Polední žár

Detektivní příběh muže v tísnivé situaci mezi dvěma ženami podle slavné detektivky Patricka Quentina.
1997 Česko délka: 81 min
Jaromír Hanzlík49(William Harding)
Ladislav Mrkvička58(poručík Trent)
Simona Postlerová32(Angelika)
Zlata Adamovská38(Betsy Callinghamová)manželka milionáře Hardinga
Josef Vinklář66(pan Callingham)
Sabina Laurinová25(Daphne Callinghamová)mladší dcera milionáře Hardinga
Jan Hrušínský42(tajemník Paul Flower)
Jan Čenský36(Jimmy Lumb)
Taťjána Medvecká43(guvernantka Ellen Hotkinsová)
Vilma Cibulková34(Polly Flowerová)
Valentina Thielová64(paní Schwarzová)
Vít Pešina(komorník)
Radek Škvor8(Ricky)
Jiří Hantl(policajt)
Daniela Bartáková(hlas sekretářky)
Příběh začíná v okamžiku, kdy se William Harding (Jaromír Hanzlík) setkává v New Yorském baru se svou bývalou ženou Angelikou (Simona Postlerová). Angelika je vyčerpaná a svádí to na nemoc. Bill ji odveze domů, kde se za napjatých seznámí s jejím přítelem Jimmym Lumbem. Jimmy je neúspěšný spisovatel, proto pije a v opilosti je hrubý, především ke své přítelkyni.

Bill Harding je také spisovatel, dokonce slavný, jeho román Polední žár byl velmi úspěšný. Dnes už ale nepíše, pracuje v reklamě u svého bohatého tchána pan Callinghama (Josef Vinklář). Tam se náhodou setká Jimmy, který přinesl Billovi k posouzení svůj román, s druhou dcerou pana Callinghama, dosud svobodnou Daphne (Sabina Laurinová). Jimmy ji okouzlí a zapůsobí i na pan Callinghama. Když je střízlivý, je totiž Jimmy velmi šarmantní a neodolatelný svůdce žen.

U pana Callinghama se Jimmy setkává se svou bývalou spolužačkou Polly, nyní provdanou za tajemníka dobročinného fondu paní Hardingové, starší dcery pana Callinghama, ctnostné a majetnické Betsy (Zlata Adamovská), Paula Flowera (Jan Hrušínský). Jimmy cítí šanci přijít velkým penězům, po kterých vždycky toužil.

Jednoho dne v noci, když Betsy odjela na Floridu, zavolá Billovi Angelika, že potřebuje pomoct. Jimmy ji totiž vyhodil z bytu a naznačil, že má lepší partii. Angelika se u Bill a v bytě chvíli zdrží, při čemž ji zahlédne Hardingových guvernanka Ellen Hotkinsová (Taťjana Medvecká). Bill dá Angelice peníze na hotel, jenže tím to zdaleka nekončí. Ráno je totiž nalezen Jimmy mrtvý,
zastřelený Angeličiným revolverem.

Do nesnází by se´mohla dostat Daphne, která ten večer byla s Jimmym. To pan Callingham ale nehodlá dopustit, a tak jí s Billem a Ellen dohodne alibi. Všechno by mohlo být v pořádku, kdyby se poručíku Trentovi (Ladislav Mrkvička) nepodařilo vypátrat Angeliku a obvinit ji z vraždy. Billova čest nedovolí, aby byl z vraždy obviněn nevinný člověk a rozhodne se vraha vypátrat sám. Je téměř jisté, že vraždu má na svědomí někdo z Callinghamova okolí. Paul, jehož žena byla Callinghamovou milenkou a on defraudoval dobročinný fond, aby si ji udržel? Nebo sad pan Callingham sám, kterého Jimmy vydíral? Rozuzlení je překvapivé, ale logické. (-k-)

Režie: Zdeněk Zelenka
Produkce: Ivana Jaroschy
Scénář: Jiří Hubač
Kamera: Vladimír Opletal
Hudba: Roman Holý
Aktualizováno: 6.7.2018