Poldové a nemluvně

Rodinný krimi seriál, v němž případy řeší penzionovaný šéf kriminálky s vnučkou v kočárku.
2020 Česko
Svatopluk Skopal69(Karel Mlejnek)
Marek Němec39(Kamil Mlejnek)
Marek Adamczyk32(Petr Mlejnek)
Taťjána Medvecká66(Vlasta Mlejnková)
Jana Pidrmanová35(Monika Mlejnková)
Jana Kolesárová44(Eva Filippi)
Radek Holub51(Ruda Tengler)
Pavla Beretová36(Veronika Šmídová)
Jakub Špalek52(Jiří Franěk)
Tereza Volánková32(Jana Podaná)
Ondřej Nosálek39(Honza)ve 3. díle
Jiří Knot71(František Miláček)ve 3. díle
Radovan Král45(Ota)ve 3. díle
Adam Ernest27(Hofi)
Karel Mlejnek (Svatopluk Skopal) právě odešel do penze z místa šéfa oblastní kriminálky. Jeho post po něm převzal jeho starší syn Kamil (Marek Němec), jehož manželka Monika (Jana Pidrmanová) se stará o jejich dceru Elišku, zatím ještě nemluvně v kočárku. Z Karlova důchodu má radost nejen jeho žena Vlasta (Taťjana Medvecká), ale i Monika, protože Karel teď má víc času na rodinu a může jezdit malou Eliškou na procházky. Všichni spolu žijí v jednom bytě a navíc ještě s mladším Karlovým synem Petrem (Marek Adamczyk), který také hodlá kráčet v otcových šlépějích a stát se policistou. Avšak zatímco Kamil je řád a disciplína sama, je Petr jeho opakem a od nápadu k jeho realizaci nemá nikdy daleko.

Karel poctivě bere Elišku v kočáru na procházky, ale stejně mu to nedá, aby se nestýkal s bývalými kolegy a nezapojoval se do úvah nad případy. A díky kočárku s Eliškou se mu daří dostávat k zajímavým informacím. Přece jen důchodci s kočárkem se lidé svěřují ochotněji než policistovi s odznakem. (-k-)

1. Malorážka

Z prvního případu na postu šéfa byl Kamil odvolán pro střet zájmů. Střelou z malorážky byl totiž zabit místní podnikatel Hrázský, který podvody s nemovitostmi připravil o peníze spoustu lidí, včetně Mlejnkových. Je tedy spousta lidí, kteří měli motiv se mu pomstít. Hrázského smrt přijíždí vyšetřovat kriminalista z Prahy. Karlovi to ovšem nedá a začne se o případ zajímat, i když se Kamil snaží jeho aktivitu mírnit. Naopak mladší syn Petr Karla v jeho pátrání podporuje a dokonce spolu udělají rekonstrukci na místě činu. To ovšem nebyl nejlepší nápad a Petr na něj doplatí. Naštěstí skončí ve vazbě jen na necelý den, protože Karlovi se podaří pravého viníka najít. (-k-)

2. Chrastítko

Hradecký policejní tým se připravuje na fotbalový zápas v malé kopané se sousedním Chlumcem. Jde o prestižní utkání, takže nic nesmí být ponecháno náhodě. Za Hradec má hrát i Petr, jenže cestou na zápas na kole se srazí s mladou ženou, z níž se vyklube Eva Filippi (Jana Kolesárová), majitelka domu, kam Hrázský často chodil. Petr využije příležitosti a pozve Evu na večeři. Píše totiž diplomovou práci právě na toto téma a podařily se mu od budoucích kolegů získat informace o tom, na jakých místech se Hrázský pohyboval, podle polohy jeho mobilního telefonu.

Karel se opět zapojí do dalšího případu a opět náhodou. Na začátku je vadné chrastítko pro Elišku, které vede přes podivného zloděje dětských hraček z kočárků v parku až k nebezpečnému dealerovi drog. Karel ho neváhá pronásledovat sám, protože jediná hlídka v terénu řeší dopravní nehodu. Naštěstí se mu podaří přes operátorku dát zprávu policejnímu týmu, takže fotbalový zápas je přerušen a před oběma týmy stojí nová výzva, kdo chytí dealera, vyhrává. (-k-)

3. Miláček

Karel si chce šplhnout u Vlasty kytkou k výročí. A taky výletem na Křivoklát. Vlasta je ale myšlenkami jinde. Její kamarád František je už několik dní nezvěstný. Svěří se proto Karlovi, což ho docela rozčílí, protože o něm neměl ani tušení a pochopitelně žárlí.

