Špunti na cestě

Třináctidílný seriál
2022 Česko
Pavel Liška51(Ondra)
Filip Antonio18(Davidův syn Kuba)
Viktor Antonio13(Davidův syn Mates)
Arnošt Goldflam75(děda Arnošt)
Dana Syslová76(babička Eliška)
Miroslav Donutil71(Ondrův otec Karel)
Veronika Marková21(servírka Zuzana)
Antonín Hardt86(Soukup)
Petr Uhlík23(Šorty)
Pavlína Balner36(sestra na ARO)
Pavla Gajdošíková30Brief(Jitka)v 7. díle je u rybníka ve dvoudílných plavkách
Libuše Švormová86(Petráková)
Tomáš Dastlík46(Medvídek)
Tereza Volánková34(Veveřice)
Eva Leinweberová49(prodavačka Ivana)ve 2. díle
Ernesto Čekan(taťka Ruda)ve 3 díle
Jan ml. Teplý46(zvukař Azimut)
Michael Kocáb67(on sám)ve 4. díle
Vilém Čok60(on sám)ve 4. díle
Jiří Hrubeš64(on sám)

1. Poslední prázdniny

Skončil školní rok a dvě příbuzné rodiny Veselých se chystají do Chorvatska k Jadranu. Automechanik David (David Novotný) chce ještě dokončit opravu jednoho auta, aby rodině trochu přilepšil na cestu. Současně však kupuje starou tatru 603 v ne úplně nejlepším stavu, jenže to je jeho srdcovka. Igor (Jiří Langmajer) už potřetí neudělal řidičák, takže zatím musí řídit jeho těhotná žena Nela (Tatiana Dyková). Jejich nejstarší dcera Bára se těší na turné se svým přítelem Kendym.

Jenže už první prázdninový den začíná jejich plány nabourávat. David musí jít do školy brousit lavice, aby se odvděčil učitelce Petráková za to, že nenechala propadnout jeho nejstaršího syna Kubu. Ten půjde na učňák a potom bude pomáhat otci v dílně, protož auta ho baví. Igor, ač naprosto nešikovný, i když neskutečně čestný, musí na broušení lavic taky, ne však kvůli prospěchu některé ze svých dvou dcer, ale protože včera jeho zesilovač vyhodil pojistky a učitelka Petráková, která bydlí ve stejném domě, se pořezala. Lavice brousí i další rodiče a díky tomu Igor s Davidem dostanou nabídku na dětský indiánský tábor “Na konci světa” od “Medvíka” (Tomáš Dastlík).

To nejhorší ale přijde až odpoledne. Igor nešikovně šoupne jednu lavici pod opravované auto tak, že vyhodí hydraulickou hadici, takže auto po několika minutách ze zvedáku spadne a poškodí si několik dílů na podvozku. Vidina dovolené u moře se pomalu rozplývá. Do toho přijíždí bratranec Ondra (Pavel Liška) se svou přítelkyní Zlaticou. Zlatica pochází z široké bohaté rodiny a za pár týdnů se budou brát. Místo k moři tak Veselí pojdou do krásné slovenské přírody a děti na tábor. Ani Kubovi se na tábor moc nechce, to se ale změní hned na začátku, když se zakouká do dcery vedoucího Terezy. Na vytoužené turné neodjede ani Bára, která se namol opila. (-k-)

2. Smlouva

Dětem Veselým se na táboře moc nelíbí, kromě Kuby, který se zakoukal do Terezy. Nezbývá jim ale nic jiného, než vydržet. Dospělí Veselí s Bárou a Kačenkou zatím odjeli k dědovi Arnoštovi a babičce Elišce do rodné vesnice. Všichni tři (David, Igor i Ondra) vyrazí na ryby, i když nemají rybářský lístek. Porybným je naštěstí jejich kamarád z dětství Venca Maliňák a ten za pár stovek přimhouří oči. Manželky mezitím připravují večerní grilovačku. Babička Eliška se snaží potěšit zklamanou Báru a vypráví jí, jak zamlada utekla z domu, když musela o prázdninách pomáhat rodičům s domovnictvím.

