Dabing street

Komediální seriál z prostředí malého zchátralého dabingového studia, kterému chce po smrti majitele jeho manželka získat punc respektovaného podniku.
2017 Česko
Klára Melíšková45(majitelka studia Eva)v 5. díle má sice milostnou scénu, je ale zabraná zezadu a z dálky
Václav Neužil37Brief(technik Pavel Vlas)
Hynek Čermák44(technik Karel Bartoš)
Tereza Ramba27(Karlova sestra Lada Bartošová)
Marek Adamczyk29(technik David Hůla)
Miroslav Krobot65(režisér Janda)
Martin Myšička47(mediální guru Michal Kros)
Pavla Beretová33(Evina kamrádka Lenka)
Berenika Kohoutová36Lotsve 3.a 9. díle, ještě před úvodními titulky 3. dílu si sundá tričko a zpívá nahoře bez před mikrofonem ve studiu
Vilma Cibulková54(ona sama)v 6. díle přijde za svým agentem zaklíněným ve studiu
Ivan Trojan53(on sám)v 6. díle Supervizor
Barbara Lukešová48ve 4. a 7. díle
Jan Vondráček50Briefv 5. díle vyjde ze sprchy v ručníku
Pavel Nečas51(investor)v 1. díle
Filip Švarc42(on sám)
Barbora Milotová40(paní Květa)
Lada Jelínková42v 11. díle
Lotsve 3. díle si na konkurzu několik dívek sundá tričko a předvádí se nahoře bez
Dabing street Režie: Petr Zelenka
Produkce: Jarmila Hoznauerová, Kateřina Ondřejková
Scénář: Petr Zelenka
Kamera: Alexander Šurkala

1.Jiří Arch

Studio Zero je malé dabingové studio sídlící v opuštěném, polorozpadlém průmyslovém areálu. Ani technické vybavení nepatří k nejmodernějším, nicméně studio funguje, i díky jeho majiteli a hlavnímu režisérovi Jiřímu Archovi. Ten však náhle umírá uprostřed dabovací frekvence. Zoufalý technik Karel (Hynek Čermák) frekvenci dokončí s mrtvým režisérem na vedlejší židli, aby mohlo studio dostát svým závazkům.

Když se o smrti svého manžela dozví Eva (Klára Melíšková), je rozhodnuta studio prodat. Nad smrtí manžela moc netruchlí, už dlouho má poměr s druhým technikem Pavlem (Václav Neužil). Ten se rozhodne o jejich vztahu hned zatepla říct Karlovi i jeho sestře Ladě (Tereza Voříšková), čímž zaskočí nejen je, ale i Evu, která si vztahem s mladším kolegou není vůbec jistá.

Karel s Pavlem se snaží Evu přesvědčit, že dabing je v Česku oblíbený a režiséři i dabéři se těší všeobecné popularitě. Pošlou proto Evě falešného taxikáře, který vychvaluje jejího muže a na pohřeb pozvou Jiřího Bartošku, aby pronesl procítěný nekrolog odříkaný s patra (diktovaný Pavlem přes mobil). Oba pokusy ale skončí fiaskem, které Evu ještě víc utvrdí v rozhodnutí studio prodat. Nakonec se ale ukáže Karlova a Pavlova snaha byla zbytečné, lidé posílají do studia záplavu kondolencí, což Evu dojme tak, že odstoupí od popisu již připravené smlouvy a rozhodne se s dabingem pokračovat. (-k-)

12.

Na scéně se znovu objevuje režisér Janda. Získal grant na nadabování jeho filmu, který natočil v emigraci v zahraničí. Studio je ale zničené, a tak Pavel přichází s nápadem dabovat u něj v autě. Janda kupodivu tuto nabídku přijímá, aniž by se naštval. Rozčílí ho ale muž sekající trávu křovinořezem, protože jim ruší práci. A to tak,že z toho zkolabuje a umře. U notáře se pak osazenstvo studia dozví, že jim Janda odkázal malý pozemek, travní porost. Dům odkázal Janda svým kočkám.

