Milujte svého zabijáka

Dvojí život televizního baviče a profesionálního vraha Chucka Barrise
Confessions of a Dangerous Mind
2002 USA délka: 113 min
George Clooney41(Jim Byrd)
Julia Roberts34(Patricia)
Milujte svého zabijáka Tvůrce zábavních televizních pořadů, bavič a moderátor Chuck Barris jednoho dne podlehne lákavé nabídce tajemného vládního "úředníka" a podstoupí speciální výcvik. Až příliš pozdě pochopí, že se má stát zabijákem ve službách CIA. Od té doby se jeho život řítí po dvou různých kolejích: v práci je z něj stále úspěšnější televizní osobnost, i když ho řada lidí kritizuje za to, že svými pokleslými nápady kazí lidem vkus. To však není nic proti tomu, co Chuck provádí v soukromí: příležitostně se totiž mění v chladnokrevného vraha, který bez přemýšlení poslouchá pokyny nadřízených a likviduje nežádoucí lidi.

Americký film vznikl podle "neautorizovaného životopisu" skutečně žijícího Chucka Barrise (nar. 1929). Nezvyklé látky se ujaly přední hollywoodské osobnosti: scenárista Charlie Kaufman (V kůži Johna Malkoviche, Věčný svit neposkvrněné mysli) a herec George Clooney (Pohotovost, Dannyho parťáci), který filmem debutoval jako režisér.

Režie: George Clooney
Produkce: Amy Minda Cohen, Stephen Evans, Jonathan Gordon, Gym Hinderer, Andrew Lazar, Rand Ravich, Far Shariat, Steven Soderbergh, Jeffrey Sudzin, Bob Weinstein, Harvey Weinstein
Scénář: Chuck Barris, Charlie Kaufman
Kamera: Newton Thomas Sigel
Hudba: Alex Wurman
Rok výroby: 2002
Země: USA, Kanada, Německo
Orig. jazyk: Anglický

Hrají:
Dixk Clark
Sam Rockwell (Chuck Barris)
George Clooney (Jim Byrd)
Jennifer Rae Westley (Roommate)
Drew Barrymore (Penny)
Julia Roberts (Patricia)
Rutger Hauer (Keeler)
Maggie Gyllenhaal (Debbie)
David Julian Hirsh (Freddy ´Boom Boom´ Cannon)
Jerry Weintraub (Larry Goldberg)
Frank Fontaine
Rachelle Lefevre (Tuvia)
Aktualizováno: 28.1.2006