Bajkeři

Rozverná letní komedie o dvou nevlastních bratrech, kteří tráví každou volnou chvíli na internetu a sociálních sítích. Rodiče je však donutí vydat sena skutečný výlet na kolech.
2017 Česko délka: 95 min
Adam Mišík20(David)
Hana Vagnerová34(Tereza)
Jan Komínek23(Jáchym)
Vojtěch MachutaBrief+(Saša Kaňák)
Pavel Nečas51(Roman Záhorský)
Esther LubadikaLots(Irča)při koupání v lomu ukáže Sašovi prsa, aby ho povzbudila jít se koupat bez plavek
Václav Postránecký73(otec Pavel Kaňák)
Vanda Hybnerová48(Karolína)
David Suchařípa52(Zbyněk Tenkrát)
Linda Rybová41(Tenkrátová)
Jakub Štáfek27(kombajnér Vojta)
Milan Šteindler60(host v hospodě)
Bajkeři Tři kamarádi, David, Jáchym a Saša žijí jen ve virtuálním světě, veškerý čas tráví na sociálních sítích nebo hraním her. David a Jáchym jsou nevlastní bratři, David dává přednost hrám, zatímco Jáchym chatování s dívkami na Facebooku a Instagramu. Ani jeden z nich si však nedovede představit, že by se s nějakou dívkou měl bavit ve skutečnosti. Matka Davidova a Jáchymova otce Patrika se rozhodne, že je načase, aby se kluci vymanili z tenat virtuálního světa a poznali svět skutečný. Pro ni jako psychoterapeutku je to navíc velmi zajímavý experiment. Zařídí tedy, aby všichni tři odjeli na několikadenní cyklistický výlet, během něhož mají za cíl ujet 200 kilometrů. Na starosti je dostává Tereza, Patrikova nynější přítelkyně. A nejen to, plánovanou shodou náhod se kluci na místě ubytování setkají se čtyřmi dívkami na letním cyklistickém soustředí rychlobruslařek, které vede poněkud samolibý trenér Roman.

Kluci i holky si zpočátku o sobě navzájem myslí, že jsou úplně blbí / blbé a největším zájmem kluků je, jak si dobít mobil a kde vzít připojení k internetu, když datový tarif dochází. Postupně se ale bariéry mezi nimi, aniž by se o to nějak zvlášť snažili, odbourávají. Saša si prožije nádherné koupání v lomu bez plavek se všemi čtyřmi dívkami, protože ty jej považují za homosexuála a kluci mu poradili, aby je při tom nechal, že se jim to může hodit. Roman se snaží sbalit Terezu a jde na to jako vždy naprosto přímočaře, samozřejmě že narazí.

Trochu bokem se odehrává příběh Patrika, který má úchylku na ženy v uniformě, pošťačky, letušky, mažoretky. I on narazí, když se pokusí vetřít do šatny mažoretkám. Nakonec ale pochopitelně končí vše happyendem, jak taky jinak. (-k-)

Režie: Martin Kopp
Produkce: Tomáš Vican, Jana Gospičová
Scénář: Petr Kolečko
Kamera: Jan Drnek
Hudba: Jan P. Muchow

Dále hrají:
Vojtěch Záveský
Karolína Lipowská
Tomáš Hraba
Jakub Uličník
Tereza Knauerová
Aktualizováno: 26.4.2019