Experti

Přihlouplá teenagerovská komedie o expertovi na počítače a ženy, díky čemuž se prakticky přes noc ze studenta gymnázia stane úspěšný mladý muž.
2006 Česko délka: 85 min
Michaela Maurerová26Brief(Wendy)jednou nebo dvakrát se objeví v podprsence
Daniela Šinkorová33(dějepisářka Helena)
Ljuba Krbová47(Oskarova matka)
Nina Divíšková69(babička Wendy)
Jana Hubinská42(profesorka Němcová)
Petr Čtvrtníček42(profesor Smrtka)učitel výpočetní techniky
Simona Postlerová41(manželka)manželka "muže v kondici"
Jiří Bartoška59(soused kuřák)má jeden cca půl minutový výstup jako soused, který si v noci zapálí na balkóně
Jan Kuželka59(hasič)
Eva Ujfaluši(Alena Malá)
Daniel Rous45(Helenin manžel)
Experti

Oskar studuje poslední roční gymnázia, připravuje se na maturitu a svůj volný čas tráví u počítače, především hraním her. Je zamilovaný do spolužačky z "Béčka" Lucie, která ale chodí s jiným a o Oskara nemá nejmenší zájem.

Oskar se rozhodne změnit svůj život, začne dbát o svůj zevnějšek, elegantně se oblékat, posilovat a každé ráno běhat. Je opravdu úsměvné, jak při ranním běhání napodobuje Rockyho:-) A úspěch se dostavuje, Oskar mj. přednáší v odpoledním počítačovém kurzu.

Jeho kamarád Filip ho jednoho dne požádá, zda by nemohl pomoct s pokaženým počítačem jeho známé. Oskar problém vyřeší a osvědčí se i jako vynikající milenec. Zpráva o Oskarových schopnostech se rozlétne mezi ženami a Oskar je zavalen prosbami o pomoc na opravu počítače, ve skutečnosti jde ale o sex. Jenže čeho je moc, toho je příliš a Oskar je čím dál unavenější, navíc se dostává do nepříjemných situací přistiženého milence.

Najednou ale začne mít o Oskara zájem i Lucie. Ten už ale z nějakých nepochopitelných důvodů Lucii nechce, vyhýbá se jí, a když ho přijde navštívit (a požádat o pomoc s počítačem), uteče před ní oknem.

Celý film je vlastně o ničem, snaží se kombinovat hi-tech svět počítačů se sexem a komickými situacemi, výsledek je ovšem naprosto ubohý. Oskar si kupuje novou základní desku u jakéhosi pochybného obchodníka v bytě tím způsobem, že řekne "Potřeboval bych motherboard" (aniž to jakkoli upřesnil), na což onen, evidentně bohatý, týpek blahosklonně kývne "ale nebude hned, nechceš celej počítač, přišla mi zásilka z Číny, dám ti ho za polovic". Takhle to snad nefungovalo ani v době, kdy počítačový průmysl u nás zažíval boom (na začátku 90. let), natož v roce 2006 (plus mínus), kdy se film evidentně odehrává, o čemž svědčí moderní LCD displeje, LCD televizory a Windows XP, které se ve filmu čas od času mihnou. Sexu ani erotiky ve filmu taky moc není, i když tvůrci obsadili do filmu spoustu krásných dívek a žen a Oskar se přesouvá z postele do postele a jeho spolužák (oba studují gymnázium) bydlí u rodičů se svou přítelkyní. Za zmínku snad ještě stojí úžasný Petr Čtvrtníček v roli "typicky čtvrtníčkovského" učitele výpočetní techniky. Celkový dojem z filmu to ale nemůže zachránit. (-k-)

Režie: Karel Coma
Námět a scénář: Karel Coma
Kamera: Martin Matiášek
Hudba: Roman Holý, František Soukup, Jakub Prachcař
Zem: Česká republika
Rok výroby: 2006

Hrají:
Kryštof Hádek (Oskar)
Tomáš Löbl (Filip)
Michael Foret (Bukowski)
Petr Vojnar (Viktor)
Michaela Maurerová (Wendy)
Izabela Kapiasová (Lucie)
Eva Ujfaluši (Alena Malá)
Petra Pudová (Katka)
Daniela Šinkorová (dějepisářka Helena)
Ljuba Krbová (Oskarova matka)
Lucie Tašerová (Oskarova sestra)
Nina Divíšková (babička Wendy)
Jana Hubinská (prof. Němcová)
Petr Čtvrtníček (prof. Smrtka)
Petr Vágner (trenér z fitka)
Daniel Rous (Manžel Heleny)
Radim Fiala (muž v kondici)
Simona Postlerová (manželka muže v kondici)
Gabriela Partyšová (žena u bazénu)
Lucie Váchová (kráska u stánku)
Kateřina Průšová (dívka v okně)
Zdeněk Dolejší (svačící profesor)
Jan Kuželka (hasič)
Jeňa Onufer (Pepan - hasič řidič)
Radka Vojtíšková (kočka)
Jarmila Kovaříková (žena v knihkupectví)
Jiří Bartoška (soused kuřák)
Aktualizováno: 25.11.2018