Ostrov

Komedie o manželském páru, který se předčasně vrací z dovolené kvůli rozvodu a ztroskotá na pustém ostrově, kde spolu musí přežít, než dorazí záchrana.
2023 Česko délka: 100 min
Jiří Langmajer57Brief(Richard Majer)
Jana Plodková41Brief+(Alice Majerová)
Ostrov

Manželé Majerovi, Richard a Alice, tráví idylickou dovolenou v luxusním ostrovním letovisku. Zase tak idylická není, už delší dobu spolu moc nekomunikují, ale definitivní tečku dá jejich vztahu až Richardovo sdělení, že má jinou a chce se rozvést. Alice trvá na okamžitém návratu domů, což ale není tak jednoduché, protože jsou právě svátky a žádná letadla nelétají. Richardovi se podaří sehnat alespoň malé (a staré) nákladní letadlo, kterým se vydají pryč z dovolené. jenomže pilot během letu v bouřce dostane infarkt a oni ztroskotají na pustém ostrově.

Pád letadla oba přežijí s většími či menšími oděrkami, jen Richard má poraněnou nohu. Oba doufají, že po nich hned začnou pátrat a nejdéle do druhého dne budou zachráněni. Jenže záchrana se neobjevuje a tak si musí zajistit základní životní potřeby a při tom zjišťují, že se jeden bez druhého neobejdou a musejí si pomáhat, i když jeden druhého nesnáší. Postupem času se sblíží natolik, že když je přijede zachránit rybář, který našel Richadrův vzkaz v láhvi, je rozvod zažehnán. (-k-)

Režie: Rudolf Havlík
Produkrce: petr Erben
Scénář: Rudolf Havlík, Filip Oberfalcer
Kamera: Václav Tlapák
Hudba: Ondřej Konvička

Hrají:
Jiří Langmajer (Richard Majer)
Jana Plodková (Alice Majerová)
Ted Otis

Aktualizováno: 5.2.2023