Poslední leč Alfonse Karáska

Úsměvná komedie o stárnoucím svůdci žen, který na stará kolena hledá klid a snaží se předat zkušenosti vnukovi.
1987 Česko délka: 55 min
Miloš Kopecký64(Alfons Karásek)
Jana Paulová32Lots(sekretářka Zuzana)vesluje nahoře bez na loďce na rybníku a hodně pěkné se tak předvádí
Petr Nárožný49(hajný)
Libuše Geprtová45(Lojzova matka)
Poslední leč Alfonse Karáska Stále šarmantní a elegantní Alfons Karásek (Miloš Kopecký) přijíždí na malou vesnici k rodině, aby si odpočinul od městského života a pobavil se na honu. Jenže jeho pověst svůdce žen jej provází i v tomto věku, a on by přitom jen své zkušenosti rád předal svému nesmělému vnukovi (Jiří Langmajer). V očích většiny otců však představuje nebezpečí pro jejich dcery. Ať totiž dělá, co dělá, vždy je přistižen ve zdánlivě choulostivé situaci.

Z honu na zajíce se v uvozovkách stává hon na Alfonse Karáska. Nepomůže mu ani únik na lodičce doprostřed rybníka, protože si nevšimne, že na lodičce se nahoře bez opaluje krásná sekretářka (Jana Paulová). Ta o tomto záběru prohlásila, že se k němu nechala přemluvit, protože měl být zabírán zdálky a nemělo být vlastně nic vidět. Kameraman však nakonec Janu zabral zblízka, takže se divákovo oko může potěšit pohledem na její přednosti, a že je na co se dívat.

Jelikož je to komedie, ještě k tomu hudební, nemůže dopadnout jinak, než romanticky šťastně. Nesmělý vnuk se konečně seznámí s krásnou dívkou (Miroslava Pleštilová) a Alfonse zachrání zkušená Magda (Jiřina Jirásková), která o jeho záletech ví své. (-k-)

Režie: Zdeněk Podskalský
Scénář: Gustav Oplustil, Zdeněk Podskalský
Kamera: Antonín Daňhel
Aktualizováno: 26.9.2009