Obchodníci

Oba jsou mladí, hýří nápady a hledají způsob, jak snadno přijít k penězům, pokud možno bez práce. Zatím se ještě neznají, ale už teď mají společného víc, než by je v nejbujnějším snu napadlo.
2013 Česko délka: 85 min
Richard Nedvěd30(Richard)
Arnošt Goldflam66(malíř Rain)
Pavel Trávníček62(primář Pokorný)
Filip Tomsa29(Dominik)
Tomáš Magnusek28(Jeroným)
David Dolanský22(recepční Kryštof)
Hana Seidlová50(pošťačka ve Vysokém mýtě)
Petra DoležalováLots(Eliška)
Michal Pavlata67(ředitel věznice)
Tomáš Dastlík37(dozorce Kuna)
Petr a Richard se zatím ještě neznají, ale mají toho hodně společného. Oba je právě dnes opustila jejich dívka a oba se živí, řekněme ne úplně počestně. Richard (Richard Nedvěd) prodává na ulici levné voňavky, a jelikož se mu to moc nedaří, snaží se přivydělat malým podvůdkem na pojištění poštovního balíku. Petr (Patrik Ulrich) je v tomhle směru trochu vyšší liga. Za pojišťovací podvod s nabouraným autem nešel sedět jen díky, že vinu na sebe vzal jeho bratr Jeroným. Teď má o něco bezpečnější fintu, kupuje od malířů jejich obrazy a obratem jim je prodá zpět o několik tisíc dráž. Po koupi obrazu totiž "přizná", že ho koupil na objednávku pro movitého zahraničního klienta a má mu jej doručit. Oklamaný malíř si usmyslí, že by se mohl pokusit prodat svých obrazů víc přímo kupci a přemluví Petra, aby jim prodal obraz zpátky. Ten po chvíli přemlouvání svolí, samozřejmě za vyšší cenu, než za jakou před pár minutami obraz od malíře koupil. Naivní finta, ale je to film s nádechem komedie.

Další, co mají Petr s Richardem společného, je milenka Dáša (Sandra Nováková). Ta se schází s oběma, teď zrovna dává přednost Richardovi a Petrovi se vymlouvá na to, že jí přijela maminka. Dáša je tan typ dívky, která si umí muže omotat kolem prstu a dokonale je využít ve svůj prospěch. A muži se nechávají rádi využívat. A když se náhodou na ulici Petr s Richardem setkají, je s Richardem Petrova ještě nedávno bývalá dívka Klárka (Petra Tenorová). To Petrovi ale vůbec nevadí, protože i on potkal dívku, která by mu mohla dát smysl života a vyléčit jej z jeho podvůdků.

Petr je totiž hudební skladatel a sní o tom, že jednou bude natolik slavný, že se skládáním hudby bude moct přinejmenším živit. ZAtím se musí spokojit s tím, že si díky bratrově iniciativě jeho skladbu na poslechnou vězni v nově vymalovaném sále. Setkání s půvabnou malířkou Lucií (Lenka Zahradnická), s jejímž strýcem Rainem (Arnošt Goldflam) Petr nedávno udělal dvojobchod mu vynese nejen riziko žaloby, ale hlavně příslib světlejší budoucnosti. Lenčin otec je totiž shodou okolností dramaturg, a jelikož se mu Petrova hudba líbí, uspořádá jeho první oficiální koncert. (-k-)

Režie: Petr Šícha
Produkce: Tomáš Magnusek, Petr Ulrich
Hudba: Patrik Ulrich

Hrají:
Patrik Ulrich (Petr)
Richard Nedvěd (Richard)
Lenka Zahradnická (Lucie)
Petra Tenorová (Klárka)
Filip Tomsa (Dominik)
Kristina Prekopová (Bibana)
Sandra Nováková (Dáša)
Arnošt Goldflam (malíř Rain)
Petr Hapka (soused Winkler)
Pavel Trávníček (primář Pokorný)
Josef Jan Kopecký (Ladislav)
Tomáš Magnusek (Jeroným)
David Dolanský (recepční Kryštof)
Martin Chamer (akordeonista)
Michal Pavlata (ředitel věznice)
Tomáš Dastlík (dozorce Kuna)
Otmar Brancuzský (Ambrož)
Martin Polách (strážník)
David Polách (strážník)
Hana Seidlová (pošťačka ve Vysokém mýtě)
Kristýna Kudrnáčová (pošťačka v Pardubicích)
Petra Doležalová (Eliška)
Silvie Pařízková (Chřipka)
Kateřina Prouzová (paní Rozsypalová)
Boris Šlechta (dědeček)
Zdena Macková (Winklerová)
Aleš Nebeský (taxikář)
Jiří Vondrák (profesor)
Marie Schillerová (doktorka)
Marta Toupalová (zdravotní sestra)
Monika Fialková (zdravotní sestra)
Pavel Janoš (perníkář)
Filip Obr (kolotočář)
Ivoš Soukup (výčepní)
Petr Šícha (barman)
Josef Sadílek (dirigent)
Pavel Hegr (Spytihněv)
Oldřich Tomáš (poštovní doručovatel)
Aktualizováno: 24.5.2018