Petr měl v plánu odvézt Evu do nemocnice na kontrolu, ovšem s rodinným autem mu odjel otec, takže musí použít svoji motorku a bojí se, že Eva na motorce nebude chtít jet. Ale ukáže se, že to byly zbytečné obavy, Eva se ráda nechá na motorce odvézt.

V nemocnici, kam Vlasta v doprovodu Karla přijela hledat Františka, se setkají s Petrem a Evou. Eva je shodou okolností realitní makléřka a byt vedle Františkova je na prodej. Petr s Evou se proto rozhodnou přelézt přes balkon. Jenže Petra zahlédne aktivní soused a předá ho policii. Kamil naštěstí incident vyžehlí. Jenže Vlasta trvá na tom, že se do bytu musí podívat, jestli tam František neleží zraněný. Kamil je sice zásadně proti, ale technik Josef na Karlův pokyn dveře otevře. Byt je ale prázdný, ovšem vypadá to, že majitel počítal, že se brzy vrátí. Kromě toho kriminalisté zjistí, že před pár dny vybral skoro půl milionu.

Karlovi se podaří z Vlasty vytáhnout, že František se zřejmě chystal na houby. Ruda se obrátí na několik místních mykologů, kteří policii pomůžou rozklíčovat Františkův zápisník. Eva si uvědomí, že peníze, které František vybral, mohl potřebovat na koupi chaty. A taky zjistí, o jakou chatu jde. Před chatou je skutečně Františkova babeta a houbaři poradí, kam mohl nejspíš jít. Policisté s houbaři vyrazí hledat Františka, zatímco Petr s Evou využijí prázdnou chatu k “transakci”. Františka se podaří najít sice zraněného, ale živého. (-k-)

4. Dort

Vyloupení chaty, zřejmě stejný pachatel jako v předchozích zhruba třiceti případech. Policisté ho přezdívají kutil Tim, protože v každé chatě jen pár dní pobude a něco opraví. Tentokrát však jde Timovi o život, ve “vyloupené” chatě patřící dětské doktorce Doubravové snědl otrávenou buchtu pro krysy. policisté se ho proto snaží co nejrychleji najít. Vyšetřování na místě vede těhotná kriminalistka Jana a hormony s ní trochu cloumají. Kamil je na procházce s malou, ale když ho Ruda zavolá, dá si pětikilometrový běh s dítětem na zádech s kibicujícím Petrem v zádech. A právě Petrovi svěří Elišku do opatrování, aby se mohl věnovat pátrání.

Petr má rande s Evou, na což není malá Eliška nejvhodnější společník, ale Petrovi se podaří Evu přemluvit, aby s ním šla do dětského koutku. Už se ale nepodaří ji přemluvit, aby s ním šla na policejní ples a Petr z toho vyvodí, že s ním nechce chodit. Petr se ale nevzdává a za odměnu dostane lasagne.

Na půdě chaty za trámem najdou kriminalisté několik CDček plné rentgenových snímků. Monika, která studuje medicínu, zjistí, že na všech rentgenových snímcích je stejný člověk, pravděpodobně padesátiletá žena, postižená mnoha zraněními. Mezitím se kutil Tim ozval policii a prozradil, že že v té chatě ochutnal dort, ale byl tak nedobrý, že ho spláchl do záchodu. Ten dort upekla doktorka Doubravová, aby se zbavila svého manžela, který ji celý život týral. Nakonec ale couvla a chtěla dort vyhodit, a tak přišla na vloupání. Kutil Tim tak vlastně pomohl odhalit tyrana, zachránil jeho oběť před spácháním vraždy, Jana z něho konečně porodila a policistům nechal v (druhé) chatě desetilitrový kotel guláše.. (-k-)

5. Michalova smrt

Karel se nechal manželkou a snachou přesvědčit, aby zkusil změnit holiče. Jenže holiče Michala Kundru, ke kterému chodil i Kamil, našli mrtvého. První domněnka, že šlo o nešťastnou náhodu, vzala brzy za své, cizí zavinění je evidentní. Případ dostává Kamilova skupina. Podle Michalovy sestry mu někdo vyhrožoval kvůli jeho gay orientaci. Místní drbny mají jasno, podle nich je pachatelem holič Rýdl, Michalův konkurent, který byl v minulosti odsouzený za zabití své ženy. Záznamy z kamer ale potvrdí jeho alibi. Stejně tak má alibi Michalova sestra, která mohla mít finanční motiv.

