Trapasy (Smolař, Fotbal, Domovnice)

Tř příběhy podle dopisů diváků, tentokrát nešikovném smolaři, ženě, která z amanžela fotbalového fandu, a zvědavé domovnici, která ráda soutěží.
2009 Česko délka: 64 min
Josef Dvořák67(průvodce pořadem)
Miroslav Táborský50v povídce Smolař
Nela Boudová41v povídce Smolař
Květa Fialová79(tchýně)v povídce Smolař
Ladislav Gerendáš62(soused Mázl)v povídce Smolař
Valerie Zawadská50v povídce Smolař
Aleš Háma36(prodavač v autodílech)v povídce Smolař
Jakub Wehrenberg34v povídce Smolař
Anna Šišková49v povídce Fotbal
David Suchařípa44(manžel Bedřich)v povídce Fotbal
Václav Knop59(ředitel)v povídce Fotbal
Pavel Rimský60(investor)v povídce Fotbal
Roman Vojtek37v povídce Fotbal
Jakub Grafnetr17(syn Filip)v povídce Fotbal
Ondřej Kavan31v povídce Fotbal
Robert Nebřenský45v povídce Fotbal
Jaroslava Obermaierová63(domovnice Blažena Hustolesová)v povídce Domovnice
Zdeněk Žák57(Hustoles)v povídce Domovnice
Patricie Pagáčová20(dcera Jana Svobodová)v povídce Domovnice
Otakar ml. Brousek52v povídce Domovnice
Simona Postlerová44v povídce Domovnice
Ivo Šmoldasv povídce Domovnice
Josef Dvořák, který pořadem provázel, si do studia pozval Jaroslavu Obermajerovou, Davida Suchařipu, Nelu Boudovou a Miroslava Táborského.

Režie: David Sís
Scénář: Petr Hudský
Kamera: David Ployhar, Martin Schinabek
Země: Česká republika
Rok výroby: 2009
Délka: 64 min

Smolař

Miroslav Táborský je tak trochu smolař, nešika a zapomětlivec. Věci mu samy padají z rukou a ztrácejí se. Při výměně žárovky rozšlápne tchýni brýle, a tak s manželkou (Nela Boudová) vyrazí do optiky. Po cestě na schodech potkají souseda Mázla, kterého chytil při pumpování kola na autě houser. Miroslav se nabídne, že mu kolo dofoukne. Odloží si při tom čepičku ventilku na střechu auta a pak jej samozřejmě nemůže najít. Pokus o koupi nové čepičky nevyjde, a tak se s těžkým srdcem rozhodne čepičku ukrást. Za stěrač však vloží dvacetikorunu. Když na sousedovo auto našroubuje novou čepičku, všimne si té původní. Vydá se tedy ukradenou čepičku vrátit. Když si bere zpět dvacetikorunu, přistihne jej majitel auta domnívajíc se, že se mu pokouší stěrač ukrást. Díky dvacetikoruně se však vše urovná. Na opravu tchyniných brýlí samozřejmě zapomene. To ještě není taková hrůza. Mnohem horší je, že zapomněl klíče v zámku sousedova auta, které mu tak někdo ukradl. (-k-)

Hrají:
Miroslav Táborský
Nela Boudová
Květa Fialová (tchýně)
Ladislav Gerendáš (soused Mázl)
Valerie Zawadská
Jiří Schmiedt
Lucie Kožinová
Zdeněk Hruška
Aleš Háma (prodavač v autodílech)
Jakub Wehrenberg
Tereza Sísová
Šimon Brejcha

Fotbal

Anna Šišková má důležitý úkol v práci, zajistit smlouvu se zahraničním partnerem. Její muž se synem se zajímají jen o fotbal a ji to irituje. Na poslední chvíli ale zahraniční partner odstoupí a firma se zdá být před krachem. O projekt však projeví zájem jiný, tuzemský investor, inženýr Zikmund. Na návštěvu investora se připravuje celá firma, snaží se o něm zjistit co nejvíc informací a vytvořit mu příjemné prostředí. Nakonec se ukáže, že nejvíc ho zajímá fotbal. Anna využije znalostí zaslechnutých doma od manžela a investora si nakloní, což jeho vstupu do firmy napomůže. Vášeň pro fotbal pak vezme Anna u svých chlapů na milost. (-k-)

Hrají:
Anna Šišková
David Suchařípa (manžel Bedřich)
Jakub Grafnetr (syn Filip)
Václav Knop (ředitel)
Pavel Rímský (investor)
Roman Vojtek
Diana Kušteková
Ondřej Kavan
Martin Kavan
Robert Nebřenský

Domovnice

Domovnice Hustolesová není zlá ženská, ale ráda sleduje, co jiní dělají a občas na ně i škodolibě bonzuje, například na dceru Svobodových. Její největší vášní jsou ale soutěže. Posílá kupony z obalů, píše do televizních soutěží. Ve snaze zjistit odpovědi na soutěžní otázky se občas dostává i do trapných situací. Když jednou požádá o pomoc paní Svobodou, ujme se úkolu její dcera. Jde o to, stáhnout z internetu celá pravidla soutěže. Dcera je poněkud poupraví, takže paní Hustolesová se objeví v komickém převleku na vážné přednášce. Když vtrhne ke Svobodovým, aby si to s dcerou vyřídila, vyhlašují v televizi její jméno jako vítězka jiné soutěže. Paní Hustolesová má samozřejmě obrovskou radost, to však ještě netuší, že výhrou je tandemový seskok. Paní Hustolesová sice skočí, ale od té doby už se raději žádných soutěží neúčastní a nájemníci v domě mají pokoj. (-k-)

Hrají:
Jaroslava Obermajerová (domovnice Blažena Hustolesová)
Zdeněk Žák (Hustoles)
Patricie Solaříková (dcera Lída Svobodová)
Otakar Brousek ml.
Simona Postlerová
Ivo Šmoldas
Aktualizováno: 22.1.2009