Comeback (seriál)

Sitkom televize Nova o dvou svérázných bratrech, zašlé slávě šoubyznysu a hudební prodejně
2008 Česko
Tomáš Matonoha37(Tomáš)
Martin Dejdar43(Ozzák)
Kristýna Leichtová22Brief(Iva)v 15. díle přijde do hospody jen v saku a sedne si tak, aby jí byla vidět podprsenka
Dana Batulková50Brief-(Marcelka)v 15. díle přijde do hospody jen v saku, z jehož výstřihu vykukuje podprsenka, protože šaty z ní při pádu strhl Tomáš
Matouš Ruml22Brief-(Lexa)
Simona Babčáková35(Simona Bučková)
Karel Gott68objeví se krátce na konci druhého dílu
Helena Vondráčková61objeví se krátce v jednom díle
Vlastimil Harapes61objeví se krátce na konci 15. dílu Taneční
Marek Vašut48vystupuje ve 24. díle Rozzvod jako prezident chlapů a neodolatelný svůdce žen a v 38. díle Bejk
Tomáš Hanák51(Zoran)ve 24. díle Rozzvod vystupuje jako Marcelčin manžel
Jakub Žáčekv (téměř) každém díle hraje jinou, svéráznou postavičku
Zuzana Bydžovská46(Pivuška)ve 28. díle Absťák Ozzákova snová představu milenky v podobě pivní lahve
Monika Žáková44(Libuška Krobová)Tomiho fanynka ve 3. díle Souboj titánů na autogramiádě v obchodě a v 19. díle Mrtvý muž
Jitka Smutná56(lupička)v 7. díle Lupiči
Jana Plodková26(policistka)v 7. díle Lupiči
Pavla Tomicová46(zákaznice v HappyChicku)ve 33. díle Komu zvoní hrany
Andrea Černá30v 37. díle Sbohem Káhiro
Karel Zima36v 37. díle Sbohem Káhiro
Malvína Pachlová17ve 14. díle Simonina volba
Norbert Lichý43(Oto Šlus)daňový kontrolor ve 20. díle Berňák
Marie Málková24(hasička)v 18. díle Czechsteh)
Jitka Sedláčková47ve 14. díle Simonina volba
Stanislav Hložek53(on sám)ve 2. díle Souboj Titánů
Eva Leinweberová35(úřednice na úřadu práce)ve 34. díle Zlatá ledvina
Jakub Gottwald23(Dalajlámův průvodce ve 20. díle Berňák)
Jiří Bábek(šéfkuchař Hubert Essel ve 22. díle Koprovka)
Monika Kobrová43(Marcelčina kamarádka ve 28. dílě Absťák)
Jana Břežková64(profesorka Kobrová)ve 3. díle Souboj titánů a 31. díle Změna je pivo
Marcela Nohýnková59(Marcelčina tchýně ve 22. díle Koprovka)
Jiří Hána31(lupič)v 7. díle Lupiči
Kamil Švejda36(deratizér)v 11. díle Giganti
Václav Neužil28(šéf pobočky Happy Chicku Rudy)ve 33. díle Komu zvoní hrany
Říkal si Tomi Paci a svět šoubyznysu i fanynky mu ležely u nohou. Teď na zašlou slávu jenom vzpomíná a se svým svérázným bratrem Ozzákem vychovává dospívající dceru Ivu. (-Nova-)

Bratr Ozzák je zapřisáhlý metalista, milovník piva a jen velmi nerad pracuje v bratrově obchodě, kde jim vypomáhá Marcelka. Dcera Iva prožívá se svou nejlepší kamarádkou Sašou pubertu a řeší klasické problémy dospívající mládeže. Sašin bratr, zastydlý puberťák Lexa obdivuje Ozzáka, oba jsou to takové odrostlé děti. Sašina a Lexova matka Simona pracuje v hospodě U jezevce, kam každý večer chodí na pivo Ozzák.

Každý díl je nabit množstvím hlášek a komických situací vygradovaných až do absurdna. Není to sice kdovíjak inteligentní humor, ale na druhou stranu nic slaboduchého nebo vulgárního a rozhodně neurazí.

V malých rolích se obejví i několik celebrit, ve druhém díle "Souboj titánů" se např. objeví Standa Hložek a Karel Gott, ve čtvrtém díle "Pomáhat a chránit" Helena Vondráčková, na konci 15. dílu "Taneční" Vlastimil Harapes. Ve 24. díle "Rozzvod" pak vystupuje Marek Vašut a na chvíli i Tomáš Hanák. Marek Vašut se objeví ještě jednou i s Lucií Borhyovou (ta opravdu jen kratičce) v 38. díle "Bejk". (-k-)

Oficiální stránka seriálu Comeback

Díly:
1. Křeslo
2. Gott ex machina
3. Souboj Titánů
4. Pomáhat a chránit
5. Pravidla rodinného provozzu
6. Je jaro...
7. Lupiči
8. Zdravý a nemocný
9. Modelka
10. Lexa a porno
11. Giganti
12. Zlatá rybka
13. Sliby chyby
14. Simonina volba
15. Taneční
16. Heavy Christmas
17. Jmenuje se Dagmar
18. Czechsteh
19. Mrtvý muž
20. Berňák
21. Scrabble trable
22. Koprovka
23. Narozzeniny
24. Rozzvod
25. Prohozz
26. Těžká hodina
27. Pan prase odchází
28. Absťák
29. Krev, pop a slzy
30. Boží mlýny

II. série
31. Změna je pivo
32. Děvečka z Lidečka
33. Komu zvoní hrany
34. Zlatá ledvina
35. Boží frisbee
36. Cesta do Vtelna
37. Sbohem Káhiro
38. Bejk
39. Křik kormorána
40. Třinácté pivo
41. Bez kláves neodejdu
42. Let mouchy
43. Obraz paní Rybkové
44. Zabijačka
45. Sulc
46. Holter
47. Strakonický bubák
48. Havárie
49. Francouzská restaurace
50. Snad to vyjde příště
51. Slepák

1. Křeslo

První díl s názvem Křeslo je tak trochu seznamovací. Představí se v něm téměř všichni aktéři a Pacovští si pořídí novou sedačku, která je bude věrně provázet všemi dalšími díly. Ta stará už je totiž sešlá a Iva se rozhodne, že ji čistí naposledy. Protože ale prodej CDček moc nenese, není finanční situace rodiny Pacovských příliš růžová. Musejí se tedy spokojit se sedačkou z nejlevnější řady. Aspoň že je omyvatelná. Jenže pro tři lidi je malá, a tak chudák Ozzák skončí na zemi. Bratr Tomáš mu doporučí, ať si sežene křeslo a poradí si s tím, jak umí.

Ozzák si křeslo skutečně sežene, a to ne ledajaké, přímo metalový trůn (černé kožené křeslo s metalovými nášivkami), který kdysi vyrobil Metloš pro Aleše Brichtu z Arakainu. Když však Aleš nazpíval Barák na odstřel, křeslo ho kouslo a od té doby v něm nikdo neseděl. Hodnota křesla ani nejde vyčíslit penězi, Metloš ji vyčísli v CDčkách. Skoro ve všech, co měli Pacovští v krámě.

Tomášovi se křeslo nelíbí a vyhodí s ním Ozzáka pryč. Tomu nezbývá nic jiného, než se i s křeslem přestěhovat do obchodu. Iva se Ozzáka zastane a odejde za ním do obchodu. Tomášovi se Ozzáka nakonec přece jen zželí a vezme ho na milost. A aby křeslo v pokoji tolik nevyčnívalo, nabarví Ozzák dveře svého pokoje načerno a červeně na ně napíše "Death metal is not dead".

Z nouze pomůže Pacovským Tomášova oddaná fanynka, která v hospodě U Jezevce nechala z jukeboxu zahrát Tomášův hit "Vsákneš se do mě jako déšť" stokrát po sobě, což znechutilo Ozzáka i barmanku Simonu. Tomášovi daruje sbírku jeho desek, takže Tomáš má v krámě co prodávat. V závěrečných titulcích se s onou fanynkou seznámíme, je jí Marcelka, která v dalších dílech sehraje nemalou roli. (-k-)

2. Gott ex machina

Tomáš dluží sto tisíc a nemá z čeho splácet. Obchod navštíví vymahači a požadují brzké splacení splátky. Nejprve do týdne, ale když je naštve Marcela, která tvrdošíjně vyžaduje Tomášův podpis, pohrozí, že přijdou už zítra. Tomáš se snaží půjčit si od starých kamarádů, ale Standa Hložek čeká výdaje a ke Karlu Gottovi se přes bránu nedostane. Vymahači skutečně druhý den přijdou a neoblomí je ani nová bestofka Sabatů, kterou Ozzák nabízí tomu většímu. Zachrání je až Marcelka která předstírá úřednici sepisující majetek u zadluženého podnikatele. Ovšem to není na dlouho.

Ozzák se snaží před vymahači schovat svoje cenná CDčka a přitom narazí na kufřík s Tomášovými relikviemi. Lexa navrhne, že by je mohli prodat na internetu. On sám tam na vietnamském serveru prodává Sašiny fotky ze sprchy. A to se chudá Saša cítí nepovšimnutá. Tomášovy relikvie se skutečně podaří prodat za sto tisíc. Ale v přepočtu na koruny je to sotva stovka. Relikvie koupila Marcelka, jak levně k nim přišla.

Tomáše spasí až Gott ex machina. Do jeho obchodu přijde Karel Gott osobně (s ochrankou) a nenápadně Tomášovi poradí, že kdysi namaloval svůj první obraz na rub šipkové terče. Jeden takový visí Tomášovi v krámě. Ozzák jej vytáhl z jeho pamětihodností. Je to skutečně terč s prvním Kájovým obrazem. Tomáš je zachráněn. (-k-)

3. Souboj titánů

Tomáš zaměstnal Marcelku, aby mu pomohla postavit obchod na nohy. K Ozzákově nelibosti. Že se tihle dva nebudou mít rádi, bylo jasné od samého počátku. Ozzák odmítá prodávat cokoliv jiného kromě metalu a Marcelce písní "Opijem se, opijem se" odpuzuje zákazníky. Tomáš rozhodne, že ten, kdo do konce týdne prodá víc CDček, vyhrál. A kdo vyhrál, bude šéfem prodeje. A kdo bude šéfem prodeje, tak, tak bude šéfem prodeje.

Iva dostává od matikářky úkoly namířené proti Tomášovi a cítí se tím být šikanována. Třeba "Kolik zbytečných kilometrů ujel normalizační popová hvězda, když uspořádala koncert ve všech JZD, která měla družbu se sovětskými kolchozníky". Tomáš se rozohní a nadiktuje matikářce dopis. Když však zjistí, že se jedná o jeho bývalou matikářku, přezdívanou Kometa, odmítne dopis podepsat. Podpis získá Iva až za pomoci Saši při autogramiádě Tomiho Paci, kterou využívá Marcelka jako marketingovou akci pro zvýšení svého prodeje. Ozzák zase prodává CDčko s pivem za bůra.

Na konci týdne mají Ozzák s Marcelkou prodaných CDček stejně. A do obchodu přichází matikářka. Tomášův dopis jí zaimponoval a CDčko, které si z autogramiády odnesla kolegyně poslouchala celá sborovna. Nebylo to ovšem Tomášovo album, ale Led Zeppelin, kterému Ozzák s Lexou vyměnili obal a vydávali ho za unikátní bílé album (metalový fanoušci okamžitě postřehnou analogii s černým albem Metallicy:-). Když však zjistí, že Tomáš se opět trapně vymlouvá, ztrestá jeho i Ozzáka oblíbeným způsobem, mlácením hlavou o pult a kroucením uší.

Skóre mezi Marcelkou a Ozzákem zůstává i nadále nerozhodné. V závěrečných titulcích se Ozzákovi, že Tomáš jmenoval šéfem prodeje jeho a Marcelka slibuje, že od teď bude poslouchat jen metal a chodit Ozzákovi pro pivo. Je to sice jen sen, ale Ozzák si ho chce užít co nejdéle. (-k-)

4. Pomáhat a chránit

Iva má kluka. Pro Tomáše a Lexu to znamená pohromu, pro každého z jiného důvodu pochopitelně. Iva se zpočátku snaží vymlouvat na Sašu, musí se dokonce uchýlit k tvrzení, že má ještě jinou kamarádku Sašu, se kterou byla včera v kině, protože Saša neumí lhát. Jen Ozzák má radost a zavzpomíná na svůj první sex s padesátiletou učitelkou v kabinetě přírodopisu, když mu bylo dvanáct. K dovršení všeho Marcelka v Ivině Robertovi pozná striptéra, který v uniformě policisty vyskočil na jejích narozeninách z dortu. Není si sice úplně jistá, protože tomu striptérovi se do obličeje zrovna moc nedívala, ví ale, že má tetování na zadku.

Tomáš je v depresi a pouští si písničky Heleny Vondráčkové. Je mu to ale málo , a tak Heleně zavolá a požádá ji, aby mu zazpívala naživo. Helena jeho prosbě vyhoví a povzbudí ho, aby neztrácel naději. Tomáš vyrazí do hospody U jezevce, kde má Iva s Robertem rande a Ozzák s Lexou a Marcelkou spřádají plány, jak ho odhalit. Lexa totiž praktickým testem zjistil, že Iva vůbec není na striptéry. Do hospody vpadne Tomáš a vyčte Robertovi jeho povolání. Ten se brání, že vůbec není striptér, ale odmítá si sundat kalhoty. Když se o to Ozzák s Tomášem pokusí násilím, vytáhne z tašky tonfu a služební pistoli. Lexovi se přesto podaří stáhnout mu kalhoty. Skutečně má na zadku tetování: "Pomáhat a chránit".

Robert je totiž policista. Lexa je zatčen za útok na veřejného činitele, nicméně Iva o Roberta ztratila zájem. Ne kvůli tomu, že je policista, ale proto, že nazval její rodinu bandou magorů. Lexa si za mřížemi naštěstí dlouho nepobyl, spravil na policejní stanici síť, odviroval jim počítače a náčelníkovi nahrál do počítače mariáš a dostal od něj přihlášku do sboru. To se samozřejmě nelíbí Simoně, co by tomu řekli lidi. Mezitím někam zmizela Sašu. Našla druhou Sašu, svoje dvojče a šla s ní do kina. (-k-)

5. Pravidla rodinného života

Televizní pořad Boží mlýny, který znemožňuje bývalé popové hvězdy se pomalu blíží i Tomášovi. Příští týden je na řadě Pavel Horňák a po něm byl vždycky Tomáš. Nařídí proto, že nikdo nesmí zvedat telefony. Ani to ale nepomůže a natáčení pořadu se začíná rýsovat. Marcelka zaangažuje svého známého Štefana Babeckého, odborníka na mediální kauzy, co dělal výbuch v Temelíně. Že v Temelíně žádný výbuch nebyl? No vidíte, jak je Štefan dobrý. Nemohl ale pomoct osobně, musel odjet do Dukovan, protože se tam nic nestalo. Poslal alespoň scénáře rozhovorů. Iva s Ozzákem se ovšem odmítli jimi řídit.

Ozzák navíc dělá autoškolu. Jeho oblíbená kapela hledá řidiče, aby mohli zkoušet za jízdy v mikrobuse. Jako největší zlo vyhodnotí Ozzák dopravní značky a začne je s Lexou krást. Tím pochopitelně způsobí spoustu dopravních nehod a chaos na silnici.

Tomáš proto musí sáhnout k nejkrizovějšímu scénáři od Štefana. Místo Ozzáka a Ivy si najme komparsisty, Daniela a Evičku (hrají je opět Martin Dejdar a Kristýna Leichtová), kteří budou představovat dokonalé příbuzné. Natáčení zdárně proběhne a Tomáš může být spokojený. Až do chvíle, kdy Ozzák při jízdách přejede kameramana i s natočeným materiálem. Boží mlýny nemají co vysílat. A Dukovany? V závěrečných titulcích zastaví na auto na křižovatce, na níž je směrovka "Dukovany 9" přelepena červenou páskou. Žádné Dukovany nejsou. (-k-)

6. Je jaro

Na Ozzáka přišlo jaro. Jednou do roka se z tvrdého metalisty a pivaře stává svůdce žen, před nímž si nemůže být žádná jistá. Problém je, že si vybírá nebezpečné ženy, které se pak jemu i celé rodině mstí poté, co je opustí (správkyně daně, policistky, pyrotechničku). V ohrožení je tentokrát Marcelka, kterou ráno Ozzák pozdravil a řekl jí, že jí to sluší. Tomáš proto Ozzákovi zakáže vycházet z bytu

Přes internet si našel holku Lexa. Jmenuje se Deana a je ze Slovenska. Iva si z něho dělá srandu, že je to určitě starý hnusný chlap, žádná modelka, jak Lexovi napsala. Chudák Lexa si musí s Deanou psát u Pacovských na počítači, ale strejda Horváth slíbil sehnat laptop. Byl pro něj v obchodě už třikrát, ale vždycky měli otevřeno. Až bude mít Lexa laptop, nebude jemu a Deaně stát nic v cestě.