Pod vlivem novinového článku, který iniciovaly místní drbny, někdo Rýdlovi zapálil holičství. Málem při tom přišel o život i Rýdl. Žháře dopadli policisté hned vzápětí, ale k vrahovi Michala je to nijak nepřiblížilo. Toho pomůže odhalit až nález z pitvy, otlaky na Michalově hrudi, když se ho pachatel pokoušel resuscituovat. Ve finále musí Karel ve spolupráci s policisty zabránit dvěma sebevraždám na stejném mostě. (-k-)

6. Svatopluk Ocásek

Kamil organizuje ples hradeckého policejního oddělení. Zlatým hřebem má být zpěvačka Teena a překvapení, které chystá Petr s kolegy - pánský striptýz. Hned na začátku příprav trochu zaskřípe spolupráce mezi policií a hasiči, kteří se dožadují většího množství lístků do tomboly, než bylo dohodnuto, protože museli poutač na ples věšet dvakrát. A to nepočítáme rozkol mezi Kamilem a jeho otcem Karlem. Nepříliš dobře se vydaří příjezd jak Teeny, tak umělce hrajícího na skleničky. Prostě všechno se sype.

To nejhorší ale teprve přijde. Teena se ztratila. Nikdo zatím netuší, že ji zavřela do sklepa majitelka nelegální psí množírny, u které Teena zazvonila s nalezeným pejskem. A ke všemu na ples přijíždí i policejní ředitel s malou dcerou, která obdivuje Teenu. Ztratila se i dcera policejního prezidenta, šla hledat Teenu. Ta se ale naštěstí brzy najde, když s několika dalšími dívkami zjistí, odkud Teena naposledy točila video na Instagram. Teena se mezitím snaží utéct ze sklepa oknem, to je ovšem skoro celé zazděné. K nalezení pomůže pejsek, kterého Teena pošle oknem se vzkazem. Teď už jen zbývá najít muže a ženu, kteří dům s množírnou užívali. I to se rychle podaří a nakonec si Kamil s Monikou na plese přece jen zatančí. (-k-)

7. Ema

Karel je sám doma, zbytek rodiny odjel na dovolenou na Kanáry. A právě v této chvíli za Karlem přijíždí jeho bývalá láska Ema (Eliška Balzerová). Potřebuje, aby Karel vyšetřil loupež vzácných granátů z muzea, kde pracuje jako ředitelka. Jenže Karel si pamatuje, že Ema ho vždycky zblbla (proto od ní odešel), takže jí pomoct odmítá. Emě nezbývá nic jiného než se obrátit na policii, takže vyšetřování případu se musí ujmout Ruda, který zastupuje Kamila. Před muzeem narazí Karel s Emou na starostu a ten ho přemluví, aby na vyšetřování dohlídnul.

Granáty byly uloženy v bance, teď měly být přivezeny do muzea na vernisáž. Profesor Mandl, který odhalil záměnu granátů za skleněné padělky, přichází s podezřením na soudního znalce a starožitníka Neugebauera, který se nabízel, že před vernisáží granáty zkontroluje. U výslechu se znalec přiznal, že granáty byly vyměněny za padělky už v roce 1988, kdy ho tehdejší ředitel muzea Kokeš přiměl podepsat zfalšovaný posudek. Jenže dnes už Kokeš trpí alzheimerem a žije v sanatoriu a v myšlenkách pořád v socialismu.