Eva se snaží získat svoje léky a vzpomene si, že si u Přemka zapomněla kabelku a v ní by mohli nějaké prášky zbýt. Proto se s Přemkem sejde a požádá ho zapomenutou kabelku. Přemek Evě nabídne, aby mu dělala tiskovou mluvčí, protože se chystá do vysoké politiky. Pavel by rád zachoval značku Studio Zero, snaží se ostatní přesvědčit, aby to nevzdávali. Eva už je ale rozhodnutá stát se tiskovou mluvčí. Do budovy studia se zakusuje bagr, jen pár dní poté teroristickém útoku 11. září. (-k-)

2. Studio B

Karel přivádí do studia svoji sestru Ladu (Tereza Voříšková), aby ji měl na očích. Nelíbilo se mu její promiskuitní střídání kulisáků v divadle, kde pracovala. Eva chce studio modernizovat, jenže u notáře se dozvídá, že manžel si na studio vypůjčil milion. Takže místo půl milionu na vybavení potřebuje milion na splacení dluhu. A taky potřebují režiséra, jenže všichni dabingoví režiséři už jsou zadaní.

Karel se proto rozjede na chalupu za režisérem Jandou, známým cholerikem a pruďasem. Když mu Karel nabídne režii v dabingu, Janda po něm hodí vidle, které skončí v kufru Karlova auta. Pavel vymyslel plán, jak na malé studio získat milionovou půjčku. Pokusí se přesvědčit bankovního úředníka Jeništu (Jaroslav Pížl), že mají studia dvě, A a B. S pomocí Ladiných kulisáků se mu to podaří, ale na poslední, když už Jeništa odjíždí, spadne jedna z vnějších kulis a je po úvěru. Ukáže se ale, že jeden z kulisáků je synem bankovního ředitele a může se u otce přimluvit. Eva mu rovnou nabídne místo technika ve studiu. (-k-)

3. Budování mediálního obrazu

Eva chce studio povznést na špičkovou úroveň, a tak začne chodit do podnikatelského kurzu mediálnímu guru Krosovi (Martin Myšička), kterého jí doporučila a kamarádka. Na kurzu se Eva dozví, že je třeba inzerovat. Jenže na to nemá peníze, a tak se snaží aspoň domluvit s kamarádkou Ivetou, která píše pro bulvární časopisy, aby jí udělala rozhovor. Ivetu nejvíc zajímají pikantnosti ze zákulisí, jenže ty Eva žádné nemá, a i kdyby měla, tak by je do novin nedala.

Nový technik David pokračuje ve své tradici, což znamená, že si do studia vodí holky pod záminkou, že z nich udělá zpěvačky. Ve studiu totiž holky roztají mnohem snáz než u Davida v bytě. Evě se to moc nelíbí, ale Pavel dostane skvělý nápad. Studio totiž soutěží o dabing britského erotického seriálu, pro který je potřeba spousta ženských hlasů a studio v podstatě žádné nemá. Pavel pozve všechny Davidovi dívky na konkurz. Ty ochotně přijdou, některé se neváhají pochlubit svými vnadami a skutečně se několik z nich ukáže být pro dabing použitelných. Pavel dokonce při konkurzu nadaboval celou první řadu seriálu.

Jenže dabing nakonec dostane konkurenční studio a Iveta přijede fotit studio právě, když probíhá konkurz. Dvě dívky jí před studiem ochotně zapózují nahoře bez a všechny pak potvrdí, že měly poměr s technikem a ve studiu probíhá nevázaný sex. Bulvární list tak může otisknout velký článek špinící studio, zatímco reklama v odborném časopise není ani na čtvrt stránky a ještě k tomu černobíle. Jedno pozitivum však skandál v bulváru má. Režisér Janda, ač považuje dabing za podřadný, se rozhodne studiu pomoct, když je v takových potížích. (-k-)

4. Vulgarismy

Režisér Janda je ras i na herce v dabingu. Filipa Švarce dokázal vystresovat tak, že se ve studiu pomočil. A ještě jej nakonec škrtil. Když se to rozneslo mezi ostatní herce, odmítli přijet na frekvenci a raději se vymluvili na nemoc. Janda proto přikáže Karlovi a Palovi, aby se za mikrofon postavili sami, dabing podle Jandy může dělat každý. Karel s Pavlem se ale role dabérů zhostí na výbornou. Eva se ale raději domluví s Jandou na ukončení spolupráce.

