Život je život

Komedie o manželském páru, který řeší nejen vlastní vadnoucí vztah, ale také milostné a partnerské trable svých tří dospělých dcer.
2014 Česko délka: 95 min
Ondřej Vetchý52Brief(František Sýkora / Frank)několikrát je v plavkách, někdy jako neodolatelný svalovec Frank, někdy jako tloustnoucí František
Simona Stašová59(Jana Sýkorová)
Barbora Poláková30(Simona Sýkorová)
Tereza Ramba24Brief(Lenka Sýkorová)
Marek Taclík41(Karel Jiráček)
Miroslav Táborský55(Josef Kalina / doktor Dovzor)
Kristína Peláková26(policistka Lucie Martinéz)
Petr Vančura29Brief(Standa Holeček)musí se přijít ukázat ve slipech darovaných tchánem
Sára Sandeva17(Pavlína Sýkkorová)
Jaroslava Pokorná67(důchodkyně Malá)
Evženie Nízká(gynekoložka)
Vladimíra KrásováBrief(Miss Aerobic)
Život je život František Sýkora (Ondřej Vetchý) má doma čtyři ženy. Manželku Janu (Simona Stašová) a tři dcery. Nejstarší Simona (Barbora Poláková) už je vdaná, ale marně se s manželem Standou (Petr Vančura) snaží o dítě. To nejmladší dcera Pavlína (Sára Sandeva) čeká dítě s neznámým mužem, se kterým si zašpásoval v létě na fesťáku. Prostřední Lenka (Tereza Voříšková) chodí s divným týpkem, který má radši svoje hady a plazy a do vážného vztahu se mu moc nechce. Ani manželství rodičů Sýkorů zrovna neprochází nejzamilovanějším obdobím. Manželka by ráda vyrazila na exotickou dovolenou, jenže František vedro nesnáší a nejraději by jel zase na Mácháč, kde se s Janou seznámili, když ji zachránil při tonutí.

Pracovně je František velitelem obvodního policejního oddělení a každou volnou chvilku (i na služebně) využívá k četbě detektivek s neohroženými super agenty. Sám si často představuje, že takovým agentem je i on, ve svých představách si říká Frank, a jenom na něm visí osud lidstva. No a s těhotenstvím nejmladší dcery se mu naskytla nová akce. Je pověřen Vatikánem, aby zastavil nebezpečného Sperminátora, který má podle plánu zlovolného doktora Dovzora zahltit celou zem svými potomky. Ve skutečnosti chce samozřejmě najít biologického otce, i když je to jako hledat jehlu v kupce sena a Pavlína po tom vůbec netouží.

A aby toho nebylo málo, na služebnu přichází nová posila, půvabná policistka Lucie Martinéz (Kristína Peláková), která je po otci napůl Španělka a všichni chlapi se jí snaž nadbíhat, Františka nevyjímaje. Ve svých představách tím dostává novou posilu, půvabnou agentku Luciu. Ve skutečnosti ale František chystá pro Janu překvapení, zájezd k moři. Františkova žena se zase nesměle sbližuje s populárním spisovatelem Josefem Kalinou (Miroslav Táborský), kterého opustila žena. Ve Františkových vystupuje Kalina jako doktor Dovzor (pozpátku rozvod).

Všechny mraky jsou ale zahnány Pavlíniným porodem, který proběhne doma, dřív než stačí přijet sanitka, za asistence Simony a Standy. Pavlína označí za matku Simonu, takže všichni můžou být šťastní. (-k-)

Režie: Milan Cieslar
Produkce: Kamil Kožíšek, Milan Cieslar
Scénář: Martin Horský, Milan Cieslar
Kamera: Václav Tlapák
Hudba: Alexius Tschallener

Dále hrají:
Rostislav Novák (Sperminátor)
Tomáš Dianýška (Petr a Lizardman)
Pavel Slabý (velitel mužů v černém)
Jakub Stach (policista Bohouš)
Josef Vaverka (policista Jiří)
Patrik Plesinger (policista)
Zlata Emily Kinská-Králová (Marie Jiráčková)
Bartoloměj Veselý (dredař)
Martin Kašpar (dredař)
Tomáš Bukovský (dredař)
Roman Jedlička (důchodce na skůtru)
Juliana Moska
Nicola Votavová
Jindřiška Bartošová
Alena Richter
Kateřina Csoková
Kamil Kožíšek
Irena Kožíšková
Petr Macháček
Jiří Hajdyla
Edward Tomas
Kateřina Kleslová
Veronika Macková
Martin Nosek

- Tereza Bebarová (hlas)
- Jiří Štěpnička (Frankův šéf - hlas)
- Jaroslav Sypal (hlas)
Aktualizováno: 28.7.2018