Daniela Šinkorová

Všesranná herečka, zpěvačka a tanečnice, držitelka dvou cen Thálie a mnoha diváckch ocenění.
* 28.12.1972 (51) Slovensko
Experti200633(dějepisářka Helena)
Nemocnice na kraji města po 20 letech2003Brief-30(MUDr. Naďa Šulcová)V 8. díle má postelovou scénu s Dr. Blažejem, ale vidět není nic. Trošku odvážnější je v 9. díle, ale pořád nic.
Četnické humoresky199724(Janička)v 5. díle

Daniela Šinkorová pochází z Nitry. Vystudovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Bratislavě a muzikálové herectví na JAMU v Brně. Během studií hostovala na NS v Bratislavě v roli Lenky v muzikálu Grandhotel (režie J. Bednárik) a v muzikálech Sny nocí svatojánských a Bastard v DBM v Brně.

Vysokou školu absolvovala v hlavní roli Sugar v muzikálu Někdo to rád horké v ND Brno, ale tuto roli si později zahrála i v HDK v Praze. Účinkovala v muzikálu Dracula (Nymfa), v muzikálové show Mise a v muzikálu Hair (Dionne). Ve spolupráci s ND Brno nastudovala opět v režii pana Bednárika hlavní roli v muzikálu Sweet Charity. Účinkovala v HDK v Praze v představení Anděl s Ďáblem v těle.

Natočila několik televizních inscenací pro Slovenskou i Českou televizi. V ČT se objevuje v měsíčníku Jsou hvězdy, které nehasnou. V ND Praha hraje v činoherním představení Komik s Miroslavem Donutilem. V muzikálu Pomáda zpívá, tančí a hraje roli Rizzo. Vystupuje v představení Kristian v ND Brno - hlavní ženská role Zuzanky a v HDK v představení Chicago. Za roli Zuzanky v Kristiánovi získala cenu Thálie 2002 s přihlédnutím také k jejímu výkonu v muzikálu Chicago.

Do podvědomí televizních diváků se asi nejvíc vryla dvěma doktorskými rolemi v seriálech Nemocnice na kraji města po dvaceti letech a ještě více v Ordinaci v Růžové zahradě. Kromě toho ale hraje v Divadle na Fidlovačce, vystupuje v muzikálu Cats, koncertuje a má mnoho dalších aktivit.

Zhruba od roku 2006 žije s přítelem Ladislavem Polákem (živí se tenisem, mj. s ním trénuje i Václav Klaus). (-k-)

Aktualizováno: 10.12.2003