Díky Lexovi Ozzák zjistí, že rande se dá dohodnout i přes internet, jenže neví, jak si má na vybranou ženu kliknout. Saša, která se do něj také zamiluje, mu prozradí, že myší, což pořád neřeší Ozzákův problém. Když se Saša své matce Simoně svěří, že je zamilovaná do Ozzáka, Simona ji zavře do chlaďáku. Kde je u počítače myš, prozradí Ozzákovi Iva, aniž by tušila, proč to chce vědět. Až ¨Lexa s novým laptopem zjistí, že Ozzák má na internetu úspěch a smluvil si rande s jistou Ladou Kačanovou. Problém je v tom, že inženýrka Kačanová má na městském úřadě na starosti nebytové prostory a v profilu píše, že přes den sedí v kanceláři, ale v noci se z ní stává kočička, co ráda škrábe.

Iva s Lexou dostanou za úkol zadržet Ozzáka a Tomáš se vydá na schůzku vše Ladě nějak vysvětlit. Ze schůzky se Tomáš vrací v potrhaném obleku se slovy: "obchod nám zůstane, na nic se mě neptejte". Ozzák to šel zapít. Za Lexou přijíždí Deana. A opravdu je to trochu jinak. Deana sice skutečně je krásná modelka, ale Lexa není dívka, za niž se vydával. Poslal Deaně fotku Ivy. Deana uraženě odejede, právě když se vrací Ozzák. Svalí se do křesla a zakousne se do kytek, které přivezla Deana. Vše se vrací do normálu. Jen druhý den ráno slastně se probouzející Simona zjistí, že má na sobě Ozzákovo tričko. (-k-)

7. Lupiči

Krámek Pacovských si za svůj cíl vyberou lupiči, matka zaučující syna. Synáčkovi se loupení moc nelíbí a raději by šel s Ivou na kafe, jenže maminka z něj chce mít pořádného kriminálníka. Tomáše, Ozzáka, Marcelku a Ivu postupně svážou v kumbále a hodlají požadovat výkupné, protože v kase bylo jen pár korun. Nakonec by byli rádi, kdyby z obchodu odešli s holýma rukama, jenže dveře nejdou zevnitř otevřít. Zasekávají se a otevřít je umí speciálním grifem jen Ozzák. Lupiči se jej k tomu snaží přimět vyhrůžkou, že zničí nejlepší desku, jakou v obchodě mají. Lupič syn se v metalu vyzná. Ozzák svolí, jenže jeho grif nezabere.

Lexa se Sašou a Ivou chtěli jít na demonstraci. Lexa proto sehnal černé kukly, aby je nebylo poznat, a dlažební kostky. Se Sašou čekají na Ivu v bytě Pacovských. Když se Iva dlouho nevrací, jde se Lexa podívat do obchodu. Tam narazí na maskované lupiče, které považuje za demonstranty a oni jeho za jiného lupiče. Díky tomu jej nechají odejít a Lexa si uvědomí, že to byli nějací divní demonstranti. Saša zavolá na policii, že se v obchodě U dvou akordů děje něco divného. K Pacovským do bytu přijde policejní psycholožka, mladá začínající a hlavně hezká blondýnka. Má za úkol šetrně oznámit Ivě, dceři Tomáše, že její otec je ve smrtelném nebezpečí. Jedinou dívkou v pokoji je Saša, a tak psycholožka začne pomocí objímání utěšovat ji. Toho využije Lexa, který prohlásí Sašu za sousedku (což je koneckonců pravda) a sebe za syna Ivana, asi tam má slečna psycholožka překlep. Policistka začne objímat Lexu a ten toho začne náležitě využívat. Psychoterapii kůže na kůži už ale nestihne, překazí ji vracející se Tomáš. Policie mezitím už totiž rukojmí osvobodila. V závěrečných titulcích má policejní psycholožka znovu prokázat své schopnosti, tentokrát na zatčeném lupiči. Po zkušenosti s Lexou je pro ni terapie silného objetí hračka. (-k-)

8. Zdravý a nemocný

Marcelka si pořídila ušní svíčky, aby si pročistila uši. Ivin spolužák Beneš byl odvezen do nemocnice s podezřením na nigerijskou úplavici. Tomáš si na to konto začal vsugerovávat, že na sobě pozoruje její příznaky. Jít k lékaři ale odmítl s tím, že se vyléčí doma sám. A Iva se o něj bude starat. Ta sice chtěla jet se spolužáky na chatu, když jim kvůli možné nákaze odpadla výuka, ale nic jiného jí nezbylo. Nejeli ani Saša s Lexou, protože Saša nechtěla jet bez Ivy a Lexa by sám netrefil. Lexa alespoň vypil připravené zásoby a opil se do němoty (přesněji do nesrozumitelného blábolení). Příznaky nigerijské úplavice se ale začaly projevovat na Ozzákovi. Ten ovšem odmítal, že by byl nemocný. Až teprve Simona zjistila, že mu opravdu něco je, a přiměla Tomáše odvézt Ozzáka do nemocnice. Mezitím se Marcelka objednala k ušnímu, protože Ozzák plácal nesmysly, Lexovi nerozuměla a přičítala to svým problémům s ušima. Protože nerozuměla ani lékaři, taktéž opilému (opil se v hospodě u Simony), koupila si naslouchátka. Po týdnu se Ozzák vrátil z nemocnice, předstírajíc, že byl ve světě. Donesl rodině ovoce, které mu poslali do nemocnice. Podezření na nákazu u Beneše se ukázalo plané. Marcelka začala lépe slyšet, už i bez naslouchátek. Jenže další návštěva otorinolaryngologie jí přinesla nemilé překvapení, blábolícího opilého doktora, kterému opět nerozuměla. (-k-)

9. Modelka

Pacovští mají v obchodě nový alarm. Je tak citlivý, že reaguje i na zvýšený hlas. Zvuk alarmu Ozzákovi připomíná školní zvonění a při něm Ozzák v záchvatu začíná štěkat. Navíc není schopen si zapamatovat svůj kód, takže není schopen sám alarm vypnout. Pomůže až když mu Tomáš změní kód tak, že jeho zadání zní jako melodie Satisfaction. Nakonec ale stejně nechá Marcelka alarm odpojit.

Iva se Sašou se chtějí přihlásit do mezinárodní modelingové soutěže. Kdyby některá z nich uspěla, mohly by jet obě do Paříže (zájezd je pro dva). Když to Tomáš zjistí, rázně Ivě zakáže poslat přihlášku. Tu však za ni pošle Saša, protože by se chtěla stát modelkou, aby mohla chodit s fotbalisty, jenže místo své fotky poslala Ivinu, a protože neumí lhát, také Iviny údaje. A Iva skutečně postoupí do dalšího kola. Tomáš zuří, ale nedokáže Ivě zabránit, aby s ní Lexa nafotil pár tematických fotek, které porota požaduje. Nejvíc se na nich vyvedl zuřící Tomáš s Ozzákem. Za Ivu se překvapivě postaví Marcelka, která prozradí, že za mlada také dělala modelku, slečnu Mandarinku podniku Ovoce a zelenina 1982/83 (odmítla se ale nechat nafotit oloupaná:-) Jenže Ivě agentura odepsala, že je na modelku příliš stará a malá. Zaujal je ale vyděšený pobuda a opuchlý muž, kteří byli na fotografii s Ivou (Ozzák a Tomáš). Rádi by s nimi nafotili reklamu na pepřový sprej a pozvali je do Ženevy. Ozzák bohužel nemá pas a propadlou občanku, tak jej Tomáš chtěl propašovat přes hranice v kufru. Jenže v jednom z aut se spustil alarm a Ozzák začal štěkat. Reklamu sice Ozzák s Tomášem nafotili, ale veškerý honorář padl na pokuty, pobyt v cele a kapky do očí. Iva se Sašou si mezitím udělaly výlet do Paříže. Jak a za co? Kdo ví. (-k-)

10. Lexa a porno

Tomáš se uvolil, že půjde s Ivou a Sašou do kina na film Vše o mé matce. Lexa využil toho, že u Pacovských není nikdo doma a požádal Ozzáka, jestli by se u nich nemohl podívat na speciální film, na Péčko. Ozzák souhlasil, ale pod podmínkou, že pokud na Lexovi zpozoruje vysychání míchy, přehrávání zastaví (sledování porna podle Ozzáka způsobuje vysychání míchy). Ozzákův přístup k pornofilmům je svérázný, nudné scény je třeba přeskočit a soustředit se na děj (Lexo, přetoč to, mě zajímá, jestli jí spraví tu televizi). Ale protože to Lexa nepřetočil, odskočil si Ozzák do ledničky pro lahváč. Mezitím Lexa uviděl něco, co ho šokovalo. V jedné z porno hereček poznal svoji matku Simonu. Ozzák se lekl, že mu vyschla mícha, naštěstí po příchodu Tomáše a holek z kina vystartoval pryč jako jelen. Tomáš totiž film Vše o mé matce pochválil a Lexa to v souvislosti s tím, co viděl, neunesl.

Lexovu sbírku pornokazet si nechal Ozzák a celou noc ji sledoval. Ráno spí v práci opřený o pult se sbírkou porno kazet před sebou. Kazety zaujmou Marcelku, protože jejich názvy připomínají bergmanovy filmy (např. Šepoty a výstřiky). Marcelka je překvapena, že Ozzákovi se bergmanovy filmy líbí. "No jasně, Béčko". Překvapen je i Tomáš, který tvrdí, že brácha nedokoukal ani Jak krteček ke kalhotkám přišel. Jednu z kazet si od Ozzáka půjčí Marcelka, že se na ni podívá se svým chorvatským přítelem Zoranem. Ten měl včera špatný den, jeho oblíbený Hajduk Split prohrál se Spartou, a to i přesto, že je Zoran sponzoruje. Spartu, ne Hajduk. Druhý den přichází Marcelka do práce nevyspaná, ale spokojená a s flaškou whisky od Zorana pro Ozzáka za půjčení filmu.

K Pacovským se Lexa vrátil se spacákem a budíkem a požádal Ivu o klíče od půdy, u nich je prý vedro, a když otevře okno, tak je zase zima. Ivě se Sašou se jeho chování zdá podezřelé a začnou vyzvídat, co se stalo. Lexa jim prozradí a ukáže, co viděl. V té chvíle přijde i Tomáš a stejně jako ostatní je i on překvapen Simoniným hereckým výkonem. Krátce nato přichází k Pacovským i Simona. Chyběli jí doma dvě důležité věci, budík a spacák. Tomáš Simoně ukáže inkriminovaný pornofilm a s ostatními odejde. Když se vrátí, vysvětlí jim Simona, že v době, kdy byl film natočen, jí bylo deset let. Takže to nemůže být ona. Všichni si oddechli a hlavně Lexa. V závěrečných titulcích pak Simona volá své matce a zjišťuje, ve kterých těch filmech hrála, aby je nedostal do rukou Lexa. (-k-)

11. Giganti

Ivě se nelíbí, že se Tomáš s Ozzákem stravují nezdravě. Poslední kapkou byly nové gigantické párky, které přinesl Ozzák na vyzkoušení od Simony. Při praní Iva schválně seprala Tomášovy rifle, aby si připadal tlustý. A Tomáš skutečně svému ztloustnutí uvěří. Koupí dokonce i odtučňovací masážní pás, který se nejvíc líbí Ozzákovi, dobře se s ním paří. Nejprve zkouší brát prášky, které mu doporučí Marcelka, ale nezvládne složitou posloupnost odbourávající vedlejší účinky předchozího prášku, takže skončí zfetovaný. Rozhodne se proto, že nebude jíst. A totéž požaduje solidárně i od rodiny, tedy od Ivy a Ozzáka.

Z ledničky se přes noc záhadně ztrácí jídlo, Iva s Lexou si proto počíhají s fotoaparátem na zloděje. Není jím nikdo jiný než Tomáš. Ten raději odstěhuje ledničku do sklepa ke správcové, aby ho nelákala. Ozzák v krámě loudí jídlo po zákaznících a ti raději prchají. Ukradne dokonce jeden suchar Marcelce, nedokáže jej ale pozřít a když je přistižen, svede to na myši. Marcelka neváhá a objedná deratizéra. Ten nastraží doprostřed obchodu misku s otráveným zrním. Použitý jed ale není tak úplně legální takže kdyby se náhodou něco stalo, má Marcelka volat nejdříve jemu.

Iva s hubením myší z humánních důvodů zásadně nesouhlasí a když ji ráno vyžene otec z kuchyně s krabicí mysli, vysype z misky na myši jed a nasype tam mysli. Hladový Ozzák, který přijde do obchodu krátce poté, se misky chopí a začne do sebe cpát mysli. To uvidí Marcelka a domnívá se, že Ozzák snědl jedovatou návnadu. Okamžitě zavolá deratizéra a Ozzáka už začínají chytat křeče. Na deratizérův dotaz, proč to jedl, jestli neviděl symbol v misce odpoví Ozzák: "Myslel jsem, že je to logo Megadeath." Všechno zlé je ale k něčemu dobré. Iva se přizná, že jí sepraly rifle a Tomáš slíbí, že už nikdy nebude nutit rodinu hladovět. A masážní pás využije Ozzák v závěrečných titulcích na koncertě Visacího zámku. (-k-)

12. Zlatá rybka

Ozzák zničil Simoně v hospodě U jezevce pípu, a tak má Simona zavřeno a musí sehnat novou. Zrovna se to hodí, protože právě probíhá pivovarnický veletrh, kde mají i novou pípu s vysokým průtokem. Simona se na veletrh chystá, ale potřebuje, aby ji tam někdo zavezl. Ozzák odmítá, a tak zbývá jedině Tomáš. Ten se sice taky snaží vymluvit, ale Ozzák slíbí, že pohlídá děti (Tomášovy i Simoniny) a k účetní s doklady může jít Marcelka. Ta si donesla do práce Zoranovu oblíbenou rybičky, čudlu. Byla s ní ráno u veterináře a potřebuje, aby ji někdo hlídal. Kdo jiný než Ozzák, když už hlídá děti.

Ozzák nastolil přísný režim. V 16:00 chce zalít grog, v 18:00 zavírá krám a odchází ke Krocanovi, ve 22:00 musejí být děti doma, protože bude volat Tomáš a v 1:00 vyzvednou Ozzáka u krocana. Iva se Sašou si chtějí večer bez rodičů náramně užít a chtějí udělat něco bláznivého. Inspiraci si hledají v příručce Dobrodružství v noční Praze. Nakonec se rozhodnou pro pánský striptýz, nechtějí ale vzít Lexu s sebou. Ten musí pomoct Ozzákovi s rybičkou, protože ta díky jeho péči (chladil si v akváriu lahváč) lekla. Lexa musí koupit novou. Protože nemá peníze, musí zastavit boty. Ani to ale nestačí, protože Ozzák malé kulaté akvárium rozbije a rybičku mu v hrnku zalije Iva vařící vodou přesně v 16:00. Lexa donese jiné akvárium, ale ani v něm rybička nevydrží, a tak dostane příkaz donést rybiček hned několik. Postupně zůstane jen v trenýrkách.

Tomáš se Simonou mezitím dorazili do hotelu. Ten je ale v rekonstrukci, a tak Tomáš dostane pokoj, v němž se sprchují a někdy i spí řemeslníci. Přesně ve 22:00 volá Tomáš domů. Tam je překvapivě jen Ozzák, zanedlouho přijde Lexa. Tomáš chce ale mluvit s Ivou. Ta naštěstí právě také dorazila a Tomáš může být spokojený. Spokojená ale není Iva, protože se jí ztratila Saša. I ta se po chvíli objeví, bez kalhot, jen v policejní bundě. Podle příručka vypila v každé letenské hospodě panáka rumu, přeplavala nahá Vltavu, sehnala na Karlově mostě perník a ta hra na honěnou byla taky zajímavá.