Případ je tím pádem promlčený, Ema ale trvá na tom, že chce ty kameny najít. Podle kartářky, která pracovala v muzeu jako uklízečka, jsou kameny “pořád tady, skryté, ale všem na očích”. Ema s Karlem se pokusí vyzpovídat bývalého ředitele Kokeše. Dokud je myšlenkami v minulosti socialismu, tak spěje k odhalení pachatele, který granáty vyměnil. Jenže pak se vrátí do současnosti a jméno se Ema s Karlem nedozví. I tak ale Karel pochopí, kdo granáty za skleněné padělky vyměnil. A trochu náhodou pravé granáty najde, byly opravdu v muzeu všem na očích. (-k-)

8. Vdovská metoda

Ruda se chystá s manželkou na víkend do wellnessu. Jenže ve stejné době má Kamil školení a chlumečtí kriminalisté zatkli informátora, který je navedl na sklep plný kradeného zboží. Ruda se ale nechce volného víkendu vzdát, a tak sklep zamkne speciálním zámkem s tím, že vyšetřovat začne až po víkendu a pachatel je stejně jasný. Karel ho od toho sice odrazuje, ale plány mu překazí až poněkud samolibý soukromý detektiv Anton Mikola, který přišel potlačit vyšetřování zmizení poštovního holuba. Ovšem ne jen tak ledajakého, ale holuba v ceně deset tisíc eur. Ke ztrátě došlo už před měsícem, ale česká policie s případem nespěchala, protože při sepisování omylem výrazně snížila cenu holuba na sto korun.

Ruda vyráží na za českým holubářem Tomanem, aby se o případu dozvěděl víc. Holub se totiž ztratil při závodech poštovních holubů. Holuba někdo pustil z náklaďáku, který stál nějakou dobu před branou do dvora, z něhož se startovalo. Ruda se snaží přehrát případ na jiný okres, ale detektiv Mikola je mu v patách a vyvrátí jeho domněnku, že holuba mohl někdo vypustit už dřív.

Vypadá to, že Karel začíná mít problémy s pamětí a Ruda si z něho kvůli tomu utahuje. Petr jde na rande s Evou a snaží se od otce půjčit auto s tím, že se tak domluvili, hraje na to, že na to zapomněl. V noci někdo vykrádá holubníky, vylomí zámek a nechá holubník otevřený. Ukáže se, že je to Mikola, který tak chtěl umožnit hledanému holubovi odletět domů, v případě že by tam byl. Rudu tím rozžhaví doběla, ale nakonec se domluví, že mu předá všechny své informace odjede z Česka, do Paříže na konferenci Interpolu. Na pachatele Rudu nakonec navede Karel, trochu náhodou, ale i to se počítá. (-k-)

9. Noc s háčkem

Monika si domlouvá stáž na patologii, kterou jí ukládají požadavky na studium medicíny. Dostává nabídku od své kamarádky Veroniky, soudní patoložky, která kdysi vyjela po Kamilovi. Kamil z toho zrovna radost nemá a Petr ho ještě  popichuje, že Veronika to Monice určitě řekne a dělá narážky i před Monikou. V hospodě na turnaji v šipkách je Karel, jindy šampion, nervózní a policejní tým kvůli němu v souboji s hasiči prohrává.

Veronika s Monikou zatím na pitevně zjistí, že tělo, které mělo být připraveno k pitvě, zmizelo. Díky tomu může Ruda přerušit nepodařený turnaj a vyrazit do nemocnice na pitevnu vyšetřovat. Zřízence pitevny někdo odlákal donesenou pizzou na vrátnici. Mrtvým byl Richard Háček, jehož pitva byla podle primáře patologie zbytečná.

Prvním podezřelým, který přijde policistům pod ruku, je další zřízenec patologie, který je zapáleným vyznavačem jakési podivné satanské víry. Ve skutečnosti je to ovšem neškodná figurka. Podivný je i saniťák Koutný, který tvrdil, že je ve Špindlu, přitom Veronika s Monikou ho potkaly v sanitce před nemocnicí. Primář JIP, který měl pitvu nařídit, tvrdí, že jeho podpis někdo zfalšoval. A prozradí kriminalistům, že Richard Háček neoznačil za pověřenou osobu svoji ženu, ale nějakého muže, Brabce, majitele zámečnictví.

