Lajna 3

Třetí řada komediálního seriálu z hokejového prostředí, tentokrát na reprezentační úrovni, kam se ze Slavie přesunul trenér Luboš Hrouzek. Ovšem ne české, ale slovenské reprezentace.
2021 Česko
Jiří Langmajer55(Luboš Hrouzek)
Hana Vagnerová38(Denisa)
Václav Neužil41(Robin Guha)
Tomáš Dastlík45(Kouřil)
Zdeněk Piškula23(Patrik Hrouzek)ve 4. - 8. díle
Michal Isteník37(prezident svazu Roman Dolinek)
Michal Suchánek55(kustod Franta)
Tereza Vilišová40(manažerka Karolína)
Zuzana Stavná37(Kouřilova přítelkyně Andrea)v 1. a 7. díle
Radka Pavlovčinová32(slovenská hokejová manželka)v 1., 5., 7. a 8. díle
Maroš Kramár62(předseda slovenského hokejového svazu Havo Lalík)ve 2., 3. a 8. díle
Ľubomír Paulovič68(kanadský agent Štefan Štúr)ve 2., 3. a 8. díle
Hana Gregorová68(chůva u Hrouzkových Marika)ve 3. - 6. díle
Roman Mrázik51(Jožo Borovčík)od 3. dílu
Stanislav Šárský81(Karel Hrouzek)v 6. díle
Petr Vydra49(sportovní komentátor ve studiu) v 6. - 8. díle
Jaromír Jágr49(on sám)v 6. - 8. díle
Jana Bernášková40(česká manželka)v 7. díle

1. Nová lajna

Přichází nová extraligová hokejová sezona a všechny týmy začínají s přípravou. Po loňské úspěšné sezóně se i tým Slavie může tento rok těšit na účast extralize, i když k favoritům nepatří, komentátor Míra Bosák označí Slávii jako štiku. Jenže kondice hráčů je po letní pauze katastrofální, a tak manažerka Karolína zajistila nové posily. Hned celou lajnu mladých nadějných hokejistů, ovšem ze Slovenska. A Slovensko (po rozdělení federace) Luboš Hrouzek nesnáší. Denise se k jeho averzi ke všemu slovenskému přidá na srazu manželek, kde si partnerky nových slovenských posil počínají jako puberťačky na pařbě.

Hrouzkovi už mají dvojčata, Ríšu a Míšu, oba kluci se mají čile k světu. A Denisa se snaží dostat figuru do doby před porodem, byť nevypadá, že by přibrala. Luboš touží po postu reprezentačního trenéra, v televizním hokejovém studiu je zařazen mezi potencionální kandidáty, ale naději z nich má nejmenší. Navíc mezi funkcionáři už se ví, že to dostane Rúča (Martin Ručínský). Denisa to tak nehodlá nechat a jde lobovat na svaz k čerstvě zvolenému předsedovi Dolínkovi. Použije své ženské zbraně a zdá se, že je úspěšná. Jenže v tu chvíli přichází na svaz Luboš, se soupiskou hráčů pro novou sezónu. Denisa na klíně hokejového prezidenta se mu vůbec nezamlouvá, takže to vyřeší po svém, dá Dolínkovi přes hubu. Tím si ovšem definitivně zavřel dveře na reprezentační lavičku. (-k-)

2. Omluva

Luboš na tréninku slovenské hokejisty ignoruje. Až na nátlak Karolíny je pošle na led. Počítá s nimi ale do až čtvrté lajny a po tréninku je zesměšňuje před ostatními hráči. Karolína na Luboše naléhá, aby se Slovákům omluvil a taky aby se omluvil Dolínkovi, protože revize ze svazu má připomínky k technickému stavu stadionu. Pohrozí mu dokonce vyhazovem.