Marcelka byla s Ozzákovým hlídáním spokojená, tím víc, že rybičku nakrmila práškem, který včera přinesla Saša z Karláku. Rybička byla tak živá, že kousla jejího kocourka, proto ho Marcelka raději vzala s sebou, aby jí ho Ozzák pohlídal. Ten preventivně poslal Lexu pro zásobu koťat. Simona se v noci vnutila do Tomášova pokoje, pokládala chvíli ho za svého manžela Libora, který ji opustil, chvíli za Tomáše. Nakonec pronesla? "Ty nic nevíš Tomáši, ty děti jsou tvoje". Spletla se? To už se Tomáš nedozvěděl. (-k-)

13. Sliby chyby

Iva se těšila na lyžák, protože jí táta Tomáš slíbil snowboard. Jenomže peníze jaksi nejsou, a tak místo snowboardu dá Tomáš Ivě své staré lyže, na nichž v závodě osobností porazil Víťu Vávru. Iva je naštvaná a i Ozzák vyčte bratrovi, že nedrží sliby. Tomáš se brání, že ani Ozzák nedrží sliby. Jediný Ozzákův nesplněný slib daný za střízliva, an který si Tomáš byl schopen vzpomenout je, že bude tři dny držet bobříka mlčení. Ozzák se rozhodne bratrovi ukázat, že umí držet i slib daný před moha lety. Mlčky v hospodě pak Ozzák sepíše seznam Tomášových slibů, které nesplnil. Tomáš Ozzákovi nevěří, že vydrží tři dny mlčet, ale sám začne plnit své staré sliby.

Snowboard nedostane ani Saša s Lexou, ač jim byl také slíben. Iva se Sašou se proto rozhodnou, že půjdou na brigádu. Najdou si práci pokladní v supermarketu Harold. Do skladu tam vezmou i Lexu, ¨který věří, že vyhraje snowboard díky kupónu z balení medvídků. Zpočátku jsou všichni z práce v supermarketu znechuceni a chtějí to vzdát. Saša je ale povýšena na kontrolorku a Iva se chce stát pokladní měsíce. Začíná návyky z obchodu přenášet i domů a hrozí, že se z toho zblázní. Saša proto Ivu u vedoucí pomluví a ta Ivu vyhodí. Saša pak dá výpověď sama, protože bez Ivy tam nebude.

Ozzák skutečně vydržel tři dny nemluvit. Tomáš alespoň spravil Ivě šuplík a nechal v obchodě odležet loštický zázrak. S Ozzákem si na závěr zahrál jeho oblíbený song Denaturák. (-k-)

14. Simonina volba

Simonin bývalý manžel chce do své péče jedno z dětí. Simona se rozhoduje, zda mu nechá Sašu nebo Lexu. Jejich klady a zápory si počítá na preclících navlečených na tyčky v hospodě. Až Tomáš jí poradí, že se může obrátit na sociálku a požádat o ponechání obou dětí. Simona tak učiní, jenže ze ze sociálky se chtějí přijít podívat k ní domů, a to by jí asi nezůstala Saša ani Lexa. Nahlásí tedy, že bydlí s přítelem a starají se o retardovaného bratrance Igora.

To znamená, že nějaký čas bude Simona bydlet u Pacovských. Tomášovi nezbývá nic jiného, než přijmout a nějak se v malém bytě poskládat. To je trochu problém, protože Tomáš chrápe, Ozzák si na noc pouští metal, Saša si ze spaní opakuje učivo a Iva celkem pochopitelně odmítá spát s Lexou. Jen se Simonou si nemusí dělat starosti, ta pracuje, když ostatní spí, a spí, když jsou ostatní pryč. První noc dopadne nedobře, nikdo se pořádně nevyspí a Tomáš se to rozhodne řešit prášky na spaní. Ty mu obstará Marcelka, jenže mu omylem dá Zoranovy prášky proti vzteku. Tomáše prášek ochromí, takže se nemůže moc hýbat ani mluvit.

A právě to ráno přichází sociální pracovnice, aby zkontrolovala rodinné zázemí. Tomáše považuje za retardovaného bratrance Igora, ale nelíbí se jí, že se Simona s Ozzákem, kterého považuje za Simonina přítele, vracejí zrovna z hospody. A navíc z ložnice vyjdou děti v kostýmech a s vousy, což sociální pracovnice považuje za nedostatečný vliv otce. Iva se Sašou a Lexou totiž hrají v třídním dramatickém kroužku divadelní hru Ježíš. Iva hraje Máří Magdalénu, Saša Jidáše a Lexa Ježíše. Když sociální pracovnice zjistí svůj omyl, je potěšena, že vedou děti ke křesťanství. Simona k tomu vysvětlí, že v hospodě pracuje a Ozzák ji doprovází kvůli bezpečnosti. Sociální pracovnice tak může spokojeně odejít.

Lexu mrzí, že jeho postava nemá žádnou líbací scénu s Marií, i tu scénu s mytím nohou mu vystřihli, dostane jen pusu od Jidáše. Obdivuje ale postavu Ježíše a považuje ho za tvrdého chlapa. Při premiéře představení pak s výkřikem "Ježíše nikdy nedostanete" uteče svým biřicům. Místo něj se jim nabídne Saša Jidáš. (-k-)

15. Taneční

Iva se Sašou a Lexou začínají chodit do tanečních. Tomáš koupil Ivě šaty, k její nelibosti příšerné, upjaté, staromódní. Iva se děsí, že si jí v tanečních nikdo nevšimne, zvlášť ne Beneš, navíc když Kropáčková má sexy šatičky. Ještě příšernější šaty má Saša, po mamince. Lexa původně do tanečních chodit neměl, protože nemá oblek, ale stará Krůtová slíbila Simoně padesát korun za každý tanec, který Lexa absolvuje s její dcerou. Ozzák radí Lexovi, aby se před tanečními schoval na skládce, jako on. Na to je ale Lexa příliš měkký.

Po první hodině vyčte Iva Lexovi, že to bylo hnusné, jak cítila jeho vzrušení. Lexa je nešťastný a hledá radu u Ozzáka. Ten mu poradí led, sám jej občas používá. Z blížících se tanečních je nervózní i Tomáš. Jeho taneční umění je prachbídné, i Vlastimil Harapes mu říká nulo. Marcelka se snaží Tomáše naučit tančit, chodí s ním i do tanečních pokročilé, ale všechno je marné.

Večer před prodlouženou Simona zjistí, že z čistících prostředků se dají míchat chutné koktejly. Přijdou k duhu Marcelce i Saše. Iva si na prodlouženou koupí nové šaty, sexy bez ramínek. Tohle už Lexa neuchladí a i Beneš se najednou přestane zajímat o Kropáčkovou. Tomáš se při tanci ztrapní, zamotá se a při pádu strhne z Marcelky šaty. Totéž se opakuje při rodičovském tanci s Ivou. Obě rozzlobeně skončí u Simony v hospodě, postupně zahalené v Tomášově saku. Lexa může na Ivin výstřih v polorozepnutém saku oči nechat. Ozzák pak pustí z jukeboxu rokenrol a všichni, včetně Simony a Tomáše, si zatančí. V závěrečných titulcích se objeví Vlastimil Harapes, ptá se kde je nula a skepticky kroutí hlavou nad Tomášovým tanečním výkonem. (-k-)

16. Heavy Christmas

Nastává čas Vánoc, čas pohody, ale také shánění dárků. Tomáš to letos vyřešil, dárky mu nakoupil Lexa přes internet. Jenže rozluštit Tomášův škrabopis je oříšek, a tak letos budou mít Pacovští pod stromečkem opravdu originální dárky. Jen vačici bohužel neměli. Když Tomášovi dorazí dárky objednané Lexou, zděsí se a požaduje jejich výměnu za správné. Do Vánoc se to už ale nestihne, a tak Tomášovi nezbývá nic jiného, než rozdat to, co má. Ozzákovi udělá radost parní saunou a Ivě MP 3 přehrávačem. Ten sice na seznamu nebyl, ale Lexa dobře ví, co by si Iva přála. A vačice? To byla Ivuška.

Ani Simona nepropadá vánočnímu šílenství s nakupováním dárků. Na Štědrý den nakoupí něco na benzínce. Pohříchu letos měli výběr chudý, a tak jí nezbylo nic jiného, než koupit kanystr benzínu.

Tomášův prodej vzkvétá díky CDčku křečka Mirečka. Jsou to sice příšerně vlezlé písničky, ale dětem se to líbí a rodičové je svým ratolestem kupují jako o život. I Saša s Lexou dostanou po jednom. Štědrý den tráví u Pacovských, protože jim doma odpojili elektřinu. To ale nesmějí nikde říkat, aby je lidi nelitovali.

Ozzákovi se zdají Vánoce změkčilé, samé stromečky, rolničky, chlebíčky. A kapr je pro něj taky měkká ryba, chtělo by to něco s pořádnými zuby, mečouna, žraloka nebo aspoň něco s elektrikou, třeba rejnoka. Od Marcelčina Zorana si proto nechá poslat žraloka. Zoran odjel na Vánoce na Barbados na důležité obchodní jednání. Náhodou právě do hotelu, ve kterém bude probíhat finále miss mokré tričko. Odjel ale bez Marcelky, což ji, zvláště když se dozvěděla o miss mokré tričko, ranilo.

V rámci přitvrzení Vánoc Ozzák peče rumové rohlíky, Iva mu připraví chlebák a i koledy si Ozzák upraví po svém. Pod stromečkem si tak všichni zazpívají "Rolníci, rolníci". (-k-)

17. Jmenuje se Dagmar

Tomáš si pořídil internetové bankovnictví a díky tomu zjistil, že Iva adoptovala indickou holčičku (čtrnáctiletou). Jelikož je Tomáš starý skrblík a nevěří nadacím, okamžitě zruší další platby. Celkem už mu takhle do Indie odešlo patnáct tisíc, což je, jak Ozzák hbitě přepočítal, sedm set padesát piv, tak to už je vážný. Iva, Tomáš i Lexa posílají indické "dceři" dopis, každý svým vlastním stylem. A jelikož se jmenuje Kudnaninka, což v hindštině znamená "zlatá dívka", ale česky zní sprostě, rozhodne Tomáš, že se bude jmenovat Dagmar. To je ale zase sprosté v hindštině.

Ozzák dostane škytavku, protože se Dagmaře zalíbil a ona něj myslí. Dojde mu to, až protože se "ptal všech, který by na mě mohli myslet, a Simona říkala, že ne".Tomášovi nezbude nic jiného, než jí poslat další platbu. Omylem ale místo čtyřech stokorun pošle čtyřicet tisíc. Ozzák pak z Indie dostane zásilku betelu od dívčina strýce. Místo hospody sedí doma a žvýká a spotřeba piva U jezevce začíná povážlivě klesat. Škytavka pro změnu postihne Tomáše s Ivou. (-k-)

18. Czechsteh

U Pacovských museli zasahovat hasiči. Ozzák si vařil buřtguláš, na chvilku si dáchnul a probral se, až když ho sličná hasička líbala. Totiž, dávala mu umělé dýchání. Pro Ozzáka ale rozhodně umělé nebylo. Z požáru Iva obvinila Tomáše. Mají už jen jeden hrnec a každý den jíst těstoviny s tuňákem, to není nic pro chlapa, ten potřebuje maso.

O víkendu by Iva chtěl jet se Sašou a Lexou na hip hop festival. Tomáš jí to ale zakáže zakáže a místo toho podnikne rodinný výlet na Kokořín spojený s nákupem hrnců. Na zájezdu, který je hlavně prodejní akcí na nekvalitní zboží, se Tomáš seznámí s důchodcem Mildou Říhou. Porozumí si sním a začne dědkovatět, nosit vestičku, na hlavě hučku a v ruce hůl. Hrnce jsou ovšem šmejdy a vařit se v nich nedá, protože při zahřátí se z nich začne kouřit. Další víkend se Ivě podaří přesvědčit Tomáše, že reggae festival je regenerační odpočinková akce s masážemi. Víkend se vydaří, jen Saša je opět zklamaná, raději by jela na kurz vyšívání.

Ozzák se zamiloval do hasičky a snaží se s ní setkávat. Za tím účelem zapaluje odpadky, předstírá, že se topí, uvízne v kanále a volá hasiče na záchranu kotěte na stromě. O Majku, jak se půvabná hasička jmenuje, se ale zajímá její kolega (ztvárněný kým jiným než Jakubem Žáčkem) a vyhrožuje Ozzákovi, že ještě jednou, tak ho uškrtí na hadici. Ozzák ale nedbá a o víkendu připraví večeři pro dva, zapálí svíčky a dýmovnici a předstírá mdlobu z kouře. Když jej však chce rozdýchávat hasič místo Majky, raději uteče. Majka pozná, že vše jen předstíral a vrátí se s kolegou na stanici, aby mu zatančila u tyče.

Iva chce jet se Sašou a Lexou na Czechtech. Tomášovi namluví, že jedou na mezinárodní kurz vyšívání, Czechsteh. Lexovi nedělá problém předstírat, že se Tomáš dovolal na organizační centrum kurzu, horší je to ale se Sašou, která při lhaní omdlévá. Naštěstí Iva zachrání situaci, a tak může s dvojčaty odjet. Tomáš náhodou z televizních zpráv zjistí, že Czechtech je sraz technařů, kde se fetuje a poslouchá hlasitá hudba. S Mildou a několika dalšími důchodci vyrazí do Trutnova, kde se festival koná, aby zakročili. Vrátí se celý dotlučený a dotrhaný. Takhle jej zřídili jeho kamarádi, když při legimitování se policistům zjistili, kolik Tomášovi je a nazvali jej vyzvědačem technařů. Iva se Sašou a Lexou byli skutečně na kurzu vyšívání, Lexa si totiž popletl města a místo do Trutnova koupil lístky do Turnova. Sašino upřímné nadšení a vyšitý ubrus Tomáše přesvědčí, že opravdu byli na kurzu vyšívání a Ivě se omluví za to, že ji podezříval.

Za zavolání hasičů na záchranu jejího kotěte pošle sousedka po Ozzákovi guláš. Hrnec si může nechat, a tak Iva může opět vařit těstoviny s tuňákem. Nééééé. (-k-)

19. Mrtvý muž

Uriáši (Uriah Heep) vydali novou desku a Ozzák v jejím duchu naaranžoval výzdobu obchodu. Uprostřed trůnila rakev, po stranách věnce a svíčky. Vyšla ale taky nová encyklopedie popu a Tomáš je zvědavý, jestli tam bude uvedený. Je tam, ale omylem o něm napsali, že utonul na Balatonu. Marcelka se tuto chybu snaží před Tomášem utajit, Ozzák kvůli tomu obětavě vytrhne a sní inkriminovanou stránku, jenže nic netušící Lexa vzápětí přinese zbytek dodávky. Tomáš se pochopitelně zlobí a snaží se zjednat nápravu. jenže je jenom Céčko a vydavatele nezajímá (Gott je Áčko, Sagvan Tofi Béčko, a když je člověk Déčko, tak si musí zaplatit, aby se do encyklopedie dostal). Když neuspěje u vydavatele, obrátí se Tomáš na bulvár. Ten se zprávy chytí a na titulní stránce otiskne zprávu o Tomášově tragické smrti.

V rádiu hrají celý den Tomášovy písničky a v obchodě se střídají Tomášovy fanynky. Marcelka zjistí, že mají zájem o věci z Tomášovy pozůstalosti a začne prodávat jeho oblečení a osobní věci. Obchod kvete jako nikdy před tím. Spokojený je i Ozzák, který je teď šéfem obchodu a může objednávat důležité věci, jako šipkový terč nebo speciální švédské pivo z bojových sobů, totiž sojových bobů. Jediný, komu se to nelíbí, je Tomáš, protože musí být celý den zavřený doma. Z nedostatku jiné zábavy plete čepici a povídá s Eddiem (maskotem Iron Maiden), kterého ještě nedávno chtěl vyhodit z obchodu. Nefér se to zdá i Ivě, ale jen do chvíle, kdy jí přijde její zármutek ze ztráty rodiče pomoct překonat mladý a pohledný kurátor. Iva okamžitě souhlasí s tím, aby Tomáš byl ještě pár dní mrtvý.

Tomáš to ale doma nemůže vydržet, a tak vyrazí do hospody k Jezevci. V čepici, kterou upletl pro Eddieho a se šálou přes obličej. Z jeho smrti těží i Simona. Vyzdobila hospodu jeho fotkami a prodává koktejly pojmenované po Tomi Pacim. Fanynky se jen hrnou a vzpomínají. Do hospody přijde také Iva s kurátorem, což se Tomášovi vůbec nelíbí. Rozčílí se a prohlásí, že on je Tomáš Pacovský a že není mrtvý. Fanynky to zklame a znechuceně odejdou. A Ozzák musí vrátit všechno, co během Tomášovy nepřítomnosti objednal. Jen pivo, které vypil, vracet nemusí. (-k-)

20. Berňák

Na Tomáše má přijít kontrola z finančního úřadu. Obávaný Oto Šlus. Tomáš spoléhá na svůj účetní systém Helenka, který používá už od roku 1992. Jenže těsně před kontrolou se mu systém zhroutí. A to ani netušil, že účetní program Helenka je dílem šílence, kterému utekla žena (po ní program pojmenoval), a výsledky nepočítá, ale odhaduje. Jak mu vysvětlil přivolaný počítačový specialista. Tomášovi nezbývá, než dát dohromady všechny faktury a doklady. A to není, vzhledem k Ozzákově přístupu, jednoduché. Fakturami za únor 2004 vytapetoval kumbál, evidenci prodeje vede na tričku, popřípadě na futrech. Ze zářijových faktur 2005 vyrobil draka, který uvízl v drátech vysokého napětí. Svérázné je i označení interpretů – malá hydra (Lucie Vondráčková), hřib satan (Honza Nedvěd), plešatá nuda (Dan Landa) nebo drátěnka (Ewa Farna).

