Teroristka

Černá komedie s pořádnou mírou nadsázky o důchodkyni, která se rozhodne odstranit místního zbohatlíka, aby se ostatním žilo líp.
2019 Česko délka: 95 min
Jana Plodková37(Mariina dcera)
Kristína Svarinská30Lotsvyjde z ložnice jen v kalhotkách a hezky předvede celou postavu
Tatiana Vilhelmová40(starostka)
Jaromír Dulava58(Evin syn)
Martin Sitta50(myslivec)
Ctirad Götz53(myslivec)
Teroristka Na okraji malého městečka si v chatové oblasti poklidně žijí především důchodci. Mezi i nimi i bývalá učitelka Eva (Eva Holubová), která by se ve své chatičce ráda dočkala konce života. Evu často chodí navštěvovat Marie, taktéž učitelka, která bydlí v bytě v městečku. Jenže o chatovou oblast má zájem místní podnikatel a zbohatlík Mach. Rád by na jejím místě postavil luxusní rekreační středisko. A starostka (Taťjana Vilhelmová) mu jde na ruku, jednak proto, že by to pro obec mohl být zajímavý přínos do obecní kasy a taky proto, že s Machem spí.

Jak se ale zbavit osadníků? Jednoduše, otravovat jim život tak dlouho, až sami odejdou. Mach proto pořádá ve své hospodě mejdany končící až ráno a vymyslel nový způsob, jak prudit i přes den. Spojil mladé kluky s motorkama a myslivce a vytvořil oddíl motorizovaných myslivců. Když ani to nepřineslo kýžený účinek, podplatil hygienu a zavřel osadníkům vodu. Evě navíc jeden z myslivců (Martin Sitta) zastřelil oblíbeného psa.

To Eva přivedla Marii na myšlenku zbavit se Macha jako strůjce všeho zla. Marie zpočátku tuto myšlenku odmítá, ale když Evě zastřelí psa, rozhodne se jednat. Vyrazí za svým bývalým žákem (Pavel Liška), který seděl, takže podle Mariiny logiky musí mít zbraň. Když pochopí, k čemu Marie zbraň chce, pokouší se jí její úmysl rozmluvit. Ale Marie už je rozhodnutá. Střílet z revolveru se jí moc nedaří, a tak Evině synovi, taky myslivci, ovšem hodnému, ukradne brokovnici. Naučí se s ní zacházet a vyrazí k Machovi domů. Situace se pochopitelně zkomplikuje, protože u Macha je zrovna Helena, které Mach slíbil, že zařídí, aby jí sociálka nevzala dítě. Do toho dorazí starostka a krátce nato i bývalý žák s Mariinou dcerou. Mach se toho snaží využít ve svůj prospěch, protože už pochopil, že Marie to s úmyslem zastřelit jej myslí vážně. (-k-)

Režie: Radek Bajgar
Scénář: Radek Bajgar
Kamera: Lukáš Hyksa
Hudba: Jiří Hájek

Hrají:
Iva Janžurová (Marie)
Martin Hofmann (Mach)
Eva Holubová (Eva)
Pavel Liška
Jana Plodková (Mariina dcera)
Kristína Svarinská
Taťjana Vilhelmová (starostka)
Jaromír Dulava (Evin syn)
Jan Vondráček
Martin Sitta (myslivec)
Ctirad Götz (myslivec)
Sára Affašová
Eva Leinweberová
Anita Krausová
Ivan Sochor
Vasil Fridrich
Terezie Holá
Radim Juhász
Aktualizováno: 14.4.2019