Všechno nejlepší!

Taxikář Jarda má dnes narozeniny, jenže osud mu právě na dnešní den přichystal nejednu těžkou zkoušku
2006, Česko, délka: 96 min
Jan Dolanský(28)(Jarda)
Viktor Preiss(59)(Jindřich)
Pavel Zedníček(56)(Šéf)
Tomáš Matonoha(35)(Podnikatel)
Jaromír Dulava(45)(Právník)
Tereza Kostková(30)(sekretářka Evička)
Jana Hlaváčová(68)(Tetička)
Jana Štěpánková(71)(Libuše)
Adéla Gondíková(32)(Paní Čapková)Vedoucí luxusního kosmetického salonu
Naďa Konvalinková(55)(Paní Říhová)Jardova "lehčí" zákaznice
Miriam Kantorková(71)(Paní Nováková)
Alice Bendová-Veselá(33)(Slečna Černá)Jardova "lehčí" zákaznice
Jan Vondráček(39)(Chroust)
Všechno nejlepší!Jardův narozeninový den začíná skvěle. Přáním od manželky Sylvy a přidělením nového vozu od šéfa taxislužby, pro niž Jarda jezdí. Hned první klient, podnikatel v realitách, se bohatě odvděčí za to, že jej Jarda doveze zavčas k soudu. Jardovi stoupá nálad, těší se na polední potěšení s milenkou Lenkou, odpolední fotbal a večerní oslavu s manželkou.

Jenže stačí chvilka nepozornosti, aby v úzké ulici naboural zaparkované auto, jehož postarší majitel právě vyšel z domu. Nic vážného, ale zadní nárazník je utržený. Jarda samozřejmě nechce, aby se o bouračce někdo dozvěděl, hlavně ne jeho šéf, který by mu sotva před hodinou kladl na srdce, že nesmí nové auto ani škrábnout. Jarda slíbí, že nechá auto spravit a majitele zdarma zaveze, kam bude potřebovat. Ten na nabídku po kratším váhání přistoupí a Jardovo martyrium může začít.

Zpočátku si klient, zřejmě aby Jardu vytrestal, vymýšlí, kam potřebuje zavézt a vztah mezi ním a Jardou je vyloženě nesnášenlivý. Do toho Jarda dostane za úkol dohlédnout na šéfovu lehce bláznivou tetičku a manželka mu odhalí jeho nevěru, protože si u Lenky zapomněl doklady a ta mu je poslal messengerem domů i s průvodním dopisem. Když už to vypadá, že Jarda bude od nechtěného klienta osvobozen, začne se do nesnází dostávat i on. Nejprve musí zavézt sestru Libuši s nemocným pejskem k veterináři a pak se dozví, že soud rozhodl v jeho neprospěch a on se musí vystěhovat ze svého bytu někam do Libně do nechvalně známé čtvrti. Z rivalů se tak pomalu stávají spolutrpitelé, klient radí Jardovi, jak si vyžehlit nevěru u manželky, Jarda mu na oplátku dá několik svých kontaktů na soudce a právníka, kteří jsou mu zavázáni.

K dovršení všeho se Jarda dozví, že klient, kterého celý den vozil, je obávaný kontrolor obchodní inspekce Požár. Ale místo aby Jardu potopil, ho naopak zachrání od vyhazovu, neboť na Jardovu radu tetička vzala válečkem po hlavě daňového kontrolora, dávného šéfova přítele Chrousta. A nakonec dobře dopadne i Jardovo usmíření s manželkou.

Film má vtip a spoustu drobných zajímavých dějových zápletek a odboček, které se čas od času prolínají tu ve vtipné, tu v poučné pointě, a rozhodně stojí za shlédnutí. (-k-)

Režie: Martin Kotík
Scénář: Petr Nepovím, Martin Kotík
Produkce: Martin Kotík
Kamera: Miroslav Č. Čvorsjuk
Hudba: Tomáš Polák
Texty písní: Alice Nellis
Distributor: Bontonfilm a.s.
Země: Česká republika
Rok výroby: 2006

Hrají:
Jan Dolanský (Jarda)
Viktor Preiss (Jindřich Požár)
Vendula Křížová (Sylva)
Pavel Zedníček (šéf)
Tereza Kostková (sekretářka Evička)
Jana Hlaváčová (tetička)
Jana Štěpánková (Libuše)
Tomáš Matonoha (realitní podnikatel)
Jaromír Dulava (právník)
Jan Vondráček (Chroust)
ISabela Kaplanová (Lenka)
Pavel Šimčík (Tom)
Adéla Gondíková (paní Čapková)
Naďa Konvalinková (paní Říhová)
Alice Bendová (slečna Černá)
Miriam Kantorková
Alena Hájková
Emil Linka
Jitka Nováková
Aktualizováno: 30.5.2007

Uvidíte v TV

zítra, 30.5.2023 12:00 (CS Film)