Trapasy (Hory: Přijďte pobejt, Svatba u studánky, Yetti)

Tři příběhy podle námětů diváků, tentokrát na téma Hory.
2008 Česko délka: 63 min
Miroslav Vladyka48(vlekař Standa)objevuje se v roli vlekaře a později majitele chaty ve všech povídkách
Lada Jelínková33Brief-(Karolína Kučerová)na konci první povídky přijíždí na běžkách v černé košilce, v dalších povídkách se pak objevuje jako těhotná manželka - majitelka chaty
Jan Hraběta68(Jan Koláček)v povídce Přijďte pobejt
Miloň Čepelka71(Vladimír Koláček)
Dana Batulková50(Janina matka)v povídce Svatba u studánky
Igor Bareš42(Janin otec)v povídce Svatba u studánky
Jitka Smutná56(Petrova matka)v povídce Svatba u studánky
Ctirad Götz42(Petrův otec)v povídce Svatba u studánky
Klára Jandová28Brief(profesorka Šárka)v povídce Yetti je při převlékání zabrána v podprsence, pootevřenými dveřmi ji při tom sledují žáci
Miroslav Táborský49(profesor Bedřich Zlatuška)
Nela Boudová40Brief-(profesorka Miluše Jahodová)v povídce Yetti tančí na stole ve spodničce
Jiří Ployhar32v povídce Yetti
Lucie Černíková26(svědkyně)v povídce Svatba u studánky
Jana Altmanová63(babička)
Marek Němec27(svědek)
Alexander Hemala55v povídce Svatba u studánky
Příběhy se natáčely na Benecku, v Krkonošském národním parku a na gymnáziu v Jilemnicích. Průvodcem pořadu byl jako obvykle Josef Dvořák.

Hosté ve studiu:
Klára Jandová
Lada Jelínková
Miroslav Táborský
Tomáš Krejčí

Režie povídek: Tomáš Krejčí
Režie pořadu: David Sís
Scénář: Ondřej Klíma, Tomáš Končinský, Adam a Pavla Pražákovi
Kamera: David Ployhar, Martin Schinabek
Hudba: Ondřej Brousek
Země: Česká televize
Rok výroby: 2008
Délka: 63 min

Přijďte pobejt

Sjezdovka mladého vlekaře (Miroslav Vladyka) je v těsném sousedství chalupy bratrů Koláčkových (Jan Hraběta a Miloň Čepelka). Těm je však čilý turistický ruch proti mysli, a tak připravují lyžařům nepříjemné naschvály. Ovšem jen do té doby, než jako výpomoc na vleku nastoupí mladá a krásná Karolína Kučerová (Lada Jelínková). Oba bratři se do Karolíny zamilují a začnou jí zobat z ruky. Až se z nich postupem času stanou sokové v lásce a své pasti začnou líčit na sebe navzájem. Skončí to až tak, že se jednou večer oba chytí do pasti toho druhého na verandě před chalupou a zůstanou tam až do rána, kdy už je najdou zmrzlé. Ještě před smrtí se ale stačili u láhve slivovice udobřit. A ještě před tím každý svou polovinu chalupy odkázal Karolíně a ta z ní se svým manželem, vlekařem vybudovala lyžařské středisko Karolína. O hrob obou bratrů se s rád a s láskou stará onen mladý vlekař. (-k-)

Scénář: Ondřej Klíma, Tomáš Končinský

Hrají:
Jan Hraběta (Jan Koláček)
Miloň Čepelka (Vladimír Koláček)
Miroslav Vladyka
Lada Jelínková (Karolína Kučerová)

Svatba u studánky

Jana a Petr spolu už pár let chodí, a tak není divu, že se chtějí vzít. Jenže rodiče jsou zásadně proti. Mladí si ale domluví svatbu tajně, na horách jen se dvěma svědky, jejich kamarády. Hned po příjezdu na chatu si jdou obhlédnout místo svatby, horskou studánku. Svědkyně do ní spadne a je třeba udělat všechno pro to, aby do zítřka neonemocněla. Petr přemluví majitele chaty, aby jim zatopil v sauně. Svědkyně, při své šikovnosti se tentokrát nechtíc posadí na rozpálené kameny. Právě když ji majitel chaty ošetřuje, vrátí se jeho manželka a je oheň na střeše. Sbalí se a odejde. A do rána odjedou i oba svědkové, poté, co se celou noc hádali. Kromě majitele chaty není žádný další svědek na obzoru a svatba je ohrožena. Na obzoru jsou zato rodiče obou snoubenců, kterým všechno vyžvanili svědkové, holt kamarádi. Nakonec ale všechno dobře dopadne, druhým svědkem je majitelova manželka, která se kromě svědčení usmíří se svým manželem. A usmíří se i rodiče novomanželů, kteří si až dosud nemohli přijít na jméno. (-k-)

Scénář: Adam a Pavla Pražákovi

Hrají:
Radomír Švec (Petr)
Eva Kodešová (Jana)
Marek Němec (svědek)
Lucie Černíková (svědkyně)
Miroslav Vladyka (majitel chaty Standa)
Lada Jelínková (manželka majitele Karolína)
Jana Altmanová (babička)
Alexander Hemala
Lukáš Jůza
Dana Batulková (Janina matka)
Igor Bareš (Janin otec)
Jitka Smutná (Petrova matka)
Ctirad Götz (Petrův otec)

Yetti (Straszny śnieźny czlowiek)

Mladá učitelka Šárka (Klára Jandová) vyráží na svůj první lyžarský kurz v roli učitelky. Osmáci nejsou žádní svatoušci a zvládnout je dá zabrat i zkušenějším kantorům. Profesorka Miluše (Nela Boudová) pro ně vymyslí bojovou hru Po stopách Yettiho. Yettim bude profesor Zlatuška (Miroslav Táborský), který potají přijel, aby o něm děti nevěděly. Těm ale neuniklo profesorovo auto za chatou a bojovka v nich velké nadšení také nevyvolala. Když pak zjistili, že fáborky skončily a dál pokračují už jen stopy, změnila se bojovka v záchranu profesora Zlatuška. Toho už naštěstí zachránil polský Yetti, který se účastnil soutěže o Nejstrašnějšího sněžného muže. Posilněni lihovinou dorazili oba Yettiové zpět na chatu (majitele si opět zahráli Miroslav Vladyka a Lada Jelínková). Tam našli profesorku Miluši, taktéž posilněnou alkoholem, ovšem nevědomky. Vypila totiž čaj, do něhož žák Hvížďala schoval láhev vodky. Když se na chatu vrátili i žáci s profesorkou Šárkou, tančila Miluše ve spodničce na stole obklopena oběma Yettimi. Takový lyžák ještě nezažili. (-k-)

Scénář: Ondřej Klíma, Tomáš Končínský

Hrají:
Klára Jandová (profesorka Šárka)
Miroslav Táborský (profesor Bedřich Zlatuška)
Nela Boudová (profesorka Miluše Jahodová)
Jan Monczka
Zdeněk Velen
Ladislav Ondřej
Mariana Prachařová
Jiří Ployhar
Marcela Holubcová
Aktualizováno: 8.3.2009