Poslední leč Alfonse Karáska

Úsměvná komedie o stárnoucím svůdci žen, který na stará kolena hledá klid a snaží se předat zkušenosti vnukovi
1987, Česko, Délka: 55 min

Miloš Kopecký (64) (Alfons Karásek)
Jana Paulová (32) Lots (sekretářka Zuzana) vesluje nahoře bez na loďce na rybníku a hodně pěkné se tak předvádí
Miroslava Pleštilová (21) (Alenka)
Jiřina Jirásková (56) (Magda)
Jiří Langmajer (21) (Lojza)
Bronislav Poloczek (47) (otec)
Petr Nárožný (49) (hajný)
Libuše Geprtová (45) (Lojzova matka)

Poslední leč Alfonse Karáska Stále šarmantní a elegantní Alfons Karásek (Miloš Kopecký) přijíždí na malou vesnici k rodině, aby si odpočinul od městského života a pobavil se na honu. Jenže jeho pověst svůdce žen jej provází i v tomto věku, a on by přitom jen své zkušenosti rád předal svému nesmělému vnukovi (Jiří Langmajer). V očích většiny otců však představuje nebezpečí pro jejich dcery. Ať totiž dělá, co dělá, vždy je přistižen ve zdánlivě choulostivé situaci.

Z honu na zajíce se v uvozovkách stává hon na Alfonse Karáska. Nepomůže mu ani únik na lodičce doprostřed rybníka, protože si nevšimne, že na lodičce se nahoře bez opaluje krásná sekretářka (Jana Paulová). Ta o tomto záběru prohlásila, že se k němu nechala přemluvit, protože měl být zabírán zdálky a nemělo být vlastně nic vidět. Kameraman však nakonec Janu zabral zblízka, takže se divákovo oko může potěšit pohledem na její přednosti, a že je na co se dívat.

Jelikož je to komedie, ještě k tomu hudební, nemůže dopadnout jinak, než romanticky šťastně. Nesmělý vnuk se konečně seznámí s krásnou dívkou (Miroslava Pleštilová) a Alfonse zachrání zkušená Magda (Jiřina Jirásková), která o jeho záletech ví své. (-k-)

Režie: Zdeněk Podskalský
Scénář: Gustav Oplustil, Zdeněk Podskalský
Kamera: Antonín Daňhel
Země: Československo
Rok výroby: 1987

Dále hrají:
Luděk Nekuda

Aktualizováno: 26.9.2009