Krásný čas

Tatiana Vilhelmová ve volném pokračování úspěšných televizních filmů Pubescentka a Můj otec a ostatní muži.
2006 Česko délka: 98 min
Tatiana Vilhelmová27Lots-(Renata)v milostné scéně se lehce odhalí
Karel Roden44(šlechic Jáchym)
Ivan Trojan42(Standa)
Ladislav Mrkvička67(Renatin otec)
Alena Vránová73(Jáchymova matka)
Jana Preissová58(Jitka)přítelkyně Renatina otce
Oldřich Kaiser51(disident Holý)
Ladislav Smoček73(aristokrat)
Vladimír Drha62(redaktor)
Krásný čas je volným pokračováním filmu Můj otec a ostatní muži odehrávajícím se několik let po revoluci. Renata (Tatiana Vilhelmová) se vrací z Francie do Čech, kde se setkává se svými starými známými. Ve Francii vystudovala žurnalistiku a v Čechách by ráda pracovala v zahraniční rubrice novin, jejichž šéfredaktorkou je manželka jejího bývalého přítele Standy (Ivan Trojan) Sabina (Kateřina Winterová). Zpočátku ale dostane za úkol udělat rozhovory s českými šlechtici o jejich dřívějším i současném životě.

Takto se seznamuje s Jáchymem (Karel Roden), mladým aristokratem, jehož rodina zdědila nepříliš známý zámek. Jáchym emigroval do Rakouska a nyní pracuje jako manažer jedné rakouské banky. V emigraci žil pouze s otcem a po návratu do rodné země je docela silně vázán na matku (Alena Vránová), která údajně nemohla vycestovat (ve skutečnosti však neemigrovala kvůli své lásce, knihovníkovi). Mezi Renatou a Jáchymem vzniká vztah, který naruší Jáchymova matka tím, že se vytasí s STBáckou minulostí Renatina otce.
Renata se snaží uraženého Jáchyma získat pět a na chvíli se jí to daří, než ho opět naštve odvetnou informací o jeho matce a vztahu s knihovníkem, který byl navíc spolupracovníkem STB, což Renatě aktivně zjistil její otec. Ten žije s lékařkou Jitkou, která si s Renatou od první chvíle nepadne do oka.

Standa se rozchází se Sabinou, dostává padáka a musí pracovat jako bulvární fotograf. Krátce po Standovi dostává padáka i Renata. Ta je stále zamilovaná do Jáchyma a přemluví kamarádku Radku (Anna Geislerová), aby jela na zámek jako architektka. Stane se ale to nejhorší, Jáchym se do Radky zamiluje a vyspí se s ní. To Renatu těžce raní, i když Radka považuje vztah s Jáchymem za ukončený. Renatě nezbývá než jít bydlet ke Standovi. Na chvíli skončí u Standy i Renatin otec, který byl obviněn z podvodů. Zatímco byl ve vazbě, Jitka jej vyhodila z domu, který jí daroval. Jeho podnikání asi nebylo úplně čisté, ale protože nebyl v představenstvu ani dozorčí radě, byl z vazby propuštěn.

Renata i teď otci vyčítá minulost a protekci bývalých kamarádů, kteří zůstali na vysokých. Vůbec je celou dobu zklamaná novými poměry a tak nějak naivně si myslí, že po revoluci bude všechno lepší. V rádiu, kde nyní pracuje se setkává s bývalým disidentem Holým (Oldřich Kaiser), se kterým kdysi prožila krátký románek. Když už je jí nejhůř, utíká k němu (do postele), ale i Holý vzpomíná s jistou nostalgií na minulost. Tutéž noc její otec, který si ž dřív stěžoval na svůj zdravotní stav, umírá. To je zřejmě poslední kapka do její rozjitřené duše, která způsobí, že Renata odjíždí zpátky do Francie. (-k-)

Druhý díl z volné trilogie. Předchází mu Můj otec a ostatní muži, navazuje Opravdová láska.

Režie: Andrea Sedláčková
Scénář: Andrea Sedláčková
Kamera: Vladimír Holomek
Hudba: Quentin Sirjaed, Richard Wagner
Země: Česká republika
Rok výroby: 2006

Hrají:
Tatiana Vilhelmová (Renata)
Karel Roden (šlechtic Jáchym)
Ladislav Mrkvička (Renatin otec)
Anna Geislerová (Radka)
Ivan Trojan (Standa)
Alena Vránová (Jáchymova matka)
Jana Preissová (Jitka, přítelkynině Renatina otce)
Oldřich Kaiser (disident Holý)
Kateřina Winterová (Sabina)
Ladislav Smoček (aristokrat)
Vladimír Drha (redaktor)
Michaela Fotulová (slečna v kavárně)
Michaela Pavlátová (sekretářka)
Sarah Bidermanová (slečna v rádiu)
Aktualizováno: 20.11.2006