Žádné boží zprávy

Španělská fantastická komedie o souboji mezi nebem a peklem. Jediná duše může rozhdnout o zachování rovnováhy.
Sin noticias de Dios
2001, Francie – Itálie – Mexiko – Španělsko, délka: 108 min
Victoria Abril(41)Brief(Lola Nevado)vyjde z ložnice v polorozepnutém župánku, který tak vytváří velký výstřih, rychle se ale zahalí, když uvidí Carmen
Penelope Cruz(27)(Carmen Ramos)nejednou je sice hodně sexy, ale naprosto cudně
Nebe je na tom špatně, už dlouho žádný přírůstek a krach se zdá být neodvratný. Ledaže by se poslední agentce-anděli Lole (Victoria Abril) podařilo získat duši svého manžela, boxera Mannyho. Jenže o Mannyho má zájem i peklo, a tak vysílá svou agentku Carmen (Penélope Cruz). Obě ženy se setkávají u Mannyho, Lola jako jeho manželka, Carmen jako sestřenice, kterou už mnoho let neviděl. A souboj může začít.

Jenže ani v pekle to pro jeho šéfa Jacka Davenporta nevypadá dobře. Rada chystá změny a snaží se Jacka svrhnout. Jack potřebuje, aby se Mannyho duše dostala do nebe a rovnováha tak zůstala zachována. Neváhá se kvůli tomu sejít se zástupkyní nebe Marinou D´Angelo. Nápomocna mu bude i Carmen, kterou si pro tento úkol Jack sám vybral.

Stačí přimět Mannyho, aby se očistil za své předchozí hříchy - nepohodl se s matkou, byl hrubý k ženám (a stále je). S jeho smrtí by pak už neměly být potíže. Doktor Mannymu zakázal ze zdravotních důvodů boxovat, Manny ale touží vrátit se do ringu. Navíc dluží pět milionů a jestli honem rychle nesežene peníze, sejmou ho věřitelovi poskoci, policisté, kteří se neštítí ničeho. Lola s Carmen jsou pro záchranu Mannyho obětovat všechno. Ale bude to stačit? (-k-)

Režie: Agustín Díaz Yanes
Scénář: Agustín Díaz Yanes
Země: Španělsko, Francie, Itálie, Mexiko
Rok výroby: 2001

Hrají:
Victoria Abril (Lola Nevado)
Penélope Cruz (Carmen Ramos)
Demián Bichir (Manny)
Fanny Ardant (Marina D´Angelo)
Juan Echanove (manažer supermarketu)
Gael García Bernal (Davenport)
Emilio Gutiérrez Caba (šéf policie)
Cristina Marcos (policejní důstojník)
Gemma Jones (Nancy)
Bruno Bichir (Eduardo)
Elena Anaya (Pili)
Peter McDonald (Henry)
Alicia Sánchez (Checkout girl)
Luis Tosar (policejní důstojník)
Elsa Pataky (číšnice v pekle)
Aktualizováno: 5.7.2008