Luboš se omlouvat nehodlá, ale přesvědčí ho až Denisa argumentem, že by taky mohli hrát ligu na stadiónu Sparty. Lubošova omluva je ovšem velmi svérázná. Slovenské hráče polituje, že se narodili v nehokejové zemi a prohlásí, že si cení jejich marné snahy naučit se hrát hokej. Dolínkovi místo omluvy řekne, že mu odpouští a pak ho zfackuje. Od Karolíny proto dostane výpověď. A přitom mladí slovenští hráči šli do Slavie, aby mohli hrát pod Hrouzkem, i na Slovensku je legendou.

Denisa se děsí, že se přesunou zpátky na sever Moravy, ale místa v Třinci i Vítkovicích už jsou obsazená, zbyl jen asistent v Jihlavě, což je pro Denisu děsivá představa. A právě v té chvíli zvoní Lubošovi telefon, slovenské číslo. Dostává nabídku vést slovenskou reprezentaci, až do mistrovství v Praze. Luboše to rozesměje, i když finanční nabídka je opravdu velkorysá, ovšem Denisa si nehodlá takovou příležitost nechat ujít, vytrhne Lubošovi telefon z ruky a nabídku přijme. (-k-)

3. Borovčík

Luboš s Denisou a dětmi přijíždí do Bratislavy. Kromě luxusního bytu dostávají na uvítanou nákupní karty do -eshopů s módou, čehož Denisa ihned využije. Ukazuje se však, že Denisa naprosto neumí slovensky. Takže se jen těžko dorozumívá nejen s chůvou, kterou jim zajistil a platí svaz, ale i s dopravcem jejího obřího nákupu.

Luboš se snaží oprostit od své averze ke slovenskému hokeji, ale moc se mu to nedaří. Na tiskové konferenci vypustí několik vtipů, jako například "držíš to jak Slovák hokejku". Na prvním srazu s týmem se nezdrží svého typického řevu, i když mu Denisa poradila, jak nekřičet hned na prvním setkání. A pokračuje v tom i na tréninku, takže hráči pod ním odmítají trénovat a prezident svazu hodlá zrušit smlouvu, i když bude muset zaplatit tučné odstupné.

Nečekaný zvrat přinese zmínka o legendárním slovenském brankáři Borovčíkovi, který nedávno ukončil kariéru. Pokud ho Luboš dokáže přemluvit k návratu, může zůstat a i hráči budou ochotni Luboše přijmout. I přes jisté výhrady j Luboš profesionál a o všech hráčích slovenského nároďáku si nastudoval informace. Takže ví i to, že Borovčík znechuceně ukončil kariéru, když opilý slovenský tým remizoval nula nula s Bulharskem.

Luboš přemlouvá Borovčíka v baru Vo veži. Ten zná i Denisa, která právě přivezli její nákup, a nehodlá tam nechat Luboše napospas slovenským dívkám. Přinutí řidiče malé dodávky, aby ji tam odvezl. Dorazí právě ve chvíli, kdy Luboš neúspěšně odchází a Borovčík skáče ze střechy, protože "bez hokeje se nedá žít". Naštěstí dopadne do Denisiných hadříků, takže se mu nic nestane. Na následující tiskové konferenci už Borovčík podpoří Luboše, který prohlásí, že Slovensko bude na nadcházejícím mistrovství hrát o titul, a kdo si to nemyslí, je ostudou země. Na důkaz, ž to myslí vážně, si Luboš nechal vytetovat na rameno Jánošíka, stejného jako má Borovčík. (-k-)

4. Dvojramenný kříž

Po prohře 2:1 v přípravě se Švýcarskem vyčte Luboš hráčům, že nehráli jako tým a že o sobě navzájem nic nevědí. A už vůbec neznají slovenské buditele. Naordinuje jim proto přípravu na salaši v Žiaru nad Hronom. Vezme s sebou i Denisu, která se v Bratislavě pořád necítí komfortně. Hráči zpočátku remcají, přece jenom extrémně tvrdý švédský trénink dá zabrat. Ale Luboše podpoří Borovčík, který ostatním vysvětlí, že dokud nevidí na kopci na obzoru dvojramenný kříž, tak ze sebe nevydali všechno. Navíc před spaním nařídí Luboš týmu číst Štúra, aby posílil jejich slovenskou hrdost. Denisa se naučí dojit ovce a vařit halušky.