Ondra nemluví se svým otcem Karlem (Miroslav Donutil), vyčítá mu zejména, že odešel od matky. Kluci si na ryby vyjedou na loďce, přehlídnou ovšem jez a pořádně se vykopou. Doplavou až k místu, kde rybaří Ondrův otec a přijmou jeho nabídku se u něj v chalupě usušit. Ondra sice nerad, ale nic jiného mu nezbývá. U Karla se potkají s Ondrovou bývalou přítelkyní Jitkou, která u něj bydlí. Ondra se přizná, že se ženit nechce, děsí ho, jak mu Zlatica organizuje život. A není to Ondrova první opuštěná nevěsta, Jitka by mohla vyprávět. K chuti přijde slivovice a všichni chlapi se svorně opijí, s Karlem i dědou Arnoštem, který pro ně přijel. Ještě předtím se Davidovi zalíbí starý východoněmecký mikrobus Robur, který má Karel “zaparkovaný” na zahradě.

Ráno najdou ženy na babiččině zahradě spoušť a v plotku zaparkovaný Robur. Uvnitř spí David, Igor a Ondra. David totiž vyměnil jejich rodinné auto za Robura. Výměnu zrušit nejde, smlouvu totiž dělal Igor. Arnošt s Karlem vyrazili novým autem na výlet a narazí Báru, která si vzala příklad ze své babičky. (-k-)

3. Velký vůz

Rodiče veselí vyrážejí hledat Báru a Karla s Arnoštem v Roburu. Robur ale po cestě začne zlobit a Veselí musí přenocovat v kempu, zatímco David se snaží motoru Robura domluvit. V kempu se seznámí s napohled pohodovým manželským párem, který je skoro až donutí strávit večer u ohně s nimi. Nudnou session zakončí rozepře mezi nimi a Veselými a následně se z chatky pohodového páru ozev ostrá hádka. Ondra to nevydrží a jede taťkovi Rudovi domluvit. Ráno má Ruda monokla a Veselí pokračují na cestě za Bárou.

Karel před ostatními tají vážné zdravotní problémy. Ví o nich jen Jitka a Arnošt. Cestou na první koncert Bářiny vysněné šňůry se proto zastaví na oběd v restauraci v blízkém městě. Karel tím nenápadně zajde na vyšetření do nemocnice. Jenže tam musí zůstat na pozorování do rána, a tak zajistí Báře a Arnoštovi ubytování v blízkém penzionu. Před Bárou se Karel tváří, jako že jde k nějaké ženě.

Kuba se na táboře snaží dát Tereze najevo, že se mu líbí. Klára mu poradí, že Tereza má ráda básničky. Kuba ale moc básnit neumí a výtvor jeho mladšího bratra Vojty mu přijde moc vyumělkovaný. Vyřeže proto Báře z kůry srdíčko. Když se jí ho snaží dát nenápadně pod polštář do stanu, přistihne ho Šorty a obviní ho, že je zloděj. Kuba za nic nechce přiznat, co ve stanu dělal a za trest musí do konce tábora umývat nádobí v kuchyni. Až před spaním Tereza najde srdíčko na své posteli a pochopí, o co šlo. Ještě v noci si s Kubou vyjdou na procházku a na louce pozorují hvězdy. Ty Kuba moc nezná, nedokáže najít ani velký vůz. Terezin otec Medvídek zahlédne Kubus Terezou, jak se kradou z tábora a plížením je sleduje. Díky tomu i on pochopí, že Kuba není zloděj, jen nechtěl veřejně říct, co k Tereze cítí. Druhý den ráno Kubu pochválí za splnění úkolu uchovat tajemství za každou cenu. A na večer vyhlásí pozorování hvězd, aby se naučili najít aspoň Velký vůz. (-k-)

4. Krab

Karel s Arnoštem a Bárou dorazili na festival do Všetice. Díky Karlovi, který se dřív živil jako bedňák a zvukař, dostanou od pořádajícího producenta Krocana, s nímž se Karel dobře zná, VIP lístky. Bára se těší na svého přítele Kendyho, jenže zjistí, že Kendy tam přijel s jinou a dozví se, že tak to dělá často. Karel za to Kendyho vytrestá u mixážního pultu (během zkoušky mu pustí do sluchátek odposlech naplno), kde zaskakuje za Azimuta (Jan Teplý), kterému půjčil auto (původně Davidovo auto). Azimut jel na nádraží pro svou přítelkyni, která ale ne přijela. Na zpáteční cestě nešťastný Azimut auto solidně zdemoluje. To ale Karel netuší a souhlasí se zrušením výměny auta za autobus s Davidem.