Iva se Sašou šly na setkání s Dalajlámou. Místo Lexi, který má neštovice, s sebou vzali Ozzáka. Dalajlámova přednáška se všem moc líbila. Ozzák si z ní dokonce přinesl sošku Buddhy. Iva se rozhodla, že podpoří Tibet a snaží se někde vyvěsit tibetskou vlajku. Ozzákovi se zalíbila ta rekreace (reinkarnace, samozřejmě) a chtěl by se narodit znovu jako Ozzák. Jedenáct, dvanáct let by počkal a mohl by zase chlastat. Reinkarnací se nadchla i Saša, v příštím životě by chtěla být poníkem. Na to ale musí být špatná, a tak ta hodná, zakřiknutá Sašenka začne provádět svému okolí naschvály.

Simona léčí Lexovy neštovice hypermanganem. To je jeden ze tří léků, které Simona používá. Dále ještě rybí tuk a běhání v parku. Přece nebude utrácet za léky, když to vždycky zabralo. Jenže Lexovi hypermangan tentokrát nezabírá a nepomáhá ani běhání v parku. Učitelka ve škole se na to už nemohla dívat a poslala Lexu k lékaři. Ukázalo se, že ty první fleky byly obyčejné beďary a ty další alergie na hypermangan.

Oto Šlus je opravdu buldok a požaduje všechny dokumenty, včetně onoho září 2005. Nezabírá ani Tomášův úplatek, ačkoliv vzhledem ke svému obratu nabídl víc než ČEZ. Ten potom musel zdražit elektřinu, aby měl na penále. Oto Šlus je při těle, takže není divu, že ho při meditaci Ozzák považuje za Buddhu, podoba s jeho soškou je očividná. Během zmateného rozhovoru se Ozzák dozví, že domnělý Buddha nezažil osvícení, měl dozimetr. Ozzák je překvapen, ale potěšen, že existují ozzymetry. V domnění, že mu Buddha ukáže cestu, se Ozzák vypraví pro zářijové faktury. Vrátí se sice čoudící, ale živý a s fakturami. Oto Šlus může dokončit kontrolu. Za roky 2003, 2005 a 2006 činil nedoplatek stodvacet tisíc. Ovšem za roky 2004 a 2007 má Tomáš tak obrovské přeplatky, že nakonec mu budou vracet osm korun.

Na závěr přijde do Tomášova obchodu Dalajláma v doprovodu tlumočníka, aby si koupil duchovní hudbu. Ozzák mu nabídne Nirvanu. což Dalajlámu potěší. Toho zezadu nakopne Saša a on jí na oplátku prorokuje, že se stane poníkem ve Lhase. Saša má radost, ovšem netuší, že poník ve Lhase musí unést dvojnásobek své váhy. (-k-)

21. Scrabble trable

Blíží se koncert Rolling Stones, Ozzák s Lexou proto vyrazili koupit lístky. Už den předem, aby byli první. jenže byl až druzí a všechny lístky před nimi skoupil spekulant. Ozzák je zdrcený, neuvidí Stouny. Marcelka se vytasí se scrabble a pochlubí se, že je členkou české scrabbleové asociace. S Ivou se navzájem trumfují, jestli je složitější Ivin kotrmelec nebo Marcelčina masturbace (složit ve scrabble samozřejmě :-). Marcelka s Ivou se domluví, že si večer zahrají a přiberou i Tomáše. Ozzák zpočátku tvrdí, že rockeři dětské hry nehrají, ale po chvíli se nechá vtáhnout do hry. Protože se mu ale nedaří, brzy znechuceně skončí a pohrozí, že kdo vytáhne písmenka, spí na nádraží.

Druhý den přijde Marcelka do práce s překvapením. Její manžel Zoran dostal od sponzora tři lístky na koncert Rolling Stones. A protože on tuhle hudbu neposlouchá, dal je všechny Marcelce. Ozzák je jako v transu, když vidí lístky na jeho vytoužený koncert. Jenže Marcelka prohlásí, že lístky dá jen tomu, kdo ji porazí ve scrabble. Ozzák rázem změní názor na dětské hry a vyzve Marcelku k souboji. Na hru se zodpovědně připravuje, poschovává si písmenka na různá místa svého oděvu a těla (např. V do vlasů, J na jazyk). Ani to mu ale nepomůže, prohraje. Vyzve tedy Marcelu na další společenské hry - šachy, karty, Marcelka ale všechno vyhraje a dokonce dá i větší ránu kladivem. Poslední hra, na kterou si Ozzák vzpomene, spočívá v tom, že jeden musí za dveře. Toho se ochotně podujme Marcelka, jenže Ozzák si nevzpomíná, co dál. Marcelce namluví, že se zasekly dveře a její věci jí hodí oknem.

Ráno přichází Marcelka do práce naštvaná, protože se jí ztratily lístky na koncert. Ozzák se rázně ohradí proti jakémukoliv podezření, předstírá ještě větší zoufalství a prohlašuje, že kdyby se to stalo jemu, šel by se oběsit do kumbálu. Lístky ale Marcelce skutečně ukradl. Nepovažuje to však za krádež, protože pro Marcelku je lístků na Stouny škoda. Ozzák lístky pečlivě uloží do postýlky pro panenky a dá si je k sobě do křesla. Jenže na to zapomene a další den přichází naštvaný do práce on s tím, že mu někdo ukradl lístky. Vidina koncertu se rozplývá v nedohlednu.

Ještě je tu však jedna možnost. V rádiu probíhá soutěž o lístky na koncert Rolling Stones. Posluchač musí správně zodpovědět několik kvízových otázek a prokázat, že je fanoušek Stounů. Ozzák ve vědomostní soutěži neuspěje, spolu s Lexou a Tomášem se jim ale podaří přimět Marcelku, aby do rádia zavolala ona, když je na své znalosti tak pyšná. Vymíní si ale, že ji nechají v obchodě samotnou. Marcelka zodpoví na všechny tři kvízové otázky správně, když má ale zazpívat něco od Stounů, neví a lístky tak nezíská. Nepřenese přes srdce, že nevyhrála a jde se oběsit do kumbálu. Ozzák s Tomášem a Lexou, kteří seděli u rádia v bytě Pacovských, okamžitě vyrazí do obchodu a Marcelku zachrání. Ozzák ji na rameni přinese nahoru do bytu a posadí do svého křesla. Tam Marcelka najde pohřešované lístky, protože postýlka ji píchá do zad. Je nejvyšší čas stihnout koncert. Jeden lístek dá Marcelka Tomášovi, druhý Lexovi a třetí ... třetí dá Ozzákovi. Ne proto, že by k němu něco cítila, ale protože jí ta hudba nic neříká. Ozzák kontruje tím, že on ji z obchodu přinesl taky jen proto, aby tam neležela na zemi. Marcelka Poté, co muži odejdou (spíš odběhnou) na koncert, si Iva Marcelkou notují "I can´t get no satisfaction". Marcelce se to líbí, ale neví, co to je. (-k-)

22. Koprovka

Iva udělala na večeři koprovku. Nazvala ji sice honosně hovězí špička ve smetanové omáčce s čerstvými bylinkami a nuselskými knedlíky, Tomáš s Ozzákem ale koprovku nesnášejí. Koprovka sice nepatří ani mezi oblíbená jídla Saši a Lexi, ale podle jejich maminky jídlo nemusí chutnat, hlavně když hřeje, takže Ivina večeře nakonec našla své strávníky. Tomáš se holedbal, že zítra uvaří pizzu. Iva mu na to ovšem neskočila, protože Tomáš "vaří" pizzy větší, než je jejich trouba a v koši se pak vždycky objeví krabice z pizzerie.

Do toho k Pacovským vtrhla Marcelka s úžasnou zprávou. Přihlásila Tomáše do televizní pořadu Když hvězdy vaří. To je ovšem pohroma, protože Sagvan Tofi si tam při krájení cibule uřízl prst a ani další slavné osobnosti neunikly neúprosné kritice moderátora pořadu Petra Vlka a jeho odborných porotců. Marcelka slíbí Tomášovi, že půjde do studia s ním a pomůže mu. Zatím se může Tomáš naučit vařit podle instruktážního CD Audiokuchařka armády České republiky namluvená generálem Oto Gladem. Pro domácí použití je třeba dělit množství surovin dvěma a půl tisíci.

Za Zoranem přijela jeho matka. Ten ji ale nesnáší, a tak odjel do New Yorku a nechal s matkou Marcelku samotnou. Ta se chce tchýni zavděčit, a tak si pořídí tradiční oděv chorvatské ženy (prosté černé šaty a šátek) a snaží se opálit, aby ji mamá nepovažovala za turistku. Naklonit si ji chce i zpěvem cikád, aby si připadala jako doma. Jenže Ozzák krabičku s cikádami otevře a obchod je rázem plný cvrkotu. Simona Ozzákovi radí, ať si pořídí nějaká zvířata, která se živí cikádami. To Ozzák odmítne, protože by pak musel shánět něco, co žere to, co žere cikády. Jeho kamarád peklo se takhle kdysi zkoušel zbavit much a ti rorejsi mu pak motali v záclonách ještě půl roku, dokud nesehnal káně. Dobrým řešením se ale zdá být cikády zmrazit, cvrčci podle Saši nesnáší zimu. A strejda Horváth zrovna nabízel Simoně klimatizaci za pakatel. Jenže Simoně se do hospody nehodila, protože na ní byl nápis pošta.

Marcelce se snaha zavděčit se tchýni stala osudnou. Zapomněla si vzít do solária brýle a dostala akutní zánět spojivek. Není slepá, pozná, kdy je světlo a kdy tma a v den natáčení pořadu už bude rozeznávat obrysy větších předmětů. To je další rána pro Tomáše, ale Marcelka slíbí, že mu bude aspoň radit. Tomáš se rozhodne pro eintopf, německá kuchyně je teď ve světě populární, což potvrdí i odborný porotce, šéfkuchař hotelu La kopule Hubert Essel. V publiku je celá rodina Pacovských, Saša s Lexou i Marcelčina tchýně. Ta hned na začátku prodá moderátorovi koníka za deset kuna, čímž je maličko vyvede z míry, ale ne na dlouho.

Tomáš není schopen rozpoznat připravené ingredience a ve snaze ochutnat, co je co, sní špetku chilli. Hubert Essel jeho počínání komentuje tím, že sníst lžičku chilli je rituál mexických indiánů, ale u Tomáše to patrně bude je laciná exhibice. Tomáš sotva dýchá, natož aby mohl mluvit a katastrofa se zdá být neodvratná. V tom se Tomášovi v hlavě ozve generál Glad: "Mysli, ty hovado, jedu, jedu, jedu..." Tomáš začne chvatně sypat všechny ingredience do hrnce a míchat. Výsledkem je úhledně naservírované jídlo a Robert Essel jen uznale pronese, že by to byl nečekal, že dijonská hořčice s jahodovým džemem dokáže vytvořit tak lahodný zajímavý oblouk. Pochválí Tomáše, že je talent a že by se měl věnovat vaření. A když k tomu ještě připočte ty chutné súdánské křupky od bratra a jablka, která za rozumnou cenu dodala dáma z publika, není co vytknout. Příští Tomášova večeře je vaječné pyré ala Paci. K potěšení Ozzáka, kterému už ta Tomášova míchaná vejce lezla krkem. (-k-)

23. Narozzeniny

Tomáš má narozeniny a Marcelka mu připravila narozeninovou oslavu s dortem, balónky a sklenkou vína. Jenže Tomáš už několik let narozeniny neslaví, protože se bojí Ozzákovy oslavy. Minule jej odvezl do Popradu a jako dárek mu dal živého medvěda. Při sklízení připravené oslavy o sebe cinknou skleničky a Ozzák je v tu ránu ve dveřích, cinkání skleniček slyší na tři sta metrů. Tomášovi s Marcelkou se podaří Ozzákovi namluvit, že se nic neděje, jen se tu stavil Pepíček Zíma. Ozzák ale něco tuší a chystá pro bráchu dárek.

V rodině Pacovských zavládlo zděšení. Ozzák si bere ovoce a chodí s ním do sklepa. klíče od něhož záhadně zmizeli. Že by chtěl letos dát Ozzák bratrovi opici? Ze sklepa se ozývají podivné zvuky, to na opici nevypadá, spíš na plejtváka nebo mravenečníka, jak odhaduje Lexův program pro rozpoznávání zvuků zvířat.

Ozzák se za žádnou cenu nesmí dozvědět, že Tomáš má narozeniny. Jediný, kdo by mu to mohl prozradit, je Simona. Té se poslední oslava Tomášových narozenin zamlouvala a ráda by si zase pořádně zapařila. Iva Simoně pohrozí, že pokud řekne Ozzákovi o Tomášových narozeninách, prozradí Saše a Lexovi, že každý má narozeniny jednou ročně. Simona svým potomkům totiž tvrdí, že narozeniny jsou výsada, ne právo, a tak je slaví, jen když jsou oba mimořádně hodní. Simona i přesto Ozzákovi Tomášovy narozeniny práskne. Iva se snaží vysvětlit Saše a Lexovi, že narozeniny mají každý rok i oni, ale Simona je už dopředu zpracovala tím, že patří do církve adventistů osmnáctých narozenin.

Teď jde o to zabránit nejhoršímu. Marcelka zavolá specialistu na odchyt divé zvěře. I on podle zvuků vycházejících ze sklepa usuzuje na plejtváka nebo mravenečníka. Plejtvák by se do sklepa nevešel, takže zbývá mravenečník. Sklep je ale zamčený, a tak lovec musí počkat, až pro zvíře půjde Ozzák, aby je dal Tomášovi k narozeninám. Ozzák má ale dárek schovaný u sebe v pokoji. Není to žádné zvíře, ale vlastnoručně vypálená bráchovice. Ve sklepě kvasí další várka. Tomáš s Marcelkou nemají odvahu se bráchovice napít a nechají jako prvního ochutnat Ozzáka. Toho síla nápoje složí. Ostatní se rozhodnou, že až se Ozzák probere, budou předstírat, že oslava proběhla. Ke všemu ještě lovec přinese uspanou domovnici, v tom šeru si ji spletl s mravenečníkem. když se Ozzák ráno probudí, je nadšen, že se oslava vydařila a dokonce opili i domovnici. Marcelka to trochu přehnala s chválou kluků z Blitky, což bylo Ozzákovi podezřelé, ale Marcelka tedy přiznala, že zas tak dobře ji mezi sebe nepřijali.

Oslava proběhla, Ozzák je spokojený, jen Simona musí sehnat tři sta podpisů, aby mohla založit církev adventistů osmnáctých narozenin. Iva jí totiž pohrozila, že ukáže Saše a Lexovi seznam oficiálně uznaných církví. Pivo za podpis a podpisy jsou brzy téměř kompletní. Tím posledním podepsaným je, kdo jiný než Ozzák. (-k-)

24. Rozzvod

Marcelka se před Zoranem pochvalně zmínila o Tomášovi a Zoran žárlí. Marcelka se obává nejhoršího a spěchá Tomáše varovat. Najde ho doma při pokusu otevřít kečup, kterým si potřísnil tričko, když Marcelka zazvonila. Marcelka si myslí, že jej Zoran postřelil a volá sanitku. Její omyl jí ale brzo dojde a "objednávku zruší". Zoran nemá čas vyřizovat vše osobně, i lásku vyznal Marcelce přes messengera. Stejně tak poslal ránu pěstí Tomášovi. Messenger ale zastihl v obchodě jen Ozzáka, takže si to za Tomáše slízl on.

Lexa si koupil instruktážní DVD jak sbalit ženskou od prezidenta chlapáků Marka Vašuta. Jeho rady "melouny" a "kmínky" ale v Lexově podání moc nezabírají. Ozzák Lexovi radí, že musí ženskou něčím překvapit, třeba pořádným štípancem do zadku.

