Duše jako kaviár

Nahořklá komedie o manželských nevěrách a vztazích partnerských i mezi rodiči a dětmi.
2004 Česko délka: 99 min
Tatiana Vilhelmová25Lots-(Jana)krátce se objeví ležící na posteli s peřinou pod ňadry
Ondřej Vetchý42Brief(Jan)v jedné, dvou milostných scénách je bez košile
Jan Budař26Brief(Vladimír)
Filip Blažek30(Ríša)
Alice Bendová-Veselá31Lots-(Karin)svlékne se sice donaha, ale zabírána je spíše zezadu, krátce se odhalí při vstávání z postele
Saša Rašilov31(František)
Jana Bernášková23Lots(Miluše)svlékne si tílko a na chvíli hezky ukáže ňadra
Michal Pavlata58(Janův otec)
Roman Luknár39(Petr mluví Marko Igonda)
David Novotný35(muž se psem)
Kateřina Daňková(otcova milenka)
Václav Neužil24(student)
Ladislav Hampl22(homosexuál)
Jana Šulcová57(Vladimírova matka)
Duše jako kaviár Na začátku je pohřeb. Pohřeb Karla Svobody, otce sester Jany (Tatiana Vilhelmová) a Anny (Karolína Kaiserová), jehož se účastní i celá řada otcových milenek. Rodiče spolu už dlouho nežili a ani matka (Vilma Cibulová) se mužům nevyhýbala. Až tady se Jana s Annou dozídají, že mají nevlastního bratra Vladimíra (Jan Budař), nesmělého malíře, který touží odjet malovat do tichomoří a rozešel se s matkou své dcery.

Současný matčin partner Petr (Roman Luknár) zrovna nepadl do oka Anně, která žije s matkou, má pár kilo navíc a pro svůj vzhled se trápí. Starší Jana je vdaná, žije v bezdětném manželství s Janem (Ondřej Vetchý). Přátelí se s dalším párem, Františkem (Saša Rašilov) a Karin (Alice Veselá).

O Annu se zajímá nový spolužák David a Anna má pocit, že se dočkala toho pravého. Jenže David o Annu stojí je do té doby, než ji dostane, a pak se přesouvá k další dívce. Také Jan je Janě nevěrný, jak naznačuje spousta indicií. A navíc ji občas seřeže řemenem. Jenže Jana nechce o manžela přijít, a tak si kvůli němu nechá zvětšit ňadra. Je to ale zbytečné, Jan už totiž poměrně dlouho chodí s Karin. Když to praskne, je semaozřejmě konec s rodinným kamarádstvím, jenže ani Jan to se despotickou Karin nemá lehké. Takže nakonec stejně jako František, skončí sám i Jan. Vladimír podlehne kouzlu ruské svobodné matky, jenže pak se obává, že od ní mohl dostat AIDS. Tři měsíce, které musí počkat, než je možné udělat test, jsou pro něj utrpením a prožívá je v horečkách, ale negativní test mu vrátí chuť do života. Jana se pokusí navázat vztah s kamarádem automechanikem Ríšou (Filip Blažek), jenže k tomu se vrátila jeho těhotná přítelkyně. Ale ani to ještě není konec všech zvratů a propletenců partnerských vztahů. (-k-)

Režie: Milan Cieslar
Produkce: Milan Cieslar
Scénář: Milan Cieslar
Kamera: Jiří Macháně
Hudba: Jan Černý

Dále hrají:
Viktorie Flídr (Jelena)
Josef Nedorost (otec)
Ondřej Pergl (David)
Dagmar Pasevová (tanečnice)
Lenka Sagulová (Natálka)
Daniel Russo (Andrej)
Matiáš Kohlíček (Hugo)
Tereza Roglová (psychiatrička)
Martin Tržil (pojišťovák)
Jaroslav Hanuš (spolužák)
Jana Kučerová (spolužačka)
Erika Deutschová (ředitelka školy)
MUDr. Svatopluk Svoboda (plastický chirurg)
Aktualizováno: 6.4.2005