Zbytek rodiny Veselých totiž mezitím na festival dorazil také. David si myslí, že ho Karel zase podvedl, ale vezme ho na milost, protože se od Jitky dozví, že má rakovinu. Jen malá Kačenka si myslí, že děda má kraba a ptá se, jestli ho vezme s nimi na zítřejší výlet. Ondra už řekl všem, že svatba nebude, takže místo moře a Slovenska si udělají výlet po Čechách. Jediný, komu to Ondra zatím říct nedokázal, je Zlatica, která ho v podstatě nepustí ke slovu a řeší jen svoje malicherné problémy, jako že jí na svatbu nepřijde kamarádka ze školy, které ona byla na obou jejích svatbách.

Na táboře Na konci světa vládne idyla. Nebo že by ne? Šorty dostane vynadáno od Medvídka za to, na táboře kouří. Kluci oškrábou brambory na buřtguláš tak, že jich zbude polovina a Tereza ho musí nastavit. Jídlo nikomu nechutná, jen Kuba se Šortym se předhánějí, kdo toho sní víc, aby se Tereze zavděčili. Oběma je pak špatně a zvrací. Druhý den jdou Kuba a Šorty nakoupit nové zásoby. Šorty si při tom koupí cigarety, Kuba lampiony štěstí. Večer si Šorty vykuřuje v kuchyni a Kuba s Terezou pouští lampiony. Jenomže jeden z nich spadne na kuchyň a zapálí ji (to už v ní Šorty není). Ráno Medvídek obviní Šortyho, protože ve spáleništi najde vajgla. Kuba se ale přizná a Tereza ho v tom nenechá samotného. Rodiče Veselí museí přijet do tábora a nahradit škodu. Medvídek ale ocení to, že se Kuba přiznal a nenechal to na Šortym, i když ten si za svoje kouření pochvalu taky nezaslouží. (-k-)

5. Partyzán

Děda Arnošt prozradí Veselým, že jeho skutečným otcem byl někdo jiný, než koho znali. Jeho biologický otec padl jako partyzán na konci války ještě předtím, než se Arnošt narodil. Což mj. znamená, že jeho mladší bratr Karel je vlastně nevlastní. Celá výprava se tedy pustí do pátrání o osudu jejich (pra)dědy v rodné vesnici Arnošta a Karla.

Rozdělí se na tři skupiny, aby bylo pátrání efektivnější. Jen dámy s malou Kačenkou zůstanou v kempu u rybníka. Ale i ony se od dvou babiček na břehu dozví příběh o jakémsi zabitém partyzánovi na konci války, ovšem jestli to byl jejich děda, to nevědí. V podstatě každá skupina se dozví nějaký příběh, někdy hrdinský, jindy spíš nelichotivý (výbuch při snaze otevřít nevybuchlou munici, přejetí opilými ruskými vojáky). Dokonce i Ondra s Jitkou narazí na zdroj informací, i když se od ostatních trhnou a zdá se, že se znovu sbližují, byť Ondra ještě pořád nezvládl říct Zlatici, že si ji nevezme.