Eva se schází s hereckým agentem Alešem (Norbet Lichý) zastupujícím řadu známých herců. Druhý den má do studia přijet Viktor Preiss, aby daboval svoji postavu ve druhé řadě seriáu, který studio Zero nakonec přece jen získalo. Aleš apeluje na to, že vše musí proběhnout naprosto bez problémů. Jenomže Viktor Preiss zásadně odmítá mluvit vulgárně, což jeho postava ve druhé řadě vyžaduje. Karel, který seriál překládal z angličtiny se s pomocí své kamarádky snaží najít na nějakou adekvátní náhradu obhroublých slov, ale marně. A v té chvíli přijíždí do studia Janda, aby vrátil klíče. Ovšem neudrží se a seřve pana Preisse na dvě doby. (-k-)

5. Ženské zbraně

Hádka Jandy s Viktorem Preissem skončila s bilancí zlomená ruka plus zničený mixážní pult, který Janda prohodil z režie do speakerovny. Studio proto potřebuje získat nové zakázky, aby škody uhradilo. Na kurzu se Eva dozvídá, že ženy manažerky by měly používat své ženské zbraně jak jen to jde, vždyť firma je jejich druhé tělo.

Shodou okolností pozval Ladu na koncert šéf akvizice Přemysl (Jan Vondráček). Eva přesvědčí Ladu, aby mu nenápadně, ale jasně dala najevo, které dabingové studio je nejlepší. Pro jistotu vyrazí na koncert i Eva, rozhodnuta sledovat Ladu zpovzdálí. Jenže hned na začátku neodolá a přijde se Přemyslovi představit. Lada na koncertě o Přemysla moc zájem nejeví, zato Přemysl jeví zájem o Evu, a ta se rozhodne použít své ženské zbraně. Bohužel až po aktu se Přemysl svěří, že nejen že ho opustila žena, ale navíc dostal padáka i v práci. Ještě že se aspoň všichni tři technici postavili za mikrofon a dabují seriál o hudební skupině filcek. (-k-)

6. Supervizor

Aleš hrozí Evě, že bude studio žalovat a požadovat odškodnění za zranění, které jeho svěřenci utrpěli ve studiu. Nakonec se ale nechá ukecat výměnou za to, že dostane příležitost dabovat. Studio má ale úzké dveře do spíkrovny a Aleš se v nich zasekne. Nakonec ho musí vyprostit jeřábem a tohle už zřejmě Evě a studiu neprojde.

Studio Zero bylo vybráno jako jedna z možností pro nadabování celovečerního animovaného filmu ze studia Walta Disneye. Evropskou produkci zajišťuje polská pobočka a z Varšavy přijíždí na obhlídku studií polská supervizorka Kinga. Evě se lstí podaří dostat ke Kinze na letišti první a odvézt ji do studia. Ještě předtím instruovala osazenstvo, aby si dali pozor na některé výrazy, které mohou mít v druhém jazyce pejorativní výraz, jako třeba "šukat" nebo "pepřit". Díky tomu samozřejmě vznikne vtipný dialog a nešikovný Karel použije všechna zapovězená slova.

To by ale nevadilo, Eva totiž Kinze řekne, že hlavního rybího hrdinu bude dabovat Ivan Trojan, o němž Eva ví, že Kinga zbožňuje ze Samotářů. Jenomže Iva Trojan nedabuje, a tak se Pavel snaží přemluvit Václava Faltuse, aby za něj nadaboval ukázku. To ale Václav Faltus odmítá s poukazem na to, že ne každý hlas lze napodobit. Pavel ale nakonec přijde na geniální nápad. Téměř všechna slova, která má Ivan Trojan dabovat, zazněla ve filmu Samotáři. Stačí je jen šikovně sestříhat a tvrdit, ž herec měl trému, protože intonace asi nebude dokonalá. Zbývající čtyři slova se podařilo získat z rozhlasového rozvoru, v němž byl prostor na dotazy diváků. Kinga je z dabingu Ivana Trojana nadšená a Aleš, stále ještě zaklíněný do dveří, s ním dohodl dabování. Ne však ve studiu Zero, ale v nově otevřeném studiu Ivanova bratra. (-k-)

7. Černý prodej filmů

Eva se na manažerském kurzu naučila novou techniku, jak zkrotit nespokojené zaměstnance. Z něčeho je obvinit, třeba z krádeže. Vnese tím do jejích řad nejistotu a časem se to nechá vyšumět. Eva tedy po příchodu do práce vyrukuje s historkou, že na tržnici prodávají stánkaři seriál "Kapitán Filcka", který právě dabují, a podle kódů jde o kopie jejich kazet. Cíle bylo dosaženo, osazenstvo studia přestane tlačit na proplacení zpožděných mezd a začne se zabývat myšlenkou na to, kdo mohl seriál vynést.

