Mutant 2

Nastává čas páření...a jen ten nejsilnější druh přežije!
Species II
1998 USA délka: 93 min
Natasha Henstridge23Lots(Eve)nejprve sedí nahá v laboratorním křesle připoutaná širokými pásy přes prsa, později se svlékne před milováním s Patrickem
Marg Helgenberger39(Dr. Laura Baker)
Sarah Wynter25Lots-(Melissa)Patrickova přítelkyně si při milostné scéně s ním stáhne noční košilku
Nancy La ScalaLots(debutantka)miluje se s Patrickem po slavnostní párty
Raquel GardnerLots(sestra debutantky)miluje se s Patrickem po slavnostní párty
Felicia DeelLots(striptérka)tančí v baru u tyče nahoře bez
Michael Madsen39(Press Lenox)
Mutant 2 Americká vesmírná loď Excursion úspěšně přistála na Marsu. Velitel posádky Patrick Ross odebral vzorky z povrchu a mise se chystala na návrat, když vtom se to stalo. Z jednoho vzorku začala proudit podivná tmavá tekutina, která na několik minut ochromila posádku a přerušila spojení. Pak vše pokračovalo normálně až do přistání, jen detailní záběr do tváře velitele posádky odhalil podivný úsměv a malou svítící červenou tečku v oku, znamení mutanta.

Na zemi zatím doktorka Bakerová vyvíjí obrannou látku proti mimozemským bytostem, kterou testuje na uměle vytvořené bytosti, Evě. První takto vytvořená bytost, Sil, se v prvním díle změnila ve vraždící monstrum. Eva zatím vypadá mírumilovně a s doktorkou Bakerovou se zdají být přítelkyně.

Po slavnostní párty se Patrick pomiluje se dvěma sestrami, které náhodně potkal. Jedna z nich vetřelcoidním způsobem vzápětí porodí jakési stvoření, druhá se zděsí, když vidí, že z Patricka vylézají podivná chapadýlka. Na druhý den si ale Patrick nic nepamatuje. Mimozemské mutace se nezadržitelně šíří, mj. i ze vzorku Patrickovy krve. Jediný, kdo je může zastavit, je lovec lidí Press Lenox, který má zkušenosti se Sil. Neobejde se ale bez pomoci doktora Cromwella, t.č. v psychiatrické léčebně.

Jenže Patrick není jediný, infikovaná byla i druhá členka posádky, Anne Sampas. Třetí a poslední člen, Dennis Gable se nenakazil, protože měl skrytou nemoc. Jeho DNA nakonec pomůže mimozmštany zničit. Teď ale začíná souboj s časem. Podaří se nebezpečné mimozemské formy života zničit dřív, než ony zničí Zemi? Pomoct může Eva, která telepaticky cítí, když se zmutovaný Patrick rozmnožuje. Ten si vybírá ženy jak na běžícím pásu, především prostitutky.

Jenže telepatické spojení mezi Patrickem a Evou se mění v lásku a odmítne lidem proti Patrickovi dále pomáhat. A tak skupinka zatím neškodných, ale rychle dospívajících Patrickových potomků roste. Eva uprchne z laboratoře, aby se mohla spářit s Patrickem, ten ji ale po milostném aktu ve zmutované podobě zabije. To je sice jeho poslední oběť, protože tým pronásledovatelů jej dostihne a zničí za pomoci lidské DNA se zárodkem nemoci, ale Eva, i když mrtvá porodí, či spíše z ní při převozu v sanitce vyleze další mimozemské dítě. A třetí pokračování může začít. (-k-)


Režie: Peter Medak
Scénář: Dennis Feldman, Chris Brancato
Produkce: Dennis Feldman, Frank Mancuso Jr., Vikki Williams
Kamera: Matthew F. Leonetti
Hudba: Ed Shearmur

Hrají:
Michael Madsen (Press Lenox)
Natasha Henstridgeová (Eve)
Marg Helgenberger (Dr. Laura Baker)
Mykelti Williamson (Dennis Gamble)
George Dzundza (plukovník Burgess)
James Cromwell (senátor Ross) Patrickův otec
Justin Laard (Patrick)
Myriam Cyr (Anne Sampas) členka posádky
Sarah Wynter (Melissa)
Baxter Harris (Dr. Orinsky)
Scott Morgan (Harry Sampas) manžel Anne
Nancy La Scala (debutantka)
Raquel Gardner (sestra debutantky)
Hendrson Forsythe (zaměstnanec v Penatagonu)
Robert Hogan (zaměstnanec v Penatagonu)
Ted Ston (zaměstnanec v Penatagonu)
Gwen Briley-Strand (bioložka)
Valerie Karasek (bioložka)
Jane Beard (bioložka)
Nancy Young (ochranka)
Beau James (administrátor)
Tracy Metro (prostitutka)
Felicia Deel (striptérka)
Aktualizováno: 15.6.2018