Radost dělá Lubošovi i jeho syn Patrik, který byl nominován do české reprezentace. Jenže reprezentační trenér musí z rodinných důvodů odstoupit a jeho místo zaujme Dolínek. Luboš okamžitě vyrazí do Prahy a chce, aby s ním Patrik odjel do Žiaru a požádal o slovenské občanství. Nehodlá si nechat zkazit syna pod takovým trenérem. Patrik odmítá, ale po tréninku zjistí, že jeho otec měl pravdu. Dolínek je měkký, chválí hráče, i když moc nepředvedli, a po tréninku je ani neseřve. Za urážku svého otce vrazí Patrik Dolínkovi facku a vyzve ho, ať mu ji vrátí. Ten odmítá se slovy, že nechce hráče na soustředění stresovat. Patrik se proto sbalí a odjede do Žiaru. (-k-)

5. Vlak

Slovenská reprezentace vyráží na mistrovství svatě do Prahy. Vlakem, protože jet po D1 je za trest. Před odjezdem promlouvá Lubo do duše partnerkám hokejistů, aby je během mistrovství nerozptylovaly a hlavně neměly menstruaci. Na to pomůže sníst tři citróny denně. Mezi partnerkami je i jeden partner, což Luboše evidentně zaskočí, ale přece jen se přes to přenese a dokonce ani kvůli tomu neudělá změnu v sestavě, když může koučovat Slováky, může koučovat i homoseuxály. Právě od homosexuálního partnera dostane Luboš talisman pro mužstvo, kámen z Gerlachu.

Ve vagónu s reprezentací cestují i dva čeští fanoušci, slovenský svaz šetřil a nezarezervoval celý vagón. Luboš ovšem pro mužstvo vykoupil všechny guláše a piva. V Brně, na něž měli hráči zakázáno se dívat, přistoupí předseda českého svazu Dolínek, který byl v brně pro talisman mužstva, býčí vnitřnosti. S Lubošem se navzájem ubezpečí, že nepodniknou nic proti svým talismanům, ctí přece hlinkovo desatero. Jenže jeden z českých fanoušků se opije a Dolínek mu nenápadně naznačí, aby ukradl slovenský talisman položený na zdobeném polštářku na stole. Mužstvo s ena něj sice vrhne, ale fanoušek stihne zahodit kámen do záchodu.

Luboš chce nechat zastavit vlak, což vlakvedoucí pochopitelně odmítá. Když se však dozví, že jde o talisman národního hokejového mužstva, byť slovenského, navrhne, že v Kolíně (jediná zastávka Regiojetu mezi Brnem a Prahou) nechá přeskládat vlak s vagónem slovenské reprezentace se vrátí (což je reálně blbost, ale budiž). Všechno je teď na Jožovi Borovčíkovi, který musí za jízdy v pravý okamžik hmátnout lapačkou do kolejiště a doufat, že bude mít štěstí. A měl, kámen z Gerlachu uvíznul v jeho lapačce. Zato Dolínkovi se při vystupování v Praze roztrhla igelitka a býčí vnitřnosti se vysypaly na nástupiště, kde je rozšlapali další cestující. Mistrovství může začít. (-k-)

6. První slova

Zatímco český tým si na mistrovství zajistil postup do čtvrtfinále ze druhého místa, slovenským hokejistů se moc nedaří. Z pěti západů vyhráli jen dva (porazili Maďary a Poláky) a na postup do čtvrtfinále musejí porazit Švýcarsko. Jenže tým nehraje moc dobře a navíc není oporou ani gólman Borovčík, o němž Luboš zjistí, že sází na NHL. Borovčík se ale dušuje, že na své zápasy nesázel a vybízí Luboše, aby z NHL povolal Zdeno Haláka, jehož tým právě vypadl z play off. Lubošovi synové pronesli svá první slova, “puk” a “brusle”, a takový zážitek si Luboš nehodlá zkazit neúspěchem s “hodináři”. Halák je ve skvělé formě a proti Švýcarsku nepustí žádný gól. A pár sekund před koncem se při power play podaří Slovákům skórovat.

