Ale je ženatý

Psychologická televizní hra o lásce mladé dívky k ženatému kolegovi
1982, Česko, délka: 94 min
Veronika Žilková(20)Brief-(Zuzana)při převlékání je na chvíli zabrána nahoře bez, ale potmě a zezadu
Pavel Soukup(33)Brief-(Jindřich Sýkora)má milostnou scénu s Eliškou Balzerovou
Luděk Munzar(49)(Zuzanin otec)
Jana Hlaváčová(44)(Zuzanina matka)
Eliška Balzerová(33)Brief+(Marta)v milostné scéně lze na chvilku zahlédnout ňadro, později je při převlékání zabraná potmě a zezadu
Miroslav Vladyka(22)(Karel)
Jan Přeučil(45)(Světlý)
Ota Sklenčka(61)(Hejný)
Ale je ženatýNesmělý mladík Karel (Miroslav Vladyka) je až po uši zamilovaný do své kolegyně Zuzany (Veronika Žilková). Jenže ta miluje jiného kolegu Jindru (Pavel Soukup). Jenže Jindra je ženatý, i když podle svých slov nešťastně. Chtěl by práci, která by ho bavila, nejlépe v lese na horách. Jenže jeho žena Marta (Eliška Balzerová) preferuje Prahu a do hor se jí rozhodně nechce. Vztah se Zuzanou ale zatím před okolím tají.

Když se Zuzka se svou láskou svěří rodičům, nenajde u nich příliš pochopení. Zvláště matka (Jana Hlaváčová) se až hystericky snaží dceři její lásku vymluvit. Otec (Luděk Munzar) přistupuje k dceři a jejímu vztahu střízlivěji, možná právě proto, že je soudcem a často soudí rozvody. Ani účast na jenom takovém přelíčení (navrhovatelem rozvodu je Jan Přeučil) nevyžene Zuzce jejího milého z hlavy, stále je přesvědčena, že on je jiný.

Pod vedením kolegy Hejného (Ota Sklenčka) vyjíždějí spolupracovníci na jarní brigádu do Krkonoš dát do pořádku podnikovou chatu. Karel doufá, že tam konečně získá Zuzanu. Jindra se těší na hezký týden a Zuzana po dlouhém váhání také. Třetí den však za Jindrou přijíždí manželka, aby jej přemluvila k návratu do Prahy. Jindrův otec má jít na operaci rakoviny a není jisté, jestli operace dopadne dobře. Jindra otcovu prosbu odmítá a bagatelizuje operaci. Zuzana si však dobře všímá, že Jindrův vztah k Martě není tak bezútěšný, jak Jindra tvrdí. Nemálo se Zuzana dozvídá od Marty, která jí vypráví o jejich manželství ze svého pohledu. Zuzana má Jindru stále ráda, ale ví že s ním musí rozejít. (-k-)

Režie: Jiří Adamec
Scénář: Bohumila Zelenková
Kamera: Antonín Kovács
Hudba: Ladislav Štaidl
Země: Československo
Rok výroby: 1982

Hrají:
Veronika Žilková (Zuzana)
Pavel Soukup (Jindřich Sýkora)
Luděk Munzar (Zuzanin otec)
Jana Hlaváčová (Zuzanina matka)
Eliška Balzerová (Marta)
Miroslav Vladyka (Karel)
Ota Sklenčka (Hejný)
Zuzana Šavrdová
Daniela Bartáková
Adolf Filip
Petr Svárovský
Jan Přeučil (Světlý)
Aktualizováno: 5.11.2011