Marcelka přistihla Zorana s blonďatou modelkou a totálně ji to ranilo. Okamžitě se od něj odstěhovala a požádala Tomáše, zda by u nich nemohl pár dní zůstat, než se sebere. Tomáš samozřejmě souhlasí, brzy toho ale začnou všichni litovat. Marcelka jim totiž začne organizovat život. Ozzáka nutí uklízet, Ivu zase hubnout a ani Tomáš před ní není uchráněn. Pacovští proto začnou za pomoci Saši a Lexi spřádat plán, jak se zbavit Marcelky. Dojdou k tomu, že kdyby někdo sbalil Zoranovu milenku, neměla by na Zoran čas a Zoran by se vrátil k Marcelce. Jenže kdo by se tohoto nelehkého úkolu mohl podujmout? Tomáš i Ozzák po zkušenostech s messengerem odmítají, až Lexu napadne Marek Vašut. Je to známý Pacovských, takže pro Ivu není problém s ním akci domluvit. Marek to považuje za výzvu, jenže to ještě nezná Zorana. Už byla skoro ruka v rukávě, když tu se přihnal messenger s nakládačkou. Marek skončil zafačovaný u Pacovských v obýváku. Svérázným způsobem se seznámil s Ozzákem: "Marek Vašut, prezident chlapáků." "Ozzák, metalovej bůh."

Vše se naštěstí vyřeší samo. Zoran šel do sebe a přišel Marcelku vyznat lásku. Osobně v chorvatštině, bez messengera, jen s bodyguardem. Zorana skvěle ztvárnil Tomáš Hanák, další hvězda v tomto díle. To je štěstí i pro Lexu, protože Ozzákova rada zabrala. Lexa sbalil bývalou Zoranovu milenku (v podání České miss 2007 Lucie Hadašové). (-k-)

25. Prohozz

Ozzák si přinesl do obchodu bubny a těšil se, že na ně bude hrát. To se ovšem nelíbilo Tomášovi ani Marcelce. Ozzák se sice snažil zapírat, že hrál na bicí v pracovní době, ale Marcelka ho natočila na mobil. Shodou okolností přinesla Marcelka na prodej motivační CDčka, na kterých vydělal velké peníze její Zoran v Chorvatsku. Z Pacovských tomu sice nikdo nevěřil, ale zkusili jedno s názvem "Objevte své lepší já" pustit Ozzákovi.

A skutečně, ráno z něho je nový člověk. Střízlivý, úslužný, distingovaný a dožadující se oslovení Františku (od rodiny), popřípadě pane Pacovský (od Lexi a Marcelky). Tomáš s Marcelkou nestačí zírat. Během několika málo dní dokonce předstihne Ozzák Marcelku v prodeji.

Ivu štve, že jí Lexa pořád hledí do výstřihu a nedá se s ním o ničem rozumném bavit. Ozzák dá po své změně jedno motivační CDčko i Lexovi. I z Lexi je druhý den uvědomělý, inteligentní mladý muž, který se s Ozzákem a Marcelkou baví o výstavě impresionistů, na niž si už Ozzák koupil katalog. Marcelka se chce stát ještě lepší a také si jedno CD pustí. Omylem ale "Objevte své horší já". Domnívá se, že je to jen špatný překlad z chorvatštiny. Není. Z Marcelky je najednou Ozzák v sukních. Neposlouchá sice metal, ale pije, obtěžuje zákazníky a v pracovní době hraje na bicí. Ozzák sice nemá mobil, aby ji mohl natočit jako důkaz, ale v okamžiku, kdy se Marcelka hájí, že se k bicím ani nepřiblížila, za nimi sedí a má v ruce paličky.

Po motivačním CD touží i Saša, aby mohla dělat věci, které jinak nedělá, Iva jí to ale rozmlouvá. Postupně totiž zjišťuje, že všechno má své stinné stránky a že byla vlastně radši, když se jí Lexa díval do výstřihu a ne do očí a když plácal ty svoje nesmysly (vůbec v tomto díle se Kristýna Leichtová předvedla v několika svůdných tílečkách). A když Ozzák vzbudí Ivu s Tomášem v neděli o půl šesté, aby stihli všechnu práci kterou jim naplánoval, dojde trpělivost i Tomášovi. Rozhodnou se, že jim pustí motivační CDčka, ale opačná než předtím, aby je vrátili do normálu. Marcelce spící opilé v obchodě na pultě pustí CD Tomáš, usnuvšímu Ozzákovi Iva a Lexu dostane na starosti Saša. Musí však slíbit, že sama CDčko poslouchat nebude.

Podařilo se, z Františka je zase ten starý Ozzák a z Marcelky pečlivá dáma. I když už to jednu chvíli vypadalo, že u Marcelky se proměna nezdařila. Hned po ránu zamířila k fiktivnímu hasicímu přístroji, v němž Ozzák přechovává záložní lahváč. Ale jen proto, aby lahváč vyhodila a dala místo něj minerálku. i z Lexi je zase nadržený ňouma. Jenže Saša Ivu neposlechla a (de)motivační CDčko si poslechla taky. V závěrečných titulcích sedí za bicímu s cigaretou v koutku úst. (-k-)

26. Těžká hodina

Iva je nemocná a Tomáš se bojí, že se od ní nakazí. Ve čtvrtek má totiž jít na nový muzikál "Emil Hácha" od Michala Davida a ten nesnáší, když jeho představení někdo ruší. Jak někdo zakašle, končí představení. Iva se doma sama nudí, protože Tomáš se k ní odmítá přiblížit, Ozzák jakmile Jediný, kdo by s Ivou chtěl trávit čas, je Lexa, jenže to zase nechce Iva. Lexa je opět pubertálně naladěn a do informací o škole plete své představy (psali prso z češtiny). A to ještě v jeho sešitě najde Iva básničku "Kozy Ivy Pacovský, ty jsou vážně obrovský."

Ozzák se snaží léčit Ivu, ta ale rum tvrdošíjně odmítá ve všech podobách, včetně rumburačky, kterou jí Ozzák uvařil. Nepomáhá ani Ozzákovo tvrzení, že je to rychlá univerzální medicína. Rum se Ozzákovi podaří Ivě propašovat Ivě až v banánu. Iva usne a prospí celý den. Probudí se sice s kocovinou, ale bez teplot a bez kašle. Saša jí prozradí, že kluci ve škole se na ni ptají. Dokonce Ivina tajná láska Beneš jí napsal SMSku, v níž jí nabízí přinést mandarinky. Tomáš bude večer na muzikálu, Ozzák v hospodě, takže se to Ivě hodí. Nepomáhá ani Sašino varování, že Beneš chodí s Machovou a ta dělá kickbox. Když se jednou Krůtová zdržela s Benešem v šatně, musela pak další dva týdny jíst brčkem.

Tomáš považuje Lexovy básničky za neškodný pubertální projev, Když se však dozví, že Simonu její bývalý manžel sbalil na verše "Prsa mojí Simonky, jsou jako dva citronky," dostane o Ivu strach. Marcelce, která s ním měla jít na muzikál místo Ivy, řekne, že večer nemůže, ať jde sama. Naoko odejde a chystá se že Ivu zkontroluje. Místo Beneše ale přijde Ivu navštívit Machová. Přečetla si Benešovu SMSku a dala nu co proto a teď si to přišla vyřídit Ivou. Iva před ní sice zabouchne dveře, ale Machová pěstí vyrazí desku a odemkne si klíčem zastrčeným zevnitř. Iva se brání, že o nic nejde, že má kluka, že to ale tají, protože její táta je hroznej rapl. Machová jí nevěří, když vtom jako na zavolanou přichází Lexa s fíkusem. To mu poradila Marcelka, že ženu si nejlépe usmíří květinou. Iva předstírá že Lexa je její kluk a dokonce ho vášnivě políbí. Lexa je na vrcholu blaha. Jenže to už přichází Tomáš. Iva se teď musí hájit zase před ním, a tak tvrdí, Lexa chodí s Machovou. Ta naštěstí Ivu neshodí a předstírá, že s Lexou chodí a odvede si ho. Tomáš může spokojeně odejít, když si pohne, ještě muzikál stihne.

Lexa se vrací k Ivě potlučený s rukou v pásce a ptá se, s kým vlastně chodí. S Machovou asi ne. A s Ivou? Ani s Ivou ne, zase jen kamarádi, škoda. Tomáš spokojeně sedí v publiku, poslouchá nově otextované staré hity Michala Davida (Hácha, jsem Emil Hácha, celej den špekuluju, co zas dneska spáchám......), když ho najednou začne škrábat v krku. Nevydrží to a kýchne si. Michal David okamžitě přeruší představení a výhružně se ptá, kdo to byl. Tomáš se, ač nerad, přizná a je vykázán z publika.

Michal David v tomto díle nevystupuje, na představení je zabíráno jen publikum a jeho staré hity zřejmě přezpíval imitátor. Představitelku Renaty Machové, Marii Pochobradskou vybrali fanoušci seriálu na internetových stránkách Novy v anketě "Lexa hledá holku". (-k-)

27. Pan Prase odchází

Marcelka se přihlásila na kurz kreativního konfliktu k doktoru Stehnovi, protože měla pocit, že ji každý odstrkuje. Ve vstupním testu jí vyšel banán, to je nejměkčí. Ozzák dostává zprávu, že zemřel jeho kamarád Prase. Marcelka se diví, proč mu tak škaredě říkali, ale on se skutečně jmenoval Prase. A ještě víc se diví Tomáš, když zjistí, že Ozzák Prase adoptoval jako svého bratra. Matrikář, starej Houba za pár rumů zapsal do matriky, kdo co chtěl. Jeho manželka totiž dost pije.

Iva se hádá s Lexou. Dostala kvůli němu za úkol vypracovat referát. Lexa totiž Antigonu, která pohřbila svého bratra i přes zákaz císaře, překřtil u zkoušení na Antigyndu. Se Sašou pak všichni tři řeší, zda je správné zakopávat své mrtvé blízké, i když nám to někdo zakáže. Saša tvrdí, že by Lexu nezahrabala, kdyby to měla zakázaný. Když se to donese k Simoně, zaútočí na Sašu, jak je to s tím pohřbíváním. A když Lexa vysvětluje, že Saša by mohla mít zakázané ho pohřbít od prezidenta, kdyby třeba napadl Prahu. Simona své děti důrazně varuje před velkými akcemi, ty mají nechat politikům a soustředit se na menší věci, jako strejda Horváth.

Marcelka přišla z první hodiny kurzu jako vyměněná. Zpražila Tomáše, i když ten se jí jen slušně ptal. Podobně se pustila do zaměstnance pohřební služby, pana Tichého, který sjednával s Ozzákem pohřeb (chmelové věnce, pivoňky, skleněná rakev s uchem). Je fakt, že na pohřebáka byl oděn až příliš pestře, jako Mitch Bjukenen, jak vtipně poznamenal Tomáš. S Marcelou však udělá chybu, protože podcení její schopnosti splnit výhrůžku. Marcelka praští s panem Tichým o zem s poznámkou, že to sice Stehno neučí, ale dva roky džuda se nezapomínají. Tak oba zjistí, že chodí ke stejnému lektorovi, pan Tichý už deset let a svým způsobem se spolu spřátelí.

Tomáš odmítá Prasemu platit pohřeb a jde jeje přepsat na matriku. Tam mimochodem zjistí, že Simona je tam zapsána jako jeho sestra. Prý kdyby se s ní něco stalo, aby děti nemusely do ústavu. A právě Simona Tomášovi vysvětlí, že Ozzák nenechal zapsat Praseho jako bratra jen z nějakého rozmaru, ale proto, aby mohl vyzvedávat malou Ivu ze školky, když Tomáš ještě budoval svou pěveckou kariéru. Ozzákovi totiž Iva jednou spadla do kašny a on měl strach, že by se jindy mohlo stát ještě horšího. Zato pan Prase si s dětmi rozuměl. To on prakticky Ivu vychoval. V hospodě U jezevce jí s Ozzákem udělali pod pípou koutek na hraní. Podobně vypráví o Praseti Ozzák Ivě, která si pomalu začíná vzpomínat.

Tomáš jde nakonec do sebe a pohřeb Praseti zaplatí, kompletní A+ se všemi Ozzákovými přáními. Kromě jednoho, na pohřbu nemůže zpívat skupina Brutus, protože k těmto účelům má pohřební služba nasmlouvánu profesionální zpěvačku paní Martu, manželku ředitele. Pohřeb zaplatí Tomáš ze svých úspor na svůj pohřeb. Ozzák mu slíbí, že kdyby náhodou umřel dřív, než si našetří na nový, zahrabe jej sám. Pohřební hostina u Simony se nakonec pěkně rozjede, paní Marta se předstihuje s Brutusáky, kdo zazpívá lépe svou píseň. (-k-)

28. Absťák

Ozzák se vypravil na koncert Ukrutoru, který se ale pro malý zájem nekonal. Přišli jen Metloš, Pytel, Žíža a Ozzák. A tak se rozhodli, že nenechají metal zahynout a že se rozmnoží. Samozřejmě že ne mezi sebou, ale darováním spermatu. Jenže první pokus o dárcovství dopadl špatně. Pytla odvolali do banky (je tam totiž ředitelem), Metloš si chtěl nechat pomoct od sestřičky, ale když ji viděl, raději utekl a Žíža je ženská, jenže na to už sama zapomněla. Jediný, kdo daroval sperma byl Ozzák. Leč kvůli nadměrné konzumaci alkoholu nepoužitelné. Doktor Ozzákovi doporučil buď kastraci nebo čtyři nepít. Ozzák se rozhodl, že do toho půjde. Čtyři dny bez alkoholu vydrží.

Iva píše blog o příhodách z jejich třídy. Na internetu to ale nikoho nezajímá. Iva se proto rozhodne, že začne popisovat příhody z rodinného života a Ozzákova abstinence je výborným zdrojem zábavných příhod. Ozzák pije džusy a demoluje ledničku, protože mu připomíná chlazené pivo. V noci má divoké sny, v jednom se mu zjeví pivní láhev (v podání Zuzany Bydžovské) a obviňuje ho z nevěry. Když jí Ozzák vysvětlí, že je to kvůli metalu, pochopí a soucítí s ním.

Ivin blog se rázem stává jedním z nejpopulárnějších. Tomášovi je divné, že lidé na ulici si povídají o příhodách z jejich rodiny, ale Iva jej přesvědčuje, že podobných rodin je spousta. V blogu samozřejmě používá přezdívky, Ozzákovi říká Plzák, Tomášovi Bembelín a sobě Vačice. Z protialkoholické léčebny dokonce uteče šíleně geniální chovanec, aby Ozzákovi-Plzákovi vyslovil podporu.

Marcelku přišla v obchodě navštívit její kamarádka. Rozhodla se, že bude mít dítě. Sama, nechá se oplodnit. Marcelka jí to rozmlouvá a naznačuje, že sperma dnes může darovat každý, třeba i Ozzák. Ten je zaposlouchaný do symfonie, protože tlumí jeho chuť na alkohol. Marcelčina kamarádky jej proto považuje za slušného člověka, když poslouchá vážnou hudbu.

Ozzákova abstinence dělá problémy Simoně. Její plat je totiž závislý na spotřebě piva a bez Ozzáka je to špatné. Nepomáhá, ani když po dětech vzkáže ostatním, že nalévá mladistvým. Musí sáhnout k nejsilnějšímu kalibru, obsluze nahoře bez. Když si Marcelka s kamarádkou tvrdošíjně odmítají dát pivo, přinese jim Simona kávu jen v kalhotech. Bohužel zepředu je zabrána jen po ramena, zezadu pak už celá.

Pátý přijede pro Ozzáka šofér ředitele národní banky, protože jeho šéf (Ozzákův kamarád Pytel) prohlásil, že raději nechá padnou korunu než metal. Tentokrát dopadne darování dobře a Ozzák může u Simony v hospodě dohnat, co zameškal. Za pár měsíců přichází Marcelku opět navštívit její kamarádka se znatelným bříškem. Ozzák nevydrží jejich štěbetání a pustí Ozzyho. Když dítě v břiše uslyší metalovou hudbu, začne se vlnit do rytmu. Kdo je asi otcem?:-) (-k-)

29. Krev, pop a slzy

Tomášovu písničku "Vsákneš se do mě jako déšť" začali hrát v televizi. Bohužel jako reklamu na vložky. Když se to Tomáš dozvěděl, dostal depresi. I přesto, že si jej zpívaly téměř všechny ženy. Depresi se Tomáš snaží léčit žehlením.

