Pan profesor

Romantický komediální seriál z prostředí jednoho obyčejného pražského gymnázia.
2021, Česko
Vojtěch Dyk(35)(profesor tělocviku, chemie a fyziky Vlček)
Beáta Kaňoková(32)(profesorka Karolína Beránková)
Martin Pechlát(46)(ředitel Jarda)
Matouš Ruml(35)(profesor)
Alžběta Prosecká(22)(Lilian Boučková)
Kristýna Leichtová(35)(barmanka)
Kristýna Podzimková(36)(lékařka záchranné služby)ve 13. díle

Režie: Braňo Holíček

13. Box

Marek s Karolínou zahlédli Charlieho, jak v improvizovaném fight clubu učí spolužáky bitkám. Marka napadne, že by na škole založil boxerský oddíl, jenže ředitel o tom nechce ani slyšet. Situaci ovšem změní připravovaný patronát špičkově hodnoceného Rašínova gymnázia. Jeho ředitel je nafoukaný panák, takže podlipský ředitel přijme výzvu k boxerskému klání.

Jenže do Markova oddílu se přihlásí jen tři nejslabší kamarádi. I přesto se Marek pustí do jejich trénování. Charlie o boxování nemá zájem, i on však změní názor. Chce totiž vytečkovat Lukyho, namyšleného syna jeho šéfa, pro něhož Charlie umývá auta. Ani s Chaliem ale nejsou vyhlídky příliš nadějné.

Vyjednáváním s Rašínovým gymnáziem je pověřena Karolína, která z něj odešla do Gymnázia pod lipami. Markovi se svěří, že důvodem bylo sexuální obtěžování ze strany ředitele. Marek Karolínu nabádá, že by se měla ozvat, když ne kvůli sobě, tak kvůli ostatním.

Na boxerský souboj stanoví Marek taktiku podle schopností každého z borců. První z podlipských skončí knokautován. Druhý má štěstí, vydrží v klinči a když se rozčarovaný Rašínovec obrátí do hlediště, pošle ho k zemi. Rozhodne tedy souboj Charlieho s Lukym. V prvním kole je Charlie lepší, jenž Marek najde v jeho batohu steroidy a vhodí do ringu ručník. Box sice podlipští prohráli, ale Karolína zjistila, že Rašinovo gymnázium dostane za patronát tučnou dotaci. Na závěrečném jednání to řediteli vmete do obličeje a poleje mu rozkrok vodou.

Markovo sbližování s Karolínou dostane vážnou trhlinu v podobě lékařky záchranné služby, která přijede ošetřit Charlieho natržené obočí. Díky jejímu nevinnému dotazu na ztracené náušnice Karolína zjistí, že Marek se sní rozešel teprve před týdnem, když už chodil s ní. (-k-)

Aktualizováno: 14.10.2021