Ukáže se, že oba jsou (tedy Háček byl) členy indiánské skupiny, která si říká Lakotové. Tělo ukradli proto, aby ho pohřbili podle indiánských tradic, i přesto, že si byli vědomi trestního postihu. Kamil to nevydrží a sám prozradí Monice, že Veronika o něj před časem usilovala. Monika to přijme s klidem a potěšením, že i přesto, že je Veronika úspěšná a pohledná žena, Kamil si miluje ji. (-k-)

10. Únos jako řemen

Vlasta chce přimět svého manžela, aby s ní trávil víc času. Přemluví ho k účasti v knižním klubu a Karel se chtě nechtě pustí do četby románu Šifra mistra Leonarda, ve kterém shledává obrovské množství chyb, kterých se při pátrání dopouští hlavní hrdina.

Monika vyráží na rozlučku se svobodou s kamarádkami, takže na procházku musí vzít malou Elišku Petr. Ten se spolu se dvěma kamarády stane svědkem únosu mladé dívky. Kluci únos překazí a hrdinně vyrvou dívku z rukou únosců. Než přijede policie v čele s Petrovým bratrem Kamilem, jim zachráněná dívka pod záminkou toalety uteče. Ukáže se, že jde o svědkyni v případu dopravní nehody albánského obchodníka, který jí u soudu vyhrožoval. Mezitím dojde k dalšímu únosu, stejní pachatelé, stejná dívka, ovšem s jiným účesem a na jiném místě.

Policie rozjíždí pátrací akci. Dodávka použitá při únosu, je nalezena na kraji louky a v trávě je nalezena divná čtvercová stopa, ohořelé místo a stopy od terénního auta. Petr s kamarády chtějí odčinit svoje fiasko a vydají se po unesené dívce pátrat na vlastní pěst. Před jejím domem narazí na dva muže, kteří dívku doprovázejí k autu. Snaha o záchranu tentokrát dopadne opačně, kluci dostanou na budku.

Na pomoc policii se přidává i Karel, hlavně proto, že má výmluvu pro Vlastu, aby nemusel na schůzku v klubu. K zaparkované dodávce přijíždí terénní vůz a ukazuje se, že všechno je úplně jinak. Únos byl součástí rozlučky se svobodou, dokonce té, na niž vyrazila i Monika. Nevěsta byla unesena balónem. Situaci ovšem zkomplikoval fakt, že nevěsta má sestru, dvojče, se kterou se nenávidí kvůli přebranému klukovi. Domnělí únosci, kteří zbili Petra, byl její otec a bratr. Všichni aktéři pochopitelně skončili na policejní služebně, kde mohl Kamil celý případ uzavřít. Tedy, předat ho k uzavření Rudovi. (-k-)

11. Čumáček to zařídí

V Evině nepoužívané zarezlé schránce, kam Petr vhodil při odchodu klíče, najdou Eva s Petrem flash disk s Hrázského závětí. Na video záznamu přenechává Evě ulitých 100 milionů a ukazuje jakési číslo účtu, na němž má být první část peněz. Eva ale o ničem neví, žádné peníz nikdy nedostala a s Hrázským jenom chodila, holt se zamilovala do špatného chlapa.

Petr zavolá na pomoc Kamila, ten však trvá na předání videa hospodářské kriminálce. Vyšetřovatel Antonín Ladin se docela dobře zná s Karlem a neznámí mu nejsou ani jeho synové. Eva je několik hodin vyslýchána a nechápe, poč se jí vyšetřovatel ptá, co dělal před osmi lety. Ladinovi jde o případ úplatku přijatého starostou, který se nepodařilo dokázat, i když byly k dispozici odposlechy, podle nichž předání úplatku zařídil někdo s přezdívkou Čumáček. Eva by mohla být nový svědkem v případu, který starostu usvědčí.

