Marcela Březinová

rocková zpěvačka (a rebelka), byla vdaná za Leška Semelku, nechala se fotit nahá pro Leo
* 18.11.1960 (63) Česko
Jako dítě byla s rodiči od roku 1968 do 1971 v Libyi, kde navštěvovala klášterní školu. Otec byl amatérský jazzman a maminka ráda zpívala, je tedy jasné, po kom Marcela zdědila vztah k hudbě. Ona sama chodila do Lidové školy umění na klavír a zpěv. Původním povoláním je Marcela Březinová dětská pěstounka.

V roce 1979 se v bluesové hospodě Houtyš seznámila s Vladimírem Kočandrlem a, kromě partnerství, začala spolupracovat s jeho kapelou OK Band natočila čtyři desky. V roce 1986 se s Vladimírem Kočandrlem rozešla a vydala se na sólovou dráhu. Spolupracovala s Leškem Semelkou a se S. Jandou. V roce 1993 byla nominována jako zpěvačka roku na cenu Gramy. První sólové album (Každej to má rád) vydala v roce 1993 a byla za něj nominována na cenu Gramy v kategorii zpěvačka roku. V roce 1998 vydala druhé album s názvem Nesmíš loudit. Účinkovala také v country muzikálu Benzín a mejkap v pražském divadle U hasičů. V roce 2000 se vrátila ke spolupráci s OK bandem.

Jejím manželem je Zdeněk Švarc, má dvě děti, Jana (1993) a Vandu (1995).

V roce 2000 se objevila v červnovém vydání české verze časopisu Penthouse, tady byla ještě pomalovaná karmínovou barvou s černými ornamenty. V roce 2004 nafotila sérii porno fotografií pro časopis Leo. Marcela Březinová byla vždy velká rebelka a pořádný samorost. A tomu odpovídá i stylizace odvážných fotografií. Březinová je na nich za divokou punkerku. Marcela Březinová k tomu dodává "Focení mě velmi bavilo a s výsledkem jsem naprosto spokojená!" (-k-)
Aktualizováno: 2.2.2005