Trapasy (Alfréd, Co jste hasiči, Poslední kapka)

Tři povídky na náměty diváků.
2010 Česko délka: 73 min
Iva Janžurová69(babička Alena)v povídce Alfréd
Alois Švehlík70(děda Jaroslav)v povídce Alfréd
Jana Paulová55(sousedka Smetanová)v povídce Alfréd
Tomáš Matonoha39(opilec Cmunda)v povídce Alfréd
Jiří Lábus60(hlas v amplionu)v povídce Alfréd
David Prachař51(Zdeněk Záleský)v povídce Co jste hasiči
Oldřich Vlach68(Bedřich Karfík)v povídce Co jste hasiči
Otmar Brancuzský54(Petr)v povídce Co jste hasiči
Jana Stryková31Brief(inženýrka Volrábová)v povídce Co jste hasiči zůstane po skotačení na stohu v podprsence a kalhotkách
Václav Knop60(starosta Standa)v povídce Co jste hasiči
Malvína Pachlová19(Lucka)v povídce Co jste hasiči
Jakub Grafnetr18(Kája)v povídce Co jste hasiči
Jaroslava Obermaierová64(Eliška Pavlíčková)v povídce Poslední kapka
Zdeněk Žák58(Vojta Pavlíček)v povídce Poslední kapka
Tereza Kostková34(Šárka)v povídce Poslední kapka
Jana Švandová62(sousedka)v povídce Poslední kapka
Martin Hofmann32(Šárčin manžel)v povídce Poslední kapka
Tři povídky na náměty diváků. Pořadem provází Otakar Brousek mladší, hosty ve studiu jsou Tereza Kostková, Zdeněk Žák, Iva Janžurová a Jana Stryková.

Režie: David Sís (pořadu i povídek)
Kamera: Asen Šopov, Martin Schinabek
Země: Česká republika
Rok výroby: 2010
Délka: 73 min

Alfréd

Lucinčina babička (Iva Janžurová) si pořídila pejska Alfréda, yorkshirského teriéra co připomíná plyšovou hračku. K dědově (Alois Švehlík) nelibosti, protože podle něj má být pes u boudy a hlídat, jako pes sousedky Smetanové (Jana Paulová). Když jednou skočí Alfréd k dědovi do postele, děda jej popadne a vynese ven za dveře. Jenže ráno jako by se po Alfrédovi zem slehla. Dědu to nechává v klidu, zato babička šílí. Za nalezení Alfíčka dokonce vyhlásí odměnu pět tisíc. Nabídky se jim díky tomu jen hrnou, jenže žádný z nich není yorkshir. Nejaktivnější je místní opilec Cmunda (Tomáš Matonoha), kterému se nakonec podaří hledaného psa najít a zinkasovat odměnu. Není to ale Alfréd, je to téměř stejný yorkshir Tonda jiného místního pejskaře. Ten jim ale poradí, že Alfréd by mohl běhat v lese, viděl ho tam hajný. A skutečně, ten ustrašený pejsek Alfréd se najednou neohroženě prohání po lese a plaší zvěř. V dědových očích tím rázem povýšil na ostrého frajera. (-k-)

Scénář: Petr Hudský

Hrají:
Iva Janžurová (babička Alena)
Alois Švehlík (děda Jaroslav)
Jana Paulová (sousedka Smetanová)
Tomáš Matonoha (opilec Cmunda)
Jana Kepková
Jiří Wohanka
Jarmil Škvrna
Petr Kolomazník
Jana Kolomazníková
Jiří Lábus (hlas z amplionu)

Co jste hasiči

Hasičský sbor na malé vesnici už jen tak tak přežívá. Blíží se ale hasičský bál a to je příležitost se vytáhnout. Ale překvapení má i starosta. Krajská hasičská správa přiklepla jeho obci nový, supermoderní hasící vůz. A chudák stará oblíbená Máňa bude prodána. A to jí zrovna udělali nový lak, vyčistili nádrž a pro nadcházející bál naplnili prvotřídním vínem.

Po prvním dnu školení na nový vůz si inženýr Forst s inženýrkou Volrábovou (Jana Stryková) vyrazili na milostné hrátky do stohu. A pan revizní technik si u toho zapálil, což nemohlo skončit jinak, než vznícením stohu. A protože hasiči neměli od nového auta klíče (školení ještě neskončilo), museli vzít, chtě nechtě, Máňu. Veškeré víno připravené na bál tak přišlo vniveč při hašení stohu, do něhož hasiči téměř vjeli. Ne snad proto, aby byli co nejblíž požáru, ale jednoduše proto, že nefungovaly brzdy. Oheň ale porazili a o víno na bál se postaral starosta. (-k-)

Scénář: David Sís

Hrají:
David Prachař (Zdeněk Záleský)
Oldřich Vlach (Bedřich Karfík)
Otmar Brancuzský (Petr)
Jakub Grafnetr (Kája)
Zdeněk Mahdal (inženýr Zdeněk Forst)
Jana Stryková (inženýrka Volrábová)
Malvína Pachlová (Lucka)
Václav Knop (starosta Standa)
Kateřina Táborská (starostová)
Poslední kapka

Pavlíčkovi právě procházejí manželskou krizí. Ne že by se už neměli rádi, ale Vojta (Zdeněk Žák) po těch letech už tak nějak zapomněl být ke své ženě milý. Když už zapomněl i na výročí svatby a i přes snahu dcery Šárky (Tereza Kostková) a jejího manžela (Martin Hofmann) se choval, jako buran, došla jeho manželce trpělivost a odjela na čas k dceři. Vojta zůstal doma sám. Nezůstal naštěstí takový beran a nechal si od dcery poradit. Uspořádal oslavu manželčiných narozenin a jako dárek jí dal kuchyňskou skříň, kterou sám vyrobil podle fotky z katalogu, v němž se jí tak líbila. Vojta je totiž šikovný truhlář. A dokonce svolil, že půjde na balet. (-k-)

Scénář: Petr Hudský

Hrají:
Jaroslava Obermaierová (Eliška Pavlíčková)
Zdeněk Žák (Vojta Pavlíček)
Tereza Kostková (Šárka)
Jan Sehnalík
Jana Švandová
Martin Hofmann
Aktualizováno: 3.10.2010