Ladin se prostřednictvím Karla a Kamila snaží Evu přesvědčit, aby dosvědčila, že starostovi předala nějaký balíček. Z podezřelé a potažmo obviněné, by se tím stala svědkem a taky už by se neřešil Hrázského spis ukradený z archivu Petrem. Karel s Kamilem Ladinovu nabídku odmítli, ale přesto s ní jeli za Evou. Ta také odmítla lhát, i když by tím mohl by celý případ ukončen. Vyšetřovatel Ladin proto druhý den udělá u Evy domovní prohlídku a vezme ji na 48 hodin do vazby. Těsně předtím, než se s Evou mohli znovu setkat Karel s Kamilem. Petr totiž potají ofotil spis z Evina výslechu a poslal jej otci Karlovi, který nad případem proseděl celou noc. (-k-)

12. Evina nevina

Všichni tři Mlejnkové se pouští do pátrání na vlastní pěst, aby dokázali, že Eva je v tom nevinně. Karlovi se díky známosti se soudcem podaří získat materiály k tehdejšímu případu vyšetřování úplatku starostovi. S materiály se otec a oba synové zavřou s malou Eliškou v dětském koutku kulturního centra. Žádný důkaz se jim ale v materiálech získat nedaří. Upínají se k naději, že se jim podaří dokázat křivé svědectví starostovy sekretářky,která po deseti letech změnila výpověď. Původně totiž uvedla, že v inkriminované době v kanceláři nebyla, zatímco teď přišla s obviněním Evy.

První důkaz se podaří najít technikovi. Na záznamech z kamer je patrné, že Eva v onen den přišla na radnici i odešla o hodinu dříve, než než měl být úplatek podle falešného svědectví předán. Čas na záznamu byl totiž o hodinu posunutý, což prokázala zachycená polední zkouška sirén. Vyšetřovateli Ladinovi takový důkaz ale nestačí. Karel si všimne, že ho sleduje kamarád Franěk a dozví se od něho, kdo přivezl starostovu sekretářku k nové výpovědi. Petr se rozhodne vetřít se ke starostovi. Recepční nemůže starosta sehnat, a tak má Petr čas se porozhlédnout ve vestibulu. Náhodou mu padne zrak na fotografii ze skautského tábora, na níž je Čumáček. Není to nikdo menší než známý právník Domanský.

Do cely předběžného zadržení tak místo Evy putuje právě Domanský. Karel navrhne že by Eva mohla zajít k nim na večeři a přemluví Vlastu,aby udělal chlebíčky. Petr ale přijde sám a bez nálady. Eva se s ním rozešla, prý na ni dolehla špatná minulost a nechce Mlejnkovi dál zatahovat do jejího případu. Vlasta se s tím ale nehodlá smířit. Možná proto, aby odčinila své silné pochyby o Evině nevině, vyrazí k Evě domů a nabídne jí pomoc při úklidu nepořádku, který zanechali policisté při prohlídce. (-k-)

13. Tři králové

Poslední díl se odehrává na Štědrý večer. Mlejnkovi spolu s Rudou odcházejí na půlnoční. Jen Kamil zůstává doma, protože je unavený a potřebuje se vyspat. A Petr se vymluví na kamarády v hospodě, ve skutečnosti však jde za Evou. Vlasta ještě vánočku své známé a ke kostelu dorazí později, když už jsou všichni uvnitř a mše je plném proudu. I díky tomu, že je všude klid, Vlasta zaslechne dětský pláč a najde na ulici odložené dítě, jen kousek vedle baby boxu. Zavolá Karla s Rudou a přemluví je, i přes silný Karlův nesouhlas, aby vypátrali matku a dítě jí vrátili. Stopa vede do azylového domu Armády spásy. Novopečená matka tam však už není, odjela krátce po porodu. Vlasta nakonec pochopí, že nejlepší řešení opravdu bude dát dítě do baby boxu.

Eva má v plánu odletět do Austrálie a už se nevrátit. S Petrem se chtěla jen rozloučit "jako dospělí". Jenže při milostných hrátkách zalomí klíč v zámku (jak taky jinak) a oba zůstanou připoutaní k posteli. Petr má naštěstí chytré hodinky, které umí posílat předdefinované SMSky na uložené kontakty. Petr se snaží kamarádům, kteří jsou skutečně v hospodě, poslat SOS SMSkami "Sedím na poradě", "Okamžik" a "Sedím na poradě", což kluci po chvíli pochopí. A protože je to daleko, "půjčí" si vůz od opilého hosta, kterému zabavil hospodský zabavil klíče. Tím vozem je velký traktor, ale když není nic lepšího...

