Svatba mezi citróny

Romantický film o svatbě v Itálii uprostřed citronového sadu svede dohromady dvě rozdílné rodiny a nechá vyplout staré city a zrodit nové vztahy.
Den skaldede frisør
2012 Švédsko – Německo – Itálie – Francie – Dánsko délka: 111 min
Pierce Brosnan59Brief(Philip)
Trine Dyrholm40Lots(Ida)koupe se nahá v jezeře
Christiane Schaumburg-Müller30Brief+(Thilde)vstane nahá z gauče a odchází zabraná zezadu
Svatba mezi citróny Na svatbu Patricka a Benedikte, která se má uskutečnit v Itálii v citronovém háji patřící Patrickovu otci Philipovi, se sjíždějí rodiny obou snoubenců. Každá z rodin je jiná, Philip je bohatý podnikatel, který si potrpí na uhlazenost, někdy až hulvátsky povýšenou. A jeho švagrová nosí nos nahoru ještě víc, i když má starosti s dcerou alkoholičkou. To Benediktina rodina pochází z nižší třídy, ale jsou to lidé upřímní a otevření, dokáží se bavit a užívat si života.

Pár dní před svatbou se obě rodiny scházejí v domě uprostřed citronového háje, kde se má odehrát i svatební obřad. Dochází tady k vzájemným střetům rozdílných povah, což je umocněno tím, že Benediktina matka Ida přistihla krátce před odletem svého manžela s mladou kolegyní Thildou na gauči v jejich obýváku. Do Itálie proto letěli zvlášť, manžel dokonce vzal s sebou Thildu. Philip je nejen bohatý podnikatel, ale také a pohledný muž a vdovec, na kterého si dělá zálusk švagrová, o kterou ale Philip vůbec nestojí. Zdá se, že nestojí vůbec o žádnou ženu. Ani první setkání s Idou ještě před odletem, kdy Ida v garážích nabourala do jeho auta nenasvědčuje, že by mohl najít zalíbení v "prosté kadeřnici", která právě dokončila chemoterapii. Nicméně romantické místo působí a zdá se, že mezi Idou a Philipem začíná působit vzájemná přitažlivost. Idin manžel si ale uvědomí, že Idu nechce ztratit. Jenže možná je už příliš pozdě. (-k-)

Režie: Susanne Bier
Produkce: Karen Bentzon, Rémi Burah, Lionello Cerri, Peter Garde, Peter Aalbćk Jensen ...
Scénář: Anders Thomas Jensen, Susanne Bier
Kamera: Morten Soborg
Hudba: Johan Söderqvist
Země: Dánsko, Francie, Itálie, Německo, Švédsko
Rok výroby: 2012

Hrají:
Pierce Brosnan (Philip)
Trine Dyrholm (Ida)
Kim Bodnia (Leif)
Paprika Steen (Benedikte)
Sebastian Jessen (Patrick)
Molly Blixt Egelind (Astrid)
Stina Ekblad (Female doktor)
Bodil Jorgensen (Vibe)
Christiane Schaumburg-Müller (Thilde)
Aktualizováno: 22.7.2016