Před čtvrtfinálovým zápasem se Švédskem přijíždí promluvit do duše slovenskému týmu i Lubošův otec Karel. Halák je sice vynikající brankář, ale straní se týmu, a to se Lubošovi vůbec nelíbí. Borovčík přiznává, že ho trápí neshody s bývalou manželkou, která mu nechce povolit vídat se synem, dokud nezaplatí alimenty. Proti Švédům se do branky vrací Borovčík. A chytá fantasticky, že přivádí k nadšení i na lavičce sedícího Haláka. Slováci jsou sice pro obrovským tlakem a inkasují jako první, ale Patrikovi se ještě ve druhé třetině podaří uvolnit na modré a zakončit blafákem. Do třetí třetiny nastupuje jiný tým, Slováci najednou Švédy přehrávají a dvě minuty před koncem jdou do vedení. Švédský pokus o power play končí po pár sekundách chybou švédského obránce v útočném pásmu a gólem do prázdné. Borovčíkův výkon nadchnul i jeho manželku, která přijede se synem na semifinále.

V semifinále čekají slovenský tým Češi. I Jarda Jágr ve studiu pochválí výkon Slováků, věří ale českému týmu. (-k-)

7. Duše

Den před zápasem s českou reprezentací se Luboš setkává v útrobách stadionu s kustodem Frantou, který mu vmete do tváře, ž je zrádce českého národa. Luboše to rozhodí, ale Borovčík ho dokáže přesvědčit, že půjde o férový zápas. Luboš hráčům zakáže sex, protože před semifinále přijíždějí za hráči jejich manželky. Jenže jako první podlehne Luboš Denise a zjistí, že ho snad nikdo z týmu neposlechl. A navíc bude koučovat v saku, které mu koupila Denise, to je další porušení tradice.

Ani s Denisou se nechtějí bavit její bývalé kamarádky, i když za nimi přijde do ice boxu. Teprve až když začne fandit Čechům ji vezmou na milost. Jenže Franta před koncem druhé třetiny, to už Slováci prohrávají dva nula, zjistí, že Dolínek nechal slovenským hokejistům nasypat do večeře silnou dávku clavinu (trochu product placement:-). To rozzlobí i Denisu. S Frantou se pokusí zachránit, co se dá. Franta donese Lubošovi jeho bundu, kterou na třetí třetinu vymění za sako.

Do třetí třetiny nastoupí Slováci jako vyměnění, přehrávají český tým a podaří se jim srovnat, první gól vstřelí Patrik Hrouzek. I v prodloužení drží český tým pod tlakem a vteřinu před koncem dají rozhodující gól. V neděli je čeká finále.

8. Finále

Český tým už odpoledne vybojoval bronzové medaile a večer čeká Slováky finále s Ruskem. Luboš se ještě před finále rozhodne zkontrolovat Patrika a seznámit se s jeho přítelkyní. K Lubošově zděšení si však Patrik našel přítelkyni v Rusku, Irinu. Naštvaný Luboš proto z Patrika udělá třináctého útočníka a prohlásí, že se bude šedesát minut na střídačce jenom dívat. Přitom Slováci by rychlého, výbušného hráče Patrikova typu potřebovali. Rusko Slovenský tým přehrává, a i když Borovčík dělá co může, Rusové jdou do vedení. Slováci ale dokážou ještě do konce první třetiny vyrovnat. Ve druhé třetině jdou Slováci dokonce do vedení, jenže ve třetí třetině Rusové vyrovnají. Dolínek, který sedí s Robinem Guhou u stropu haly, pozná, jakou taktiku Rusové hrají a taky, jak na ni vyzrát. Lubošovi ale tabulku s nákresem předá až po nátlaku Robina. Nakonec Luboš je až druhá věc, kteoru Dolínek nesnáší, první jsou Rusáci.