Světlo do změti informací vnese až Bára, která si vezme na pomoc internet. A tam zjistí, že jejich děda skutečně zahynul hrdinskou smrtí, když kryl ústup své partyzánské jednotky. Jen to bylo o několik vesnic dál. (-k-)

6. Vesna

Rodinný klan Veselých na pár dní zakotvil v kempu. Arnošt je mrzutý z toho, že jeho otec byl hrdina a on žádný hrdinský čin  nevykonal. Pokusí se alespoň “zachránit” šnorchlujícícho potápěče, sám se při tom ale málem utopí, protože neumí plavat. Chlapi Veselí potkají v kempu Vesnu, jejich kamarádku z mladých let, s níž Igor asi dva roky chodil. Nela na svého muž žárlí, protože jí kdysi vyprávěl že se kvůli vesně popral, což kvůli Nele neudělal (Igor správně namítá, že neměl důvod).

Vesna slaví narozeniny, pětačtyřicátiny a pozve na oběd i Veselé. Igor vyrazí na kole do města koupit dárek, čímž opět popíchne Nelinu žárlivost. Na oslavu přijede popřát Vesně i její jednadvacetiletý syn Igor, který se nápadně podobá Igoru Veselému. Fyzicky i duševně, nemá řidičák, neumí lhát a studuje práva. Na Vesnu zase žárlí její manžel Radim. A když se Igor přijde druhý den zeptat Vesny, jak je to s jejím synem Igorem, Radim nevydrží nával žárlivosti a urazí Nelu, na což Igor zareaguje pěstí do brady a následnou rvačkou. Nela je šťastná, že se za ni Igor popral a Veselí si získají punc drsné rodiny. A Vesnin syn, ten je adoptovaný z dětského domova.

Kuba se v kempu zakoukal do mladé servírky Zuzany. Využije příležitosti a nabídne se hostinskému jako brigádník. Před rodiči to odůvodní tím, že vydělává na škodu způsobenou na táboře. Zuzaně se Kuba líbí, ale uvědomuje si, že příliš mladý. Kubovo zakoukání s nelibostí nese zejména Klára, která se považuje za Terezinu kamarádku a Kuba tady Terezu v podstatě podvádí. Všichni mladí proto vymýšlejí, jak se Kubovi pomstít. Bára využije toho, že Kuba vyřezal Zuzaně srdce z kůry (stejně jako Tereze, vítězná sestava se přece nemění), ale stydí se jí ho dát, a nabídne mu, že ho Zuzaně předá. Použije k tomu krabičku od prezervativů, kterou sebral kluci svému otci. Hezky polepenou se srdíčkem uvnitř ji předá Zuzce a Kubovi přinese fingovaný vzkaz, že má přijít o půlnoci ke splavu. Zuzana se pochopitelně urazí a Kuba probdí celou noc u splavu. Druhý den na place je unavený a navíc mu bráchové provedou další podraz, protřepou lahve se šampaňským na Vesninu oslavu a Kubovi při otevírání vystříknou a ohodí nejprve Zuzanu a potom hospodského. (-k-)

7. Guru

Kluci s otci při výletě na kolech narazí na sluníčkově oděného muže, který se jim představí jako guru Jára a tvrdí, že žije, stejně jako komunita dalších lidí, v souladu s přírodou, meditací a vegetariánstvím. Ve skutečnosti ale parazituje na ostatních a neodepírá si ani řízeček. Chlapům je nepříjemný hned od začátku, jejich manželky a dcery však v kempu zaujme. Igor se ho nakonec musí zbavit tak, že mu zaplatí, aby jim dal pokoj.

V hospodě v kempu nastoupila místo Zuzany, která odletěla se svým přítelem k moři, nová servírka, hospodského dcera Petra. I jí se Kuba líbí, ovšem tato náklonnost není oboustranná. Dva frajírci, kteří přišli do kempu na pivo, se o nové servírce zmíní dost nevybíravě a Kuba se jí zastane. Což si Petra vysvětlí tak, že se mu líbí a začne ho ještě víc uhánět. A to je příležitost pro Báru s Klárou, aby Kubovi ještě přiložili za jeho pokus sbalit Zuzanu. Dají Petře Ondrovým jménem srdce z kůry, které Ondra vyřezal pro Zuzanu. Když Petře Ondra řekne, že k ní nic necítí, tak se pochopitelně rozbrečí, cítí se podvedená a pokusí se o sebevraždu. Naštěstí místo plynu použije helium na plnění balónků.