Pavel vyrazí na tržnici, aby si u stánkařů Evino tvrzení ověřil. Vietnamci sice mají spoustu filmů a seriálů, ale Kapitána Filcku nikoliv. Karel zase podezřívá svou kamarádku, která mu pomáhá seriál překládat. Ohlásí se k ní na návštěvu, což ona považuje za záminku k sexuálnímu sblížení a snaží se Karla svádět, zatímco on "nenápadně" pátrá po video kazetách. David zase podezřívá Karla, protože má v autě a ve skříňce v práci několik krabic video kazet. S Pavlem se jimi probírají, ale zjišťují, že je to samé porno, sbírka Karlova otce, kterou Karel zdědil a bylo mu líto ji vyhodit (ne kvůli obsahu, ale kvůli tomu, že to je celoživotní dílo jeho otce).

Pavel ale zapomněl dvě kazety Kapitána Filcky ve stánku, a když přichází na tržnici za pár dní znovu, vidí plné stojany kazet s Kapitánem Filckou, keré šikovní trhovci rozmnožili a vyrobili poutavý obal. (-k-)

8. Ceny Františka Filipovského

Eva se chce zúčastnit dabingové soutěže o cenu Františku Filipovského. A to i když dabing není zrovna v oblibě a vysocí politici viní dabing z toho, že Češi neumí pořádně jazyky. Pavel navrhne, že by mohli nadabovat vystřižené scény ze Šimona a Matouše, které se nelíbily komunistům proto, že si dělaly legraci z komunismu a KGB. Jenže Václav Faltus odmítne napodobit Františka Filipovského s tím, že neumí dabovat jeho vlastní hlas. Pavla napadne využít médium paní Květu, která na doporučení Lenky hledá ve studiu patogenní zóny. Společně se jim podaří vyvolat ducha Františka Filipovského, ale k jejich velkému překvapení i on zatracuje dabing, ještě víc než politici. Do soutěže nakonec pošle David jeden díl japonského pořadu, v němž si soupeřící borci před začátkem klání foukají do zadku. Je jasné, že s tímhle vyhrát nemůžou. (-k-)

9. Inzerát

Na radu své kamarádky Lenky si Eva podá inzerát. Chce najít muže, který jí bude partnerem a pomůže s vedením studia. Pavel se proto rozhodne k Evě nastěhovat a doufá, že tím si Evu získá. David pomocí natočeného pozvání na nácvik předávání cen Františka Filipovského odláká Evu z domu, čehož může Pavl využít k nastěhování. Eva však nepřívítá Pavla s otevřenou náručí, ale naopak ho nekompromisně vyhodí. Karel je naštvaný na Ladu, že si založila dívčí kapelu s názvem Pichny. (-k-)

10. Monitoring

Po vyhazovu od Evy přespává Pavel ve studiu. Díky tomu se mu dostane do ruky dopis, v němž banka posílá první upomínku na nesplácení úvěru. Peníze za nadabované filmy ale studio dostává, takže je záhadou, co Eva s penězi dělá. Po poradě se Pavel vydá do butiku k Lence, aby vzal Evě nějaké prášky, protože nejspíš za ně Eva utrácí. V butiku ale Pavel pochopí, že to nejsou prášky, ale kabelky, v nichž Eva utápí peníze.

