Opravdová láska

Pokračování příběhu hrdinky, která hledá své místo v životě mezi Prahou a Paříží.
2007, Česko, Délka: 80 min

Tatiana Vilhelmová (28) Lots (Renata) má sice dvě nebo tři milostné scény, ale hezky se předvede teprve až u Standy v sprše
Oldřich Kaiser (52) (Ivan Holý) ve dvou milostných scénách je nahoře bez
Ivan Trojan (43) (Standa)
Vojtěch Kotek (19) (Jakub)
Jana Štěpánková (72) (Ledererová)
Marie Drahokoupilová (66) (Mašková)
Lucie Žáčková (29) (Veronika)

Renata žije v Paříži a po smrti svého otce se o něm chystá napsat knihu, na jejímž vydání se předběžně dohodla s jedním pařížským vydavatelem. Z České republiky za ní přijíždí Ivan Holý a chce, aby se s ním vrátila do Čech. Renata souhlasí a odjíždí psát svou knihu a pátrat v minulosti svého otce. Renata nemá o svém otci, komunistickém pracovníkovi ministerstva vnitra, valné mínění. Celý život se za něj styděla a její dosavadní pátraní ji v jejím pocitu jen utvrzuje. Navštěvje milenky svého otce a setkává se svým nevlastním bratrem Jakubem , který o svém otci doposud nic nevěděl. Renata nechápe, jak někomu může chybět otec, jako byl její. Postupně ale zjištuje, jeji otec nebyl tak zlý, jak si myslí. Pomohl svému příteli, dvojitému agentovi, který se dal do britskch služeb, a to i přesto, že ideím komunismu věřil a jeho krytím hodně riskoval.

Hned při příjezdu do Ivanova domu se setkává s jeho dcerou Veronikou, která je hruba jejím věku a její příjezd nikterak nevítá, naopak. Veronika zahání světabol alkoholm, stejně jako Renatin bývalý přítel Standa. Jednoho rána se sejdou před záchytkou, kam přijíždí Ivan s Renatou pro Veroniku. Standa s Veronikou v sobě najdou zalíbení a možná i smysl života. Veronika otěhotní a se Standou se budou brát.

Renata by také chtěla dítě, Ivan to ale razantně odmítá, na otcovskou roli už je starý a dobrým otcem nikdy nebyl. Renata je ale chladná mrcha, vysadí antikoncepci a otěhotní a i proti Ivanově vůli. Ivan cce, aby Veronika šla na interrupci. Totéž já radí i jenda z otcových milenek, matka jeho nevlastního bratra, která ho celý život vychovávala sama. Renata se nechá přemluvit, ale na poslední chvíli cukne a dítě si nechá. Odjíždí zpátky do Paříže, kam ji doprovází nevlastní bratr, aby se jí cestou nic nestalo, když je v jiném stavu. Sotva dojedou před dům, kde má Renata pronajatý byt, objevuje se Ivan, který přiletěl letadlem, aby to stihl, a žádá Renatu, aby se s ním vrátila do Čech, když teď budou tři. Inu, opravdová láska. (-k-)

Poslední díl volné trilogie navazující na Můj otec a ostatní muži a Krásný čas.

Režie: Andrea Sedláčková
Scénář: Andrea Sedláčková
Kamera: Vladimír Holomek
Hudba: Quntin Sirjac
Země: Česká republika
Rok výoby: 2007

Hrají:
Tatiana Vilhelmová (Renata Soukupová)
Oldřich Kaiser (Ivan Holý) B - ve dvou milostných scénách je nahoře bez
Ivan Trojan (Standa)
Lucie Žáčková (Veronika)
Vojta Kotek (Jakub)
Jana Šucová (Marie)
Jana Štěpánková (Ledererová)
Marie Drahokoupilová (Mašková)
Václav Sloup (František)
Vratislav Hlavatý (Lustig)
Pavel Lagner (lékař)
Veronika Dobešová (sestřička)
Marie Šopská (Kateřina)
Louis-Charles Sirjacq (redaktor)
Robert Blackshow (soused v Paříži)
Grego Bauer (jeden ze Tří králů)
Hynek Bečka (jeden ze Tří králů)
Vojtěch Petrnoušek (jeden ze Tří králů)


Aktualizováno: 16.1.2008