Ale ještě než kluci dorazí, objeví se u Evy Franěk, který, lehce opilý, pátrá po Mlejnkových penězích. Rozhodl se k zoufalému kroku, poprosit o pomoc Evu. Zaslechne Evino a Petrovo volání o pomoc, ti si totiž mysleli, že pro Evu přijel taxikář na letiště. Franěk je ozbrojen, až později se ukáže že jenom kuličkovou pistolí, takže vylekaná Eva mu prozradí, že existuje video s Mlejnkovou závětí. Fraňkovi se podaří rozluštit Mlejnkův vzkaz. Mlejnek neposlal Evě žádné peníze, tedy žádné velké peníze, jak si všichni mysleli, ale rafinovaně jí bankovním převodem ve výši dvanácti korun poslal druhou část GPS souřadnic ukrytých peněz.

Franěk dá Petrovi a Evě pilku na železo, aby se mohli vysvobodit, sebere jejich mobily a vyrazí hledat peníze. Petr si myslí, že si je nechce nechat pro sebe a utéct na Bahamy. Franěk ale plánuje posla peníze okradeným lidem, má na to v batohu připravené obálky. Jenže peníze ze skrýše ve staré studni někdo vybral. Pátračům ale přeje štěstí, Petr si všimne tří menších chlapců na hoverboardech, což je v chudé čtvrti docela divné. S trochou nátlaku se dozví, že hoverboardy jim koupil Jindříšek, chlapec z nedalekého domu. Tady konečně sehraje svou roli ukradený traktor, který Jindříšek považuje za tank a ze strachu pustí rodiče s Fraňkem, Petrem a Evou do pokoje. Franěk za vydává za kriminalistu, který pátrá po penězích pocházejících z trestné činnosti. Jindříškovi rodiče to vyděsí a jsou rádi, když se jim podaří Farňka přemluvit, aby je z vyšetřování vynechal. Petr s kamarády pomůže Fraňkovi rozdělit peníze do obálek, z nichž jednu donese Petr domů. Spolu s Evou, která se rozhodla, že zůstane. A nabídne Petrovi, že se může nastěhovat k ní. Kamil s Monikou totiž čekají druhé dítě. (-k-)
Režie: Radek Bajgar, Jan Bártek
Produkce: Jan Rolínek, Tomáš Baldýnský
Scénář: Tomáš Baldýnský, Jana Fleglová, Tomáš Chvála, Barbora Podaná
Kamera: Marek Dvořák
Hudba: Jiří Hájek

Hrají:
Svatopluk Skopal (Karel Mlejnek)
Marek Němec (Kamil Mlejnek)
Marek Adamczyk (Pet Mlejnek)
Taťjana Medvecká (Vlasta Mlejnková)
Jana Pidrmanová (Monika Mlejnková)
Jana Kolesárová (Eva Filippi)
Radek Holub (Ruda Tengler)
Pavla Beretová (Veronika Šmídová)
Jakub Špalek (Jiří Franěk)
Tereza Volánková (Jana Podaná)
Sofi Ann Štrétová (miminko Eliška)
Jiří Šimek (Douglas) ve 2.díle
Adam Ernest (Hofi) ve 2.díle
Karel Wiencek ml. (Kártmen) ve 2.díle
Leoš Juráček (Pepa) ve 2.díle
Tomáš Lněnička (muž v obleku) ve 2.díle
Miroslav Babuský (praporčík Kopecký) ve 2.díle
Eduard Jenický (Bureš) ve 2.díle
Viktor Artner (Houba) ve 2.díle
Jarmil Škvrňa (hlavní rozhodčí) ve 2.díle
Michal Bumbálek (Josef) ve 2. a 3. díle
Ondřej Nosálek (Honza) ve 3. díle
Ondřej Bauer (Luboš) ve 3. díle
Jiří Knot (Miláček) ve 3. díle
Roman Slovák (číšník) ve 2. a 3. díle
Pavel Vacek (Slávek) ve 3. díle
Radovan Král (Ota) ve 3. díle
Lukáš Kantor (Vláďa) ve 3. díle
Jiří Neberführ (obří chlápek) ve 3. díle
Alois Ponížil (hasič) ve 3. díle
Aktualizováno: 17.6.2022