Iva s Marcelkou se rozhodnou, že musí Tomáše z jeho deprese dostat. Rozhodnou se proto uspořádat jeho koncert. V Babicích, kde je nejvíc žen 40+, to ovšem není možné, protože mají až do konce roku obsazeno. Naštěstí má Marcelka papíry na autobus, takže může uspořádat zájezd pro ženy z Babic do Prahy. Koncert se uskuteční v hospodě U jezevce. Simona by s tím sice nikdy nesouhlasila, ale protože má zrovna své dny, je na měkko.

Ozzák pod příslibem prozrazení, kde Tomáš ukrývá vzduchovku, říká všechno opačně, než si myslí, čímž svého bratra podporuje. Tomáš dokonce složí na koncert vlastní písničku. Marcelku nejvíc zamrzí, že nepoužil jí navrhovaný verš "Marcelka - prdelka". Jinak má koncert úspěch a Tomáš je spokojený. (-k-)

30. Boží mlýny

Tomáš pořadu Boží mlýny nakonec přece jen neunikl. A pořádně ho i s rodinou proprali. Aby jej přinutili odpovídat na otázky, "unesli" mu dceru a nechali ji ve společnosti Vasila a Abdula, kteří se znají z Krymu (Abdul tam má chatu:-). Ukázalo se, že jsou to produkční a ukazovali Ivě zákulisí televizního studia.

Kromě diskuse ve studiu se tento díl skládá převážně ze sestřihů z dílů minulých, na nichž byla dokazována Tomášova pokleslost. Božím mlýnům se jakože podařilo umístit skryté kamery U jezevce (Simona za to měla v pořadu reklamu) i u Tomáše doma. Díl Boží mlýny je více méně takovou rekapitulací dílů předchozích a nic moc nového nepřináší. (-k-)

31. Změna je pivo

Hospoda U jezevce se bude bourat. A Ozzák to nemůže přenést přes srdce. Rozhodne se na protest přivázat k baru. Použije k tomu řetěz od bratrova kola, staré ukrajiny. A co čert nechtěl, někdo mu ji ukradl. To zase nemůže přenést přes srdce Tomáš, protože kolo mu darovala Ala Pugačeva. Zavolá proto policii a přes noc schová doma všechny cenné věci do skříně, včetně Ivina budíku a mobilu. Kvůli tomu oba zaspí a kdyby pro Ivu nepřišla Saša, prošvihla by písemku u obávané profesorky Kobrové, přezdívané Kobra.

Lexa se druhý den ráno připojí k Ozzákovi, připoutá se k jeho řetězu pouty. Zapomene ale přinést prázdnou flašku a Ozzákovi už se opravdu hodně chce na záchod. To už do hospody přišli dělníci, vedoucí s buldozeristou. Ti nejprve považovali Ozzáka za bulharského dělníka, který měl hospodu vyklidit. Když zjistili, že protestuje proti bourání, chtěli ho odstřihnout a vyhodit. Jenže buldozerista zapomněl štípačky v druhém buldozeru, tak je musel zajet koupit. A při té příležitosti mu ukradli buldozer.

Profesorka Kobrová dostála své pověsti a přišla se do hospody osobně přesvědčit, jestli Lexa protestuje, nebo je to jen výmluva, aby se vyhnul písemce. Když zjistí, že skutečně protestuje, dá mu napsat písemku přímo na místě. A spolu s ním si ji na žádost Saši zopakují také Iva se Sašou.

Marcelka se jmenovala do pozice Tomášovy manažerky a snaží se mu zajistit koncertní turné "Tomi Paci se vám vrací". Zatím se jí podařilo zajistit koncert pro myslivce, Tomáš bude zpívat z posedu.

K Tomášovi konečně dorazila policejní hlídka vyšetřit ztrátu jízdního kola. Při sepisování protokolu ale policisté dostali hlášku, že mají vyšetřování nechat a jít řešit do hospody U jezevce protestující jedince. Jelikož profesorka Kobrová učila jak Tomáše, tak Ozzáka, tak i jednoho z policistů a také buldozeristu "Dutohlava", okamžitě po odstřihnutí Ozzáka a Lexy všichni utečou. Zůstane jen Saša s Ivou a krátce nato se vrátí Lexa, který si jen odskočil na záchod. Jeho písemka sice nedopadla vůbec dobře, ale je alespoň pochválen za projevení vlastního názoru při protestu proti globalizaci nadnárodními společnostmi.

Tomášovo kolo nakonec našel Ozzák před sběrnou šrotu a přivezl jej Tomášovi k jeho velké radosti zpět. (-k-)

32. Děvečka z Lidečka

Tomáš koncertuje po kulturácích provinčních městeček a poněkud kvůli tomu zanedbává domácnost i obchod. Zatímco Marcelka je z jeho počínání nadšená, Ivě naopak vadí, že je na domácnost sama a ještě se Tomáš cítí dotčeně, když jej ruší při skládání nových písní. Tomáš se totiž chce zavděčit publiku a skládá písně pro konkrétní město, v němž má vystupovat. Právě se chystá do Lidečka a pořídil si na kroj. Bohužel chodský, který se na Moravu jaksi nehodí. Naštěstí mu to Marcelka zavčas rozmluvila.

Na koncertech Tomáše doprovází bývalý kolega Jaromír Šimara (hraje ho Josef Polášek), který má stále klávesy z Karl-Marx Stadtu s pamětí na čtyři songy a Lohengrina. Marcelka kromě manažerky funguje i jako navigátorka, jenže musí sedět vzadu, protože Jaromírovi se vzadu dělá špatně, což Marcelce navigaci značně stěžuje. Není divu, že Tomáš přejíždí odbočky, a když se k tomu přidá Jaromírova roztržitost (zapomněl na koncertě klávesy), je jasné, že se ze zájezdu vrátí až pozdě v noci.

Jelikož hospodu U jezevce bourají, musí Ozzák chodit k Maříkům. Hned první den se vrátil domů až ráno s tím, že jej unesli. Chlap, ženská a trpaslík, přímo z jeho pokoje ho vynesli někam do křoví. Druhý den se ale ukáže, že si Ozzák prostě jen spletl cestu a místo domů skončil v cizím bytě rodiny Veselých. Těm to kupodivu, nevadí, naopak jsou rádi, protože jejich synovi Venouškovi právě rostou zoubky a zejména manžel se potřebuje vyspat, protože je pilot. S Ozzákem v pokoji totiž Venoušek konečně v klidu usnul. Tomáš však přes prosbu paní Veselá, která na něj čekala v noci, až se vrátí z koncertu, zakázal Ozzákovi další den jít do hospody.

Simona si našla práci ve fast foodu HappyChick, který bude na místě hospody U jezevce. Od Pacovských si půjčila mapu, aby si mohla do jeho centrály zajet pro uniformu. Saša aktivně zakreslila mamince trasu, a protože ji to bavilo, pustila se do kreslení dalších tras, barevně odlišených podle druhu dopravy. Díky tomu Saša přišla na to, proč Ozzák místo domů chodí z hospody U Maříků k Veselým. Jde totiž stejnou naučenou trasu jako od Jezevce, jenže ta od Maříků končí u Veselých.

Další koncert má Tomáš v Chropyni. Pro tuto příležitost složil píseň „Má bohyně, jsi z Chropyně“, kterou lze zpívat na Lohengrina. Jenže roztržitý Jaromír si zapomněl klávesy, tak musel koncert odehrát na cimbál. Po návratu z Chropyně nachází Tomáš v bytě nejen paní Veselou, ale i pana Veselého a jejich Venouška v Ozzákově náručí. (-k-)

33. Komu zvoní hrany

Návštěvnost Tomášových koncertů je víc než slabá. Jeho obnovená kariéra zdá se končit dřív, než začala. Marcelka po poradě se svým známým mediálním odborníkem Štefanem Babickým radí Tomášovi skandál, který by jej zviditelnil v bulváru. A uvádí spoustu úspěšných příkladů. Tomáš ale odmítá udělat cokoli špatného, zmůže se jen na to, že ukradne mříž od kanálu. To ho ale do médií nedostane i přesto, že do kanálu spadlo dítě. Stačilo totiž samo vylézt ještě před příjezdem bulvárního fotografa (v podání koho jiného než Jakuba Žáčka), také Marcelčina známého. Ten nakonec sáhne po fotomontáži. Na snímku z Berlusconiho vily zamění premiérovu tvář za Tomášovu. A rázem se nabídky a koncerty jen hrnou.

Lehké to nemá ani Ozzák. Stále se mu nedaří vracet se z hospody u Maříků domů. V parku ho vždycky někdo (zřejmě socha:-) pošle pokaždé jiným směrem. Nepomohl ani doprovod kamaráda, syna hospodského, sice abstinenta, ale skalního trampa, který hledal cestu pomocí mraveniště a lišejníků, až nakonec zavedl Ozzáka do tunelu metra a kvůli němu pak byla trasa A hodinu mimo provoz. Starý výčepní Líbal spadl do kanálu a zlomil si obě ruce, takže hospodu u Maříků po něm musel převzít jeho syn. K Ozzákově zoufalství udělal z jeho oblíbené hospody trampskou krčmu, točí pivo do ešusů a nutí hosty zpívat od Nedvědů. Když se proti tomu Ozzák ohradil, byl z hospody vykázán. Druhý den se tam chtěl vetřít v trampském převleku, když ale slyšel zpěv linoucí se z hospody, trampské pozlátko ze sebe shodil a vyrazil jinam. Až do rána bloudil nešťastný po městě, aby skončil ve fast foodu HappyChick.

Tam začala pracovat Simona, v týmu pěti lidí pod vedením ctižádostivého "kapitána", který práci přirovnává k volejbalu, o němž ale evidentně nemá ani páru, a zkracuje jména i slova, aby ušetřil čas. Simonu oslovuje Simča a hranolkům říká hrany. A navíc se bojí přísné kontroly inspektora Mišoně z centrály, který se rád převléká za těžko obsloužitelné zákazníky a snaží se vytočit personál, aby jej pak mohl přeřadit nebo vyhodit. Šéf zpočátku považuje za inspektora Ozzáka, ale když mu Simona vysvětlí, že je to její známý, nevybíravým způsobem jej vykáže. Právě v okamžiku, kdy přišel inspektor Mišoň v převleku za nóbl dámu. Ten sice nevyhodí šéfa, ale všechny jeho podřízené. Místo nich musejí nastoupit nějací študáci - Saša s Lexou. Komu to zvoní hrany? (-k-)

34. Zlatá ledvina

Marcelka domluvila Tomášovi k jeho zděšení koncert v Bruntále. Bruntál je totiž proslulý jako drsný kraj s tvrdými lidmi. Před vystoupením v Bruntále varuje i třetí pravidlo Vládi Hrona. Marcelka proto zahájí důkladnou přípravu. Do vybavení na cestu zahrne kromě sněhových řetězů mj. také polní rýč, helmu a ochranné pomůcky. Tomáš by se nejraději z koncertu vyvázal, jenže smluvní pokuta je příliš vysoká a omluvou může být jedině nemoc. Ovšem ne nějaká obyčejná chřipka, ta je na Bruntálsku považována za změkčilost, nikoliv za nemoc. V úvahu připadá jedině průstřel nebo zlomená ruka. Pravá, levá je ruka dvě.

O zlomení ruky požádá Tomáš Simonu, která chodí na pracovní úřad. Jelikož tam mají zavedený nový systém, vloudí se občas chybička do centrálně spravovaných údajů nebo přijdou jiné formuláře. Simona dokonce dostane povolávací rozkaz, a aby jej zrušila, musí oběhnout několik dalších úřadů včetně gynekologa, aby potvrdil, že je žena. Není divu, že rozzuřená Simona je ochotna zlomit ruku komukoliv, kdo jí připomene pracák. Tomáš je ale zbabělec a v poslední chvíli cukne.

Ozzák trénuje na pivní pětiboj při příležitosti dne prémiového ležáku. Letos mu bude soupeřem profík z Německa Fibinger. Tomáš přijde povzbudit Ozzáka až při poslední disciplíně, maratonu. Na očích má Tomáš lyžařské brýle a pod kožichem neprůstřelnou vestu. Hostem pětiboje je Železný Zekon, který, když se dozví, že Tomáš jede vystupovat do Bruntálu, prohlásí: "Ty musíš být ale tvrdé chlap. Já jsem se odvážil nejdál do Krnova". A tak upřímně stiskne Tomášovi ruku, až mu ji zlomí. Tomáš je tím pádem zachráněn, nemusí do Bruntálu. (-k-)

35. Boží frisbee

Správcová svolává domovní schůzi a Tomáš má strach, že jim zabaví sklep. Ozzák si totiž našel novou hospodu, na druhé straně Prahy s příznačným názvem Satan a začal okolí trápit kanadskými žertíky, včetně správcové. Tomáš se snaží získat podporu některé z partají v domě, všichni si ale stěžují na Ozzáka. Zejména pobožná sousedka Vojtíčková. Ta dokonce píše Ozzákovi káravé dopisy, v nichž ho nazývá zplozencem pekla. Ozzák to ale považuje za lichotku a myslí si, že ho Vojtíčková balí. Tomáš propadá zoufalství a to se ještě začnou ztrácet věci - fíkus z mezipatra a lavička ze dvora.

Problémy se nevyhýbají ani Ozzákovi, přesněji jeho nové hospodě. Má kolem ní projíždět papež, a tak je nařízeno hospodu zavřít. Ozzák se Žížou to tak nehodlají nechat a vyhodí podivného chlápka v červené sukni (kardinála), který přijel na obhlídku. Seberou mu čepičku, o níž Ozzák, prohlašuje, že je to boží frisbee a že si večer v hospodě skvěle zahrají.

Tomáš přistihne Simonu, když se mu z bytu pokouší odnést židle. A z obchodu mu ukradne křesílka, což ovšem popírá i přes to, že Marcelka si je jistá, že v krámě byla jen Simona. Tomáš se domnívá, že Simona je chce prodat, aby měla peníze. Na co by potřebovala peníze, ovšem netuší, že by na drogy? Simona? To nedává smysl. V předvečer konání domovní schůze se skutečně ukáže, že Simona měla s věcmi jiné úmysly. Otevřela si s Horvátem maličkou hospůdku v krytu civilní obrany u tunelu. Kdyby začala válka, musela by hospodu pustit, ale do té doby to Horviho brácha na ministerstvu podrží. Hospůdka je to sice maličká, ale točí točí Husťan, což je Ozzákova oblíbená značka. S Tomášem se tak opijí, že Ozzák nedojde protestovat do hospody k Satanovi a Tomáš nedojde na schůzi. Na tu nedojde ale ani správcová, protože nějací dva chuligáni jí zaskládali byt tolika popelnicemi, že se nemohla dostat ven. Sklep je tudíž zachráněn. A Ozzák si šplhne u sousedky Vojtíčkové, která marně obchází partaje s prosbou o pomoc správcové. Až Ozzák s Lexou jdou ochotně odskládat popelnice od jejího bytu. (-k-)

36. Cesta do Vtelna

Je tu jaro a s ním i Velikonoce. Ozzák s Tomášem jako vždy soupeří o to, kdo bude mít větší pomlázku. Letos jednoznačně vede Ozzák s pomlázkou vyšší než on sám. Nechce však říct, kde na ni sehnal proutí, což mrzí především Lexu, kterému veškeré okolní proutí spotřebovala Saša na košíky. Saša sice chtěla uplést pomlázku, ale tak se do toho zabrala, že jí vždycky vyšel košík. A to má Lexa za úkol vykoledovat tři sta vajíček, vždyť každý den se jídlo zadarmo nerozdává.

Naproti tomu Iva Velikonoce nesnáší. Jednak musí gruntovat, což ji vyčerpává a navíc má odpor ke koledníkům. Už léta na to používá stejno fintu - rozhlásí, že na velikonoční pondělí jede k babičce do Vtelna. Místo toho v klidu dospává noci probděné domácími pracemi. Jenže letos se toho nějak chytil Tomáš a snažil se Ivu přesvědčit, že jeho matka (Ivina babička) jezdí přece na Velikonoce k tetě.

Díky televiznímu zpravodajství má Tomáš letos šanci porazit Ozzáka ve velikosti pomlázky. Dovtípí se, že Ozzák je tím fantomem, který v botanické zahradě opět před Velikonoci ořezal vzácnou vrbu a letos si s pruty odnesl ještě vzácnější motýlí larvy. Tomáš larvy vrátí a může si nařezat proutí na pomlázku. Spokojeně je předá Saše, která se mu nabídne, že mu pomlázku uplete. Jenomže se do toho tak zabere, až jí vyjde houpací křeslo.

