Temný anděl

Drsný houstonský polda musí vypátrat a zneškodnit mimnozemského vraždícího překupníka drog dřív, než zničí lidstvo, nebo jej dostane do rukou armáda.
Dark Angel / I come in peace
1990, USA, délka: 91 min
Dolph Lundgren(32)(Jack Caine)
Temný andělPolicista Jack Caine (Dolph Lundgren) má kvůli svým drsným vyšetřovacím metodám problémy nejen s nadřízenými, ale kvůli své zaujatosti prací se nepříliš dobře vyvíjí milostný vztah se soudní doktorkou Dianne Pallone (Betsy Brantley).

Válka s drogovými dealery připravil o život Jackova parťáka. A začínají se objevovat další mrtví, se záhadnými zraněními. Jack dostává nového parťáka, agenta FBI. Ukazuje se totiž, že onen neznámý zabiják nepochází z Země. Přiletěl sem získat zásobu endorfinu, který je dobře placenou drogou na jeho domovské planetě. Prostě takový mimozemský drogový dealer. Na stopě je mu mimozemský policista, jenže při přestřelce umírá. Než zemře, stačí ještě vše říct Jackovi. Ten musí čelit mimozemskému zabijákovi spolu s vlezdoprdelkovským agentem FBI a přítelkyní Diane. Jenže není sám, kdo má o mimozemšťana zájem. Armáda by ráda získala vyspělé technologie a její agenti se nezastaví ani před vraždou téměř vlastního agenta. Naštěstí je tu Jack Caine a ten se před mimozemským zabijákem ani armádním agentem nepoloží. (-k-)

Režie: Craig R. Baxley
Produkce: Mark Damon, Rafael Eisenman, Ron Fury, David Saunders, Jon Turtle, Jeff Young
Scénář: Jonathan Tydor, Leonard Maas Jr.
Kamera: Mark Irwin
Hudba: Jan Hammer
Země: USA
Rok výroby: 1990

Hrají:
Dolph Lundgren (Jack Caine)
Brian Benben (Laurence Smith)
Betsy Brantley (Diane Pallone)
Matthias Hues (Talec)
Jay Bilas (Azeck)
Jim Haynie (Malone)
David Ackroyd (Switzer)
Sherman Howard (Victor Manning)
Sam Anderson (Warren)
Mark Lowenthal (Bruce the Scientist)
Aktualizováno: 21.11.2015