Krakonošovo tajemství

Výpravná pohádka o lásce a hledání pokladu v podhůří Krkonoš.
2022 Česko
David Švehlík50(Krakonoš)
Jan Nedbal31(Adam)
Jakub Prachař38(zámecký pán Štěpán)
Ondřej Sokol50(spisovatel Jiráček)
Diana Mórová52(Liduščina matka)
Martin Huba78(správce zámku)
Norbert Lichý57(starosta)
Ctirad Götz56(hostinský)
Jan Vondráček55(ředitel školy)
Jiří Maryško42(pošťák)
Krakonošovo tajemství

Na zámek Hůrka v podkrkonoší přijíždí nový pán Štěpán se svou snoubenkou Blankou a bratrem Adamem. Cestou na zámek kočár nešťastnou náhodou lehce poraní kolemjdoucí dívku Liduška. Adam jí galantně doprovodí domů a Liduška se do něj zamiluje. Jenže Adam má oči jen pro Blanku, i přesto, že si má vzít jeho bratra.

Štěpán i Blanka jsou sobečtí a touží po bohatství. Štěpán se proto rozhodne najít poklad, který je dle pověsti uložen někde v horách. Jenže ani spisovatel Jiráček, který se pověstem o krkonošských horách věnuje, byť v Krakonoše nevěří, nedokáže rozluštit cestu zašifrovanou v nalezené staré knize. Krátce na to na zámek přijíždí záhadný cizinec a nabídne Štěpánovi, že ho k pokladu zavede. Má jen jednu podmínku, chce onu starou knihu a největší z nalezených diamantů, ostatní si může Štěpán ponechat. Poklad se jim skutečně podaří nalézt, jenže Adam si schová největší diamant a cizinec, kterým není nikdo jiný než Krakonoš,  za trest promění Štěpána v krkavce a Adama ponechá v jeskyni, jen Jiráčka přenese ven.

Když se od Jiráčka dozví, co se stalo, vydá se Liduška ke Krakonošovi, aby zachránila Adama. Krakonoš slíbí, že Adama vyvede z jeskyně, Liduška však musí zůstat u něj ve službě. Zachráněný Adam se chystá oženit s Blankou, která stále touží po pokladu. Když však zjistí, že se Liduška ztratila, vydá se Adam Krakonoše odprosit. Dozví se tak, co mu už naznačilo odhalené tajemství starého obrazu na zámku, jak to skutečně bylo s panstvím Hůrka a kdo je ve skutečnosti Krakonoš. A Jiráček má radost, že může dokončit svou knihu o Krkonoších, i když musel přiznat, že Krakonoš skutečně existuje. (-k-)

Režie: Peter Bebjak
Produkce: Rasťo Šesták, Natália Rau Guzikiewiczová, Peter Bebjak, Veronika Trčková, Barbara Johnsonová, Markéta Tulisová, Márai Martiniaková, Sláva Adamíková, Roland Kubina
Scénář: Barbara Johnsonová
Hudba: Juraj Dobrakov

Hrají:
David Švehlík (Krakonoš)
Leona Skleničková (Liduška)
Jan Nedbal (Adam)
Jakub Prachař (Štěpán)
Dominika Morávková-Zeleníková (Blanka)
Ondřej Sokol (spisovatel jiráček)
Diana Mórová (Liduščina matka)
Josef Barták (Liduščin bratr Honzík)
Martin Huba (správce zámku)
Olaf Burmeister (lékárník)
Lucie Matoušková (lékárníková)
Ctirad Götz (hostinský)
Nataša Bednářová (komorná)
Jan Vondráček (ředitel školy)
Norbert Lichý (starosta)
Jiří Maryško (pošťák)
Vladislav Georgiev (Jurista)
Josef Kučera
Stanislav Paseka
Ondřej Venclík
Karla Šatubertová

Aktualizováno: 25.12.2022