Ondra konečně dal vědět Zlatici, že si ji nevezme. SMSkou, což Zlatici samozřejmě raní a rozpláče. Ondra se pak ještě snaží Zlatici zavolat, místo ní to však vezme její otec Štefan a velmi přátelsky mu sdělí, že je všechno v pořádku a (ne)nápadně z Ondry vytáhne, kde teď zrovna je. (-k-)

9. Koza

Celá výprava odjíždí z kempu na Sázavě k Neliným rodičům. Cestou se dozví, že Jitka je ještě pořád vdaná. Sice jen formálně, žijí už dlouho odděleně, ale manžel nezareagoval na rozvodové papíry. A protože teď žije s novou ženou na malé farmě nedaleko, rozhodnou se tam zajet a rozvod vyřešit.

Jitčin manžel se jmenuje Koza a celou výpravu přivítá velmi přátelsky. Poněkud méně přátelsky je vítá jeho družka Svatava, které se neměla tušení, že její partner je ženatý. I když jen formálně, ale ji (Svatavu) si brát nechce. Rozvodové papíry ovšem někde ztratil, a tak Igor musí vytvořit nové. Protože se k farmě váže spousta majetkových a hypotečních papírů, zabere to Igorovi skoro dva dny. Ostatní toho času zatím využijí k poznávání vesnického života, zejména dětem se líbí jízda na koni i kydání hnoje. David s Alicí se snaží najít místečko, kde by mohli strávit pár příjemný chvilek jen sami dva, ale vždycky jim to něco překazí.

Druhý večer přimějí Veselí Kozu, aby požádal Svatavu o ruku. Ten se sice trochu zdráhá, ale nakonec tak před všemi přítomnými učiní. Jitku požádal o ruku Ondra už před cestou v kempu, takže obě jsou teď šťastné. I Davidovi s Alicí se podaří ukrást dost času pro na zadních sedadlech v autobusu. (-k-)

10. Sabotér

Dědové Arnošt a Karel odjeli domů a stejně tak i Ondra s Jitkou. Arnošt se za celou dobu své ženě Elišce neozval a teď se bojí, že na něj bude naštvaná. Raději proto rovnou koupí kytku na omluvu. Jenže doma ho čeká překvapení. Eliška poskytla ubytování na letní byt vysoce kultivovanému panu Svatoplukovi. Jeho noblesní chování Elišce imponuje a Arnošt začíná žárlit.

Ostatní veselí odjeli podle plánu k Aliciným rodičům. Ti provozují penzion, jenže se u nich dějí divní věci. Děda František se začal chovat divně, spoustu času tráví v lese a do penzionu nepřijíždějí žádní hosté. Cedule, které ukazují cestu k penzionu někdo soustavně ničí. Mladí se rozhodnou Aliciným rodičům pomoct. Opraví a namalují nové cedule, jenže ty někdo přemaluje dřív, než osadí poslední. Ukáže se, že tím sabotérem je sám děda František. Těšil se, že si důchod užijí v klidu, jenže babička Vlasta chce penzion provozovat pořád dál.  Atak se františek prostě uchýlil k obraně. A kromě toho se stal součástí vědeckého experimentu, v němž skupina lidí žije stejným způsobem, jako kdysi neandrtálci (to jsou ty jeho časté toulky v lese, kde mají vybudované pravěké sídlo). Když vyjde pravda najevo, Vlasta nabídne penzion Alici.

Kuba se znovu zamiloval. Tentokrát do krásné Markéty, která kolem nich projela na kole a kterou přemluvil k tomu, aby mu ukázala, kde všude jsou cedule směřující k jejich penzionu. Těžko říct, jestli u ní bude mít šanci, ale když mu děda prozradí, že i Markéta je členkou projektu, vycítí Kuba příležitost a rozhodne se přidat k dědovi a bratrům a zkusit se občas převtělit do neandrtálce. (-k-)

11. Doba kamenná

Alici se návrh jejích rodičů, že jim nechají penzion, moc nezamlouvá, zato David, když se o tom dozví, už začíná přemýšlet, jak by se dala stodola přistavět, aby se do ní vešly dva zvedáky na auta. Dva nejmladší kluci jsou nadšení z života v pravěké osadě, takže děda je snadno popíchne, aby přemlouvali rodiče k prodloužení pobytu na dobu neurčitou. Kačenku zase popíchne babička a Kuba je tak zakoukaný do Markéty, že mu děda ani moc nemusí nabízet půjčení skůtru na dojíždění do učiliště.

