Underworld

Akční horor o boji upírů s vlkodlaky s nečekaným rozuzlením.
2003 Maďarsko – Německo – USA – Velká Británie délka: 121 min
Kate Beckinsale29(Selene)
Michael Sheen34(Lucian)
Po staletí obývají Zemi dvě rasy, které nepatří do lidského rodu. Aristokratičtí VAMPÝŘI čili upíři a jejich zavilí nepřátelé, brutální LYKANÉ. Vlkodlaci. Lidé na jejich existenci nevěří, traduje se jen v pověrách a hororových příbězích. Ale oni zde jsou a vedou odvěký boj na život a na smrt o nadvládu nad těmi druhými.

Mohlo by se zdát, že ta byla jednou provždy nastolena, jenže zdání klame. Je o tom přesvědčena vampýrská bojovnice Selene, která odhalí, že Lykané chystají další velkou akci. Tentokrát si brousí zuby na mladého doktora - člověka. Selene se snaží mladíkovi jménem Michael pomoci a ochránit ho před útokem z podsvětí. Aniž by to tušila, současně se do něj zamiluje ... Čím více se zamotává do připravovaného únosu Michaela, tím více získává informace, které ji děsí. Nezadržitelně se totiž blíží okamžik stvoření nového predátora, který kombinuje sílu vampírů i vlkodlaků. Přitom nemá žádné z jejich slabých stránek. Takové monstrum by dokázalo narušit rovnováhu obou ras, a co hůře, zvrátilo by jí ve prospěch Lykanů.

Režie: Len Wiseman
Produkce: Robert Bernacchi, Kevin Grevioux, Gary Lucchesi, Danny McBride, James McQuaide, Tom Rosenberg, Kornél Sipos, Skip Williamson, Henry Winterstern, Richard S. Wright
Scénář: Kevin Grevioux, Len Wiseman, Danny McBride
Kamera: Tony Pierce-Roberts
Hudba: David Bowie, John Frusciante, Paul Haslinger, Maynard James Keenan
Rok výroby: 2003
Země: USA, Německo, Maďarsko, Velká Británie
Orig. jazyk: Anglický

Hrají:
Kate Beckinsale (Selene)
Scott Speedman (Michael Corvin)
Michael Sheen (Lucian)
Shane Brolly (Kraven)
Bill Nighy (Viktor)
Erwin Leder (Singe)
Sophia Myles (Erika)
Robbie Gee (Kahn)
Wentworth Miller (Dr. Adam Lockwood)
Kevin Grevioux (Raze)
Zita Görög (Amelia)
Aktualizováno: 4.1.2006