Past

Televizní film o zkomplikované loupeži vedoucí až k vraždě.
2003 Česko délka: 51 min
Nela Boudová35(nadporučík Helena Konířová)má sice postelovou scénu, ale je dokonale zakrytá peřinou
Lukáš Vaculík41Brief-(Vlastimil Dvořák)v postelové scéně odhalí svou mužnou hruď
Miroslav Etzler38(Jan Ehrman)
Martin Preiss30(Ludvík Ehrmann)
Gabriela Filippi(Marta Ehrmannová)
Eva Duchková(Vilma Brtnická)
Jiří Racek(poručík Hlaváček)
Vlastimil Dvořák (Lukáš Vaculík) dostal kopačky od Vilmy Brtnické (Terezy Duchková), jejímuž zazobanému otci dělá řidiče a bodyguarda. Holt mířil příliš vysoko a rozmazlenou dcerušku přestal bavit. A tak se rozhodl pomstít alespoň Vilminu otci. Využil toho, že jeho kamarádi, bratři Ehrmannové (Miroslav Etzler a Martin Preiss) prohráli v Brtnického kasinu skoro půl milionu, z čehož polovina navíc nebyla jejich, a dostali se tak do kritické finanční situace. Domluvili si spolu plán na přepadení auta, v němž bude převážet s pokladníkem Maškem z kasina značnou částku špinavých peněz. Je tedy velmi pravděpodobné, že Brtnický nebude loupež hlásit.

Jenže situace se nečekaně zkomplikovala, když se na smluveném místě místo Dvořáka s Maškem objevilo zcela náhodou auto s manželkou Ludvíka Ehrmanna Martou (Gabriela Filippi) a jejím milencem. Bratři Ehrmannové je oba zastřelili, ještě v domnění, že je to Dvořák s pokladníkem. Když pak zjistili, že došlo k omylu, vyklidili místo činu, kam zanedlouho přijelo to správné auto. Dvořák nehodu oznámil policii a díky tomu se seznámil s půvabnou nadporučicí Konířovou (Nela Boudová).

Aby mohl usměrnit vyšetřování, využil Dvořák svého šarmu a nadporučici sbalil. V důvěrné chvíli jí sdělil, že s Maškem převáželi velkou sumu peněz a je dost možné, že past byla nastražena na ně. Dvořák totiž uvěřil Janovu vysvětlení, že oba zastřelil v afektu jeho bratr, až když zjistil, že nachytal svou manželku s milencem. Dle dohody mělo přepadení proběhnout bez střílení a bez krve. Až od Konířové se Dvořák dozvídá, že měl být mrtvý. To už i ona tuší, že Dvořák je v případu zapleten. Pak už ho jen stačí sledovat a zatknout jej i s bratry Ehrmannovými při roztržce v opuštěné stodole, kde si s nimi Dvořák chtěl vyřídit účty, sám však nepřišel o život jen díky zásahu policistů, kteří na všechny aktéry na místě čekali. (-k-)

Režie: Anna Procházková
Scénář: Petr Sudek
Kamera: Miloš Horák
Hudba: Michal Pavlíček
Země: Česká republika
Rok výroby: 2003

Hrají:
Nela Boudová (nadporučík Helena Konířová)
Lukáš Vaculík (Vlastimil Dvořák)
Miroslav Etzler (Jan Ehrman)
Martin Preiss (Ludvík Ehrmann)
Jaromír Meduna (major)
Jiří Racek (poručík Hlaváček)
Lukáš Kantor (praporčík)
Miloslav Mejzlík (Jaroslav Mašek)
Gabriela Filippi (Marta Ehrmannová)
Ladislav Cigánek (Václav Čep)
Tereza Duchková (Vilma Brtnická)
Jiří Havel
Jindřich Hinke
Lubor Šplíchal
Ferdinand Frejman
Aktualizováno: 13.4.2009