Arnoštovi se nezamlouvá přítomnost noblesního pana Svatopluka a od Karla s emu dostane rady, ať mu dá přes hubu. nebo ať aspoň zkusí zjistit, jestli nemám někde jinou ženskou. Zatímco se večer Svatopluk s Eliškou dívají na balet, Arnošt prohledá jeho věci. Najde mezi nimi ukryté církevní šperky a myslí si, že je Svatopluk ukradl. Ukáže se ovšem, že Svatopluk je evangelický kněz a Arnošt utrží ostudu.

O Markétu se kromě Kuby zajímá ještě další z mladíků v pravěké vesnici Radim. Vyprovokuje Kubu k tomu, aby ukázal svoji odvahu. Když Kuba o půlnoci donese vodu z Grégrovy štoly, dá Radim od Markéty ruce pryč. Stará stříbrná štola je opředena pověstmi a téměř každá z nich mluví o nevybuchlé munici. O půlnoci se u štoly kormě Kuby s Radimem objeví i Markéty, které Radim vše prozradil. Je na oba naštvaná, že se o ni sázeli “jako o kobylu” a hrozí, že nebude chodit ani s jedním. I přes její prosbu se Kuba do štoly vydá. Krátce nato se ozvou dva mohutné výbuchy doprovázené kouřem. Radim zpanikaří a ujede. Markétin strach o Kubu je však brzy rozptýlen, Kuba vychází ze štoly živý a zdravý. Výbuchy fingoval, přehrál je na přenosném reproduktoru. Zafungovalo to nejen na Radima, ale na Markétu, která skončila Kubovi v náručí.

Za Kubo se ale vydali i jeho dva mladší bratři a jejich nepřítomnosti si všimli rodiče. Kačenka jim pak sice ne úplně srozumitelně prozradila, kam šli. Vystrašení rodiče s Igorem a dědou vyrazí ke štole. Tam už ale nikdo není, a tak si myslí, že jsou všichni uvnitř a pustí se za nimi. Jen děda zůstane před štolou, aby vyčkal příjezdu záchranářů. Záchranná akce se nakonec protáhne, protože ve štole se ztratil Igor. Dvakrát. Šťastné nakonec není jen shledání, ale i to, že David s Alicí se rozhodli v penzionu zůstat natrvalo. (-k-)

13. Karel veselý

Chystá se svatba Ondry s Jitkou. Na zahradě babičky Elišky a dědy Arnošta. Snoubence bude oddávat pan Svatopluk, který je knězem a u Veselých pobývá na letním bytě, což se vůbec nezamlouvá Arnoštovi. Ani klukům se na něm něco nezdá. Zarazí je jeho prudký vztek, když jeden z šípů zalétne do jeho pokoje a vzápětí okamžitý přechod do miliusovské polohy, když se objeví babička Eliška. Prodavačka Ivana už od rána popíjí a silně oslivovicovaná se snaží sbalit nějakého chlapa. Zkouší to na Davida a dokonce i na Kubu, pochopitelně neúspěšně, načež se vždy rozbrečí, jak je nemožná.

Na svatbu přijíždějí také Eliny rodiče a vezou veliký dar (mikrovlnku z loňských Vánoc, ještě ve vánočním obalu). Nela během obřadu začíná rodit, a tak ji rodiče i s Igorem vezou do nedaleké porodnice. Nelin otec ovšem věří víc své navigaci než Igorovi, a tak skončí zapadlí na lesní cestě. Zatímco Nelin otec hledá signál mobilního operátora, aby zavolal pomoc, Igor, který je teoreticky i vybavením perfektně připraven, za asistence Neliny matky dítě odrodí. Do porodnice je pak odveze Roburem Karel.

