Petr Rychlý

* 9.8.1965 (58) Česko
Řachanda201650(komentátor)
Černí baroni (seriál)200438(nadporučík Pecháček)
Prsten kohouta Alektrya200236(kouzelník)
Policajti z předměstí199933(podporučík Pavel Pája Večeřa)v epizodě V rytmu valčíku homsexuál, vedoucí kurzů společenské výchovy
Četnické humoresky199731(Kugel)ve 26. díle předseda sudetoněmeckého spolku, který připravuje státní převrat, objevuje se i v několika dalších dílech
Chlapci a chlapi198822(svobodník Klouček)
Petr Rychlý vyrůstal v Nejdku u Karlových Varů. Už od deseti let hrál v dětském divadelním souboru. Talent baviče zdědil po otci, elektroinstalatérovi důlních pasů, který byl na místních zábavách známý jako skvělý vypravěč vtipů a imitátor. Petr vystudval střední ekonomickou školu v Karlových Varech a třikrát se neúspěšně pokoušel dostat na DAMU. I přesto nastoupil po maturitě do mosteckého divadla.

Díky režisérovi Luboši Pistoriovi se dostal na hostování do Divadla na Vinohradech a od roku 1992 byl členem jeho souboru. V roce 1995 se stal jedním z dvanácti zakládajících členů Nadace Fidlovačka a také jedním z prvních herců, kterým principál Fidlovačky Tomáš Töpfer nabídl angažmá (Divadlo se poprvé otevřelo 22. února 1998, samozřejmě Fidlovačkou). Kromě herectví si Petr Rychlý vyzkoušel i divadelní režii. Na televizní obrazovce se objevil jako moderátor pořadu humorných videí Natočto!, což mu vyneslo punc baviče. V seriálu Ordinace v růžové zahradě pak dostal příležitost ukázat, že umí i vážnější role.

Z prvního manželství s herečkou Pavlou Vojáčkovou má dva syny (Matěje a Ondřeje). Ze druhého manželství (s bývalou špičkovou tenistkou Janou Pospíšilovou) vyženil dceru Denisu a přidal syna Petra. (-k-)
Aktualizováno: 15.12.2011