Na řadu tedy přichází prodloužení. A na to už nastupuje i Patrik. Luboš přece řekl, že se bude dívat šedesát minut a to už prodloužení není, a taky ho Irina s Denisou uprosili skrz vzkazy přes kostku nad ledovou plochou. A na hře slovenského týmu je to hned vidět, ale ani jednu z šancí, včetně té největší Patrikovy, nepromění.

Rozhodnou tedy až nájezdy. Oba brankáři vytahují vynikající zákroky, až poslední z Rusů svůj nájezd promění. Je na Patrikovi, aby skóre srovnal a vynutil si další nájezd. Patrik nekompromisně zavěsí. Do brány ale musí nastoupit Halák, protože Borovčík si při posledním zákroku natrhnul tříslo. Halák však nezklame a rozhodnout může následující nájezd. Luboš na něj posílá Mergla, obránce a navíc homosexuála. Protože obránce by teď nikdo nečekal a taky aby udělal něco pro svoje, jak odrazí jeho námitky Luboš. Mergl brilantně a frajersky promění a Slováci můžou slavit titul. A jako mega happyend na závěr fotky z dvojité svatby Luboše s Denisou a Patrika a s Irinou. (-k-)

Režie: Vladimír Skórka
Produkce: Daniel Strejc, Daniel Ulrich, Rosťa Samec, Veronika Všelichová, Tereza Šindelářová, Rudolf Merkner, Zuzana Konrádová
Scénář: Petr Kolečko
Kamera: Jan Šťastný
Hudba: Jiří Burian

Dále hrají:
Petr Martinček (slovenský hokejista) v 1. - 8. díle
Matúš Beniak (slovenský hokejista) v 1. - 8. díle
Tomáš Turek (slovenský hokejista) v 1. - 8. díle
Nikola Ďuricová (slovenská hokejová manželka) 1., 5., 7. a 8. díle
Hugo a Denis Salajka (Ríša a Míša Hrouzkovi) 1., 5., 7. a 8. díle
Elizabeth Kopecká v 1. díle
Daniel Mavrov v 1. a 2. díle
Jaromír Bosák (on sám) v 1. díle
Petr Franěk ve 2. díle
Miroslav Mokoš ve 2. a 5. díle
Peter Kočiš ve 3. díle
Andrej Polák ve 3. díle
Peter Brajerčík ve 3. díle
Martin Veliký ve 3. díle
Luboš Kostelný ve 3. díle
Tomáš Dianiškave ve 3. díle
Kristián Novák ve 3. - 8. díle
Roman Remeš ve 3. - 8. díle
Filip Čmejla ve 3. - 8. díle
Dominik Havelka  ve 3. - 8. díle
Frederic Hakl ve 3. - 8. díle
Jan Málek ve 3. - 8. díle
Jirka Halberštát ve 3. - 8. díle
Hynek Havelka ve 3. - 8. díle
Erik Christov ve 3. - 8. díle
David Rudolph ve 3. - 8. díle
David Volf ve 3.- 8. díle
David Mašek ve 3. - 8. díle
Jan Škoda ve 3. - 8. díle
Daniel Tichý ve 3. - 8.díle
Jan Janča ve 4. - 8. díle
Jan Řezníček v 5. díle
Jiří Panzner v 5. díle
Ondřej Hampl v 5. díle
Terezie Vraspirová v 5. díle
Marek Holý v 5. díle
Jaromír Jágr v 6. 7. díle
Braňo Deák v 6. - 8. díle
Martin Hucl v 6. a 8. díle
Jakub Kučera v 6. a 8. díle
Pavel Kopecký v 6. a 8. díle
Marek Piechaczek v 6. a 8. díle
Tomáš Měcháček v 6. - 8. díle
Štefan Martinovič v 7. díle
Nikol Tisotová (česká manželka) v 7. díle
Štefan Markovič v 8. díle
Sára Rychlíková v 8. díle

Aktualizováno: 20.11.2021