Karlův zdravotní stav se zhoršuje. V porodnici skončí na ARu, ale hned jak je mu líp, uteče. Svatebčané o něj zatím mají strach, protože se dlouho nevrací, potěší je ale zpráva o čerstvě narozeném Karlu Veselém (Igor s Nelou dali synovi jméno po strejdovi). Ani svatba nedopadne podle představ. Pro pana Svatopluka si přijede policie, kterou zavolala Bára. Na internetu totiž našla, že se jedná o hledaného sňatkového podvodníka. Starosta snoubence oddat odmítá, protože je uražený, že předtím odmítli jeho nabídku a navíc zrovna sleduje v hospodě fotbal. Přemluví ho až Karel, ale musí se to stihnout v přestávce.

Svatba se tedy nakonec konala a Ivana navíc konečně sbalila chlapa, starostu. Čerstvě narozený Karel se má v porodnici k světu a starý Karel se vydává na svou poslední cestu v balónu. Potkává při ní staré známé z minulých dílů (což je klišovité a nereálné, ale budiž). Jeden život končí, druhý začíná. (-k-)

Režie: Jiří Chlumský
Produkce: Ludvík Mareček, Monika Effenbergerová, Šárka Ch. Oujezdská, Martina Stránská, Josef Viewegh
Scénář: Marcel Bystroň, Petr Hudský
Kamera: Asen Šopov
Hudba: Ondřej Brousek