Na velikonoční pondělí Tomáš zjistí, babička není u tety a doma telefony nebere. Rozhodne se, že pojedou zjistit, jestli se jí něco nestalo. Jediný, kdo je ještě schopen řídit, je Iva. Babička byla v pořádku doma, jen stejně jako Iva každý rok na Velikonoce rozhlásí, že jede pryč, aby mohla nerušeně odpočívat, plést svetry a dívat se na televizi. A taky hned své syny (Tomáše a Ozzáka), k nelibosti zejména Ozzáka, každého jedním svetrem podaruje.

U Pacovských se tak v prázdném bytě sejdou Lexa a Saša převlečená za chlapa (chtěla si taky vyzkoušet koledovat). Navzájem se "vypráší" a spokojeně si sednou na gauč, aby si i oni odpočinuli od velikonočního šílenství. Vždyť chudák Lexa musel své spolužačce Krůtové, přezdívané Titanik, dát za každé vajíčko pusu. (-k-)

37. Sbohem Káhiro

Při sledování dokumentárního pořadu o afrických pouštích zatouží Ozzák po velbloudovi. Je to všestranné zvíře, mohl by na něm jezdit z hospody, a kdyby si na něj počíhala správcová, flusnul by jí do ksichtu.

Iva se Sašou a Marcelkou chodí na břišní tance. Tomášovi se sice moc nelíbí, že se Iva producíruje někde s odhaleným břichem, ale dokud je to jen v tělocvičně, budiž. Když však mají možnost vystupovat na charitativní akci před publikem, v němž bude i katarský princ (pozn.: narážka na sexuální aféru aféru katarského prince), Tomáš Ivě účast kategoricky zakáže. Nepomůže ani přímluva Marcelky.

Horváth by Ozzákovi velblouda sehnal. Zbývá jen na něj našetřit. Ozzák to vyřeší tím, že bude pít desítku a Simona bude bráchovi dál účtovat dvanáctku. Ozzák totiž zjistil, že břišní tance v něm uvolňují alkohol a desítka pak na něj má stejné účinky jako dvanáctka. Horváth k Ozzákově zklamání místo velblouda přivedl lamu. V ZOO byla tma a Horváth se spletl, smůla.

Pacovští mají problémy s bojlerem, od té doby, co jej Horváth pošteloval, dává nějak málo teplé vody. Simona ale přesvědčí Tomáše, že bez té kondenzní trubky už by byl úplně nefunkční. Stejnou kondenzní trubku natáhl Horváth i z vedlejšího bytu k Simoně do hospody, takže Simona už má teplou vodu. Tomáš se ale přece jen rozhodne koupi nový bojler a nechá si ho namontovat firmou. I přes Simoninu snahu se Lexovi nepodaří předstírat instalatéra, zatímco ten pravý je zavřený ve sklepě. Když Lexa spatří Ivu při nácviku v kostýmu břišní tanečnice, prozradí se a je vykázán. Tomáš se na Simonu zas až tak moc nezlobí, zvlášť když mu přinese plnou mísu řízků z exotického masa. Dovolí jí i Sašovi s Lexou se vysprchovat.

Charitativní vystoupení je ohroženo. Když viděl Marcelku v kostýmu její manžel Zoran, zavřel ji ve sklepě. To Simona by se ráda Saši zbavila, kdyby si ji chtěl odvést nějaký šejk. Podobně další z účastnic by se rád podívala do orientu, ale sama stádo klisen neodtancuje. Sbohem, Káhiro. Zaujme ji ale Ozzák, který si v břichu z desítky dělá dvanáctku. A když se Ozzák dozví, že katarský princ je ten s těmi velbloudy, souhlasí s vystoupením. Díky tomu získá skutečného velblouda, zřejmě oslnil i prince. Za Tomášovými zády jej propašuje k sobě do pokoje. (-k-)

38. Bejk

Strejda Marek Vašut potřebuje na víkend pohlídat syna. Syna, o němž donedávna nevěděl, že ho má. Snaží se z něj ale vychovat stejného tvrďáka, jako je on sám. Víkend s novým objevem na Slapech před ním maskuje hrozbou teroristického útoku, který může zastavit jen on. Svému synovi říká Bejku, Tomáše překřtil na Bouráka Toma a vydává ho za ještě většího tvrďáka, než je on, Marek. Tomáš se sice napřed zdráhá, ale Marek ví jak na něj, takže nakonec podlehne a převezme Bejka do své péče. Snaží se před ním vystupovat jako tvrďák, aby Marka nezklamal a nerozmazlil mu syna. Iva se jeho tvrďáckým řečem sice směje, ale na svěřence dělají dojem. Tomášovi často ani nic jiného nezbývá, když je zahnán do úzkých Bejkovou činorodostí. Musí jít hrát s Ozzákem ježelky a dokonce vzít do ruky hada, kterého přinesl Bejk od souseda Stodoly, a zahodit ho. K Ozzákovi do pokoje, přímo Ozzákovi na hlavu.

Simona bude mít svátek a Saša s Lexou se pro ni snaží vymyslet dárek. Lexa jí daruje víkend bez něj. U Pacovských jej Iva nechce, tak se musí spokojit s jejich sklepem. To ještě netuší, že tam půjde Bejk vykonat zkoušku odvahy v domnění, že tam má Tomáš schovaného zabijáckého trpaslíka, o němž mu Tomáš vyprávěl smyšlenou historku o tom, jak přišel ke jménu Bourák Tom. To Saša to má horší, s vyřezanou bramborou neuspěje a je zapsána do Simonina sešitu lidí, kteří ji kdy způsobili nějakou křivdu. Dostane se tam i Ozzák, když se diví, že Iva bude mít narozeniny. Saša se nakonec rozhodne být just ta špatná a darovat mamince koťátko, to by se jí opravdu nelíbilo. Jenže ve zverimexu už koťátka nemají, jen krmení - myši. Saša tedy koupí myš a schová si ji u Pacovských. Simona má z jejího dárku kupodivu radost. V krabici není myš, ale had, pro něhož byla myš potravou. Simona je ze Sašina dárku nadšená a naopak je zklamaná z Lexy, který ve sklepě nevydržel, protože jej tam pořád někdo mlátí (podruhé se šel Bejk vytáhnout před svým tátou).

Když si Marek po víkendu přichází pro syna, nestačí se divit, jak ten je nadšený z Bouráka Toma. Začíná dokonce věřit, že Tomáš to skutečně měl tenkrát s tou Zázvorkovou pod kontrolou. A Bejk si bere z Tomáše příklad ve všem, k Markově nelibosti i v tom, že tvrďáci pijí kakao. (-k-)

39. Křik kormorána

Nastává letní čas a Pacovští se chystají jako obvykle na dovolenou do Chorvatska. Neklamně se to pozná podle matrace přilepené na stole. Ivě se sice představa rodinné dovolené strávené v levném příbytku mimo turistické oblasti moc nezamlouvá, ale díky Ozzákovi bude mít aspoň nějaký čas pro sebe. Ozzák totiž tradičně na dovolené udělá nějaký průšvih, a tak se Iva může opalovat ve dvoudílných plavkách, o kterých otec Tomáš ani neví, že je má. Jen je potřeba nesmát se Chorvatštině, poručík Srečko Pičulin nemá rád, když se jeho běžnému chorvatskému jmémnu někdo směje.

Na dovolenou se ve stejný čas chystá i Simona. Ta však pojede sama bez dětí a o hotelu "u dvou fíkusů", kde každoročně trávívá dovolenou se zmiňuje značně neurčitě. Není divu, Simona totiž tráví dovolenou v opuštěném bytě Pacovských. Saša na její příkaz vaří špagety a dává je trpaslíkům za dveře. Lexa plaší netopýry zvuky kormorána. Ideální dovolená.

Málem z ní ale sešlo, protože Tomáš odmítl vzít Ozzákovi dostatečné zásoby piva. Kvůli clu, které musel loni zaplatit. Pacovští nejsou žádní milionáři, a tak nevyužívají tunely, v nichž by museli platit, ale přejíždějí Alpy horem. Což je s jejich autíčkem heroický výkon. Ozzák se urazil a prohlásil, že zůstane doma. Tím udělal nepříjemnou čáru přes rozpočet jak Ivě, tak Simoně. Iva se pokusila kritickou situaci zachránit přepsáním zprávy pro chorvatskou bytnou, že letos nepřijedou a už jim nikdy nemá psát. Tomášovi byl umazaný papír podezřelý a na Ivin podvod přišel. Nakonec ale souhlasil s tím, že Ozzák si může s sebou vzít osm bas piva. Pacovští tedy mohli vyrazit na dovalenou a Simona se ubytovala v jejich opuštěném bytě. Saša poctivě vaří trpaslíkům a Lexa plaší kormorány. Ideální dovolená. (-k-)

40. Třinácté pivo

Tomášovi přišel nedoplatek za elektřinu, šest tisíc. Je třeba začít šetřit. Hlavně elektřinou, ale na jiných výdajích. Iva dostane kredit do mobilu jen jednou měsíčně a Ozzák si denně dá o jedno pivo míň, to znamená jen třináct. Jenže po třináctém pivu je Ozzák strašně chytrej, poučuje své okolí a nebere si servítky. Simoně řekne, že není vyloženě škaredá a Ivě vyčte, že má velký zadek. Ozzák po třináctém pivu je opravdu nesnesitelný.

Lexa žárlí na Ivu. Myslí si, že chodí s Voráčkem, protože mu Iva půjčila sešit z češtiny a zapomněla v něm tramvajenku. Myslí si to i paní Voráčková, kterou Saša viděla, jak si o Ivě hledá na internetu informace v ročence jejich třídy. Saša totiž, v přestrojení, chodí na kurz výpočetní techniky pro seniory. Líbí se jí, že tam na ně mluví pomalu a je ze všech nejlepší. Lexova žárlivost vyvrcholí rvačkou s Voráčkem, po níž Lexovi zbudou v zadku ostny ze Sašina kaktusu, který si na Voráčka vzal.

Tomáš přistihne Marcelku, že se v obchodě zahřívá dečkou. Přitom jí už před tím zakázal používat přímotop, byť malý a nakázal svítit jen stolní lampičkou. Z účtů za elektřinu se Tomáš snaží vyčíst původce zvýšených plateb. Příčinu odhalí až Ozzák, elektrické podniky Tomášovi změnili tarif, takže čím méně spotřebuje, tím víc zaplatí. Podle elektrických podniků se totiž životní úroveň obyvatel odvíjí od spotřebované elektřiny. Domácnostem, které spotřebovávají málo, posílají klasickou literaturu upravenou na podporu spotřeby elektrické energie.

Tomášův názor na spotřebu elektřiny se rázem obrací. Marcelka musí pustit přímotop naplno a všechny spotřebiče v Tomášově domácnosti jsou v permanenci. Vyšší spotřebou elektřiny za vyšší životní úroveň. (-k-)

41. Bez kláves neodejdu

Koncert v Jablunkově dopadl podle toho nejčernějšího očekávání. Děti, kterých je v Jablunkově naprostá většina, se i přes přivezené sladkosti (značky Fikaro) pustily do Tomáše, Šimary i Marcelky a těm se jen tak tak podařilo odjet ve zdraví. Ovšem bez Jaromírových kláves, jak zjistili u Tomáše pozdě v noci doma. Že by se vrátili, to nepřichází v úvahu, děti obsadili radnici. Jenže Jaromír se bez svých kláves nehodlá hnout z Tomášova bytu. Nové klávesy značky Yumaha (napodobenina Yamahy) odmítá, je na nich na něj moc čudlíků (prostě zmatek) a trvá na svých klávesách značky Wartburg pocházejících z Karl Marx Stadtu.

Ozzák dostal od pivovaru Husťan dárkový balíček za dvacet tisíc vršků od lahváčů. Mezi dárky je i kolekce zlatých úspěchů českých sportovců na Olympiádách. Ozzák prožívá napínavé okamžiky v domnění, že je to naživo. Svou radost z vítězství se snaží přenést i na sousedy. Lexa byl ve škole přistižen, že nezná českou hymnu a za "trest" se ji musel naučit. Vyzkoušet si ji mohl spolu s Ozzákem a Tomášem po vítězství českých hokejistů v Naganu.

Spokojen nakonec může být i Jaromír, jeho klávesy poslal do obchodu jeden z učitelů poté, co se podařilo dětský puč potlačit za pomoci Michala Nesvatby a Dády Patrasové (imaginárně, ani jeden z nich se v tomto díle neobjevil). (-k-)

42. Let mouchy

Marcelka začala chodit do kurzu "Odhalte mužovu nevěru deduktivní metodou" a nabyté vědomosti si trénuje na okolí, čímž všechny pěkně prudí. Chce totiž usvědčit Zorana, na saku mu našla koňskou žíni a v kapse kapesníček s motivem koně a ženskými slzami, přitom Zoran koně nesnáší a slíbil Marcelce, že na koni budou jezdit spolu. Tomášovi navíc Iva vyčítá, že chodí pořád ve stejném nemoderním hnědém saku. Dokonce i ředitel školy mu po Ivě vzkázal ať si na besedu vezme jiné sako. Tomáš byl totiž pozván na besedu do školy jako její slavný absolvent (Pavel Horňák odmítl).

Lexa se neustále sází s Ivou a pořád prohrává. Při jeho inteligenci ani není divu, že si Iva dovolí vsadit se s ním, že když prohraje, ukáže mu prsa. Na besedu do školy má přijít i bývalý prezident Václav Havel. Jediný, kdo má povoleno se ho něco zeptat, je Saša. Jenže ta se bojí, že to nezvládne a omdlí. To je příležitost pro Lexu vsadit se znovu s Ivou, která nechce před Sašou přiznat, že si taky myslí, že to Saša nezvládne. A Saša skutečně omdlí. Lexa přibíhá celý natěšený s foťákem, který mu ovšem Iva zakáže a navnadí ho na to, že večer jsou její prsa mnohem větší. Lexa jí na to skočí a večer stojí v naprosté tmě před Ivou, která prohlašuje, že už ukazuje. Vtom přijde domů Tomáš, rozsvítí a ukáže, že Iva samozřejmě nic neukazuje. Lexa ostrouhal.

Tomáš se nechá přesvědčit, že by si měl koupit nové sako. Na nákup vezme s sebou Simonu a vrátí se s naprosto stejným hnědým sakem. A červenou podprsenkou v kapse, pro Simonku, která celý nákup zařídila. Rozdíl pozná jen Marcelka, protože nové sako má o jeden manžetový knoflíček víc. Nadšený není ani ředitel, protože on sám nosí podobné hnědé sako a vadí mu, že budou na besedě vypadat jak bratři.

Zoran uspokojivě vysvětli všechny Marcelčiny pochyby. Koně chce koupit pro ni a ta slečna, od které ho kupuje, se s ním nemůže rozloučit, tak ji musel několik večerů přemlouvat. Dnes s ní jde do hotelu kopule podepsat kupní smlouvu. Marcelka je šťastná a deduktivní metody nechává, k uspokojení svého okolí, zapomenout. (-k-)

43. Obraz paní Rybkové

V domě, kde bydlí rodina Pacovských, zemřela stará paní Rybková. Ozzák si ji ovšem spletl s Roubalovou, která ho pořád peskovala, a tak jí šel plivnout na hrob. Když se dozvěděl, že plivl na hrob paní Rybkové, která na něj byla hodná a nosila mu štrůdl, šel to utřít. Ve jméně se zmýlil i Tomáš. Myslel si, že umřela Bajerová, která jej kontrolovala, jestli správně třídí odpad. A tak na truc hodil skleněnou lahev do plastů. Když zjistil svůj omyl, šel lahev vytáhnout, jenže se v kontejneru zachytil za rukáv. Vysvobodit ho musela Marcelka. Ta mu navíc vyčítá, že se nechce účastnit na propagaci politické strany ani komerčního zboží, vždyť Tomáš mohl mít svůj vlastní tvarůžek.

Saše odkázala paní Rybková obraz. Jako odměnu za to, že se o ni starala a chodila jí venčit psa Joklíčka. A ten je také na obraze, ovšem ztvárnění jako podivná příšera, jejíhož vzhledu se každý lekne. Saša si chce obraz nechat u Pacovských, protože se bojí, že by jí ho maminka prodala. Iva souhlasí, ale jen na pár dní. Saša slibuje, že se naučí lhát, aby mohla tvrdit, že obraz není její. Saša už se vidí, jak bude umět skvěle lhát a využije to i jinde. Třeba řekne, že je letuška a poletí zadarmo do Egypta. Prostě si to lhaní moc idealizuje. Ale snaží se a před Ivou i Lexou už se jí to daří. Ozzák ji dokonce podezřívá, že bere nějaký houbičky.