Eva pozve do studia Michala Kroce, aby udělal monitoring jeho chodu a navrhl, co zlepšit a na čem ušetřit. Večer, po několika sklenkách nabídne Michal Evě, že studio koupí. Eva ale studio prodat nechce, jen ho na něj dočasně přepíše. Díky tomu může zaměstnancům vyplatit dlužné výplaty. (-k-)

11. Destrukce

Evě došly antidepresiva od Lenky. Jenže Lence dodávku léků zabavili na celnici, nebyly totiž tak úplně legální. To ovšem Eva pochopila až v lékárně, kde se jich dožadovala poté, co neuspěla u Lenky. Ta ji nadto upozorňovala na to,že Michal Kroc je alkoholik. O čemž se Eva přesvědčila hned, když dorazila do studia, kde našla Michala totálně opilého. A to měli dohodnuté jednání s ředitelem soukromé televize o exkluzivitě dabingu.

Do studia si pro Michala přijela jeho manželka, která už je na jeho opice zvyklá. Mnohem horší ale je, že Michal už stačil studio prodat developerům, údajně za pět milionů. Ovšem peníze jsou fuč. Poté Michal zmrzl. Jenže po čase se probere a začne studio demolovat. A poroučet Pavlovi s Ladou, aby si to spolu rozdali. Lada toho chce využít a konečně dostat Pavla, jenže ten po chvíli nechápavého postávání uteče a nechá ve studiu zklamanou Ladu, aby je později Karel našel spící v Pavlově autě. O sex (v autě) se pokouší i Karel s Evou, ale Karel selže. Když se pak odjíždějí, Karel pronese dabingovou větu "Jeď napřed, já se ještě projdu". (-k-)
Režie: Petr Zelenka
Produkce: Jarmila Hoznauerová, Kateřina Ondřejková
Scénář: Petr Zelenka
Kamera: Alexander Šurkala, Radek Loukota
Hudba: Jan Ponocný

Dále hrají:
Jiří Bartoška (on sám) 1
Filip Švarc (on sám) 1, 4
Jiří Prager (Jiří Arch) 1
Helena Dytrtová 1
Pavel Nečas 1
Vladimír Škultéty 1, 6
Pavla Beretová (Evina kamarádka Lenka) 1, 2, 5, 7- 11
Jim High
Rebecca Rose Riisness 1, 10
Blanka Popková 1, 10, 11
Daniel Pečenka 1
Miroslav Krobot (režisér Janda) 2, 3, 12
Jaroslav Pížl 2
Petr Jeništa 2, 12
Filip Šebšajevič 2
Ivo Sedláček 2
Antonín Týmal 2
Hana Frejková 2
Martin Myšička (lektor Michal Kros) 3, 5, 7, 10, 11
Berenika Kohoutová 3, 9
Lenka Krobotová (novinářka Iveta) 3
Marika Šoposká 3
Magdalena Zimová 3, 5, 7
Marie Ludvíková 3, 5, 7
Eva Alner Jízdná 3, 5, 7
Eliška Burkert Nezvalovová 3, 5, 7
Magdalena Krupičková 3
Michaela Imramovská 3
Anita Ešpandová 3
Lucie Lipenská 3
Viktor Preiss (on sám) 4, 5
Réka Gombár Derzsi 4
Peter Havasi 4
Barbara Lukešová 4, 7
Norbert Lichý (agent herců Aleš) 4, 5, 6
Zora Valchařová Poulová 4
David Bowles 4
Daniel Bradford 4
Jamie Marshall 4
Jan Slach 4
Jan Hájek 5, 12
Jan Vondráček (Přemysl) 5, 12
Barbora Kroužková (ona sama, TV zprávařka) 5, 8
Daniel Brown (herec v dabovaném filmu) 5, 6, 7, 9
Nicole Adelman (herečka v dabovaném filmu) 5, 6, 7, 9
skupina Hissing Fauna 5
Katarzyna Zawadska (Kinga) 6
skupina Flaming Cocks a Vladimír Škultéty (skupina Lada 79) 6
Ivan Trojan (on sám) 6
Vilma Cibulková (ona sama) 6
Václav Faltus (on sám) 6, 8
Saša Michalidis 6
Damian Odess-Gillet 7
Viet Anh Doan 7
Hoang Anh Doan 7
Petr Šoupa 8
Barbora Milotová 8
Jiřina Šiklová 8
Radim Špaček 8
Jan Lepšík 9
Šimon Pečenka 9
Jana Holcová 11
Lada Jelínková 11
Eliška Pospíšková 11
Radek Loukota 12
Petra Nesvačiová (členka skupiny Holotropní dýchání) 12
Aktualizováno: 19.8.2018