Tady hlídám já

Rodinná komedie o tom, jak může pes změnit poklidnou dovolenkovou idylku
2012, Slovensko – Česko, délka: 106 min
Jitka Ježková(34)(Julie Kozáková)
Simona Stašová(57)(Radka Svobodová)
Pavel Nový(63)(Mojmír Kozák)
Vladimír Javorský(50)(Mirek Herian)
Iva Pazderková(32)Brief(Milada Herianová)
Lukáš Latinák(35)(Štefík)
Klára Jandová(32)(Lenka)
Ester Kočičková(44)(učitelka)
Tady hlídám jáMalá Kačenka přijíždí na letní prázdniny se svou maminkou (Jitka Ježková) a jejím novým partnerem, intelektuálským sucharem Mirkem (Vladimír Javorský) na chatu k dědovi (Pavel Nový). Mirek Kačenku pořád nutí procvičovat psaní, protože Kačenka je disgrafik a vůbec je s ním hrozná nuda a otrava. Ještě že má Kačenka psa Huga, jehož moudra a sarkastické nářky slyší jenom ona. A taky u dědy se Kačence dostává zastání.

Hlavně je ale film o citových trampotách Kačenčiny maminky, která sice chodí s kolegou Mirkem, ale cítí, že to není ten pravý. Tím by mohl být Ivan (Lukáš Vaculík), který se právě rozešel s Radkou. Jenže nic nejde tak rychle, navíc se na scéně objevuje šéfová Milada (Iva Pazderková), které se Ivan líbí a je rozhodnuta ho sbalit. A když nevyjde Iva, tak aspoň Štefan (Lukáš Latinák). Druhým párem, jehož vztah prochází zatěžkávací zkouškou je děda a jeho družka (Simona Stašová), s níž žije a vede výletní chatu už několik let, ale ke svatbě se pořád jaksi nemá. Nebo že by přece jenom? Ještě že je u jezevčík Hugo se svým laskavě moudrým pohledem na svět.

Film má sice nálepku "rodinná komedie", ale třeba stíhačka Milada reaguje na Ivanovo večerní odmítnutí a doporučení, ať přijde po obědě, že dopoledne bude u koz, sarkastickou větou pronesenou už jen pro sebe "Kdybys nebyl idiot, mohs bejt u koz hned." (-k-)

Režie: Juraj Šajmovič ml.
Produkce: Jiří Koštýř
Scénář: Petr Kazda, Juraj Šajmovič, Petra Ušelová
Kamera: Jaroslav Ptáčník
Hudba: Ladislav Faktor

Hrají:
Lukáš Vaculík (Ivan)
Jitka Ježková (Julie Kozáková)
Veronika Divišová (Kačenka)
Simona Stašová (Radka Svobodová)
Pavel Nový (Mojmír Kozák)
Vladimír Javorský (Mirek Herian)
Iva Pazderková (Milada Herianová)
Lukáš Latinák (Štefík)
Klára Jandová (Lenka)
Ester Kočičková (učitelka)
Hana Bukovská
pes Hugo (hlas Matouš Ruml)
Aktualizováno: 16.6.2018