Hrají:
David Novotný (David)
Anna Polívková (Alice)
Tatiana Dyková (Nela)
Jiří Langmajer (Igor)
Pavel Liška (Ondra)
Filip Antonio (Davidův syn Kuba)
Antonín Holoubek (Davidův syn Vojta)
Viktor Antonio (Davidův syn Mates)
Veronika Divišová (Igorova dcera Bára)
Ella Dvořáková (Igorova dcera Klára)
Jolana Jirotková (Davidova nejmladší dcera Kačenka)
Arnošt Goldflam (děda Arnošt)
Dana Syslová (babička Eliška)
Jana Kvantiková (Zlatica) v 1., 7. a 8. díle
Pavla Gajdošíková (Jitka) od 2. dílu
Miroslav Donutil (Ondrův otec Karel) od 2. dílu
Libuše Švormová (Petráková) v 1. a 12. díle
Tomáš Dastlík (Medvídek) v 1., 2., 3. a 13. díle
Amélie Pokorná (Tereza) od 2. dílu
Petr Uhlík (Šorty) od 2. dílu
Tereza Volánková (Veveřice) od 2. dílu
Pavlína Kindlová (sestra na pohotovosti) v 1. díle
Leonard Hädler (Kendy) v 1. a 4. díle
Milan Enčev (porybný Venca Maliňák) ve 2. díle
Pavla Gajdošíková (Jitka) ve 2. díle
Petr Uhlík (Šorty) ve 2. díle
Eva Leinweberová (prodavačka Ivana) ve 2., 9. a 13. díle
Alice Bransten (Šarlota) ve 2. díle
Dita Hořínková (mamka) ve 3. díle
Ernesto Čekan (taťka Ruda) ve 3. díle
Nela Štefanová (zdravotní sestra) ve 3. a 12. díle
Jan Kahovec (puberťák na pláži v kempu) ve 3. díle
Karel Kahovec (puberťák na pláži v kempu) ve 3. díle
Jan Španbauer (producent Krocan) ve 4. díle
Jan Teplý ml. (zvukař Azimut) ve 4. díle
Izabela Houdková (punkerka) ve 4. díle
Ladislav Pokorný (pořadatel v kempu) ve 4. díle
Michal Pavlíček (on sám) ve 4. a13. díle
Michael Kocáb (on sám) ve 4. díle
Vilém Čok (on sám) ve 4. díle
Klaudius Kryšpín (on sám) ve 4. díle
Jiří Hrubeš (on sám) ve 4. a 13. díle
Ondřej Čermák (Sunflower Caravan) ve 4. díle
Vít Rosnecký (Sunflower Caravan) ve 4. díle
Michell (Sunflower Caravan) ve 4. díle
Mojmír Maděrič (domorodý obyvatel Rampa) v 5. díle
Josef Brož (karbaník v hospodě) v 5. díle
Kamil Ouvín (karbaník v hospodě) v 5. díle
Lenka Králová (hostinská) v 5. díle
Miloš Vávra (Janda) v 5. díle
Martin Pošta (starosta) v 5. díle
Radmila Milá Kalvová (Růžičková) v 5. díle
Tomáš Karger (hajný) v 5. díle
Antonín Hardt (Soukup) v 5. díle
Vanda Švarcová (paní Alena) v 5. díle
Veronika Marková (servírka Zuzana) v 5. a 6. díle
Kateřina Lojdová (Vesna) v 6. díle
Robert Jašków (Radim) v 6. díle
Jakub Volák (Vesnin syn Igor) v 6. díle
Otmar Brancuzský (hospodský Pupek) v 6., 7. a 13. díle
Miroslav Frýdl (šnorchlující potapěč) v 6. díle
Viet Anh Doan (vietnamský prodavač) v 6. a 13. díle
Lucie Končálová (žena se psíkem) v 6. díle
Pavel Řezníček (gutu Slávek) v 7. a13. díle
Julia Issa (Petruška) v 7. a 13. díle
Vojtěch Vlasák (mladý tatínek) v 7. díle
Šimon Bilina (pivní frajer) v 7. díle
Ondřej Lechnýř (pivní frajer) v 7. díle
Heda Pacnerová (stará paní) v 7. díle
Antonín Eliášek (starý pán) v 7. díle
Yvetta Blanarovičová (Zlaticina matka Krčáková) v 7. a 8. díle
Ivo Gogál (Zlaticin otec Štefan Krčák) v 7. a 8. díle
Jana Bucharová Trojanová (lékařka v porodnici) v 8. díle
Tereza Bílková (sestra v porodnici) v 8. a 13. díle
David Želina (Janko) v 8. díle
Radek Holub (Koza) v 9. a 13. díle
Sandra Pogodová (Svatava) v 9. a 13. díle
Jan Vlasák (pan Svatopluk) v 10., 11., 12. a 13. díle
Evelyna Rytířová Steimarová (babička Vlasta) v 10., 11., 12 a 13. díle
Zdeněk Dušek (děda František) v 10., 11., 12. a 13. díle
Petr Drozda (Loupák) v 10. díle
Natálie Halouzková (Markéta) v 10. a 11. díle
Jan Schmiedt (německý turista) v 10. díle
Thomas Zielinski (německý turista) v 10. díle
Dana Zvonařová (německá turistka) v 10. díle
Claudia Vašeková (německá turistka) v 10. díle
Maťo Birošík (německý turista) v 10. díle
Eliška Hoskovcová (německá turistka) v 10. díle
Daniel Žižka (Radim) v 11. díle
Vojtěch Vondráček (Kanec) v 11. díle
Kryšpín Klinecký (Pterodaktyl) v 11. díle
Bertin Klinecký (Lumík) v 11. díle
Milan Němec (velitel hasičského zásahu) v 11. díle
Jiří Kokta (hasič záchranář) v 11. díle
Miloslav Mejzlík (Nelin otec) v 11., 12. a 13. díle
Hana Doulová Krobotová (Nelina Matka) v 11., 12. a 13. díle
Jaroslav Cirkovský (rybář) v 11. díle
Maťo Birošík (rybář) v 11. díle
Robert Nebřenský (starosta) ve 12. a 13. díle
Stanislav Lehký (doktor) ve 12. díle
Evžen Hájek (taxikář) ve 12. díle
Jiří Racek (detektiv) ve 13. díle
Kateřina Laštovková (sestra v porodnici) ve 13. díle
Pavlína Balner (sestra na ARO) ve 13. díle
Pavel Rejholec (sanitář) ve 13. díle
Petr Gančev (štamgast) ve 13. díle
Tim Vykydal (Nelino miminko) ve 13. díle

Aktualizováno: 19.3.2022