Postradatelní

Skupinka tvrdých žoldáků se nechává najímat na likvidaci padouchů všech zemí, konkrétně bývalého agenta CIA, který se chopil tyranské vlády nad malým ostrovem.
The Expendables
2010 USA délka: 104 min
Sylvester Stallone63(Barney Ross)
Dolph Lundgren52(Gunner Jensen)
Jason Statham42(Lee Christmas)
Bruce Willis55(Mr. Church)
Jet Li47(Yin Yang)
Postradatelní Cílem skupiny tvrdých žoldáků operující po celém světě má být tentokrát tyran, který se silou ujal vlády na malým ostrovem (snad kdesi v Latinské Americe). Už průzkumná mise, na níž se hlava skupiny Barney seznamuje s půvabnou generálovou dcerou Sandrou žijící v ústraní, ukazuje, že to nebude žádná procházka. Barney a Lee jen tak tak stačí uniknout ze smrtícího pronásledování, Sandra odmítá utéct z ostrova s nimi a zůstává.

Ani doma nemá Barney pokoj. Po poslední akci se zbavil Gunnera, který se nechal příliš unést, a ten se teď chce pomstít. Když pak navíc zjistí, že záhadný muž, který si je najal, je agent CIA a jejich terčem je bývalý agent CIA, Barney a ostatní se rozhodují z akce vycouvat. jenže Barney nedokáže zapomenout na Sandru. A jen kvůli ní se na ostrov vrací, aby ji v poslední chvíli zachránil před smrtí. Ostatní jdou samozřejmě s Barneym a rozpoutají na ostrově ohnivé peklo. Pochopitelně s dobrým koncem, včetně napravení se Gunnera a jeho opětovné přijetí do jednotky, když jej předtím při honičce Barney postřelil. (-k-)

Režie: Sylvester Stallone
Scénář: Dave Callaham, Sylvester Stallone
Námět: Dave Callaham
Kamera: Jeffrey L. Kimball
Hudba: Brian Tyler

Hrají:
Sylvester Stallone (Barney Ross)
Jason Statham (Lee Christmas)
Jet Li (Yin Yang)
Dolph Lundgren (Gunner Jensen)
Eric Roberts (James Munroe)
Randy Couture (Toll Road)
Steve Austin (Paine)
David Zayas (General Garza)
Giselle Itié (Sandra)
Charisma Carpenter (Lacy)
Mickey Rourke (Tool)
Arnold Schwarzenegger (Trench) - nebyl uveden v titulcích
Bruce Willis (Mr. Church) - nebyl uveden v titulcích
Aktualizováno: 4.1.2018