Usmíří se i Soňa s Edou, ve třídě, kam za Soňou přijde Eda s kytkou. Happyend na všech frontách. (-k-)

Hrají:
Igor Barešj (Jan Horák)
Lucie Benešová (Lucie Horáková, Janova manželka)
Jan Hraběta (Standa Horák, Janův bratr)
Hana Vagnerová (Eva)
Jakub Chromeček (Tomáš)
Mariana Prachařová (Tereza)
Jan Komínek (Ondra)
Marek Zeman (Kubík)
Jana Šulcová (babička Zdena)
Ctirad Götz (Eda Procházka)
Nela Boudová (Soňa Procházková)
Jakub Prachař (Patrik)
Michal Zelenka (číšník Filip)
Daniel Rous (ředitel školy)
Jiří Bábek (psycholog) (2, 9, 14, 21–23)
Pavel Batěk (instalatér) (3)
Petr Pšeničný (číšník) (3)
Ivan Čermák (vymahač) (3)
Pavel Vondruška (pan Plátek) (4)
Jan Kašpar (Vrána) (4)
Romana Holubová (matka Kuželky) (4)
Petr Pěknic (cvičitel Pavel) (5)
Miroslav Hrabě (svalovec) (5)
Miroslav Hrabě (prodavač) (6)
Kristýna Petrboková (sekretářka) (7)
Marek Šimon (1. dělník) (8)
Petr Reidinger (2. dělník) (8)
Eva Jiroušková (Mráčková) (8)
Charlotte Fairman (Angličanka) (9)
Kateřina Benešová (uvaděčka) (10)
Jiří Hanč (recepční) (10)
Pavel Novotný (Mirek Krátký) (10)
Radim Jíra (moderátor) (10)
Milan Enčev (komentátor) (10)
Petr Herrmann (president) (10)
Martin Učík (školník) (11)
Lucie Kožinová (uklízečka) (11)
Norbert Lichý (Tonny) (12)
Jan Procházka (Benny) (12)
Jiří Wohanka (Robert) (12)
Jana Heuerová (svádivá turistka) (12)
Viktor Dvořák (moderátor) (13)
Oldřich Navrátil (Matěj) (14–16)
Kateřina Velebová (Marika) (14)
Milan Peroutka (Radek) (14)
Petr Burian (číšník) (15)
Pavel Novotný (Mirek Krátký) (16)
Jan Rosák (Rákos) (16)
Miloš Kořínek (Záruba) (16)
Roman Štabrňák (Formánek) (16)
Jiří Ployhar (Bezdomovec Jarda) (16, 19, 22, 26)
Karel Polišenský (Šilhoun) (16)
Milan Peroutka (Radek) (17)
Jana Bernášková (Markéta) (17–25)
Igor Krištof (Markétin bývalý manžel) (17)
Jan Drašar (Péťa) (18, 25)
Tomáš Spevák (transvestita) (18)
Zdeněk Palusga (instruktor v autoškole) (18)
Jan Novotný (muž v autoškole) (18)
Václav Marhoul (tělocvikář) (19)
Igor Krištof (Markétin bývalý manžel) (19)
Vladimír Gut (Mim) (20)
Andrew William Bayley (John) (20)
Howard Lotker (anglický policista) (20)
Josef Stara (tlumočník) (20)
Matthew Lyon (inspektor) (20)
Václav Marhoul (tělocvikář) (21)
Kateřina Lojdová (Daniela) (21)
Miloň Čepelka (oční lékař) (21)
Zdeněk Škrdlant (nemakačenko) (21)
Jan Monczka (barman) (21)
Andrew William Bayley (John) (22)
Petr Pšeničný (policista na motorce 1) (22)
Tomáš Krejčí (policista na motorce 2) (22)
Pavla Tomicová (Kuželkova matka) (22)
Lubor Šplíchal (lékař) (23)
Naděžda Vicenová (Karmen) (23)
Lada Jelínková (sestra u lékaře) (23)
Bořivoj Navrátil (šéfredaktor Pavel Talich) (23)
Michal Drašar (Novák) (23)
Michal Roneš (manager) (24)
Čeněk Koliáš (policista v parku) (24)
Věra Janků (Prágrová) (24)
Lukáš Jůza (cvičitel jógy) (24)
Kateřina Šildová (Kristýna Marečková) (25 - 39)
Rostislav Novák ml. (Jarda) (25)
Petr Kouba (soused 2. (vazba)) (25)
Pavel Nový (pumpař) (25)
Jan Holík (policista před domem) (25)
Danny Mesároš (Lukáš) (26)
Karel Janák (Občan) (26)
Gabriela Hyrmanová (Pavla) (26)
Dana Batulková (učitelka Anežka) (27–29, 32–36, 38, 39)
Danny Mesároš (Lukáš) (27, 28)
Jiří Ployhar (Mrázek) (27, 32, 33, 35, 36, 38, 39)
Natálie Idris Beshirová (Magda) (28)
Dominik Hybler (Roman Mach) (28–34, 36, 37, 39)
Vilma Frantová (sestra na ušním) (28, 35)
Petra Hobzová (sociální pracovnice) (30)
Jiří Bábek (psycholog) (29, 30, 34)
Lucie Černíková (Naďa) (29, 31–33, 35, 36, 39)
Jan Monczka (Michal) (29)
Otakar Brousek ml. (herec) (29)
Petr Halíček (Felix) (30)
Jan Holík (policista) (30)
Jiří Kuba (řidič) (32)
Eva Kodešová (Eliška) (32)
Alexander Hemala (moderátor dětské soutěže) (31)
Jindřich Mareš (chlapec) (32)
Iva Frühlingová (celebrita) (32)
Martin Bartůšek (host) (32)
Lukáš Šolc (messenger) (33)
Otta Tesař (člen bezpečnostní služby) (33)
Jan Rosák (Robert) (33)
Zdeněk Izer (mladý muž) (33)
Bořivoj Penc (lékař) (35)
Petr Herrmann (muž z fotbalového svazu) (36)
Dagmar Krejčí (dáma ve výtahu) (37)
Tereza Tobiášová (dívka) (37)
Markéta Coufalová (Klára) (37, 38)
Tereza Richtrová (Jitka) (37)
Josef Zýka (Martin) (39)
Irena Máchová (Linda?) (39)
Petr Janda (producent) (39)
Josef Wiesner (fotograf) (39)
Monika Hašková (matka) (39)
Helena Vlačihovská (uklízečka) (39)

Aktualizováno: 6.9.2006