Simona se snaží šetřit, momentálně se jim pokazila pračka, a tak musí každý přispět na novou. Lexa vybírá zálohované lahve z kontejnerů. Jenže v jejich ulici narazil na Tomáše, který se v kontejneru na plasty z výše uvedeného důvodu zasekl. To se Simoně nechce líbit vyzvídá, kde vykupují plasty, a navrhne rozdělení ulic, kde bude kdo vybírat kontejnery. Horváth sehnal novu pračku, má všechny kanály, i Novu, ale je na elektriku. Že všechny jsou na elektriku? Saša ne. Naštěstí Lexa v jednom kontejneru našel vyhozenou valchu.

Prubířským kamenem Sašina lhaní má být přinesení obrazu do hospody v tunelu. Před maminkou ale ještě Saša lhát nedokáže a omdlí. Simona si ale kupodivu chce obraz nechat. Kdy byla malá, měla totiž nad svou postelí podobný plakát proti vzteklině. (-k-)

44. Zabijačka

Tomáš potkal bratrance Květoše, řádně se spolu opili a opět se navzájem trumfovali. Květoš se chvástal, že má největší stavební firmu na okrese a manželka Růžena že je místostarostkou. Tomáš se prohlásil ředitelem Metrostavu a Ozáka notářem. Neušetřil ani Ivu, již pasoval do role závodní tanečnice flamenca. A co víc, Květoš je pozval na zabijačku.

Ivě se představa, že by měla předstírat tanečnic flamenca pranic nelíbila, zato Ozák přišel nadšený z obchodu, kde opilý Tomáš zapomněl mobil. Jakmile se o zabijačce dozvěděla Simona, okamžitě se nabídla, že pojede místo Ivi. Když ji Tomáš odmítl, vzala věci do svých rukou, zavolala Květošovi a vysvětlila mu, že mají v Praze chudou sestřenici Šimonu s dvěma dětmi.

Sašu s Lexou v chudém přiodění posílá Simona pravidelně k pratetě, aby od ní něco získala, jenže tentokrát jí na to prateta už nenaletěla a dala dětem fidorku. Jednu, pro toho, kdo déle vydrží nevyslovit písmeno er, aby v nich probudila soutěživost. Což se jí podařilo a Iva kvůli tomu dostala pětku, protože jí Saša zkomoleně napovídala.

Pokus o předstírání zaneprázdněnosti (trasa D se sama nepostaví) se Tomášovi nepodařil, je přece ředitel a může si udělat volno, kdy se mu zachce. Naštěstí byla u jeho telefonického hovoru s Květošem i Marcelka, totiž asistentka Xenie, vypůjčila od Zorana velké auta, Hummera. V sobotu ránu tedy všichni vyrazili na zabíjačku. Jenže po cestě se dozvídají, že to Květoš nemyslel vážně. Naštěstí se jim ale do cesty po poli připletl kanec, takže o zabíjačkové dobrůtky nepřišli. Hurrrrrá ... souboj Saši s Lexou skončil nerozhodně.

V pondělí ale opět volá Květoš a chce přijet k Tomášovi na návštěvu. Do Jevan. Tady už mu ale Xenie nepomůže. (-k-)

45. Sulc

Ve městě se koná festival pantomimy, takže všude po ulicích se pohybují mimové. Marcelka si čte v Astrálu a sleduje, jak se jí do puntíku plní horoskop. Ozzák koupil ve výprodeji nuceného výseku kopýtka a chystá se dělat sulc. Ve smlouvě na to má dokonce sulcové volno, a to je lepší než stravenky. Jenže Simona musí do školy na rodičovské sdružení. Dřív za ni chodíval Horváth, ale prodal černou paruku a zůstala mu jen šedivá a Simona nechce vypadat staře. Večer v hospodě tedy pohlídá Ozzáka Marcelka, protože po sulcu bude mít žízeň.

K vaření použil Ozzák společnou pračku, kterou potom vyčistil benzínem. Viděl ho u toho jen Roubal a ten nic neřekne, protože tam chodí tajně hulit. Což v kombinaci s benzínem nezůstává bez následků a ohořelý Roubal hledá po domě Ozzáka. Ten zklamaný odchází z hospodu, protože Marcelka doslova dodržuje Simoniny pokyny a nedá se obměkčit žádným způsobem. Díky tomu se Ozzák schází ve sklepě s Roubalem, oba si pochutnávají na sulcu a zapíjejí lahváčem. (-k-)

46. Holter

Souseda Podrouška odvezli do nemocnice s infarktem. Hypochondr Tomáš okamžitě začíná mít problémy se srdcem, trne mu ruka a ihned odchází k lékaři. Ten jeho hypochondrii neprokoukne a naordinuje mu holter, přístroj, který během jednoho dne zaznamenává srdeční činnosti. Tomáš se rozhodne pro pátek, protože Ozzák nic nechystá, jen chce jít s kamarády pomáhat Metlošový mámě zavařovat. Simona čte špionážní detektivky a podezřívá všechny ve svém okolí, že mohou být agenty. Podrouškův infarkt a Lexovy snahy o utajení jeho výletu s Ivou na skály se čtvrťáky tomu jen nahrávají. Lexa se totiž pokusil poslat Ivě šifrovanou zprávu okapem, kde ji našla Simona.

Nebýt Simony, proběhl den s Holterem bez nehody, i přesto, že Ozzák vzal kamarády i k nim domů, aby pomohli se zavařováním Ivušce, i když ta o to vůbec nestojí a vlastně ani vůbec zavařovat nechce. Do toho za Ozzákem přijdou skauti, které pozval místo jjeich vedoucího Podrouška na medicínu. Jenže Simona je přesvědčena, že jsou to liliputi z Kremlu, elitní Putinova brigáda, a Ozzákovy kamarády považuje za hára z Helsinek, nebezpečné zabijáky. Když pak zapípá Tomášův holter, vrhne se Simona zneškodnit bombu. Marně se pak omlouvá Tomášovi, že neměla stříhat ten modrý drát. Stříhá se přece vždycky ten červený. (-k-)

47. Strakonický bubák

Tomáš poskytl rozhovor časopisu Blondýna. Místo posílení image však článek spíš odhalil Tomášovu mizivou znalost kultury. Jako svoji nejoblíbenější knihu uvedl Tomáš Pejska a kočičku, kterou podle něj napsala Božena Němcová. V divadle byl naposledy na Strakonickém bubákovi. Marcelka se teď bojí, že se jí budou známí posmívat, že dělá manažerku takovému tupanovi. A to má jít večer na vernisáž durynského surrealismu, kde budou i její kamarádky kritičky. Tomášova útěcha, že inteligentní ženy Blondýnu nečtou nezabrala. Ještě v noci přišla značně opilá Marcelka k Tomášovi a předala mu tři knihy Pejsek a kočička, jednu od každé z kamarádek. A nebyly jediné, tutéž knihu poslala Tomášovi Ivina učitelka češtiny a sousedka Bajerová. Po Ozzákovi, který v ní našel supr recept na dort a rozhodl se, že ho upeče.

Iva se Sašou a Lexou budou mít ve škole rodičovskou výchovu. Staromilskému Tomášovi se moc nelíbí, že by se Iva měla dozvědět o "těch" věcech. Ovšem mnohem hůř je na tom Saša, které hodiny rodičovské výchovy nahánějí hrůzu. Po první hodině Iva informovala, že Saša omdlela, když uviděla banán. Ne proto, ž by snad banán neznala, ale proto, že na něm byl kondom. Simona tlačí na Tomáše, aby se Sašou promluvil. Jenže Tomáš nedokázal o intimních záležitostech mluvit ani s Ivou, uchýlil se k dopisům podepsaným jako teta Marta, z nichž byla ovšem spíš vyděšená a hledala pomoc a radu u Ozáka, který ji všechno náležitě vysvětlil. A to se jen ptala, jestli je včelka manželka od čmeláka.

Marcelka se snaží Tomášovu pověst zachránit. S kamarádkou Mirkou Vostrou, redaktorkou časopisu Bruneta domluvila Tomášovi rozhovor. A jako přípravu na něj si Tomáš musí poslechnou kolekci CD klasici s humorem, na níž jsou klasická díla převyprávěna současnými baviči. V den rozhovoru se Mirka setkává v obchodě s Ozzákem, který když se dozvídá, že chce dlat s Tomášem interview odvětí "Tady? A teď? Vy jste vostrá!" a je rád, že s ním to nechce dělat taky. Právě totiž dopekl dort a slavnostně ho donesl na pult. Nabídl i čekající Mirce a ta, považujíc jej za durynský koláč, po které se Marcelka tehdy tak zřídila, dychtivě přikývne. Jenže Ozzák dal do dortu i nějaké věci navíc, co má rád on a ten Kočička ne. To znamená flašku rumu a flašku zelené. Mirka po požití dortu končí v nemocnici a Tomáš září radostí, bude odpovídat korespondenčně, a to on oládá skvěle. (-k-)

48. Havárie

Došlo k havárii vodovodního řadu. V Horákově ulici, kde bydlí Pacovští, a několika okolních neteče voda. Lidé se hlava nehlava derou o vodu u přistavených cisteren. Jen Ozáka to nechává klidným, on přece vodu nepotřebuje. Potíže mu spíš působí džbán, který vzal Tomáš na vodu a vrátil se s ním rozbitým. Ozzák totiž maluje obraz jako svatební dar po Žížu a a džbán byl součástí zátiší. Netekoucí voda se nedotýká ani Saši s Lexou, ti smějí pouštět vodu jen v čtvrtek. Simona jim vysvětlila, že plýtvání vodou zabíjí lachtany a Saša má lachtany ráda. Což Lexa nechápe, protože podle něj je lachtanů všude plno, roznáší čmelíky a znečišťují sochy. Lexa si totiž v sedmičce rozstříhal učebnici přírodopisu na pexeso a pak si ji špatně slepil zpět.

Nejhůř nese netekoucí vodu Iva. Zítra má být ve škole focení a ona si potřebuje umýt vlasy. Marcelka se ochotně nabídne, že jí dá číslo na její kadeřnický salon. To se pochopitelně nelíbí Tomášovi, který zastává názor, že je zbytné platit za něco, co si můžeš udělat sám. Na nedostatku vody se dá ale i vydělat. Šikovný Horváth využívá toho, že "všetci sa bijů vzadu a kabinku nik nestráži" a odváží jednu cisternu za druhou do hospody k Simoně. Tam už má uskladněné kapry, a jelikož se mu tam už všechny voda nevešla, nalil ji ke kaprům. Tomáš od Simony přece jen koupí dva kýble vody, litr za padesát korun. Jenže voda smrdí rybinou a Iva si v ní odmítá umýt vlasy. Odchází s penězi na inkaso do Marcelčina salonu, aby se vrátila nádherným účesem. Focení ale nebylo, pršelo. (-k-)

49. Francouzská restaurace

Tomáš byl pozván na večírek ke Gottovi u příležitosti jeho stěhování na Karlštejn. Jenže smůla, stěhováci píchli, a tak museli se stahováním vypomoct kamarádi. Starý trik, jak se přestěhovat zadarmo. Tomáš se vrátil sice strhaný a špinavý, ale nadšený, a to i díky tomu, že Karel mu za odměnu dal poukaz do luxusní francouzské restaurace Chez Blimbles. Ten se hodí tím spíš, že Iva zase začíná hubnout a k večeři bude kapusta. Ozzák to vyřešil po svém, najedl se jablek ze stromu za barákem. Nebyla to samozřejmě jablka, ale lojové koule, které tam správcová věší pro ptáky. Ozzák nechápe, proč z toho všichni dělají takový problém, ale když ho druhý den cestou do hospody k Simoně pokálí holub, dojde mu to. Ptáci jsou na něj naštvaní. Pokusí s nimi smířit domluvou s jejich králem orlem, ale odejde se zkrvavenu rukou.

Tomáš chce přirozeně do Chez Blimbles vzít někoho z rodiny, ale když Iva hubne, nabídne večeři Ozzákovi. Ten si z cizokrajného lístku nemá co vybrat, protože nejí ptáky ani houby a z žabích stehýnek by mu zase bylo blivno. Tomáš tedy podlehne naléhání Simony a slíbí ji vzít s sebou. Tím ovšem urazí Marcelku, která Tomášovi ten večírek u Gotta dohodila. Tomáš to nakonec vyřeší šalamounsky, je to poukaz pro dvě osoby na večeři o třech chodech, tak půjdou tři a každý vynechá jeden chod. A protože porce v Chez Blimbles nejsou velké, dorazí se naproti v bufetu chlebíčky s lososem. Do restaurace vybaví opravdu noblesně oblečeni, i tak sklidí od uvaděče pohrdání, tím spíš, že Tomáš nemůže poukaz najít. Po několikaminutovém hledání jej vytáhne z boty. Jenže poukaz je určen pro pana Gotty, takže bohužel. Ještě že je naproti bufet s lososovými chlebíčky.

Saša si chce vydělat na nové plavky rozdávání letáků Happy Chicku. Jen kvůli její plachosti zatím rozdala dva, Lexovi a Ivě. A šéf jí hrozí, že ji přeřadí na práci v kostýmu. Tím je převlek za velké žluté kuře a Saša se v něm jde ukázat Ivě, právě když Ozzák s Lexou sledují horor Ptáci, oba řádně vystrašení. Když pak uvidí Sašu, leknou se a vyskočí z okna. Ze stromu je pak musí sundat hasiči, což v Ozzákově případě není poprvé. Kostýmu se nakonec chopí, doufá, že když bude vypadat jako ptáci, nechají ho být. (-k-)

Hrají:
Tomáš Matonoha (Tomáš Pacovský)
Martion Dejdar (Ozzák)
Dana Batulková (Marcelka)
Kristýna Leichtová (Iva)
Marie Doležalová (Saša)
Matouš Ruml (Lexa)
Simona Babčáková (Simona Bučková)
Jakub Žáček (muž mnoha rolí:-)
Stanislav Hložek (ve 2. díle Gott ex machina)
Karel Gott (ve 2. díle Gott ex machina)
Naďa Vicenová (ve 3. díle Souboj titánů)
Monika Žáková (Tomášova fanynka ve 3. díle Souboj titánů a v 19. díle Mrtvý muž)
Helena Vondráčková (ve 4. díle Pomáhat a chránit)
Lukáš Jůza (Robert ve 4. díle Pomáhat a chránit)
Eva Slovíková (Deana v 6. díle Je jaro)
Jitka Smutná (lupička v 7. díle Lupiči)
Jiří Hána (lupič v 7. díle Lupiči)
Jana Plodková (policistka v 7. díle Lupiči)
Tereza Málková (puberťačka v obchodě ve 13. díle Sliby chyby)
Mariana Prachařová (puberťačka v obchodě ve 13. díle Sliby chyby)
Jitka Sedláčková (ve 14. díle Simonina volba)
Sára Fridlaenderová (ve 14. díle Simonina volba)
Malvína Pachlová (ve 14. díle Simonina volba)
Marie Málková (hasička v 18. díle Czechsteh)
Norbert Lichý (Oto Šlus ve 20. díle Berňák)
Gambold Dalajn (Dalajláma ve 20. díle Berňák)
Jakub Gottwald (Dalajlámův průvodce ve 20. díle Berňák)
Marcela Nohýnková (Marcelčina tchýně ve 22. díle Koprovka)
Jiří Bábek (šéfkuchař Hubert Essel ve 22. díle Koprovka)
Vlasta Hruná (domovnice ve 23. díle Narozzeniny)
Lucie Hadašová (ve 24. díle Rozzvod)
Marek Vašut (ve 24. díle Rozzvod)
Tomáš Hanák (ve 24. díle Rozzvod)
Tomáš Baldýnský (ve 24. díle Rozzvod)
Marie Pochobradská (Renata Machová ve 26. díle Těžká hodina)
Monika Kobrová (Marcelčina kamarádka ve 28. dílě Absťák)
Jana Břežková (profesorka Kobrová) ve 3. díle Souboj titánů a 31. díle Změna je pivo
Jana Holcová (paní Veselá) ve 32. díle Děvečka z Lidečka
Pavla Tomicová (zákaznice v HappyChicku) ve 33. díle Komu zvoní hrany
Martin Hub (ve 34. díle Zlatá ledvina)
Ali Morovin (ve 34. díle Zlatá ledvina)
Eva Leinweberová (ve 34. díle Zlatá ledvina)
Štěpán Škorpil (komentátor ve 34. díle Zlatá ledvina)
Josef Vrána (ve 34. díle Zlatá ledvina)
Železný Zekon (ve 34. díle Zlatá ledvina)
Andrea Černá (v 37. díle Sbohem Káhiro)
Karel Zima (v 37. díle Sbohem Káhiro)
Jan Maršál (v 38. díle Bejk)
Lucie Borhyová (v 38. díle Bejk)

Aktualizováno: 21.10.2012